print header

איך לסדר את הבית לפי המזל האסטרולוגי שלכם

  כל אחד אוהב שיש לו בית מסודר, ואפילו האנשים שטוענים כי אין להם בעיה להיוותר בבלגן יכולים להעיד שבהחלט יש הבדל בין חיים בבית מבולגן לבין חיים בבית מסודר – זאת כמובן לאחר שסידרו אותו עבורם. אז מה עושה מי שרוצה לזכות בסדר בבית ולא יודע כיצד לעשות זאת או מרגיש שאין לו אפילו את הכלים כדי להתחיל? קודם כל מומלץ להכיר את שיטת "קון-מארי" לארגון הבית ולאחר מכן לעקוב אחרי הטיפים הפרטניים שמתאימים לכל מזל. בחרו את המזל שלכם וגלו מה הבעיה הגדולה ביותר שלכם בסידור הבית וכיצד לפתור אותה.

מזל מאזניים

בני מזל מאזניים אוהבים להתרכז ביופי, ובעוד שאין שום דבר רע בלדאוג לכך שיהיה נעים להסתכל על הבית, מומלץ שלא לקשט אותו סתם כך ללא מחשבה. רבים מבני מזל מאזניים שוכחים לדאוג להפוך את הבית שלהם לפונקציונלי, לכן אם יש לכם כבר פריטי אומנות רבים בבית, הימנעו מלרכוש עוד, או לכל הפחות ודאו שאכן יש לכם מקום עבורם בחדרים השונים.

מזל עקרב

בני מזל עקרב הם בדרך כלל אנשים שמחוברים מאוד לרגשות שלהם, וסביבתם הביתית משקפת את זה. אם בן מזל עקרב כבר לא מעוניין בדבר מה בביתו, הוא לא יהסס להיפטר ממנו, אך כל שינוי שכזה בהחלט יהיה משמעותי עבורו. אם יש משהו בביתכם שלא מסב לכם עונג ושברצונכם להיפטר ממנו, מצאו דרך מקורית ומספקת לעשות זאת - למשל על ידי כך שתתרמו אותו, או שתתנו לו חיים חדשים בדרך כזו או אחרת.

מזל קשת

בני מזל קשת יודעים איך לחיות במיעוט אמצעים, כשמספיק להם אפילו תיק אחד שארזו בקפידה ואיתו הם יוכלו להסתדר בכל מקום, אפילו בבית. עם זאת, זה לא אומר שעליהם לחיות בצורה כזו, וגם אם לבני מזל זה קשה להיקשר לפריטים קבועים בבית - ישנה פשרה אפשרית: חפשו רהיטים שיש להם תפקיד כפול, כמו ספה שנפתחת למיטה או שולחן קפה שניתן להגביה ולהפוך לשולחן אוכל.

מזל גדי

בני מזל גדי הם אנשים מאוד מאורגנים, והם צריכים שכל חפץ שברשותם ישמש למטרה מסוימת. זה מתאים להם גם כי הם טובים מאוד בהמצאת שיטות לשימוש בחפצים שונים וגם בסידור מערכות ארגון לפריטים שבידיהם. החיסרון עם זאת הוא שבני מזל גדי נוטים להיות לעיתים יותר מדי נוקשים, ואולי להם לא מפריע קצת בלגן בביתם, אך זה בהחלט ירתיע את מי שיבוא לבקר אותם. לכן חשוב שתוודאו שכל חלל בביתכם מאפשר זרימת אנרגיה חיובית.

מזל דלי

בני מזל דלי אוהבים הרפתקאות ותמיד מחפשים פרויקט חדש ומרתק עבור עצמם. עם זאת, הדמיון העשיר שלהם יחד עם האינטליגנציה שלה זכו יכולים ליצור יחדיו בלגן אחד שלם. ביתם יכול להיראות כמו מוזיאון צבעוני שמתאר את כל מסעותיהם ברחבי העולם, ואם זה המצב גם אצלכם, ויש לכם יותר מדי דברים בבית, עליכם ללמוד איך לארגן אותם כמו שצריך. עשו שימוש בקירות שבבית – צרו מדפים או תלו דברים על הקירות במקום שיישבו על הרצפה, יצטופפו יחדיו על שידה או יצברו אבק בארון.

מזל דגים

אצל בני מזל דגים קיים עירוב של אנרגיה רגשית ויצירתית, והם נוטים לאגור דברים רבים בביתם. בשל כך קשה להם ליצור סדר בבית, משום שהם לא מעוניינים להיפטר משום דבר, אפילו אם אין לו מטרה. עליכם להתחיל בדברים הקטנים ומשם להתקדם לדברים הגדולים יותר. שאלו את עצמכם האם החפץ שאתם שוקלים לזרוק מסב לכם אושר – אם לא, או אם אתם אפילו רק מתלבטים, זה סימן לכך שהגיע הזמן להיפטר ממנו.

מזל טלה

בני מזל טלה תמיד מחפשים את האתגר הבא שעליהם להתגבר עליו, והם אוהבים להפעיל את הגוף ואת המוח. הם חיים בקצב מהיר וניקיון הבית הוא בעדיפות גבוהה אצלם. בו זמנית, בלגן הוא לאו דווקא הדבר המשמעותי ביותר שמצריך את תשומת לבם, פשוט משום שאין להם זמן לאגור יותר מדי דברים או להצטער על מה שעליהם להיפטר ממנו. הבעיה הגדולה שלהם היא שהם נוטים להזניח את מקום המחייה שלהם, ועליהם להתחיל למצוא מרחב ייעודי בשביל כל פריט שברשותם. משמעות הדבר עבורכם, היא שעליכם להפסיק ליצור לעצמכם מגירות של "כל מיני דברים", ולהתחיל להעניק לכל חלל אחסון תפקיד שונה.

מזל שור

בני מזל שור חווים את הקושי הרב ביותר בין כל המזלות האחרים בשמירה על בית מאורגן, וזאת משום שהם אוהבים לאסוף דברים. אט אט הבית של בני מזל שור הופך להיות מוזיאון שבו הם אוצרים את הפריטים שלהם, וההמלצה עבורם היא ללמוד כיצד לסדר את האוספים שלהם בצורה נעימה לעין. אם יש דבר מה שאתם לא קשורים אליו רגשית יותר מדי, מומלץ אפילו שתמכרו אותו – אולי תרוויחו עליו לא מעט כסף.

מזל תאומים

בני מזל תאומים הם הפגיעים ביותר לבלגן בביתם. הם סקרנים בנוגע לכל דבר ורוצים לנסות כמה שיותר דברים חדשים. לכן ניתן למצוא "שאריות" של תחביבים שהיו להם בעבר ברחבי הבית; ציוד יצירה, ספרים בנושאים אקראיים, אוספים של סרטי די.וי.די וכדומה. בני מזל תאומים לא יוותרו לעולם על יצר הסקרנות שלהם, אך מומלץ שיתחילו להתרגל לחיים הדיגיטליים שזמינים עבורנו כיום. סרקו תמונות, מכתבים או כל דבר אחר ששמרתם מהעבר, ואם יש לכם אוספי סרטים בעותקים פיזיים, בדקו האם הם זמינים לכם ברשת או בשירותי ה-V.O.D השונים; בצורה זאת תוכלו להיפטר מכל אותם פריטים שתופסים מקום ושאותם אתם כבר לא ממש צריכים.

מזל סרטן

בני מזל סרטן נוטים להיקשר לחפצים שעניינו אותם בעבר וכבר לא מושכים אותם יותר מדי כיום, וביחס לבני המזלות האחרים הם אף לוקחים את זה צעד אחד קדימה. אם הם שומרים חפץ מסוים שלא נעשה בו כבר שימוש, זה סימן לכך שהם פיתחו אליו רגש חזק מאוד, ועבורם מומלץ להיפטר מכל פריט שמעצבן אותם ברמה כזו או אחרת או שלא באמת מסב להם אושר. עברו על כל הרכוש שלכם, בדקו מה החפצים שכבר נמאס לכם לנקות מאבק או שפשוט תופסים מקום בחללי האחסון שלכם ומונעים מכם את האפשרות ליהנות מדברים חדשים בביתכם – והיפטרו מכולם.

מזל אריה

ביתם של בני מזל אריה הוא המקום שבו הם יכולים להשוויץ בכל ההישגים שלהם, וזה לאו דווקא אומר שהם שחצנים, אלא שהם גאים במה שהשיגו עד עתה ובמקום שאליו הגיעו בחייהם. אם אתם בני מזל אריה עליכם פשוט לדאוג לכך שכל הגביעים, התעודות והתמונות החשובות שלכם יקבלו מקום מתאים בבית; מסגרו את מה שצריך או השקיעו ברהיטים שיסייעו לכם להציג כל חפץ שאתם גאים בו לראווה - כמו למשל ויטרינה מזכוכית.

מזל בתולה

בני מזל בתולה הם אנשים קפדניים מאוד, אך זה לאו דווקא אומר שביתם מסודר בקפדנות באופן קבוע. רק כשהם מחליטים לנקות, הם הופכים להיות אובססיביים ומוודאים שכל דבר נעשה כמו שצריך בתהליך. הם צריכים למצוא איזון – מצד אחד לא לנקות את הבית מחפצים עד אשר לא נשארים בו אישיות ואופי כלל, ומצד שני עדיין לשמור על מועדים קבועים של ארגון וסדר, כך שביתם לא יהפוך לפרויקט שלם של ניקיון שצריך להקדיש לו זמן רב. ערכו לעצמכם רשימת מטלות וחלקו אותן לאורך זמן – עשו קצת בכל יום ותרגישו את ההשפעה הגדולה שיש למנהג הזה על תחושתכם בבית.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.