print header

9 דברים לא נכונים שהתרגלנו לחשוב על החיים

השקרים הגרועים ביותר הם אלה שאנחנו מספרים לעצמנו פעם אחר פעם, ובמיוחד אלו שאנו חיים על פיהם. יתכן שמישהו שקרוב אליכם סיפר לכם כמה שקרים שהתקבעו בראשכם עד היום, יתכן שהושפעתם מהשליליות שמופצת בחדשות, ויתכן גם שפשוט לא חשבתם על דברים מסוימים בדרך הנכונה. כך או כך, לפני שתחליטו כיצד להמשיך בחייכם לסלול את נתיב החיים שאתם רוצים ללכת בו, עליכם ללמוד אילו שקרים קיימים בראשכם אשר עלולים לגרום לכם לוותר, לפחד ולהתקבע למסלול חיים שהוכתב מראש על ידי מישהו אחר. לפניכם 9 דברים שהתרגלתם לחשוב על החיים אשר פשוט אינם נכונים.

 

1. אושר זה להשיג את מה שאתה רוצה

רוב האנשים מחפשים אחר האושר ב-2 דרכים עיקריות: דרך אחת היא לאגור כמה שיותר דברים שאנחנו רוצים להשיג, והשנייה היא להעריך את מה שכבר יש ולהודות על כך. הדרך שעובדת באמת היא השנייה, משום שאושר פשוט לא קשור לדברים שאתם משיגים. האושר עצמו הוא לא המטרה, אלא הוא תוצר לוואי של חיים מהנים, יצרניים ופעילים.

אנשים מאושרים לא רוצים דברים נוספים כאן ועכשיו, אלא פשוט מודים על מה שיש להם ונאזרים בסבלנות במטרה להשיג את כל הדברים שאין להם. לפעמים קל מאוד להינעל על מטרה גדולה שאנו משערים כי תסב לנו אושר, אולם כך אנחנו מתעלמים לאורך כל הדרך מהקסם האמיתי שבחיים. כדי להעריך כל יום שעובר עליכם לשחרר את עצמכם מהצורך להשיג עוד ועוד דברים שאתם חושבים שיסבו לכם אושר. כבר יש לכם את כל מה שצריך כדי להיות מאושרים כמו בית חם, חברים טובים ומשפחה אוהבת, רק אל תשכחו ליהנות מזה.

2. הצלחה מגיעה בצורה אחת בלבד

אינכם נמצאים בעולם הזה כדי למלא את שאיפותיהם של אחרים, אלא אך ורק את השאיפות שלכם. יש לכם מסלול חיים משלכם, ועליכם ללכת בו. בדיוק כפי שלכל אחד מאתנו יש יעוד שונה וייחודי, ממש כמו טביעת אצבע, גם ההצלחה של כל אחד מאתנו מגיעה בצורה שונה. הדרך הטובה ביותר לזכות בהצלחה האישית שלכם היא לגלות מה היעוד שלכם, כלומר מה יש לכם להציע לעולם. בסופו של דבר, אם תצרו בכל יום שינוי חיובי בסביבה שלכם אשר מסב לכם גאווה וגורם לכם לחייך, זכיתם בהצלחה אמיתית.

3. צריך לנצל כל יום עד תומו בעיסוקים יצרניים

"עבוד חכם ולא קשה" זו הקלישאה הגדולה ביותר שנשמעת בסביבות עבודה, אך כמו כל הקלישאות, מעט מאוד אנשים נוטים ללכת על פיה. הסתכלו סביבכם ותגלו שהאנשים העסוקים גוברים במספרם על האנשים היצרניים, ויתכן שאתם חלק מהאנשים העסוקים האלה שפשוט עובדים קשה ולא חכם.

להיות "עסוק" גורם לנו להרגיש שאנחנו עושים משהו חשוב. זה גורם לנו לפעול ומספק לנו תחושת השגיות כשאנו מסיימים את המטלה שלנו. עם זאת, בו זמנית אנחנו מאחרים לאירועים חברתיים, בקושי מוצאים זמן להקדיש למשפחה ולפעמים גם נעשים קשים מדי עם עצמנו. אם אתם נותנים מעצמכם יותר ממה שאתם חייבים למשהו שלא באמת מספק אתכם במלואו, אתם עובדים קשה ולא חכם. נסו להתאים את העבודה והמחויבויות שלכם לחייכם ולא את חייכם להם. תגלו פתאום שיש לכם הרבה זמן פנוי לדברים חשובים יותר כמו הזוגיות, המשפחה והחברים שלכם.

 

4. להיות אמיץ זה לא לפחד

המשפט הזה סותר את עצמו, משום שהפעם היחידה בה אנו יכולים להיות אמיצים היא כשאנחנו פוחדים. אומץ זה לעשות משהו למרות הפחד, כאשר אתם מפחדים לעשות משהו משום שאינכם יודעים מה תהיה התוצאה שלו, אך עושים אותו בכל מקרה.

לא משנה איזה מסלול בחרתם בחייכם, תמיד תהיה האפשרות שמשהו ישתבש. תמיד יצוץ משהו שידליק בכם את תחושת הפחד ויפתה אתכם לוותר על הדברים שאתם רוצים וצריכים בחייכם. אם תתכננו את המסלול שלכם מ-א' עד ת', תוכלו לראות בדיוק לאן אתם מובילים את עצמכם ובאיזו דרך, וכך תוכלו להתגבר על הפחד מהלא נודע. 

5. להיות חזק זה לא להרגיש כאב

החיים מכאיבים לנו פעמים רבות, והכאב הזה נחוץ לצמיחה ולקבלת שיעורים שמהם אנו לומדים. כל מי שחושב אחרת מוכר לעצמו שקר שנובע מתוך פחד. האנשים החזקים הם דווקא אלה שמרגישים את הכאב, מודעים אליו, מקבלים אותו, לומדים ממנו ונלחמים למרות שהוא קיים. הם הופכים את הפצעים שלהם לשיעורים ואת הצלקות לתזכורות. בדיוק כמו מתאגרף בזירה, עליכם לחזור להילחם למרות הכאב ולכוון לניצחון.

6. האנשים שסביבנו מונעים מאתנו הצלחה

רוב האנשים מעדיפים שלא להיות אחראיים לגורלם ונוטים לחלום בהקיץ על המטרות שלהם מבלי לעבוד קשה עבורן. הם לא מדברים על השאיפות שלהם עם אחרים ולא חוקרים על הנושאים שיעזרו להם להשיג אותן. באופן כללי אין שום דבר רע בקבלת החלטה אישית שכזו, אך אם גישה זו לחיים נובעת מתוך מחשבה שאנשים אחרים הם אלה שמונעים מכם הצלחה ולא אתם בעצמכם, למעשה יצרתם שקר שעוזר לכם להתמודד עם חוסר הפעולה שלכם, וזה החלק הבעייתי.

האמת היא שאם אינכם עובדים על המטרות שלכם היום, האדם היחידי שמונע מכם את השגתi הוא אתם. האשמת אחרים היא דרך נוחה להסיר מכם את האחריות לתוצאות של חוסר המעשים שלכם. בין שמדובר בהשגת תואר, פתיחת עסק או כל שאיפה אישית שדורשת זמן, מחויבות ומאמץ, הדבר היחיד שאתם צריכים לשאול את עצמכם הוא: "האם אני מוכן לחיות את חיי בדרך שונה מאחרים, כדי לחיות את החיים שרק מעטים זוכים להם?"

7. אנשים אחרים חייבים לכם דברים באופן אוטומטי

יש אנשים שמאמינים כי אחרים חייבים להם דברים רק בגלל המקום שלהם בחייהם, למשל הורה שמרגיש שעליו לקבל תמיד יחס מכבד מילדיו, לקוח שמרגיש שעליו לקבל את השירות הטוב ביותר בעולם מאנשי שירות הלקוחות וכדומה.

כמובן שלרוב הציפיות האלה לא מתגשמות, והסיבה לכך היא פשוט משום שאף אחד לא חייב שום דבר לאף אדם אחר, וזה לא משנה במי מדובר או במה שהשיג בחיים. כדי להשיג את הדברים שאנו רוצים מאנשים אחרים, עלינו ליצור תקשורת נכונה ולעבוד קשה כדי ליצור את האמון והכבוד שאנו דורשים. לא משנה מי אתם ומאיפה באתם, אל תשכחו שכשאנו מסירים מעלינו את הבגדים והתארים כולנו בני אדם בדיוק באותה מידה, וכל דבר שאנחנו רוצים לקבל מאחרים, עלינו לתת גם מעצמנו.

8. זה ירגיש נכון ברגע הנכון

רבים מאתנו מתלוננים על השגרתיות המשעממת שבחיים, ולמרות זאת אנחנו בוחרים שלא לנסות לתקן את המצב. אנחנו רוצים ליצור שינוי אך מרגישים שהזמן הוא לא נכון, והסיבה לכך היא שאותו מקור לשעמום הוא גם מה שמספק לנו תחושה של יציבות ונוחות. נוח לנו עם המצב הקיים ושינויו מוביל אותנו למסלול לא ידוע ומסוכן שמפחיד אותנו.

רק כשרצים במעגל אין הפתעות, ולכן נוכל אמנם להתגבר על כל מהמורה שבדרך שאנחנו כבר מכירים, אך בו מסלול שכזה ימנע מאיתנו איננו להתקדם מעבר לאזור שבו תחמנו את עצמנו. אם משהו בדרך שבה אתם רצים מפחיד אתכם או גורם לכם להרגיש אי נוחות, זה אומר שאתם נמצאים על דרך שלא עברתם בה בעבר, כלומר אתם מתפתחים וצומחים. כל הזדמנות למשהו חדש בחיים מאלצת אותנו להתגמש ולמצוא את עצמנו מחדש, וזו לא תמיד הרגשה נוחה, אך אם נחפש רק את הנוחות, לעולם לא נוכל להתפתח וליצור שינוי חיובי בחיינו.

9. כבר נהיה מאוחר מדי

שום דבר לא מאוחר מדי כל עוד הלב ממשיך לפעום. אם אתם קוראים עכשיו את השורות האלו זה אומר שאתם חיים, והמשמעות היא ששום דבר עדיין לא מאוחר מדי עבורכם.

דברים משתנים בכל גיל, וכבר עכשיו אתם יכולים לבחור לעשות כל דבר שתרצו בצורה שונה או לעשות משהו חדש במקומו. כשיצוץ מכשול בדרך ותעמדו מול ההחלטה שבין להתיישב ולא לעשות דבר לבין להתאמץ ולנסות ללכת רחוק יותר, זכרו את כל מה שקראתם בכתבה הזו ובחרו את האפשרות השנייה. לעתים רחוקות מאוד תצטערו על כך שדחפתם את עצמכם לעשות את מה שבאמת רציתם.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.