print header

6 תרגילי יוגה לשיפור בריאות העור

 זהו לא סוד שהעור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגוף - גם מבחינת משקל וגם מבחינת גודל - ותפקידיו בהגנה עלינו מפני הסכנות שבחוץ הם רבים וחשובים. אך כמו כל איבר אחר, גם הוא לא חסין לנזקים וישנה רשימה ארוכה של גורמים שעלולים לפגוע בבריאותו, כגון: אקנה, גָּרָב (אקזמה), מלנומה, פסוריאזיס ועוד. כדי שתוכלו להפוך את העור שלכם לבריא ועמיד יותר בפני נזקים כאלה וכמובן שגם הזדקנות טבעית, מצאנו עבורכם 6 תנוחות יוגה מופלאות שכדאי לכם לנסות - בליווי הסברים וקטעי וידאו להדגמה.

כיצד יוגה נלחמת בבעיות עור?

הסיבות העיקריות לבעיות בעור נטועות ברעלנים שחדרו לגופנו, הורמונים שיצאו מאיזון, רדיקלים חופשיים ועבור חלקנו אף חשיפה לאור השמש. את השפעתם השלילית של הגורמים האלה ניתן למתן באמצעות שיפור זרימת הדם, איזון רמות ההורמונים בגוף, סילוק הרדיקלים החופשיים, שליחת חמצן נוסף אל התאים, הפחתת הלחץ הנפשי וחיזוק המערכת החיסונית. למרבה המזל, תנוחות היוגה ידועות ביכולתן להשרות רוגע על הגוף ולהביאו לאיזון - ובכך גם להשפיע על מצבו הפיזי. רבות מהבעיות שמובילות לבריאות עור לקויה ניתנות לריפוי בזכות התרגילים הבאים.

תרגילי יוגה שתורמים לבריאות עור

1. עמידה וכיפוף קדימה (Uttanasana)

התרומה לעור: התנוחה הזו תעזור לכם להגביר את זרימת הדם בפנים, בצוואר ובראש כולו. היא עוזרת להרגיע את שרירי הפנים, מייצבת את רמות ההורמונים ומקדמת את בריאות העור.

כיצד לבצע? עמדו כשידיכם לצד המותניים, נשמו עמוק ואז כופפו את פלג הגוף העליון תוך כדי שאתם נושפים את האוויר החוצה. הניחו את הידיים על הרצפה בסמוך לכפות הרגליים (ניתן לכופף מעט את הברכיים כדי לא לפגוע בגב). כפות הרגליים שלכם צריכות להיות מקבילות אחת לשנייה. משכו את פלג הגוף העליון שלכם קדימה ככל האפשר, והטו אותו בחזרה באיטיות אל נקודת ההתחלה. לאחר השלמת התנועה, הרפו את שרירי הצוואר והראש והישארו בתנוחה זו במשך מספר נשימות ואז שחררו. 

2. תנוחת המשולש (Trikonasana)

התרומה לעור: המתיחה שבתנוחה הזו תעזור לכם "לפתוח" את האגן ואת פלג הגוף העליון וכך תגביר את זרימת הדם שמסייעת לגופנו להיפטר מרעלנים; לסלק את הרדיקלים החופשיים ולשחרר את ה"חסימות" שבגופנו. היא מאפשרת לשרירי הפנים להיות פחות מתוחים ומקנה לעור מראה בריא וזוהר.
 
כיצד לבצע? עמדו בפישוק רגליים, הושיטו את ידיכם לצדדים ודאגו שהן יהיו מקבילות לקרקע וכפות הידיים כלפי מטה. סובבו את כפות הרגליים ופלג הגוף העליון לצד שמאל, כופפו באיטיות את פלג הגוף העליון וגעו עם יד שמאל בכף רגל שמאל - הקפידו שיד ימין שלכם תהיה באוויר בקו ישר. עמדו בתנוחה זו במשך מספר שניות ונשמו עמוק. הטו בחזרה את פלג הגוף העליון מעלה וחזרו בזהירות אל נקודת ההתחלה.

3. תנוחת הקוברה (Bhujangasana)

התרומה לעור: כשאתם מותחים את גופכם ומאפשרים ללב ולריאות "להיפתח", הנשימה שלכם משתפרת - וכשאתם מכניסים כמות גדולה יותר של חמצן לגוף, כך גוברת היעילות של זרימת הדם. שיפור מחזור הדם ואספקת החמצן עשוי לסייע להרחיק רעלנים ורדיקלים חופשיים החוצה מן הגוף, וכך להביא לשיפור משמעותי בבריאות העור, מניעת הזדקנותו המוקדמת, הופעת אקנה ופסוריאזיס. כמו כן, תנוחה זו תאפשר לכם לאזן את רמות ההורמונים שאולי משפיעים על העור שלכם לרעה.
 
כיצד לבצע? פרשו מזרן יוגה או שמיכה על הקרקע, שכבו על הבטן כשרגליכם מתוחות וגב כפות הרגליים נוגע בקרקע. הניחו את כפות הידיים שלכם על המזרן בקו הכתפיים, לחצו את הידיים לקרקע והעלו את פלג גופכם העליון באטיות ובזהירות, כשמסת הגוף כולה נשענת על שרירי הזרועות. נשמו עמוק, הרפו את הכתפיים והבליטו את החזה קדימה. הישארו בתנוחה זו מספר שניות ואז נשפו את האוויר החוצה. הטו בזהירות ובמתינות את פלג גופכם העליון בחזרה לקרקע וחזרו לנקודת ההתחלה.

4. ראש לברכיים (Janu Sirsasana)

התרומה לעור: תנוחה זו מסייעת לאזן את רמות ההורמונים בגוף ומוציאה רעלנים מהמערכת. כמו כן, היא מגבירה את אספקת הדם והחמצן לשרירי הפנים - דבר שיגרום לעור הפנים להיראות צעיר, בריא ורענן.
 
כיצד לבצע? התחילו כשאתם יושבים על הקרקע עם גו זקוף ורגליכם מושטות קדימה בקו ישר. כופפו את רגל ימין כלפי פנים וגעו עם כף רגל ימין בירך שמאל, בנקודה הגבוהה ביותר שאתם מסוגלים להגיע אליה - כך שתיווצר זווית של 90 מעלות בין רגל ימין לרגל שמאל. הרימו את ידיכם מעל הראש וכופפו את פלג הגוף העליון באיטיות קדימה ומטה, עד שהבטן נוגעת בירך שמאל והסנטר פוגש את הברך. החזיקו בכף רגל שמאל עם שתי הידיים, הרגישו את המתיחה בגב והישארו בתנוחה זו במשך 5 נשימות עמוקות או דקה אחת. לאחר מכן, נשפו את האוויר, חזרו לנקודת ההתחלה ובצעו את הפעולה שוב עם הרגל השנייה.

5. רגליים למעלה (Viparita Karani)

התרומה לעור: הרחקת הרדיקלים החופשיים ממערכות הגוף והגברת אספקת החמצן לשרירי הפנים.
 
כיצד לבצע? שבו על מזרן יוגה או שמיכה במקביל לקיר והרימו את רגליכם מעלה תוך כדי הישענות על הקיר עם הרגליים. יצבו את הגב העליון שלכם ותמכו מלמטה באמצעות כפות הידיים באגן, כך שמשקל הגוף כולו נשען עליהן ועל האמות. הישארו בתנוחה זו במשך מספר נשימות עמוקות, נשפו החוצה את האוויר וחזרו בזהירות אל נקודת ההתחלה. למתקדמים שביניכם, תוכלו לנסות לעשות זאת ללא הישענות על קיר.

6. תנוחת נעילת הרגל (Pawanmuktasana)

התרומה לעור: תנוחה זו מגרה ומווסתת את פעילות מערכת העיכול וכתוצאה מגבירה את יכולתו של הגוף להיפטר מרעלנים ולשפר את זרימת הדם - דבר שמסוגל להעלים אקנה ופגמים קטנים על העור.
 
כיצד לבצע? שכבו על מזרן יוגה או שמיכה כשגבכם מקביל לקרקע. קפלו את רגל שמאל והטו אותה קרוב ככל האפשר לכיוון פלג הגוף העליון שלכם. חבקו את רגל שמאל באמצעות שתי הזרועות וקרבו אותה אליכם. הרימו בעדינות את הראש וגעו עם קצה האף שלכם בברך. הישארו בתנוחה זו, נשמו מספר נשימות עמוקות ואז נשפו את האוויר. הרפו את השרירים בזהירות וחזרו לנקודת ההתחלה. כעת, החליפו רגל ובצעו את אותה הפעולה.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.