print header

שיטות התזונה, הדיאטה והפעילויות הגופניות המומלצים על פי המזל האסטרולוגי שלכם

 מעטים מאוד מאיתנו לא אימצו לעצמם מעולם משטר תזונה מסוים או פצחו בדיאטה כלשהי – יכול למעשה להיות שאין כמעט אדם שלא רצה בשלב מסוים בחייו להרזות, לרדת במשקל או לפחות להתאמן יותר, לעסוק בפעילות ספורטיבית ולחזק את הגוף. לכן גם יש כל כך הרבה שיטות ומשטרי תזונה מומלצים, שלל סוגי דיאטות וטרנדים שמבטיחים הרזיה בטוחה, כמו גם סוגי ספורט שאפשר לעסוק בהם. אז איך אפשר לבחור מה מתאים אישית לנו? אחת האפשרויות היא להסתמך על הכוכבים – כלומר על מזלכם האסטרולוגי, שיכול להצביע על מבנה האישיות שלכם ועל פיו אפשר להעריך איזה סגנון דיאטה או משטר תזונתי מתאים לכם, באילו כללים אתם צריכים לדבוק, ממה כדאי לכם להימנע ואיזה סוג של פעילויות מומלץ שתאמצו. כדי לגלות את כל זאת, פשוט לחצו על המזל שלכם ואנחנו נחשוף בפניכם איך על פיו כדאי לכם לנהוג בכל הקשור לנושאים אלו. כמובן שאין זה תחליף לבדיקה רצינית והתאמת תוכנית תזונתית אישית על פי הנדרש לכם, בין אם זה באופן אישי או באמצעות מומחה תזונה, אך הסתמכות על האסטורלוגיה יכולה להוות תוספת נחמדה לשיקולים שלכם.  

 

מזל מאזניים

מבחינת בני מזל מאזניים, יש יותר מדי שיטות דיאטה וקשה להם להחליט באיזו לדבוק; גם כשהם כבר מחליטים על אחת, הם עלולים להתפתות במהרה להחליף לאחרת שאולי תביא לתוצאות טובות יותר – אך האם זה באמת יהיה כך? אם אתם בני מזל מאזניים, אז דעו שבהחלט ניחנתם במוטיבציה גדולה לתזונה נכונה, ולא נתפלא אם הרעיון של מעקב מתמיד אחרי הרגלי האכילה של עצמכם כדי לוודא שאתם מאוזנים תזונתית קורץ לכם מאוד – בייחוד אם אתם יודעים שהתוצאות יגרמו לכם להיראות יותר מושכים פיזית. אנחנו ממליצים שתנסו ללכת לדיאטה יחד עם חבר או חברה טובים, כך שתוכלו להחליף איתם חוויות תוך כדי התהליך. אמצו לעצמכם תוכנית דיאטה שתאזן אתכם באופן כולל ומקיף, ולא כזו שתתפתו להחליף במהירות.

פעילות מומלצת: בני מזל מאזניים סולדים מאלימות וממאמץ כבד, אז הסיבה היחידה שתדחוף אותם לקחת חלק בפעילות גופנית היא הידיעה שביכולתה לחטב את הגוף. הם יעדיפו לעסוק בספורט שיש בו משהו מושך חיצונית –כמו ריקוד, החלקה על הקרח, טניס או שחייה אמנותית.

מזל עקרב

לבני מזל עקרב יש כוח רצון רב יותר מכל מזל אחר, וברגע שהם מחליטים על דיאטה הם הולכים לדבוק בה. כבני המזל הזה, אתם בטח תשמחו לשמוע שמכיוון שהתברכתם בעקשנות, נחישות ותחושה חזקה של יעד ומטרה בחיים, אתם יכולים להיות מצויינים בשליטה על הדחפים שלכם. כל אלו מובילים אתכם גם להיות מוכנים לקבל על עצמכם משטרי תזונה קפדניים ו"כואבים", אם אתם חשים שמחכה לכם שינוי רציני בסופם. מכיוון שאתם נוטים להיות אנשים דיסקרטיים, בהחלט יכול להיות שלא תרצו לספר לאחרים איזה התחייבות תזונתית לקחתם על עצמכם, ותחייכו במסתוריות כשמישהו אחר מחמיא לכם על איך שאתם נראים – אבל אין לכם במה להתבייש, אתם בהחלט מוזמנים להתענג על הסוד הקטן שלכם.

פעילות מומלצת: עבור בני מזל עקרב העיסוק בספורט יכול להיות דרך חיים מועדפת, והם תמיד רוצים להיות כוח שצריך להתחשב בו. הפיזיות שלהם מרשימה לרוב את כל מי שמתחרה בה, והם אוהבים סוגי ספורט שבהם הם יכולים להצטיין ולהשתמש בכוח ובכושר העמידה שלהם – כמו מרתונים, אגרוף, הרמת משקולות וכדומה.

מזל קשת

בני מזל קשת אוהבים להציב לעצמם מטרות ונהנים לאתגר את עצמם, אבל עלולים לאבד את תשומת ליבם ואת העניין שלהם אם התוצאות לא מגיעות במהרה. אם אתם קשתים, אתם בטח יודעים שאינכם נוטים לעשות "חצי עבודה" אף פעם, וגם לדיאטה אתם נכנסים במלוא ההתלהבות ועם אופטימיות גדולה. עם זאת, התנזרות כללית ממטעמים שאתם אוהבים יכולה להיות קשה עבורכם, מכיוון שאתם נוטים לעיתים ללכת קצת רחוק מדי. לכן חשוב שתהיו מציאותיים לגבי מה שאתם יכולים להשיג בדיאטה על בסיס שבועי, ותשלבו הרבה פעילות גופנית וכיף בתוך המשטר התזונתי שלכם – אבל גם בזה, אין צורך שתגזימו ותעשו יתר על המידה.

פעילות מומלצת: בני מזל קשת נוטים להיות פעילים במיוחד ואוהבים לעסוק בפעילויות שמזיזות ומניעות אותם מצד לצד, בין אם הן קבוצתיות או אישיות. הם יכולים להצטיין בכדורסל, כדורגל, ריצה או כל סוגי פעילויות הרכיבה למיניהם (סוסים, אופניים, אופנוע וכדומה).

מזל גדי

לפעול בצורה יציבה ועיקשת כדי להשיג את מטרתם – זה הדבר שעובד הכי טוב עבור בני מזל גדי. אם אתם גדיים, אז אנו די בטוחים שאתם לא מחפשים אחרי 'פתרונות קסם' שיחוללו פלאים בן לילה. מבחינתכם, ככל שמשטר התזונה קשה ומאתגר יותר, אתם תהיו מרוצים יותר ברגע שתשיגו את התוצאות המיוחלות. בחינת גבולות העקשנות וההתמדה זוהי תכונה שבאה לכם באופן טבעי, ואתם יכולים לשרוד תחושת מחסור אם אתם רואים את האור בקצה המנהרה. עם זאת, זכרו לא להיות קשים מדי עם עצמכם – אכילה בריאה יכולה להיות דבר מהנה ודיאטה לא חייבת להיות מבחן סבל.

פעילות מומלצת: בני מזל גדי נוטים להעדיף התבודדות ולמידת דברים חדשים, ולא תמיד רואים את החשיבות של ספורט. אך אם הם כבר לוקחים חלק בפעילות גופנית, הם נוטים להיות מוכשרים בסוגי ספורט שדורשים רצינות וריכוז – כמו גולף, קשתות, טיפוס, סקי או ריצה קלה.

מזל דלי

בני מזל דלי נמשכים לרוב לכל דבר שמאמץ אותם בדרכים שונות, והם אוהבים להרגיש מיוחדים יותר מהסביבה. אם אתם בני מזל זה אז לבטח ניחנתם ביצירתיות וחשיבה מקורית, ויש לכם את היכולת לבחור לעצמכם משטר תזונה מסוים ולהתאים אותו לעצמכם – כך שהוא יהיה נבדל מהנורמה המקובלת; אך אם תשתעממו ממנו או תאבדו בו עניין, אתם לא תהססו לזרוק אותו מבלי להביט לאחור. לעומת זאת אם תאמצו לעצמכם אותו כדרך חיים – אתם תדבקו אליו כדבק ותסרבו להקשיב למי שאומר לכם שאולי הלכתם קצת רחוק מדי. לכן זכרו שאיפוק ומתינות הם המפתח כאן, ותדעו לזהות מתי הרגע שעליכם להפסיק כדי לא להתדרדר לקיצוניות.

פעילות מומלצת: ספורט הוא בדרך כלל לא "כוס התה" של בני מזל דלי, הנמשכים יותר לטכנולוגיה ויעדיפו להעביר סוף שבוע בבית עם כל השכלולים הטכנולוגיים האחרונים מאשר להתאמן. לכן, אם הם כבר הולכים על פעילות ספורטיבית – מומלץ שהיא תכלול יציאה החוצה, כמו ריצה, טיפוס או משחקים באוויר הפתוח.

מזל דגים

בני מזל דגים תמיד חולמים על מצוינות, אך עלולים לגלות שדיאטה ללא תקלות, כזו שדורשת מהם מאמץ עילאי, לא תהיה דבר פשוט עבורם ודבקות בה תהיה עוד יותר קשה. אם אתם בני מזל דגים, אתם בהחלט יכולים למצוא את עצמכם המומים מהצורך להציב גבולות למה שאתם אוכלים ולתכנן מראש את זמני הארוחות שלכם. אכילת החסר הדרושה עבור התהליך עלולה להוות בעיה עבורכם ממש כמו אכילת יתר. נסו להכניס פעילויות כמו יוגה, ריקוד או מדיטציה לתוך הלו"ז היומיומי שלכם, מכיוון שאלו הן דרכים טובות עבורכם להביע את הרגשות הכלואים בכם ולשחרר את הלחץ המצטבר בכם בזמן דיאטה.

פעילות מומלצת: בני מזל דגים אוהבים שקט ושלווה, כך שספורט הוא בדרך כלל לא התשוקה הראשונה שלהם. אך אם הם בוחרים לעסוק בפעילות ספורטיבית, כדאי להם לבחור אחת כזו הקשורה למים – כמו שחייה, שיט, שחיית שנורקלים במים עמוקים וכמובן פעילויות כמו יוגה שכבר אוזכרו.

מזל טלה

בני מזל טלה הם אנשים עצמאיים שלעיתים מתקשים להיצמד לכללים המחמירים שדורשות מהן שיטות דיאטה שונות. לכן, אם אתם בני מזל זה מומלץ לכם לאמץ גישה קצת משוחררת להרגלי האכילה שלכם, למשל על ידי כך שתעשו רשימה של הפירות והירקות האהובים עליכם ופשוט תדלגו ביניהם כאוות נפשכם בלי סדר מיוחד. תנו לעצמכם אישור לאכול כמה שמתחשק לכם, כל עוד אתם מצליחים לדבוק במאכלים הבריאים והנכונים. אם בכל זאת אתם רוצים לקחת על עצמכם דיאטה קפדנית כדי לרדת או להתחטב מהר, אמצו את אחת השיטות שתפסה את תשומת לבכם ודבקו בה ככל שתוכלו, או לחלופין הכריזו על תחרות הורדה במשקל עם חבר טוב.

פעילות מומלצת: בני מזל טלה חייבים לזוז כל הזמן - כל מה שקשור למהירות, אדרנלין ואפילו קצת סכנה מדליק ומושך אותם. לכן כל פעילות ספורטיבית הכוללת גלישה, מאבק ופעולה מתמדת מתאימה להם כמו כפפה ליד – גלישת גלים או סקי, רכיבה על אופניים, טניס או אגרוף על סוגיו השונים יכולים להיות בחירה טובה עבורם.

מזל שור

זה לא סוד שבני מזל שור אוהבים לאכול, ולאכול טוב; אופיינית, סביר יותר למצוא אותם נהנים מארוחה טובה מאשר מתאמנים במרץ במכון הכושר. לכן אם אתם "שוורים" שמעוניינים לפצוח בדיאטה, "שיטות הרעבה" למיניהן שכוללות הורדת סוגי מזונות רבים מהתפריט היומי יתישו אתכם במהירות ויגרמו לכם להרגיש אומללים. ההמלצה שלנו היא לדבוק בדיאטה מבוקרת, שעדיין תכיל מאכלים רבים, אך רק בריאים, ותאפשר לכם לסדר שולחן יפה וגדוש מאכלים מזינים כשאתם מתיישבים לאכול בכל ארוחה. הזכירו לעצמכם בכל הזדמנות שתזונה בריאה יכולה לתת לכם בדיוק אותה מידת הנאה כמו תזונה עתירת פחמימות ו"מושחתת". ברגע שתתחילו בדיאטה, יכולות ההתמדה והעיקשות שלכם יופיעו וכך בהחלט תוכלו להצליח בה.

פעילות מומלצת: בני מזל שור נוטים להתרחק מכל מה שקשור למהירות גבוהה, סכנה, אלימות או עימות. לכן פעילות שתהיה מעודפת עליהם יותר היא משהו רגוע בסגנון משחק גולף, התעסקות ביוגה, מדיטציה או עבודה בגינה.

מזל תאומים

בני מזל תאומים מתאפיינים ביכולת ריבוי משימות טובה, כלומר אין להם בעיה לעשות שני דברים לפחות במקביל – ולכן אם אתם אנשי מזל זה, דיאטה המשלבת הקפדה תזונתית עם תוכנית אימונים קבועה יכולה לעבוד מצוין עבורכם. מכיוון שאתם לרוב אנשים פעילים ותמיד נמצאים בתנועה, יהיה לכם קל לשרוף קלוריות במהירות. האתגר העיקרי שלכם יהיה לדבוק בשיטת תזונה אחת שבחרתם לאורך זמן, במקום לנסות אחת אחרת ולהחליף כל כמה ימים – דבר שאולי תתפתו לעשות, אך ספק אם יניב לכם תוצאות טובות. בנוסף, מומלץ שתתנו לעצמכם יותר זמן לשבת וליהנות מארוחה טובה ומאוזנת, במקום לאכול ארוחות מהירות בעמידה או מול מסכים, כפי שאתם כנראה נוטים לעשות. במקביל, היזהרו מהדחף והפיתוי לדבר על המשטר התזונתי החדש שלכם בפני כל אדם במקום לדבוק בו בפועל.

פעילות מומלצת: בני מזל תאומים מעדיפים להפעיל את הנוירונים במוח שלהם יותר מאת שריריהם, אבל אם הם כבר עושים ספורט – מומלץ להם לעסוק בפעילויות מגוונות כדי שלא להשתעמם. לרוב הם יעדיפו סוגי ספורט שדורשים מיומנויות תנועה כמו טניס, סקווש, ריקוד או ריצה.

מזל סרטן

אין הרבה "אכלנים נוחים" כבני מזל סרטן, שמתאפיינים בדאגה עצמית ובטיפוח עצמי – והרי תזונה ואכילה נכונה הם ללא ספק חלק מהותי בכך. עם זאת, לעיתים בני מזל סרטן נוטים להשתמש באוכל על מנת להתמודד עם רגשות כואבים ולרכך אותם, לכן אם אתם "סרטנים" שנכנסים לדיאטה, הגישה שתאמצו לעצמכם חשובה מאוד; התייחסו לתכנון של משטר תזונה חדש כדרך לאהוב את עצמכם ולטפל בגופכם, ולא כדרך להרעיב ולהעניש את עצמכם. לעיתים אולי יבער בכם הדחף להחזיק בסוד מאגר קטן של מטעמים לא ממש דיאטטיים כדי להתמודד עם הקושי הרגשי שבמשטר התזונתי שלכם, אך דעו שדחף שכזה פשוט לא לוקח את הצורך האמיתי שלכם בחשבון ועלול רק להזיק.

פעילות מומלצת: עבור בני מזל סרטן – בית הוא היכן שהלב שלהם נמצא. לכן הם אוהבים פעילויות ביתיות כפרויקטים של עשה זאת בעצמך, גינון או חידוש רהיטים ישנים. כשהם כבר יוצאים החוצה, הם הכי מתחברים לפעילויות הקשורות למים – מהליכה על שפת הים או דיג ועד שחייה, צלילה, גלישה וכדומה.

מזל אריה

לבני מזל אריה חשוב להרגיש טוב לגבי עצמם ולכן לא פעם דיאטה תראה להם כדרך הכי טובה להשיג את התחושה הזו. אם אתם אריות, אז דעו שהספונטניות והביטחון העצמי שבהם אתם מתאפיינים מאפשרים לכם לאמץ בקלות תוכניות תזונה חדשות ובריאות, שמשתלבות מעולה עם האישיות החזקה והנלהבת שלכם, שתעזור לכם לדבוק בהן. אריות הם טיפוסים שרעבים להערכה ולשבחים, ולכן אין להם בעיה להביא את סביבתם לתת להם משוב על איך הם מתקדמים, והם ישמחו לקבל מחמאות על כמה שהם הרזו ועל המראה שלכם – עשו לעצמכם טובה ותתעלמו מכל מי שינסה לצחוק על המאמצים הכנים שלכם או יבקר את הגישה התזונתית הנכונה שלכם.

פעילות מומלצת: האריות מתאפיינים ביציבות קומה ובאנרגיה מתפרצת, מה שהופך אותם לרעבים להישגים ספורטיביים אמיתיים. הם יכולים להגיע לכך באמצעות עיסוק בסוגי ספורט כמו ריצה, רכיבה על סוסים, משחקי כדור – או בקיצור, כל פעילות אתלטית שאפשר להתחרות בה.

מזל בתולה

יצירת רשימות זה משהו שבני מזל בתולה טובים בו מאוד, מאחר והם מתאפיינים בגישה מעשית ושיטתית למדי לחיים. אם גם אתם מבני מזל זה, אז בהחלט אפשר לומר שתזונה נכונה היא דבר שחשוב לכם, אבל אם אתם פוצחים במשטר דיאטה מיוחד כדאי שתייצרו לכם יומן מעקב, תתכנו כל ארוחה ותקפידו לשים לב לערכים התזונתיים וליתרונות של כל דבר שאתם מכניסים לפה. שיטות הדיאטה המהירות שמבטיחות תוצאות תוך שבוע הן לא בשבילכם, מאחר ואתם אנשים קפדנים שרואים מעבר לפתרונות הקלים והמהירים, ומעוניינים בתהליכים ארוכי טווח. מעבר לכך, אתם גם מודעים לקשר הישיר בין גוף לנשמה ויודעים לדאוג לאיזון הזה. הקושי והאתגר עבורכם יהיו להתגבר על נטייתכם לעשות כל דבר בצורה מושלמת – ואנו ממליצים שגם אם אתם בדיאטה ודוגלים במשטר תזונה, אל תהיו קשים עם עצמכם יותר מדי אם אתם "מועדים" פעם ב...

פעילות מומלצת: בני מזל בתולה אוהבים לעסוק יותר בעניינים אינטלקטואליים מאשר בפעילויות פיזיות, אבל אם הם מוצאים ענף ספורט שמלהיב אותם הם בהחלט יכנסו אליו בכל הכוח. עד אז, ריצה נינוחה או אימוני הרמת רגליים יכולים לעזור להעביר את הזמן ולשמור על פעילות.

מקור התמונות: Healthista

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.