print header

אסתקסנטין - נוגד חמצון רב עוצמה מהטבע!

מהו האסתקסנטין?
אסתקסנטין הינו פגמנט אדום, קרוטנואיד, שכיח בייצורים ימיים ואצת ההמטוקוקוס. האסתקסנטין הוא נוגד חמצון רב עצמה, החיוני להאטת תהליכי הזדקנות ותחלאות נלווים. אסתקסנטין הוא אנטיאוקסידנט (נוגד חמצון) רב עוצמה המצוין כנגד פעולתם של רדיקלים חופשיים. הוא נספג בגוף בצורה מושלמת בשל יכולתו לחדור חסמים שונים בגוף, ובכוחו אף להאיץ את פעולתם של נוגדי חמצון אחרים המצויים בגופנו.

אסתקסנטין

רדיקלים חופשיים הינם אטום או קבוצת אטומים, בעלי אלקטרון אחד או יותר, בלתי מזווגים (כלומר, הם חסרים אלקטרון). תכונה זו תורמת לאטום או לקבוצת האטומים, להיות בלתי יציבים מבחינה אנרגטית, כך שהם פעילים מאוד מבחינה כימית ומגיבים לחומרים בסביבתם על-ידי "לקיחת אלקטרונים" מהם. היווצרותם של רדיקאלים חופשיים מתרחשת כחלק מהפעילות המטבולית - חילוף החומרים בגוף ובעקבות תהליכים פיזיולוגיים שונים המתקיימים במצבים שאינם חלק מהפעילות המטבולית התקינה. עוד מקורות הם: קרינת השמש, פסולת רעילה, קרינה מעשה ידי אדם, עשן סיגריות ואויר מזוהם.

מצד אחד, רדיקלים חופשיים מסייעים לגוף, למשל, נלחמים נגד זיהומים בעת מצב של דלקת ותורמים בכך לתפקוד מערכת החיסון, אולם, בה בעת, מחקרים רבים הוכיחו כי רדיקלים חופשיים הנוצרים ברקמות ביולוגיות ובייחוד באדם, תורמים לקיומן של מחלות, כולל מחלות זקנה. שכן, בשל נטייתם להיות פעילים מאוד מן הבחינה הכימית, הם גם פוגעים בשלמות החומר התורשתי ה-DNA , והינם בעלי השפעה מזיקה על רקמות הגוף, הבאה לידי ביטוי בהרס מבנים תאיים, הרס מולקולות, פגיעה בשומנים, והפיכת תאים בריאים לתאים ממאירים.

היום ברור כי ככל שישנם יותר רדיקלים חופשיים בתא כך גם מתקצר אורך חייו. ובנוסף, ישנו מספיק מידע מדעי על הקשר הישיר בין פעילותם של רדיקאלים חופשיים ומחלות. לדוגמא הקשר הישיר בין חימצון LDL ומחלות קרדיווסקולאריות.

הלוחמים העיקריים באותם רדיקלים חופשיים הם נוגדי החמצון. נוגד חמצון הוא אלקטרון יחיד שיכול להתחבר לרדיקל החופשי מבלי להתחיל תגובת שרשרת חמצונית ‏ובכך לסגור מעגל.‏ נוגדי חמצון - אנטיאוקסידנטים ממחזרים אחד את השני ולכן חשוב שכל המרכיבים יהיו בתזונה.

מזונות עשירים באסתקסנטין
האסתקסנטין מצוי במינונים שונים במגוון מזונות מן הטבע, בעיקר דגי ים,  כגון דגי טרוטה (פורל) , דגי סלמון, סרטנים ועוד מגוון פירות ים. המינונים של האסתקסנטין במקורות אלה עומדים על כמות של מילגרם בודד עד 130 מיליגרם לכל קילוגרם.

מיקרו אצה בשם המטוקוקוס הינה המקור הטבעי העשיר ביותר לאסטקסנטין - תאי המיקרו אצה יכולים להכיל  כמות עצומה של 15,000- 40,000 מילגרם אסתקסנטין לקילו. אצות ההמטוקוקוס גדלות באגמים שונים ברחבי העולם ומייצרים את האנטיאוקסידנט האולטימטיבי – אסתקסנטין.
האסטקסנטין הינו האנטיאוקסידנט הפעיל ביותר הידוע לאנושות.

המטוקוקוס

תועלות האסתקסנטין

בשל השפעתו החזקה כנוגד חמצון, מיוחסות לאסתקסנטין פעילויות רבות בעיכוב התפתחות תאים סרטניים, מניעת חמצון שומנים במערכת הלב וכלי הדם וחיזוק פעילות המערכת החיסונית. המבנה המולקולרי הייחודי של אסתקסנטין מאפשר לו לעבור את "מחסום הדם הצווארי" ולהשפיע על מחלות שקשורות למערכת העצבים המרכזית והראייה. האסתקסנטין מסייע לשמירה על העיניים, להקטנת הסיכון להתפתחות של AMD (ניוון מקולרי תלוי גיל) או קטרקט, וכן הוא משפר את הראייה. האסתקסנטין מגן על העור מפני הזדקנות מוקדמת ומפני נזקים של קרינת השמש (UVA). הוא גם נמצא יעיל להפחתת קמטים בעור.

אסתקסנטין חיוני מאוד לשמירה על מערכת הלב וכלי הדם, כיוון שהוא מעכב חמצון של כולסטרול מסוג LDL, מסייע לאיזון לחץ הדם בעורקים ולכן מסוגל למנוע ביעילות התקפי לב ושבץ. יש לאסטקסנטין גם זיקה מיוחדת למערכת החיסון. הוא מעודד ייצור חלבוני מערכת החיסון וייצור נוגדנים ובכך מגביר פעילות חיסונית בזרם הדם.

בנוסף, האסתקסנטין מסייע לשיפור כוח שריר וסיבולת. הוא חשוב לשיפור תפקוד מערכת העיכול, בשל יכולתו למנוע שגשוג של פתוגנים והתפתחות דלקות במערכת העיכול (כיבים בקיבה ובמעיים). הוא גם מסייע להגנה על הכבד ומפחית את הסיכון להתפתחות סוכרת. לאסתקסנטין יש גם השפעה לשיפור פוריות הגבר במקרים של איכות הזרע ירודה.

- אנטיביוטיקה טבעית לחלוטין!
נוגד החמצון העוצמתי מהווה אנטיביוטיקה טבעית ותשובה מוחצת לשורה ארוכה של חיידקים פטריות ונגיפים.

- בריאות העין
1. הורדת הסיכון למחלות עין וראיה הנלוות להזדקנות, כמו למשל קטקרקט.
2. שיפור יכולות הראייה
.

- בריאות העור
1. הפחתת נזקי קרינת השמש.
2. משפר את חיוניות ומראה העור – מוריד קמטים.

- מערכת הדם
1. הורדת רמות החמצון בדם
2. הפחתת לחץ דם
3. הפחת הסיכוי לאירוע לבבי, כגון שבץ או התקפת לב.

סגולות נוספות:
- הורדת טריגליצרידים.
- איזון כול
סטרול ומנעת נזק מ"הכולסטרול הרע".
- סיוע בטיפול במחלות נוירולוגיות כגון פרקינסון ואלצהיימר.
- חיזוק המערכת החיסונית.
- שיפור הפוריות.
- חיזוק מערכת השרירים והשלד.
- דיכוי היווצרות (התמרה) והתרבות תאים סרטניים.
- מענה על אנטי אייג'ינג, נזקי קרינת השמש, הזדקנות, זיהום אוויר ועישון.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו