print header

9 דברים שצריך לזכור כדי לזכות מחדש במוטיבציה

מוטיבציה היא תחושה בעייתית, משום שכמו שהיא מגיעה אלינו במהירות כשאנו מתחילים פרויקט חדש ומלהיב, כך היא גם יכולה להיעלם ברגע שבו אנו נתקלים בקשיים. לכן עליכם להזכיר לעצמכם מדי יום את הסיבה לכך שאתם עושים את מה שבחרתם לעשות, שהיא כנראה התוצאה שלה אתם מייחלים. אם תאחזו בתחושה שהניעה אתכם לפעולה ובמחשבה על המקום שאליו אתם רוצים להגיע, במקום לשקוע במחשבות על הקשיים שבהם אתם נתקלים, תוכלו לשמור על המוטיבציה ולהמשיך להתקדם לעבר ההצלחה. כמובן שקל יותר להגיד מאשר לעשות, לכן עליכם לזכור את 9 הנקודות הבאות שבעזרתן תוכלו לחדש את תחושת המוטיבציה שבכם בכל פעם שאתם מרגישים שהיא חומקת.
 

1. אם נהיה קשה, יתכן שצריך לשנות את דרך החשיבה ולאו דווקא לוותר

זה לא המשקל שאתם סוחבים על כתפיכם אשר מכביד עליכם, אלא הדרך שבה אתם נושאים אותו. כל תחושת כאב, תסכול או אי נוחות יכולה לספק לכם מוטיבציה במקום להעיק עליכם בעזרת אופק תפיסתי נכון. אתם הרי יודעים שאם רק תמשיכו לדחוף את עצמכם קדימה זה יהיה שווה את המאמץ, ושאם תוותרו עכשיו אתם כנראה לא תסלחו לעצמכם בהמשך. דברים נהדרים יכולים לקרות אם תרחיקו את עצמכם כמה שיותר מחשיבה שלילית שמורידה אתכם למטה, ותעברו למצב של חשיבה חיובית שמרימה אתכם למעלה. אם אתם רוצים להיפטר מהתחושות המעיקות האלה, השתמשו בהן כתמריץ והביאו את עצמכם למקום שבו תחושו רק אושר, סיפוק ונחת.
 
מוטיבציה להצלחה: אישה עומדת על קצות אצבעותיה על גזע עץ

2. לא ניתן לשנות את העבר, אך העתיד פתוח

אחד הרגעים המתגמלים והחשובים ביותר בחיים הוא הרגע שבו אנו מצליחים למצוא את האומץ לשחרר את הדברים שאיננו יכולים לשנות. בין אם מדובר בתחושה מעיקה שנוצרה בעקבות זמן רב שבו לא עסקתם במטרתכם ובין אם מדובר בכישלון שחוויתם, כשתפסיקו לדאוג ולהתלונן בנוגע לדברים שכבר אינם בשליטתכם, יהיה לכם יותר זמן לשנות את הדברים שכן. זה שינוי שאתם צריכים להשקיע בו מאמץ אם הוא נחוץ לכם, כי אי אפשר להחזיר את הזמן לאחור אך העתיד מחכה לכם... 

3. יש אנשים שלא מאמינים בעצמם, אבל הם לא אתם

איש מאיתנו לא מעוניין לבלות עם אנשים שמנסים להוריד לו את המוטיבציה רק משום שאין להם מספיק משלהם. אם אתם מאמינים שהחיים שלכם צריכים לקחת אתכם למקומות אחרים מאלה שהגעתם אליהם עד כה ושיש לכם תפקיד גדול יותר בעולם, אתם לא יכולים לתת לאנשים אחרים להחזיק במפתחות לשלשלאות שכובלות את רגליכם. זה יגרום לכם להישאר במקום והשינוי המיוחל לעולם לא יגיע אליכם, ואתם אלה שצריכים להגיע אליו. לכן אם צריך, בלו יותר זמן עם אנשים שעוזרים לכם לפרוש כנפיים ולעוף, ולעולם אל תתנו לאחרים שאינם מאמינים בעצמם, להפחית את האמונה שלכם בעצמכם.
מוטיבציה להצלחה: צלליות של נשים קופצות מול הים

4. יש 3 דברים שאתם צריכים כדי להצליח והם כולם באים בחינם

הצלחה ארוכת טווח בחיים מצריכה 3 דברים: יכולת, מוטיבציה וגישה חיובית. יכולת היא הדברים שאתם יכולים לעשות, לא כישרון מולד אלא הדברים הקטנים שאתם יכולים לעשות בכל יום, שיעזרו לכם להתקדם בדרככם. המוטיבציה תקבע מה באמת תעשו וכל עוד היא גבוהה, אתם תנצלו את היכולת שלכם בדרך הטובה ביותר. לבסוף, הגישה החיובית היא שקובעת עד כמה תתמידו במסלול שיצרתם לעצמכם והאם תגיעו לקו הסיום. זכרו את שלושת המשתנים האלה ובדקו איזה מהם לוקה בחסר, על מנת שתדעו על מה בדיוק עליכם לעבוד כדי להמשיך קדימה. 

5. יש בכם אנרגיה יצירתית, אתם רק צריכים לתעל אותה למקומות הנכונים

כשאנחנו נתקלים בקשיים, רובנו מחליטים להישאר במקום ובאופן לא מודע ממציאים סיפורים בראשנו על העתיד העגום שמצפה לנו. ככל שאתם מצליחים לחשוב על דברים נוראיים יותר, זה רק מעיד על כך שיש לכם מוח יצירתי יותר. אז במקום להשתמש ביצירתיות הזו לבניית עתיד שאינו מזהיר בראשכם, השתמשו בה ליצירת הדברים שהייתם רוצים לראות בעתידכם. שום דבר אינו ידוע או קבוע מראש, אך אם תוותרו עכשיו רק משום שאתם חושבים שהעתיד יהיה שלילי, זה אכן יהיה העתיד שתיצרו לעצמכם.

6. עדיף להיות מותש מעבודה רבה ובעלת משמעות מאשר להישאר עייף מחוסר מעש

החיים לא קלים עבור אף אחד והתשישות מגיעה לכולנו בסוף יום העבודה הארוך, אך בסופו של דבר אתם תתעוררו למחרת בבוקר עם כוחות מחודשים אך ורק אם תדעו שביום שלפני עשיתם משהו שקידם אתכם לעבר המטרה שלכם. דברים טובים לא מגיעים למי שמחכה להם, אלא למי שעובד עבורם, ואם אתם נוהגים לדבר הרבה על מה שאתם עושים ועושים פחות מהכמות שבה אתם מדברים, אזי הגיע הזמן לשנות את המצב.
מוטיבציה להצלחה: רגליים של אישה נשענות מחוץ לחלון רכב

7. יש בכם את הכוח הנדרש לכל דבר, אבל צריך לחלק נכון את המאמץ

זכרו שהמטלה שעומדת בפניכם היא אף פעם לא גדולה יותר מהכוח שמצוי בכם, ויתכן שעליכם פשוט לחלק אותה לחלקים קטנים. ממש כמו שקשה ואף בלתי אפשרי לשבור אסופת קרשים גדולה בבת אחת, אך אם תשברו קרש אחד בכל פעם זה יהפוך לאפשרי וקל יותר. עשו את הדבר שאתם יודעים שהוא הנכון ולא את מה שנראה כקל יותר, משום שקיצור הדרך שתיקחו עלול להוביל אתכם לשביל לא ידוע שבו תלכו לאיבוד. אם המטלה היא ענקית, עשו מעט בכל יום. אפילו ההתקדמות הקטנה ביותר תוביל אתכם לעבר היעד שלכם והשגרה שתיצרו לעצמכם באופן יומיומי, יכולה לעשות את השינוי המיוחל בחייכם בטווח הארוך. 

8. זכרו שמאבקים וקשיים הם חלק מהדרך ולא סימן לכישלון

המאמץ שאתם משקיעים אף פעם לא מתבזבז, אפילו אם הוא מוביל לתוצאות מאכזבות. זאת משום שהוא הופך אתכם לחזקים, חכמים ומנוסים יותר. כשאתם מאבדים את המוטיבציה מתוך חשש לתוצאה שלילית או משום שכבר חוויתם תוצאה שלילית, היו סבלניים והמשיכו בדרך שבה בחרתם. אם אתם נאבקים ומתקשים אין זה סימן לכך שאתם נכשלים, משום שכל הצלחה כוללת סוג מסוים של מאבק בדרך אליה.

9. החיים עדיין לפניכם, לא משנה מה גילכם

אם אתם חושבים שאתם מבוגרים או צעירים במידה שמונעת מכם להשיג את מטרתכם ולהגיע לרגע שלו ייחלתם כל חייכם, זכרו את הרשימה הקצרה הזו של האנשים שהצליחו לעשות דברים מדהימים בכל גיל:
 
  • נדיה אלנה קומץ' הייתה המתעמלת הראשונה שזכתה באולימפיאדה בציון מושלם של 10 - היא עשתה זאת בגיל 14.
  • ג'יי קיי רולינג הייתה בת 30 כשהיא סיימה לכתוב את הספר הראשון בסדרת "הארי פוטר", שזכה להצלחה מסחררת.
  • ניל ארמסטרונג היה בן 38 כשהפך להיות האיש הראשון שדרך על הירח.
  • הנרי פורד היה בן 45 כשמודל ה-T של חברת פורד יצא לשוק, אשר היווה את מודל הבסיס למחצית מכמות הרכבים ששווקו בארה"ב במשך 10 השנים שלאחר מכן.
  • ג'.ר.ר טולקין היה בן 62 כשפרסם את סדרת ספרי "שר הטבעות" המצליחה.
  • נלסון מנדלה היה בן 76 כשהפך לנשיא דרום אפריקה.
אף פעם לא מאוחר מדי להגשים את חלום חייכם. אם יש משהו שאתם רוצים לעשות ולהשיג, התחילו כבר היום בצעדים קטנים. כל יום שבו תצעדו קדימה לא ילך לבזבוז, כל עוד תתמידו בדרככם. בסופו של דבר כשתסתכלו לאחור, תראו את המרחק והקשיים שעברתם, ותחושות הגאווה והאושר שיציפו אתכם יוכיחו לכם שהם היו שווים את הכל.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.