print header

10 טיפים סודיים לאפליקציית טלגרם

מהירות, בטיחות ופשטות הן רק כמה מהאיכויות שאפליקציית טלגרם מציעה למשתמשיה בכל הנוגע לתקשורת עם העולם. אכן מדובר באפליקציה פשוטה שכל אחד יכול להשתמש בה גם ללא ידע וניסיון , אך מי שלא מפחד לפשפש באפשרויות השונות שבה יגלה עולם ומלואו של דרכים לשיפור חוויית השימוש בה וביצוע דברים שלא ידעתם שאפשריים. אם עוד לא התחלתם להשתמש בטלגרם, אתם מוזמנים לצפות במדריך שהכנו לכם אשר יעזור לכם במעבר ממסנג'ר או וואטסאפ, ובין אם אתם משתמשים חדשים או ותיקים של טלגרם, יש לנו כמה טריקים סודיים שלא רבים מכירים באפליקציה ונשמח ללמד אתכם. אתם גם מוזמנים להצטרף לקבוצת הטלגרם החדשה שלנו, בה תקבלו מאיתנו מדי יום עדכוני תוכן על כל מה שמעניין אתכם.  

1. יצירת תיקיות

הטריק הראשון שנלמד אתכם הוא כיצד לקבץ שיחות בתיקיות, מה שיאפשר לכם ליצור קצת סדר באפליקציה, במיוחד אם יש לכם הרבה קבוצות ואנשי קשר שאתם מנהלים איתם שיחות באופן קבוע.
 
כדי ליצור תיקיה חדשה, פתחו את תפריט האפליקציה על ידי לחיצה על טיפים לטלגרם: תפריט, בחרו Settings ולחצו על Folders. במסך שייפתח לחצו על Create New Folder.
טיפים לטלגרם: אפשרויות ובחירת תיקיות
במסך שייפתח תוכלו לתת לתיקייה שם על ידי לחיצה על Folder Name, ותוכלו ללחוץ על Add Chats כדי להוסיף שיחות לתיקייה. שימו לב שבמסך בחירת השיחות, תוכלו לבחור בסוגי שיחות (Chat Types) או בשיחות פרטניות (Chats).
טיפים לטלגרם: הוספת שיחות לתיקייה
אחרי שסיימתם לבחור שיחות, לחצו על טיפים לטלגרם: וי בתחתית המסך. אם תרצו להסיר שיחות מהקבוצה, או לחלופין להסיר סוגי שיחות שונים, כמו למשל שיחות מושתקות או שיחות שנקראו, לחצו על Remove Chats ובחרו אותן בדיוק באותו האופן. לבסוף לחצו על Save בחלקו העליון הימני של המסך כדי לשמור את התיקייה.
טיפים לטלגרם: שמירת קבוצה והסרת שיחות
כעת במסך הראשי תוכלו לראות לשונית חדשה מעל השיחות, שהיא למעשה התיקייה שיצרתם. כדי למחוק את התיקייה, חזרו אליה באותו האופן שהצגנו קודם ולחצו בתחתיתה על Remove Folder.

2. הוספת אנשים וקבוצות שנמצאים בקרבתכם

כדי להוסיף אנשי קשר לטלגרם אתם לא חייבים לשמור את מספר הטלפון הנייד שלהם במכשיר שלכם, כי באפליקציה יש אפשרות להוסיף גם את מי שבסביבתכם לפי מיקומכם. זה יכול להיות יעיל במיוחד אם אתם למשל נמצאים באירוע, כנס, מפגש חברתי או כל מקום דומה, ואתם מעוניינים להוסיף לאנשי הקשר שלכם את מי שסביבכם. 
 
כדי לעשות את זה, פתחו את תפריט האפליקציה על ידי לחיצה על טיפים לטלגרם: תפריט, בחרו Contacts, ובתפריט שייפתח לחצו על Find People Nearby. כעת תוכלו להוסיף אנשים או קבוצות שסביבכם לטלגרם, ותוכלו להפוך גם את עצמכם לזמינים לאחרים על ידי לחיצה על Make Myself Visible, כך שגם האנשים שסביבכם יוכלו למצוא אתכם אם אתם מעוניינים בכך.
טיפים לטלגרם: הוספת אנשים בקרבת מקום

3. שליחת הודעות מתוזמנות / שקטות

לפעמים אתם רוצים לשלוח הודעה לאדם שאתם מכירים, אך אתם יודעים שהוא עסוק בפגישת עבודה, בלימודים או שהוא פשוט ישן, ואינכם רוצים להפריע לו. בדיוק לשם כך ישנה אפשרות לשלוח הודעה מתוזמנת לזמן שתבחרו, או הודעה שקטה שלא תפעיל צלצול במכשיר הנייד של הנמען.
 
כדי לשלוח הודעה שכזו, כל שעליכם לעשות זה להקליד אותה בחלון השיחה איתו, ולאחר מכן ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור שליחת ההודעה טיפים לטלגרם: חץ שליחת הודעה. כעת תראו שתי אפשרויות, כשהראשונה היא לשליחת הודעה מתוזמנת והשנייה היא לשליחת הודעה שקטה.
טיפים לטלגרם: שליחת הודעה מתוזמנת או שקטה

4. השמדה עצמית להודעות מדיה

לפעמים אתם מעוניינים לשלוח תמונה או סרטון, אך לא רוצים שהם יישארו זמינים לאורך זמן. במצב שכזה תוכלו לתת להודעות המדיה שאתם שולחים תזמון להשמדה עצמית. כל מה שצריך לעשות זה לצרף תמונה או סרטון לשיחה, ובתחתית המסך ללחוץ על צלמית שעון העצר טיפים לטלגרם: שעון עצר. תוכלו לבחור תזמון בשניות עד דקה, כשההודעה תשמיד את עצמה לפי הזמן שקבעתם מהרגע שבו הנמען צפה בה.

5. הוספת תזכורת

האפשרות הזו נסתרת למדי ולא ידועה אפילו למשתמשים מתקדמים באפליקציה, וזאת מכיוון שאפשר לבצע אותה רק באזור ההודעות השמורות. כדי ליצור לעצמכם תזכורת, פתחו את תפריט האפליקציה, לחצו על Saved Messages, הקלידו את התזכורת שברצונכם לקבל עליה התראה, לחצו לחיצה ארוכה על כפתור שליחת ההודעה טיפים לטלגרם: חץ שליחת הודעה ולחצו על Set a reminder. בחרו את התאריך והשעה שבהם אתם מעוניינים לקבל תזכורת, והאפליקציה תדאג ליידע אתכם בנוגע לאותה הודעה כשיבוא הזמן.
טיפים לטלגרם: הוספת תזכורת

6. מצב איטי (למנהלי קבוצות)

לפעמים משתמשים בקבוצות יכולים לצאת משליטה ולשלוח הודעות ללא הרף, מה שמפריע למהלך השיחה בקבוצה. אם אתם מעוניינים למנוע זאת כמנהלי קבוצה, תוכלו להגדיר "מצב איטי", בו תמנעו את האפשרות שהמשתמשים יוכלו לשלוח הודעות בהפרשי זמן קצרים מדי. 
כדי לעשות את זה, היכנסו למסך שיחת הקבוצה, לחצו על השם שלה ולאחר מכן על צלמית העיפרון שבחלקו הימני העליון של המסך טיפים לטלגרם: עיפרון. לחצו על Permissions, ובמסך שייפתח בחרו בתחתית את משך הזמן שבו לא ניתן יהיה לשלוח הודעות אחת אחרי השנייה. תוכלו להוסיף משתמשים שחופשיים מהמגבלה הזו על ידי לחיצה על Add Exceptions. לסיום לחצו על הצלמית טיפים לטלגרם: וי שבחלקו העליון הימני של המסך.
טיפים לטלגרם: מצב איטי

7. יצירת סקרים ומבחנים

אם אתם אוהבים ליצור סקרים או מבחני טריוויה, תוכלו לעשות את זה בקבוצות שאתם מנהלים בטלגרם. כדי לעשות את זה לחצו על צלמית מהדק הניירות טיפים לטלגרם: מהדק ניירות ולחצו על Poll טיפים לטלגרם: סקר. כעת תוכלו לרשום את השאלה שאתם מעוניינים לקבל עליה תשובה, ומתחת תוכלו להוסיף את התשובות האפשריות. 
 
כדי להוסיף עוד אפשרויות, לחצו על Add an Option. מתחת לכל אלה תוכלו לסמן את האפשרות Anonymous Voting כדי שהסקר יהיה אנונימי, Multiple Answers כדי לאפשר למשתמשים לבחור מספר אפשרויות ולא רק תשובה אחת, או Quiz mode כדי להפוך את הסקר למבחן. אם בחרתם להפוך את הסקר למבחן, עליכם לסמן את התשובה הנכונה על ידי לחיצה על העיגול שלצדה, ותוכלו לצרף גם הסבר לתשובה מתחת לכל האפשרויות. לסיום לחצו על Create שבחלקו העליון של המסך.
טיפים לטלגרם: סקרים ומבחנים

8. הפסקת האפשרות שיוסיפו אתכם לקבוצות אקראיות

כמו בכל דבר, גם בטלגרם יש חסרונות, ואחד מהם זה האפשרות של משתמשים אחרים להוסיף אתכם לקבוצות שאינכם רוצים להיות חלק בהן – מבלי לבקש את אישורכם. עם זאת, אפשר לבטל את האפשרות הזו.
 
כל מה שצריך לעשות זה לפתוח את תפריט האפליקציה טיפים לטלגרם: תפריט, לבחור ב-Settings, ללחוץ על Privacy and Security, לאחר מכן על Groups ושם לבחור באפשרות My contacts כדי שרק מי שנמצא באנשי הקשר שלכם יוכל להוסיף אתכם לקבוצות. בנוסף, תוכלו לבחור גם מתוך אנשי הקשר שלכם אנשים שלא תהיה להם אפשרות לעשות זאת, על ידי לחיצה על Never Allow ובחירתם. לסיום לחצו על צלמית טיפים לטלגרם: וי בחלקו העליון של המסך.
טיפים לטלגרם: הפסקת אפשרות הוספה לקבוצות

9. שימוש במספר חשבונות טלגרם

האפשרות הזו מצוינת למי שיש לו כמה מספרי טלפון, למשל טלפון אישי וטלפון לעבודה. כל מה שצריך לעשות כדי להוסיף חשבון חדש זה לפתוח את תפריט האפליקציה טיפים לטלגרם: תפריט, ללחוץ על החץ הקטן שלצד מספר הטלפון שלכם טיפים לטלגרם: חץ למטה ולאחר מכן על Add Account. כעת הקלידו את מספר הטלפון של החשבון החדש, ואחרי שתיצרו אותו תוכלו להשתמש בו באותו מכשיר, יחד עם החשבון הקודם שלכם.
טיפים לטלגרם: הוספת חשבון

10. מצב לילה אוטומטי

תוכלו להפעיל את מצב הלילה של האפליקציה על ידי פתיחת התפריט טיפים לטלגרם: תפריט ולחיצה על טיפים לטלגרם: מצב לילה, אך אם אתם מעוניינים שהוא יפעל באופן אוטומטי רק בלילה, ואילו במהלך היום יופעל המצב הרגיל, תוכלו לקבוע שזה יקרה בקלות ובפשטות.
 
פתחו את תפריט האפליקציה טיפים לטלגרם: תפריט, לחצו על Settings, בחרו Chat Settings, גללו מטה ולחצו על Auto-Night Mode. כעת תוכלו לבחור האם המצב הזה יהיה מתוזמן לזמן שאתם תבחרו או בהתאם לתאורה שסביבכם. 
טיפים לטלגרם: תאורת לילה אוטומטית
אם תבחרו במצב מתוזמן, תוכלו להגדיר שמצב הלילה יופעל לפי זמני הזריחה והשקיעה של השמש (Use Local Sunset & Sunrise) או לבחור מאיזו שעה עד איזו שעה הוא יופעל. אם מנגד בחרתם במצב מותאם לתאורה שסביבכם, תצטרכו לבחור באיזו רמת בהירות יופעל מצב הלילה – ככל שתעבירו את האפשרות יותר ימינה, כך מצב הלילה יפעל כשיש סביבכם יותר תאורה. בנוסף לכל אלה, תוכלו לבחור איך ייראה מצב הלילה באפשרויות שלמטה.
טיפים לטלגרם: בחירת מצב תאורת לילה אוטומטית

הצטרפו עכשיו לקבוצת הטלגרם החדשה שלנו - וקבלו מאיתנו מדי יום עדכוני תוכן על כל מה שמעניין אתכם

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.