print header

מה שתראו בתמונת הילדה עם הפטל הענק יחשוף את התת מודע שלכם...

 תמונות, אסוציאציות ובחינת הדברים שהעין שלנו נמשכת אליהם - אלו הן דרכים טובות עבור מומחים מעולם הפסיכולוגיה ומסתורי הנפש להבין מי אנחנו באמת ומה עומד בבסיס המחשבות שלנו. גם אתם יכולים להיעזר בשיטות שכאלה כדי לזכות בהצצה קטנה אל התת מודע שלכם, אך חשוב מאוד שתעשו זאת עם ראש נקי ורגוע, על פי תחושת הבטן הראשונית שלכם ובלי להשתהות יותר מדי ולתת למוח לנדוד במחשבות. זה בדיוק מה שעליכם לעשות במבחן האישיות הבא, שיכול לחשוף את הפחדים העמוקים שלכם ואת הגורמים שמעוררים אותם... 
 
כדי לגלות מה מסתתר בתת המודע שלכם - התבוננו
בתמונת הילדה עם הפטל הענק למשך מספר רגעים
 
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: ילדה עם פטל הענק
מה היה הדבר הראשון שתפס את תשומת הלב שלכם במידה הרבה ביותר? אם הוא מופיע ברשימה הבאה, אתם יכולים לגלות על איזה פחד עמוק הוא מצביע בתת המודע שלכם. אחרי שתזהו אותו בצורה מדויקת, יהיה לכם קל יותר להילחם בו ולחיות חיים טובים יותר עם כמה שפחות שליליות וחששות.

מה הדבר הראשון שראיתם בתמונה?

 

#1 שמתם לב בעיקר לילדה הקטנה
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: ילדה מודגשת
אם שמתם לב בעיקר לילדה הקטנה, כנראה שוכנים בנפש שלכם פחדים שמקננים בה עוד מתקופת הילדות שלכם. בגיל צעיר, המוח שלנו מאוד רגיש ואם לא מסבירים לנו משהו מסוים בדרך הנכונה, הוא עלול להשפיע לרעה על חיינו בגיל מבוגר. דפוסי התנהגות הרסניים, הרגלים מגונים מסוימים, ביטחון עצמי נמוך ועוד הרבה דברים רעים אחרים עלולים ללוות אותנו למשך כל החיים - וזה אחד מדברים שהכי מטרידים אתכם עמוק בפנים. אתם כנראה מרגישים קושי בקבלת החלטות ללא תמיכה צמודה, תמיד מפקפקים בעצמכם וחשים רגישים מאוד כלפי נושאים מסוימים. כדי להשתחרר מהפחד הזה, עליכם למצוא דרכים לקבל תמיכה מרחוק או להשתמש ברשתות ביטחון שונות שיעזרו לכם להתמודד עם מצבים מסוימים לבד ולצבור לאט לאט ביטחון ביכולות שלכם כאנשים מבוגרים ומפותחים.
#2 שמתם לב בעיקר לפרפר
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: פרפר מודגש
אנשים שתשומת הלב שלהם מתמקדת בפרפר שבתמונת הילדה ופטל הם בדרך כלל בעלי אישיות מורכבת מאוד. מצד אחד, הפרפר לרוב מסמל חופש, יופי, טבע ושלווה, אך אם בוחנים אותו בהקשר של פחד, הוא גם מאוד רגיש, שברירי ויכול לעוף בקלות עם הרוח. העובדה שהעין שלכם נמשכה אליו יכולה להצביע על כך שמקור הפחד הכי גדול שלכם הוא לאבד שליטה על החיים, להיסחף כמו פרפר ברוח בלי יכולת להספיק לעשות את מה שאתם רוצים ומבלי ליהנות מה"פרחים" השונים לאורך דרך החיים שלכם. בנוסף, הפרפר גם לפעמים מסמל את שבריריות חיינו ויכול להיות שהסיבה להתמקדות שלכם בו היא עצב מודחק בנוגע לאדם קרוב אליכם שנפטר בעבר ומותו מזכיר לכם את זמניות החיים של כולנו.
#3 שמתם לב בעיקר לפטל
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: פטל מודגש
הפטל בתמונה מונח בדיוק במרכזה והוא גם נראה הרבה יותר גדול מכל מה שאנחנו רגילים לראות. הוא מושך את תשומת הלב גם בשל צורתו וצבעו האדום, אשר מרמזים על המשמעות הנסתרת בציור הזה. אם המבט שלכם הכי נמשך אל הפטל, זה סימן שיש לאופי או לפחדים הנסתרים שלך קשר סמוי לאהבה וללב. ייתכן שהתשובה לשאלה שמטרידה אתכם מאוד או הבחירה העדיפה להתלבטות שניצבת מולכם, טמונים בלב שלכם. לפעמים זה קשה "לחפור" עמוק בפנים כדי למצוא את מה שמחפשים וצריך הרבה אומץ כדי לפעול כך, אך לפי המבחן הזה זאת הדרך הטובה ביותר לנפשכם. מצד שני, ייתכן שאתם חשים פחדים רבים אשר קשורים לאהבה ולאופן שבו אנשים מקבלים אתכם. לפעמים קשה לכם להבין במדויק אנשים אחרים ולדעת האם הם באמת מחבבים אתכם או רק מעמידים פנים. כנראה שחשבתם בעבר שאיש לא אוהב אתכם באמת והרגשתם פגיעה חזקה כתוצאה מדחייה, אך זכרו שאסור לכם להניח שכל מערכות היחסים העתידיות שלכם יהיו מושפעות לנצח מאירועי העבר.
 
#4 שמתם לב בעיקר לעכבישמבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: עכביש מודגש
ארכנופוביה (פחד מעכבישים) הוא מאפיין אישיותי נפוץ למדי ולמרות שיש מי שמתבייש בו, מדובר בשרידים של מנגנון הישרדותי חזק מאוד שבזכותו בני אדם שרדו לאורך אינספור שנים והוא בעל חשיבות רבה. אם העכביש הוא זה שלכד את מבטכם למרות גודלו הקטן בתמונה, זה יכול לחשוף הרבה על האישיות והפחדים שלכם. העכביש מצביע לרוב על פחד מהסביבה, תחושת חוסר ביטחון וחשש מהלא נודע. העובדה ששמתם לב דווקא אל העכביש אומרת שהמוח שלכם התמקד במה שהוא תופס כדבר המסוכן ביותר בתמונה, והוא כנראה מגן עליכם באופן דומה בחיים בכלל. אתם כנראה אנשים שחושבים פעמיים לפני כל החלטה או פעולה, וקשה לכם מאוד להתחייב למשהו ללא תחושת ביטחון גבוהה. עליכם לזכור שטעויות וסכנות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, ובמקום להתלבט ולהסס כל הזמן - עליכם פשוט לפעול, ועם הזמן תגלו שה"עכבישים" בחייכם כלל לא מסוכנים כמו שחשבתם.
 
#5 שמתם לב בעיקר לעצים
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: עצים מודגשים
לעצים יש משמעות סמלית עמוקה והם למעשה חלק ממבחנים פסיכולוגיים אחרים במסגרתם אדם מתבקש לצייר עץ או עצמים דומים אחרים. העובדה שתשומת הלב שלכם התמקדה בהם מצביעה על מספר מאפייני אישיות שכנראה קיימים בכם, ועל פחד מרכזי בחייכם שנחשף על ידי צורתם. העצם מקיפים את הילדה עם הפטל, תוחמים כמעט את כל הפרטים שבתמונה ומבדילים את מרכזה המואר מהשוליים האפלים. זוהי למעשה תמונת מראה מסוימת לנפשכם, שבה מסתתרים סודות, רגשות ומחשבות שאתם לא רוצים לחלוק עם אף אחד. אתם מאוד חוששים שהעולם הפנימי הזה "ידלוף" בצורה כזו או אחרת החוצה ואולי מתקשים להיות שלמים עם עצמכם ופתוחים לסביבה שלכם. אם הפחד הזה אכן משפיע על חייכם, עליכם להזכיר לעצמכם שזה בסדר לשמור סודות מסוימים בלב ובמקביל לנסות להיפתח יותר מול אנשים בסביבתכם הקרובה.
 
#6 שמתם לב בעיקר לחיות הפרווה
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: חיות פרווה מודגשות
חיות ובובות פרווה הן חלק בלתי נפרד מהילדות של רבים - חיבקנו אותן וישנו איתן כדי לקבל נחמה, תחושה של תמיכה, ביטחון והבנה. חיות פרווה בדרך כלל מסמלות חברות, משהו שאנחנו תמיד יכולים להישען עליו ואהבה חסרת תנאים - במילים אחרות דברים שכל אחד ואחת מאיתנו צריכים בשלבים הראשונים של החיים. אך הבובות שבציור הזה קצת משונות, שלא לומר מעוותות, ויכול להיות שזה חלק ממה שמשך את העיניים שלכם אליהן... אם הן היו הדבר הראשון ששמתם לב אליו בתמונה, זה אומר שיש לכם פינה בתת מודע בה מסתתר אירוע מהעבר, שבו חשתם פחד רב ולא קיבלתם נחמה מהסביבה. אירוע שכזה או נסיבות חיים אחרות הובילו לכך שמה שמפחיד אתכם היום הוא הפחד עצמו - אתם לפעמים נכנסים לתבניות מחשבה חרדתיות ותמיד חושבים על התרחיש האפשרי הגרוע ביותר. ברגעים שכאלו כל שעליכם לעשות הוא לקחת כמה נשימות עמוקות ולסקור את מצבכם ברוגע. אתם כבר לא מי שהייתם פעם ויש לכם מספיק כוח להתמודד עם מכשולים בצורה טובה יותר מאשר בעבר. גם אם דברים לא ילכו בדרך שלכם, אל תתנו לכישלון הזמני לייאש אתכם - למדו ממנו והמשיכו לנסות.
 
#7 שמתם לב בעיקר לצורת הגולגולת הציור
מבחן אישיות - מה אתם רואים בתמונה של הילדה עם הפטל הענק: צורת גולגולת מודגשת

עבור אחוז קטן של אנשים הדבר שהכי בולט לעין בתמונת הילדה והפטל הוא שלמעשה מדובר בציור של גולגולת. אם אתם חלק מהאנשים ששמו לב לכך והדבר משך את תשומת הלב שלכם במידה רבה, זה עלול להצביע על כך שאתם מרגישים שיתוק בשל החלטה קשה שניצבת בפניכם או תחושת אובדן הולך וקרב. אתם כנראה חשים חוסר ביטחון ביכולת שלכם להתמודד עם הבחירה או עם סכנה עתידית, ויכול להיות שמקור הבעיה הוא בכך שלא קיבלתם מספיק הערכה מהסביבה בעבר. גם בהווה כנראה שקשה לכם מאוד לקבל מחמאות או להסתמך אך ורק על עצמכם במצבים שונים. זה לא קל לשנות את החלק הזה באופיו של אדם, אך אתם יכולים להתחיל בתהליך הזה עוד היום בצורה פשוטה. נסו להקפיד על מחשבה מחמיאה אחת כלפי עצמכם בכל יום, ואל "תילחמו" בה או תנסו להמעיט בערכה. לאחר זמן מה עברו ל-2 מחשבות מחמיאות ביום ואז ל-3 וכן הלאה, עד שלאט לאט תרגישו שאתם מסוגלים לעשות דברים שבעבר שיתקו אתכם מפחד. 

מקור התמונות: brightside.me

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.