print header

10 חידות מאתגרות במיוחד

תכינו את המוח שלכם לעבודה קשה, משום ש-10 החידות הבאות נבחרו בקפידה על מנת למתוח אותו לגבולות יכולותיו! חלקן פשוטות יותר ממה שהן נראות, ובחלקן תצטרכו להשתמש בכל הרמזים שמסתתרים בחידה על מנת לפתור אותה. שמרו על ראש פתוח וחשבו מחוץ לקופסה, כי רק ככה תצליחו לפתור את כולן...

 

1. מרוץ סוסים

בעל חווה קשיש נפטר והשאיר בצוואתו משימה ל-2 בניו היחידים: "עליכם לערוך תחרות מרוץ עם הסוסים שנתתי לכל אחד מכם לפני מספר שנים. האחד שסוסו הוא האיטי ביותר יוכרז כמנצח ויקבל את כל החווה". מיד עלו שניהם על סוסיהם והתחילו להתחרות מסביב לחווה, אך אף לא אחד מהם סיים את המסלול משום ששניהם ניסו להגיע אחרונים לקו הסיום. הם הלכו להתייעץ עם השכן החכם שלהם, ומיד לאחר מכן חזרו למסלול והתחרו בשיא המהירות.

כיצד עזר להם השכן לפתור את הבעיה?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


השכן המליץ להם להחליף סוסים אחד עם השני, כך שמי שינצח הוא בעל הסוס האיטי יותר.

חידות

 

2. 9 הפנינים

נתנו לך 9 פנינים, 8 מהן אמתיות ואחת מהן מזויפת. הפנינה המזויפת שוקלת מעט יותר מהפנינים האמתיות.

ברשותך מאזניים, בהן מותר לך להשתמש אך ורק פעמיים. כיצד תגלה איזו פנינה היא המזויפת?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


מחלקים את 9 הפנינים ל-3 קבוצות של 3.

בשקילה הראשונה: מניחים 2 קבוצות על המאזניים, ואם אחת מהן כבדה יותר מהאחרת, הפנינה המזויפת נמצאת בקבוצה הזו. אם הן שוות, הפנינה המזויפת נמצאת בקבוצה שלא הנחנו על המאזניים.

בשקילה השנייה: מניחים 2 פנינים מתוך הקבוצה שבררנו על המאזניים. אם אחת מהן כבדה מהאחרת, היא המזויפת. אם הן שוות, הפנינה המזויפת היא האחת שלא הנחנו על המאזניים.

חידות

 

3. המשרת הלא מוערך

בכל ערב, האדון שלי מכתיב לי את משימתי ליום שלמחרת. כשמגיע הבוקר, אני עושה את משימתי מבלי להיכשל, בדיוק באופן שבו הדריך אותי האדון. עם זאת, במקום להגיד לי תודה, האדון שלי מתעצבן ומרביץ לי.

מה אני?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


שעון מעורר

חידות

 

4. הגלולות המבלבלות

אתה חולה במחלה סופנית, אך למזלך, יש תרופה: עליך לקחת את כדור א' וכדור ב' ביחד, באותה השעה ובכל יום למשך 10 ימים. יש לך בקבוקון עם 10 כדורי א' ובקבוקון עם 10 כדורי ב'. אם תיקח מנה נמוכה או גבוהה מדי, המחלה תנצח. לדוגמא, אם תשתה את אחד הכדורים יותר מפעם אחת ביום או שתפספס כדור אחד, המחלה תנצח. הכדורים זהים לחלוטין ואי אפשר להבדיל ביניהם.

ביום הראשון הכל הלך כמתוכנן. שפכת לתוך ידך כדור 1 מתוך בקבוקון א', כדור 1 מתוך בקבוקון ב' ונטלת את שניהם. ביום השני, שפכת לתוך ידך כדור 1 מתוך בקבוקון א', אך לא נזהרת ושפכת 2 כדורים מבקבוקון ב' לאותה היד. כעת יש בידך 3 כדורים ואינך יודע איזה כדור הוא א' ואילו 2 כדורים הם ב'. כיצד תשרוד?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


תוסיף לידך עוד כדור מקופסא א'. כעת יש בידך 4 כדורים, 2 כדורי א' ו-2 כדורי ב'. חצה את כולם ל-2 ונטול חצי מכל אחד. למחרת נטול את 4 החצאים הנותרים, ונסה שלא לעשות שוב טעויות בשפיכת הכדורים.

חידות

 

 

5. שייט תענוגות

בחור אחד רצה לפנק את אשתו בשייט תענוגות, אך לצערו, לא יכול היה להצטרף אליה, ולכן היא יצאה לבד לשיט. לאחר שנפרד ממנה במזח, הוא חזר הביתה, כיבה את האור והלך לישון. כשהתעורר, הבין הבחור שאשתו לא תחזור אליו לעולם, ומרגיש שהוא אשם בכך. מדוע?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


הבחור גר במגדלור. חידות

 

 

6. גזר דין מוות

אדם הועמד למשפט על רצח. הוא חף מפשע לחלוטין, והסיבה לכך שהוא נשפט היא משום שהמלך רצה שימות. המלך, אשר ידע שהאדם חף מפשע ושהנתינים שלו יגלו את האמת בסופו של דבר, החליט לתת ל-"גורל" להחליט. "בשק הזה הנחתי 2 קלפים" הכריז המלך בכיכר העיר, "על אחד מהם כתוב 'חף מפשע', ועל האחר 'אשם'. הנאשם יבחר קלף אחד, וכך אלוהים יחליט אם הוא חף מפשע או לא". עם זאת, הנאשם ידע שהמלך הכניס 2 קלפים עם המילה 'אשם' לתוך השק, אך בעזרת חדות מחשבתו, הצליח להתחמק ממוות לעיני כולם.

מבלי לחשוף את תרמית המלך, כיצד הצליח הנאשם להינצל?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


הנאשם הוציא את הקלף מהשק ומיד קרע אותו לחתיכות מבלי להראותו לאף אחד. הקלף היחידי שנשאר בשק הוא קלף שעליו רשום 'אשם', כך שברור לכולם שהקלף שהוא הוציא מהשק, היה קלף 'חף מפשע'.

חידות

 

7. מבחן האסירים

בבית כלא נמצאים 100 אסירים בבידוד. מנהל בית הכלא החליט להעמיד את האסירים במבחן. המנהל יבחר אסיר אקראי מדי כמה דקות וישלח אותו לחדר שבו יש נורה אחת ומתג. האסיר יכול להדליק את הנורה, לכבות את הנורה או לא לעשות כלום. המטרה של האסירים היא שאחד מהם יגיד באמונה שלמה "כל 100 האסירים היו בחדר הזה לפחות פעם אחת". אם האסיר צדק, מנהל בית הכלא ישחרר את כל האסירים. אם טעה, יהרוג את כל האסירים, כך שמי שאומר את המשפט חייב להיות בטוח בעצמו במאה אחוז. מנהל בית הכלא נתן לאסירים לילה אחד להתכונן למבחן.

הערות:

 • האסירים נכנסים בסדר אקראי, ומנהל בית הכלא יכול להכניס את אותו אסיר לחדר כמה פעמים שירצה.
 • כל האסירים יודעים שהנורה כבויה בתחילת המבחן.
 • כל אסיר יודע אם הנורה דלוקה או כבויה רק ברגע שהוא נכנס לחדר.
 • כל אסיר יודע כמה פעמים הוא נכנס לחדר, והאם כיבה, הדליק או לא עשה כלום לנורה.
 • מאחר שכל האסירים בבידוד, אף אחד לא יודע כמה זמן עבר מאז שנכנס לאחרונה לחדר, ולאיש אין אפשרות לתקשר עם אחרים, מלבד בלילה שלפני המבחן.
 • בחדר אין כל דבר אחר פרט לנורה ולמתג.

איזו אסטרטגיה הצליחה להביס את מבחן האסירים?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


האסירים בחרו אדם אחד שיהיה "הסופר". הסופר תמיד יכבה את המנורה כשהוא נכנס לחדר. כל אסיר אחר ידליק את הנורה, ואם היא כבר דולקת, לא יעשה דבר. אם אסיר הדליק כבר פעם אחת את הנורה, לא יעשה דבר כשיכנס בפעם הבאה. כשהסופר יכנס לחדר, הוא ידליק את הנורה ויספור כמה פעמים עשה זאת. כשיגיע ל-99 פעמים, הוא ידע בוודאות שכל האסירים היו בחדר לפחות פעם אחת, ויוכל להכריז על כך בקול ובביטחון.

חידות

8. חבל על הזמן

בידך 2 חבלים. לכל חבל לוקח שעה להישרף. החבלים אינם זהים ואינם אחידים לכל אורכם, כלומר שריפה באורך של חצי שעה, לאו דווקא תשרוף חצי חבל. כיצד תוכל למדוד 45 דקות בעזרת 2 החבלים?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


צריך להדליק את 2 הקצוות של אחד החבלים, וקצה אחד של החבל האחר. זה יגרום לחבל הראשון להישרף תוך 30 דקות. כשישרף החבל הראשון לחלוטין, ישארו לחבל השני 30 דקות להישרף. כעת צריך להדליק את הקצה השני של החבל השני, אשר יגרום לחבל להישרף תוך 15 דקות. 30+15=45

חידות

 

9. תשלום למשרת

שכרת משרת לשבוע, ואתה מתכוון לשלם לו בגושי זהב. יש לך מטיל זהב אחד עם 6 חריצים, בהן תוכל לחתוך אותו באופן שווה ל-7 גושים. המשרת אמור לקבל גוש זהב אחד בסוף כל יום עבודה. אם לא תשלם לו, הוא יתפטר. אם תשלם לו יותר מדי, הוא יברח עם הזהב. כיצד תוכל לשלם לו בדיוק עבור כל יום עבודה על ידי חתיכת מטיל הזהב פעמיים בלבד?

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


חתוך את מטיל הזהב ל-3 חלקים של 1, 2 ו-4.

 • ביום הראשון, שלם לו בגוש הזהב הקטן ביותר (1). כעת יש לו 1, ולך יש 6.
 • ביום השני החלף איתו את החתיכה הבינונית (2) עבור החתיכה הקטנה (1). כעת יש לו 2, ולך יש 5.
 • ביום השלישי תן לו את החתיכה הקטנה (1). כעת יש לו 3, ולך יש 4.
 • ביום הרביעי החלף איתו את החתיכה הגדולה (4) עבור הזהב שהבאת לו. כעת יש לו 4, ולך יש 3.
 • ביום החמישי תן לו את החתיכה הקטנה (1). כעת יש לו 5, ולך יש 2.
 • ביום השישי החלף איתו את החתיכה הבינונית (2) עבור החתיכה הקטנה (1). כעת יש לו 6, ולך יש 1.
 • ביום האחרון שלם לו בעזרת החתיכה האחרונה. כעת לו יש 7, ולך יש בית נקי וכיס ריק.

חידות

 

10. אביר ודרקון על אי בודד

אביר ודרקון נלכדו יחדיו על אי בודד בלב ים. הם אויבים מרים, אך משום שהגיעו מהאגדות, הם אינם יכולים להרוג אחד את השני סתם כך. באי יש 9 בריכות שנמצאות אחת מעל השנייה, ובכל בריכה יש רעל. את כל אחד מהרעלים ניתן לרפא אך ורק בעזרת שתיית המים שבבריכה הגבוהה יותר, כלומר אם אחד מהם שתה מבריכה מספר 5, יוכל להירפא על ידי שתיית המים שבבריכות 6, 7, 8 ו-9. האביר מגיע רק עד בריכה 8, בעוד שהדרקון יכול לשתות מכל הבריכות.

הדרקון הערמומי הציע לאביר לסיים את היריבות שלהם על האי. כל אחד מהם יקבל גביע, אותו עליו למלא בסתר באחת הבריכות ולהביא את המים המורעלים ליריבו. לאחר מכן כל אחד יכול לשתות מאיזו בריכה שירצה על מנת לרפא את עצמו.

הדרקון מת והאביר שרד, אך כיצד זה אפשרי? 

 

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


האביר שתה בסודיות מבריכה מספר 1 לפני התחרות ומילא את גביעו במי מלח מהים. הדרקון מילא את גביעו במים מבריכה מספר 9. האביר שתה את הגביע שהגיש לו הדרקון וריפא את עצמו מהרעל של בריכה מספר 1. הדרקון שתה את מי המלח, שחשב אותם לרעל, ומיד טס לשתות את מי בריכה מספר 9 על מנת לרפא את עצמו. לאחר מכן בילה האביר את כל חייו בודד על האי, מצטער על כך שהרג את היצור היחידי שיכול היה לארח לו חברה.

חידות

מקור התמונות: OKNOVOKGHT, violscraper

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.