maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

מה החלומות שלכם מנסים לומר על המציאות שלכם?

 בכל לילה, כל אדם על פני כדור הארץ חווה חלומות ותחושות שונות במהלך השינה, כשלעתים אותם מראות דמיוניים המופיעים בחלומותינו הם ברורים ומובנים, ולפעמים התת מודע מנסה לשדר לנו מסרים עמוקים ומעורפלים יותר. חלומות הם שפה אוניברסלית, מה שהופך את המחקר עליהם לתחום מרתק במיוחד, היות ואנשים מתרבויות ורקעים שונים מדווחים על חלומות דומים בעלי סמלים שחוזרים על עצמם. אמנם אין משמעות אחת ויחידה לסמלים ולדימויים השונים המופיעים בחלומות שלנו, אך כמו שחיוך בדרך כלל מעיד על אדם שמח, יש מספר חלומות נפוצים מאוד, כך שיש להם משמעויות מסורתיות מקובלות ומוסכמות ברחבי כל העולם. זו הסיבה שכדאי לכם להשקיע מספר דקות מזמנכם על מנת כדי להתוודע ל-14 סמלים שכיחים שאסור להתעלם מהם אם אתם חולמים עליהם.
 
משמעות החלומות: גבר ישן עם תינוק

1. קופסאות

אם אתם חולמים על קופסאות ואינכם מתכננים מעבר דירה בקרוב, יתכן שהתת מודע שלכם מנסה להעביר לכם מסר בנוגע למצבכם הנפשי. באופן כללי, נוכחות קופסאות בחלומות מעידה על כך שאנו חשים כי מסתירים מאתנו משהו, בזמן שקופסאות רבות מסמלות שאתם מתקשים לעבד ולהכיל את הרגשות שלכם, ועל כן נאלצים להסתיר ואף להדחיק אותם. כמו כן, קופסה ריקה ככל הנראה מסמלת תחושה של אכזבה. 

2. טלפון מצלצל

לא פעם במהלך החיים אנו נוטים להתעלם ממה שנפשנו מנסה לשדר לנו, ואף מבצעים ניתוק מוחלט בין הגוף לנפש. טלפון שמצלצל בחלום עלול להעיד על העובדה שחלק מוחבא מהאישיות שלכם הצליח ליצור קשר עם המודע בצורה ראויה, וכי הגיעה העת להבין איזה חלק זנחתם בעצמכם. לעומת זאת, ישנה אפשרות כי מדובר בתובנה שביכולתה לסייע לכם להתמודד עם מצב שאתם מתקשים לפתור בכוחות עצמכם. אם לא עניתם לטלפון בזמן החלום, ככל הנראה אינכם מעוניינים להתעמת כרגע עם הקשיים שבחייכם.
 
משמעות החלומות: אישה עם טלפון נייד

3. הירח

אם דמותו של הירח ממלאת תפקיד משמעותי בחלומכם, ולא מופיעה רק כחלק זניח מתפאורת הרקע, ככל הנראה הצד היצירתי שלכם מנסה לפרוץ החוצה. נסו להבין מהן התשוקות שלכם ואיזה חלק יצירתי שבכם - שכרגע אולי אינו נראה לעין או לא בא לידי ביטוי - יכול לרקום עור וגידים ולהשפיע לטובה על החיים שלכם.

4. דרכים

בדיוק כמו בחיים, טיול בדרכים במהלך חלום יכול להיות קשה או קל, והמשמעות שלו משתנה בהתאם. השאלה החשובה היא מהם תנאי הדרך שלכם - כבישים ומסלולים מסמלים בחלומכם את המסע שאתם עוברים במהלך חייכם: כאשר אתם חולמים על מסלול ברור, זה אומר שאתם יודעים מה אתם רוצים להשיג בחיים ולאן אתם רוצים להגיע. אך עם מסלולכם הינו מעורפל וקשה לנווט בו, סביר להניח שהתת מודע שלכם מנסה לשדר לכם חוסר ודאות לגבי העתיד. 
 

משמעות החלומות: שביל ביער

5. פרחים

כמו שפרחים נוהגים לשמח אנשים רבים במציאות, גם בחלומות הם בדרך כלל מעידים על דבר מה טוב שמתרחש. אם חזיתם בפרח שפורח בזמן חלומכם' ככל הנראה הזדמנויות חדשות יקרו בדרככם, בזמן שנבטים מסמלים על כך שאתם עומדים לצפות בתוצאות של העבודה הרבה שהשקעתם במשהו בעבר. עם זאת, במידה שפרח מאבד את החיוניות שלו ונובל בחלום שלכם, זהו רמז לכך שפרק בחיים שלכם עומד להגיע לסיומו.

6. מים

חלומות שכוללים מאגרי מים שונים משקפים את רמת השאפתנות שלכם. אם אתם חולמים על אוקיינוס רחב ידיים, יתכן כי הגיע הזמן שתיקחו יוזמה ולא תחששו מסיכונים, כל זאת על מנת שתוכלו לכבוש יעדים גדולים יותר ולהיחשף לכמה שיותר הזדמנויות מגוונות בחיים. לעומת זאת, אם אתם חולמים על זרמים חלשים ובריכות רדודות - ככל הנראה אתם מנסים להשיג יותר ממה שאתם יכולים כרגע.
 

משמעות החלומות: מים

7. תאונת דרכים

אם חלמתם על תאונת דרכים עליכם לייחס לכך חשיבות רבה, בעיקר אם אתם אלה שמעורבים בתאונה. חלום שכזה עלול להעיד על כך שאגרתם כעס רב בנוגע לנושא שמעסיק ומטריד את מנוחתכם ושלוותכם. עליכם לעצור לרגע ולהשקיע זמן בניסיון לפתור את מה שיושב על ליבכם, מכיוון שאי התמודדות עם הנושא מעכבת אתכם ולא מאפשרת לכם להתקדם בחיים. כמו כן, ישנה אפשרות שמעורבות בתאונת דרכים מבשרת על כך שגורם אחר בחייכם ימנע מכם להתקדם בחיים, וחשוב לגלות עירנות לאפשרות שכזו.

8. בגידה

כשחולמים על חוסר נאמנות לבני הזוג, לרוב מדובר על תחושת אשמה מודחקת מחיי היומיום, ואם החולם עצמו הוא זה שמבצע את פעולת הבגידה - ככל הנראה מעשה זה מתרוצץ במחשבתו אך אין הוא יבצע אותו. כמו כן, ישנה אפשרות שהחולם לא היה כנה לחלוטין עם שותפו, וזו הדרך של התת מודע לבשר לו שהוא לא מרגיש שלם עם הבחירה של הסתרת מידע מסוים. לעומת זאת, אם בחלום בן הזוג הוא זה שבוגד, החולם חש חוסר ביטחון במערכת היחסים שלו.
 

משמעות החלומות: זוג מחובק

9. בעל חיים מת

חיה שמופיעה בחלומכם ללא רוח חיים עלולה להעיד על מספר מחשבות שמטרידות את שלוותכם ביומיום; תחושה של ניתוק מהמציאות, הרגשה של אי שליטה בחיים או אובדן של חלק תמים שהיה קיים בכם בעבר. מאחר וחייהם של בעלי חיים הינם בעלי משמעות רבה, חלום שמעורב בו מוות יכול לרמז על סוף של משהו שחשוב לכם מאוד, או על תחושה של ניתוק מהמציאות שבה התקיימתם עד עתה. בנוסף, אם חלמתם על הרג של בעל החיים, יתכן כי זה מייצג שרכשתם את הכישורים הדרושים כדי לשלוט בדבר מה שמסקרן ומאתגר אתכם בחייכם, אך אינכם מוכנים עדיין לבצע את הצעד האחרון להשלמת המשימה.

10. בלונים

בזמן שבמציאות בלונים מופיעים ברגעים משמחים בחיינו, הופעתם בחלומות לפעמים מעידה גם על דברים אחרים. אם חלמתם על בלונים שמתפוצצים, ככל הנראה הם מסמלים תחושת סכנה בנוגע לרצונות ולתקוות שלכם. לעומת זאת, בלונים שפורחים גבוה אל השמיים מעידים על תסכול בחייכם שאתם מנסים להתגבר עליו. בלונים שחורים בחלום בדרך כלל מסמלים תחושת דיכאון בנוגע למקרה שהתרחש לאחרונה, וכאשר חלומות בהם מופיעים בלונים הופכים לחוזרים ונשנים - יתכן כי הגיע הזמן לשנות את דרך ההסתכלות והפרשנות שלכם על מצבים שונים בחייכם.
 
משמעות החלומות: בלונים

11. השתקפות 

כשאתם מביטים בהשתקפות שלכם בזמן שאתם חולמים, זה מעיד על כך שעליכם לגלות מי אתם באמת ללא כל קשר למראה החיצוני שלכם. יש לשים לב לאדם ששוכן בתוככם - לנפשכם. אתם צריכים ללמוד לנצל את האיכויות הטובות שלכם כדי לתקן את הפגמים שמונעים מכם להתפתח, ולשם כך אתם צריכים להבין מה הם אותם המכשולים שמפריעים לכם במהלך הדרך. אם אתם מביטים בראי או במאגר מים ואינכם מצליחים לראות את דמותכם מביטה בכם חזרה, ככל הנראה אתם מרגישים שאיבדתם את עצמכם.

12. תינוקות

תינוקות מסמלים יצירתיות שנחבאת עמוק בתוככם, אשר מבקשת לפרוץ החוצה ולהיות חלק בלתי נפרד מהכישורים שלכם. בעקבות חלום שבו הופיעו תינוקות חשוב שתמצאו תחביב שיאפשר לכם לבטא את הכישרון הנפלא שלכם, שתוכלו לחלוק אותו גם עם הסובבים אתכם. עם זאת, ייתכן כי תינוקות מופיעים בחלומכם מכיוון שהסביבה הקרובה שלכם דורשת מכם יותר ממה שנהוג לבקש, ואף ישנה אפשרות שאתם חשים את התלות הגוברת של האנשים שסביבכם בכם.
 
משמעות החלומות: תינוק

13. כלי תחבורה

אם מכונית, מטוס, רכבת ספינה, או כלי תחבורה אחרים מופיעים בחלומכם, הם מראים לאיזה כיוון החיים שלכם הולכים, וכמה שליטה אתם חשים שיש לכם על המסלול המיועד. אם חזיתם בכלי תחבורה מסוים בחלמוכם, הוא מסמל שיש לכם את הכוח להגשים את הרצונות שלכם ולהגיע ליעד אותו בחרתם. פרשנות נוספת שעשויה להתאים למצבכם בחיים היא שכלי התחבורה מדגיש בפניכם את המכשולים שאתם חושבים שעליכם להתגבר עליהם כדי לכבוש את הפסגה הנראית באופק.

14. מעוף

רובנו היינו שמחים לקבל כוחות על ולעוף בשמי העולם כדי לחוש חופש, ותעופה בחלום - לא משנה מה מידת הצלחתה - מעידה על תחושת השליטה שיש לכם בחייכם, ומסמלת את טיב תחושת הביטחון ותפיסתכם בקשר ליכולת להשגת המטרות שלכם. מעוף גבוה משקף את המצב האופורי והטוב ביותר, מה שמעיד על אמונה גדולה בעצמכם, בזמן שדאייה נמוכה וקרובה לקרקע מעידה על חשש מפני כישלון, מה שעלול להוביל אתכם לתיסכול רב במציאות.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו