maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

החוקרת קיי פקארד חושפת מה כפות ידינו אומרות עלינו

 כולנו תוהים לעתים מה היה קורה לו היינו מכירים את עצמנו בצורה טובה יותר... האם היינו משנים את הבחירות השונות שעשינו לאורך השנים? ואולי בעזרת הידע הזה היינו יודעים כיצד לתכנן טוב יותר את צעדינו העתידיים? על פי מחקר שערכה החוקרת והסופרת קיי פקארד (Kay Packard), מנהלת האקדמיה האמריקאית לניתוח הידיים, יש דרך קלה ופשוטה לעשות זאת. קיי טוענת שבזכות מאפיינים ודפוסים חוזרים במבנה כפות הידיים ניתן ללמוד הרבה מאוד על אישיותו של אדם ועל דרך ההתנהלות שלו בחיים. השיטה שהיא מציגה היא קלה ומהירה ליישום, ואם רק תעקבו אחר 4 השלבים הפשוטים הבאים, גם אתם תוכלו ללמוד על עצמכם ועל האנשים הקרובים אליכם פרטים רבים ומפתיעים...
 
כפות ידיים משולבות אחת עם השנייה
 

שלב 1 – התמקדות ביד החזקה

לכל אחד מאיתנו יש יד חזקה אשר בה אנו נעזרים לצורך ביצוע הפעולות השונות שאנו מבצעים ביומיום, כמו כתיבה. אצל מרבית האוכלוסייה העולמית (בין 87% ל-90%) היד החזקה היא הימנית ואילו שאר האנשים מעדיפים לעשות שימוש ביד שמאל או יכולים להשתמש בשתי הידיים ביעילות שווה (אמבידקסטריות). עיקר הטכניקה לניתוח האישיות של פקארד בעזרת כף היד מתמקדת ביד החזקה, כשעל פי מחקרה היא זו שחושפת את את האיכויות האישיות השונות שלנו ואת יכולותינו המקצועיות. למרות זאת, חשוב לציין שגם למאפייני היד החלשה יש חשיבות מסוימת, שכן הם חושפים בפנינו מידע על האופן בו אנו מתייחסים לסובבים אותנו ובעיקר לאלו הקרובים אלינו.

שלב 2 – אבחנה בין האצבעות החזקות לחלשות

עכשיו כשאנו מתמקדים ביד החזקה שלנו, ניתן להמשיך בשיטת ניתוח האישיות של פקארד, שעיקרה מתמקד במשמעות הטמונה באצבעות הידיים. ראשית כל, עלינו להבדיל בין האצבעות החזקות והחלשות של ידנו החזקה. בשביל לבדוק זאת, כל שעליכם לעשות הוא לפרוש את אצבעות כף ידכם באוויר ולהבחין בין אלו המכופפות או מוטות מעט קדימה לבין הישרות והזקופות. בתמונה הבאה ניתן לראות מקרה לדוגמה שבו האמה והאגודל ישרים יותר לעומת יתר האצבעות, ולפיכך הן האצבעות החזקות ביד החזקה. את המשמעות של כל אחת מאצבעות היד ואת הפרשנות הנקודתית המוענקת לתמונה תוכלו לקרוא בסעיפים הבאים.
מה כפות הידיים שלנו אומרות עלינו
  • אגודל חזק מסמל רצון עז שבוער בנו להצליח בעבודתנו ולהתפתח במקצוע שבו אנו עוסקים.

  • אצבע מורה חזקה מצביעה על היותנו בעלי אופי חזק ועל היכולת שלנו להתחשל בעקבות כל משבר ואתגר שמתרחש בחיינו.

  • אמה חזקה מעידה על הביטחון העצמי הגבוה שלנו ועל היותנו אנשים אחראיים.

  • קמיצה חזקה היא מאפיין של אנשים בעלי חוש אומנותי מפותח שניחנו בכישרון לבטא את עצמם במגוון דרכים.

  • זרת חזקה מתארת את היכולת הגבוהה שלנו ליצור קשרים חברתיים.

 
אם האגודל והאמה הן האצבעות החזקות בידכם כפי שמוצג בתמונה, אז מרבית הסיכויים שאתם אנשים אחראיים ומקצועיים הפועלים במרץ כדי להגשים את שאיפותיהם.

שלב 3 – בחינת צורתן של קצות האצבעות

כעת כשסיימנו להתמקד בחוזקן של אצבעות היד החזקה, ניתן להמשיך לדרך ניתוח נוספת, רק שהפעם מדובר באצבעות שתי הידיים. על פי פקארד, קצות האצבעות של בני האדם מתחלקות ל-4 צורות בסיסיות כפי שניתן לראות בתמונה שלהלן, ועל משמעותה של כל אחת מן הצורות תוכלו לקרוא מתחתיה.
מה כפות הידיים שלנו אומרות עלינו
 

1. קצה אצבע עגול מסמל את הפחד שלכם מלאכזב את סביבתכם ואת רצונכם המתמיד לרצות את כולם.

2. קצה אצבע מחודד מסמל את הרצון העז שבוער בכם "לשבור" את השגרה היומיומית ולעשות דברים שיטיבו עם יצרכם ההרפתקני.

3. קצה אצבע שטוח מסמל את רדיפתכם הבלתי פוסקת אחר שלמות ודייקנות ורתיעתכם מפני אי וודאות.

4. קצה אצבע שטוח ופחוס מסמל את היותכם אנשים חכמים ואת סלידתכם מקיצורי דרך.

שלב 4 – מידת המרווח הקיים בין האצבעות

בשלב זה הניתוח מתבסס על המאפיינים של שתי כפות הידיים. כל שעליכם לעשות הוא להניח את כפות ידיכם על משטח שטוח ולמתוח את האצבעות ככל הניתן עד ליצירת מרווח רחב בין כל אצבע לאצבע. אל תהססו לבחון את קצה גבול היכולת של גמישות אצבעותיכם, כדי לשמור על רמת דיוק גבוהה בזמן הבדיקה.
 

אם אצבעות ידיכם מרוחקות האחת מן השנייה, אז אתם אנשים עצמאיים שאוהבים להתנסות בדברים חדשים וללמוד מחוויות שטרם הכרתם. אם אינכם מצליחים לשמור על מרווח גדול בין אצבעות הידיים, אתם עדיין עצמאיים אך מרבית הסיכויים שאתם זהירים יותר ונמנעים מלצאת להרפתקאות במחוזות שאינם מוכרים לכם.

מה כפות הידיים שלנו אומרות עלינו

באופן נקודתי יותר, אם שתי האצבעות האמצעיות, האמה והקמיצה, מרוחקות במידה ניכרת האחת מן השנייה, אז ייתכן מאוד שאתם אנשים הדבקים בעקרונותיהם ושאינם נותנים במה ללחצים המופעלים עליהם מן הסביבה הקרובה. אם אינכם מצליחים להרחיק את שתי האצבעות האמצעיות האחת מן השנייה, הרי שאתם נוטים להיות קשובים יותר לציפיותיהם של הסובבים אתכם ולהיצמד לכללים.

מה כפות הידיים שלנו אומרות עלינו

אם אתם מצליחים למתוח את הקמיצה והזרת ולהרחיב את המרווח שביניהן, אתם נוטים להימנע מהחלטות הרות גורל בשלל תחומים דוגמת מערכות יחסים אינטימיות וקריירה. אם אצבעות אלו נותרות קרובות האחת אל השנייה, משמעות הדבר היא שאתם אנשים בעלי מחשבה עצמאית שמסוגלים לעתים להפתיע אפילו את עצמם ביכולת שלהם לקבל החלטות קשות ולנקוט בצעדים משמעותיים.

מה כפות הידיים שלנו אומרות עלינו

לסיכום

כשאנו קרובים לחבר או לבן משפחה במידה ניכרת או חיים בסביבה מסוימת במשך זמן רב, אנו נוהגים לתאר זאת כאילו שאנו מכירים אותם "כמו את כף ידנו". עתה, בעזרת מחקרה של קיי פקארד, באפשרותנו להשתמש בכף ידנו כדי להכיר את עצמנו ומי יודע, אולי בעזרת השיטה הפשוטה הזו, נצליח למנף את נקודות החוזק שלנו ולהוביל את עצמנו להצלחה בחיים?
 
מקור: brightside

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו