print header

מה החלומות שלכם מנסים לומר על המציאות שלכם?

בכל לילה, כל אדם על פני כדור הארץ חווה חלומות ותחושות שונות במהלך השינה, כשלעתים אותם מראות דמיוניים מופיעים ברורים ומובנים, ולפעמים התת מודע מנסה לשדר לנו מסרים עמוקים ומעורפלים יותר. חלומות הם שפה אוניברסלית, מה שהופך את מחקר החלומות לתחום מרתק במיוחד, היות ואנשים מתרבויות ורקעים שונים מדווחים על חלומות דומים בעלי סמלים שחוזרים על עצמם. אמנם אין משמעות חד משמעית אחת לסמלים ולדימויים שבחלומות, אך כמו שחיוך בדרך כלל מעיד על אדם שמח, יש מספר חלומות נפוצים מאוד, כך שיש להם משמעויות מסורתיות מקובלות ומוסכמות ברחבי כל העולם. זו הסיבה שכדאי לכם להשקיע מספר דקות מזמנכם בכדי להתוודע ל-14 סמלים שכיחים שאסור להתעלם מהם במידה והופיעו בחלומכם.

משמעות החלומות
 
1. קופסאות
 
במידה ואתם חולמים על קופסאות ואינכם מתכננים מעבר דירה בקרוב, יתכן שהתת מודע שלכם מנסה להעביר לכם מסר בנוגע למצבכם הנפשי. באופן כללי, נוכחות קופסאות בחלומות מעידה על כך שאנו חשים כי מסתירים מאתנו משהו, בזמן שקופסאות רבות מסמלות שאתם מתקשים לעבד ולהכיל את הרגשות שלכם, ועל כן נאלצים להסתיר ואף להדחיק אותם. כמו כן, קופסה ריקה ככל הנראה מסמלת תחושה של אכזבה. 
 
משמעות החלומות
Nicolas Huk
2. טלפון מצלצל
 
לא פעם במהלך החיים אנו נוטים להתעלם ממה שנפשנו מנסה לשדר לנו, ואף מבצעים ניתוק מוחלט בין הגוף לנפש. טלפון שמצלצל בחלום עלול להעיד על העובדה שחלק מהאישיות שלכם הצליח ליצור קשר עם המודע בצורה הראויה, וכי הגיעה העת להבין איזה חלק זנחתם בעצמכם. לעומת זאת, ישנה אפשרות כי מדובר בתובנה שביכולתה לסייע לכם להתמודד עם מצב שאתם מתקשים לפתור בכוחות עצמכם. במידה ולא עניתם לטלפון בזמן החלום, ככל הנראה אינכם מעוניינים להתעמת כרגע עם הקשיים שבחייכם.
 
משמעות החלומות
 
3. ירח
 
אם דמותו של הירח ממלאת תפקיד משמעותי בחלומכם, ולא מופיעה רק כחלק זניח מתפאורת הרקע, ככל הנראה הצד היצירתי שלכם מנסה לפרוץ החוצה. נסו להבין מהן התשוקות שלכם ואיזה חלק יצירתי שבכם, שכרגע אינו נראה לעין או לא בא לידי ביטוי, יכול לרקום עור וגידים ולהשפיע לטובה על החיים שלכם.
 
משמעות החלומות
 
4. דרכים
 
בדיוק כמו בחיים, טיול בדרכים יכול להיות קשה או קל, והמשמעות שלו משתנה בהתאם. השאלה החשובה היא מהם תנאי הדרך שלכם. כבישים ומסלולים מסמלים בחלומכם את המסע שאתם עוברים במהלך חייכם: במידה ואתם חולמים על מסלול ברור, זה אומר שאתם יודעים מה אתם רוצים להשיג בחיים ולאן אתם רוצים להגיע. אך עם מסלולכם הינו מעורפל וקשה לנווט בו, סביר להניח שהתת מודע שלכם מנסה לשדר לכם חוסר ודאות לגבי העתיד. 
 
משמעות החלומות
 
5. פרחים
 
כמו שפרחים נוהגים לשמח אנשים רבים במציאות, גם בחלומות הם בדרך כלל מעידים על דבר מה טוב שמתרחש. אם חזיתם בפרח שפורח בזמן חלומכם ככל הנראה הזדמנויות חדשות יקרו בדרככם, בזמן שנבטים מסמלים על כך שאתם עומדים לצפות בתוצאות של העבודה הרבה שהשקעתם. עם זאת, במידה ופרח מאבד את החיוניות שלו ונובל, מדובר בפרק בחיים שלכם שעשוי להגיע לסיומו.
 
משמעות החלומות
 
6. מים
 
חלומות שכוללים מאגרי מים שונים משקפים את רמת השאפתנות שלכם. במידה ואתם חולמים על אוקיינוס רחב ידיים, יתכן כי הגיע הזמן שתיקחו יוזמה ולא תחששו מסיכונים, כל זאת בכדי שתוכלו לכבוש יעדים גדולים יותר ולהיחשף לכמה שיותר הזדמנויות מגוונות בחיים. לעומת זאת, אם אתם חולמים על זרמים חלשים ובריכות רדודות, ככל הנראה אתם מנסים להשיג יותר ממה שאתם יכולים כרגע.
 
משמעות החלומות
 
7. תאונת דרכים
 
במידה וחלמתם על תאונת דרכים עליכם לייחס לכך חשיבות רבה, בעיקר אם אתם אלה שמעורבים בתאונה. חלום שכזה עלול להעיד על כך שאגרתם כעס רב בנוגע לנושא שמעסיק ומטריד את מנוחתכם ושלוותכם. עליכם לעצור לרגע ולהשקיע זמן בניסיון לפתור את מה שיושב על ליבכם, מכיוון שאי התמודדות עם הנושא מעכבת אתכם ולא מאפשרת לכם להתקדם בחיים. כמו כן, ישנה אפשרות שמעורבות בתאונת דרכים מבשרת על כך שגורם אחר בחייכם ימנע מכם להתקדם בחיים, וחשוב לגלות ערנות לאפשרות שכזו. 
 
משמעות החלומות
 
8. בגידה
 
כשחולמים על חוסר נאמנות לבני הזוג, לרוב מדובר על תחושת אשמה מודחקת מחיי היומיום, ובמידה והחולם עצמו הוא זה שמבצע את פעולת הבגידה, ככל הנראה מעשה זה מתרוצץ במחשבתו אך אין הוא יבצע אותו. כמו כן, ישנה אפשרות שהחולם לא היה כנה לחלוטין עם שותפו, וזו הדרך של התת מודע לבשר לו שהוא אינו מרגיש שלם עם הבחירה של הסתרת מידע מסוים. לעומת זאת, אם בחלום בן הזוג הוא זה שבוגד, החולם מרגיש חוסר ביטחון במערכת היחסים שלו. 
 
משמעות החלומות
 
9. בלונים
 
בזמן שבמציאות בלונים מופיעים ברגעים משמחים בחיינו, הופעתם בחלומות עשויה להעיד על דברים שונים. אם חלמתם על בלונים שמתפוצצים, ככל הנראה הם מסמלים תחושת סכנה בנוגע לחלומות ולתקוות שלכם. לעומת זאת, בלונים שפורחים גבוה אל השמיים מעידים על תסכול בחייכם שאתם מנסים להתגבר עליו. בלונים שחורים בחלום בדרך כלל מסמלים תחושת דיכאון בנוגע למקרה שהתרחש לאחרונה, ובמידה והחלומות על הבלונים חוזרים ונשנים, יתכן כי הגיע הזמן לשנות את דרך ההסתכלות והפרשנות שלכם על מצבים שונים בחייכם.
 
משמעות החלומות
 
10. בעל חיים מת
 
חיה שמופיעה בחלומכם ללא רוח חיים עשויה להעיד על מספר מחשבות שמטרידות את שלוותכם ביומיום; תחושה של ניתוק מהמציאות, הרגשה של שליטה בחיים או אובדן של חלק תמים שהיה קיים בכם בעבר. מאחר והחיים של בעלי חיים הינם בעלי משמעות רבה, חלום שמעורב בו מוות יכול לרמז על סוף של משהו שחשוב לכם מאוד, או על תחושה של ניתוק מהמציאות שבה חייתם עד עתה. בנוסף, אם חלמתם על הרג של בעל החיים, יתכן כי זה מייצג שרכשתם את הכישורים הדרושים כדי לשלוט בדבר מה שמסקרן אתכם בחייכם, אך אינכם מוכנים עדיין לבצע את הצעד האחרון להשלמת המשימה.
 
משמעות החלומות
 
11. השתקפות 
 
כשאתם מביטים בהשתקפות שלכם בזמן שאתם חולמים, זה מעיד על כך שעליכם לגלות מי אתם באמת ללא כל קשר למראה החיצוני שלכם. יש לשים לב לאדם ששוכן בתוככם - לנפשכם. אתם צריכים ללמוד לנצל את האיכויות הטובות שלכם בכדי לתקן הפגמים שמונעים מכם להתפתח, ולשם כך אתם צריכים להבין מה הם אותם המכשולים שמפריעים לכם במהלך הדרך. במידה ואתם מביטים בראי או במאגר מים ואינכם מצליחים לראות את דמותכם מביטה בכם חזרה, ככל הנראה אתם מרגישים שאיבדתם את עצמכם.
 
משמעות החלומות
 
12. תינוקות
 
תינוקות מסמלים יצירתיות שנחבאת עמוק בתוככם, אשר מבקשת לפרוץ החוצה ולהיות חלק בלתי נפרד מהכישורים שלכם. בעקבות חלום שבו הופיעו תינוקות חשוב שתמצאו תחביב שיאפשר לכם לבטא את הכישרון הנפלא שלכם, שתוכלו לחלוק אותו גם עם הסובבים אתכם. עם זאת, ייתכן כי תינוקות מופיעים בחלומכם מכיוון שהסביבה הקרובה שלכם דורשת מכם יותר ממה שנהוג לבקש, ואף ישנה אפשרות שאתם חשים את התלות הגוברת של האנשים שסביבכם בכם.
 
משמעות החלומות
13. כלי תחבורה
 
אם מכונית, מטוס, רכבת ספינה, או כל כלי תחבורה אחר מופיעים בחלומכם, הם מראים לאיזה כיוון החיים שלכם הולכים, וכמה שליטה אתם חשים שיש לכם על המסלול המיועד. אם חזיתם בכלי תחבורה מסוים בחלמוכם, הוא מסמל שיש לכם את הכוח להגשים את הרצונות שלכם ולהגיע ליעד אותו בחרתם. פרשנות נוספת שעשויה להתאים למצבכם בחיים היא שכלי התחבורה מדגיש בפניכם את המכשולים שאתם חושבים שעליכם להתגבר עליהם בכדי לכבוש את הפסגה הנראית באופק.
 
משמעות החלומות
 
14. מעוף
 
בזמן שרובנו היינו שמחים לקבל כוחות על ולעוף בשמי העולם, תעופה בחלום ורמת ההצלחה של הביצוע מעידים על תחושת השליטה שיש לכם בחייכם, ומסמלים על תחושת ביטחון ויכולת להשגת המטרות שלכם. מעוף גבוה משקף את המצב האופורי והטוב ביותר, מה שמעיד על אמונה גדולה בעצמכם, בזמן שדאייה נמוכה וקרובה לקרקע מעידה על החשש שלכם מפני כישלון, מה שעשוי להוביל אתכם לתסכול רב במציאות.
 
משמעות החלומות
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו