print header

איזה גזע של כלבים הכי מתאים למזל האסטרולוגי שלך?

 רבים מאיתנו פונים אל מדורי האסטרולוגיה באופן קבוע כדי לקבל תובנות בקשר למי שאנחנו באמת, מי צפוי בעתיד שלנו ואיך כדאי לנו לבצע בחירות גורליות כמו החלטות כלכליות או שיקולים שנוגעים לאהבה ולזוגיות. משום שמאמינים כי יש למזל האסטרולוגי שלנו כוח שכזה, הוא בהחלט גם יכול לתת לנו רמזים בקשר לתחום חשוב אחר - ההתאמה שלנו לידידו הטוב ביותר של האדם. אנחנו מדברים כמובן על הכלב, בן לוייה מושלם עבור רבים ורבות שיכול במידה רבה מאוד לשקף את האופי שלנו או להשלים אותו. אם אתם סקרנים לגלות מהם סוגי הכלבים שהכי מתאימים למזל האסטרולוגי שלכם ולמי שאתם, או פשוט אילו זנים נחשבים לבעלי אופי נוח עבור מי שאתם, כל  שעליכם לעשות הוא לבחור את המזל שלכם מהרשימה הבאה ולחשוף זאת...

מזל מאזניים (23 לספטמבר עד 22 לאוקטובר) - פומרניאן

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: פומרניאן
לא קשה להימשך לבני מזל מאזניים ובדרך כלל יש להם מספר גדול של חברים, אך הם גם פתוחים למערכות יחסים חדשות ותמיד יש להם זמן עבור האנשים שהם אוהבים. גם כלבי פומרניאן הם חובבי חברה גדולים, ואין דבר שמספק להם יותר אושר מלהיות חברים נאמנים עבור הבעלים האהובים שלהם. בדומה לבני מזל מאזניים, כלבי הפומרניאן הם גזע נאמן, שחולקים איתם גם את המוח החריף שלהם שבזכותו הם נחשבים לנוחים לאילוף.
 
לבני מזל מאזניים יש גם תכונות משותפות עם גזע חכם אחר - הוויפט (Whippet). אלו הם כלבי ציד קטנים יחסית ומהירים מאוד שמשגשגים כאשר בבית ובסביבה שלהם יש איזון, בדיוק כמו בני מזל מאזניים. המבנה הצנום והאישיות שלהם יוצרים השתקפות מושלמת לרבים מבני מזל זה; שבריריות ועדינות למראית עין שלפעמים מסתירות שאיפות חזקות ויכולת לעשות דברים מדהימים. 

מזל עקרב (23 לאוקטובר עד 22 לנובמבר) - כלב הרים פירנאי

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: כלב הרים פירנאי
לבני מזל עקרב יש את הכוח להשפיע על אחרים ולפתח תשוקה בנוגע לדברים שחשובים להם – כך אף אחד לא יכול לשלול מהם את ההצלחה שלהם. לכן מאוד מתאימים להם כלבים גדולים וחזקים שמושכים אליהם תשומת לב, אך האופי שלהם רגוע, עדין, נאמן ודואג עבור מי שזכה באמון שלהם. כלבי הרים פירנאיים יכולים להילחם בזאבים וטורפים מסוכנים אחרים, מה שמשקף בצורה יפה את האופי הלוחמני של בני מזל עקרב, שלא מוותרים בקלות אם הם לא מקבלים את מה שהם רוצים.
 
גזע נוסף שחולק תכונות אופי ומאפיינים שונים עם ה"עקרבים" הוא סכיפרקה (Schipperke). אם לא שמעתם עליהם בעבר, מדובר על כלבים קטנים ממוצא בלגי שנחשבים לפעלתנים, חכמים ונאמנים. כלבי הסכיפרקה נאמנים עד מאוד לאדם אחד בסביבת המשפחה, הם חביבים וסובלניים עם ילדים, אך נרתעים מזרים ומתגוננים מפניהם. החדשות הטובות הן שבדיוק כמו בני מזל עקרב, שעורכים "מבחני קבלה" קפדניים עבור אנשים לפני שהם נכנסים לחיים שלהם, החשדנות והפחד מוחלפים בחברות לכל החיים עם הכלבים האלו כעבור זמן מה.

מזל קשת (23 לנובמבר עד 21 לדצמבר) - ביגל

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: ביגל
אפילו אם אנשים לא מתאהבים מיד בבן או בת מזל קשת, בסופו של דבר הם מגלים את נפלאות הקלילות וההומור שלהם, בדיוק כמו אלו שניתן לזהות בכלבי הביגל המקסימים. הצירוף בין בני המזל הזה לכלבים מסוג זה עובד כמו קסם בגלל הדמיון הרב שהם חולקים: סקרנות, מוחצנות, חיפוש הרפתקאות, והרבה אנרגיה והתלהבות, אפילו מדברים שרוב האנשים לא מוצאים בהם עניין. כלבי ביגל מתאפיינים גם באופי נוח ומראה לא מאיים שמזמין אחרים לגשת אליהם - וניתן לתאר כך גם את בני מזל קשת.
 
גזע כלבים נוסף שמתאים למזל האסטרולוגי הזה הוא איירדייל טרייר, כלבי ציד גדולים בעלי כושר צייד מפותח מצד אחד וידידותיות רבה כלפי אנשים מצד שני. הם נהנים מבילוי במרחבים בדיוק כמו קשתים וכמוהם גם הם נחשבים לילדים (או ליתר דיוק - לגורים) נצחיים שקצת קשה לאלף בשנים הראשונות, אך זה ממש לא אומר שמדובר בגזע בעל אינטליגנציה נמוכה, אלא שהוא פושט לומד את הדברים בקצב שלו.

מזל גדי (22 לדצמבר עד 20 לינואר) - פקינז

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: פקינז
לרוב בני מזל גדי יש חוש הומור שטותניקי, מוסר עבודה גבוה, תבונה רבה וסבלנות נדירה - אלו הם הדברים הכי יפים באופי שלהם, אלו שגורמים לאנשים לאהוב אותם, וכך גם עם כלבי הפקינז הקטנים והחמודים. זאת הסיבה לכך שבני מזל זה לרוב מסתדרים יפה מאוד עם הגזע הזה או עם כלבים בעלי אופי דומה. הפקינז הוא "כלב האריה" של סין העתיקה, שם הוא קושר לשושלת המלוכה וקיבל מעמד של כבוד ברחוב הסיני. בהתאם לכך, הפקינזים אמיצים מאוד ולא יהססו להתנפל על כלב גדול מהם כדי להגן על הטריטוריה שלהם. בגלל שבני מזל גדי הם לפעמים ביישנים, למרות כל המעלות שלהם, כלב שכזה מושלם עבורם משום שהוא עוזר להם "לצאת מהקונכייה שלהם".
 
גזע כלבים נוסף שמומלץ לבני מזל גדי הוא שנאוצר ענק, כלב עם סבלנות ונכונות לעבוד, ששומר היטב על מה ששייך לו ויש לו אומץ רב, בדומה לפקינז. גם כשכלבים אלו הם גורים, ההתנהגות שלהם יחסית מאופקת וכך זה ממשיך לאורך חייהם - אך בדומה לגדי הטיפוסי, מסגרת ואווירה רגועה עושים לשנאוצר ענק הרבה מאוד טוב על הלב ויכולים לגרום לו להיות יותר שובב ומלא שמחה.

מזל דלי (21 לינואר עד 18 לפברואר) - גולדן רטריבר

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: גולדן רטריבר
בני מזל דלי הם אנשים כנים, מוכשרים ובעלי לב טהור, וטוב לבם הוא אחד הדברים היפים ביותר בהם - בדיוק כמו גזע הכלבים האהוב גולדן רטריבר. הדלי הממוצע הוא אדם מבריק וידידותי לסביבה, שרוכש חברים חדשים במהירות - לכן הוא ציוות מושלם לכלב שמתנהג בדיוק ככה רוב הזמן, וגם מוסיף הרבה שמחה לחיי אנשים ממזל זה, שלפעמים נוטים להסתגר עם עצמם בתקופות קשות של החיים. אך כאשר הכל טוב, כלב גולדן רטריבר ובן מזל דלי רואים את העולם כמקום יפה ויש להם שפע של אנרגיה שמשמשת אותם כדי לחקור אותו וליהנות ממנו.
 
במקביל, ל"דליים" יש יכולת להיקשר באופן עמוק עם כלבים מיוחדים ועצמאים כמו רועה ברגמסקו (Bergamasco Sheepdog). כלבים אלו התפתחו בהרי האלפים האיטלקיים, שם המזג המאוזן, הידידותי, הערני, הצייתני והסבלני שלהם הפך אותם לרועי צאן נהדרים אך גם לבני לוויה נאמנים למשפחה. הם זקוקים להרבה חופש ומרחב, אותם בני מזל דלי יכולים לספק במרבית המקרים, כי אלו הם בדיוק הדברים שאותם הם גם רוצים לעצמם.

מזל דגים (19 לפברואר עד 20 למרץ) - סן ברנרד

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: סן ברנרד
בני מזל דגים הם אנשים רחומים ואדיבים כלפי כל אדם, והם נוטים לחוש בכאב של אחרים אפילו אם הוא לא משפיע עליהם באופן אישי - אז זה ממש לא מפתיע שכלבים אשר התפרסמו בזכות מבצעי חילוץ והצלה בהרים המושלגים של אירופה מתאימים להם בדרכים רבות. כלבי סן ברנד מייצגים במובן מסוים את העצב הנסתר שבני מזל דגים רבים מרגישים, והם יודעים כיצד לשפר את מצב הרוח שלהם בעזרת תמיכה שקטה או התקפי רוח שובבות ומשחק. זה אולי נשמע קצת מפחיד כשמדובר בכלבים גדולים, אך הנפש שלהם לרוב עדינה ומסורה, בדיוק כמו זו של הדגים.
 
באופן מפתיע למדי, גזע נוסף שמתאים לבני המזל הזה הוא אולי ההפך הגמור מהסן ברנרד מבחינת המראה, וזהו הצ'יוואווה הקטן. בני מזל דגים וכלבים שכאלה הם חברים נהדרים, וזאת משום שלמרות גודלם הקטן כלבי צ'יוואווה הם נאמנים ונחשבים לרגישים מאוד בכל מה שנוגע למצב הרוח של הבעלים והסביבה שלהם. לשניהם גם עלולים להיות לפעמים שינויים קיצוניים במצב הרוח, ולכן יש להם את היכולת להכיל זה את זה ולעבור הלאה במהירות כאשר שינוי כזה מתרחש.

מזל טלה (21 למרץ עד 19 לאפריל) - בורדר קולי

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: בורדר קולי
קל להתאהב באישיות של בני מזל טלה – התשוקה שלהם להרפתקאות ולחיים היא מדבקת ומשמחת, ממש כמו התחושה שוודאי מרגיש כל מי שפוגש כלבים מסוג בורדר קולי ואת דומיהם. אם אתם בני מזל טלה, יש בכם נחישות וכוח רצון שדומים מאוד לאלו שניתן למצוא בכלבי הרועים החכמים האלה, שנחשבים בעיני רבים לאחד מגזעי הכלבים הכי חכמים בעולם. שניכם מסוגלים "לתקוף" בהתלהבות משימות שונות, גופניות או שכליות, ושניכם מאוד אוהבים להיות פעילים.
 
למעשה, לפעמים הבעיה הכי גדולה בבני מזל טלה ובכלבים שכאלה היא שהם משתעממים מהר וצריכים לקבל סיפוק לכל הרצונות שלהם כאן ועכשיו; לכן, למרבה המזל, יש גזע נוסף שהולך יד ביד באופן נפלא עם הטלה: דוברמן פינצ'ר. הכלבים האלו סובלים מתדמית שלילית למדי, וזה אמנם נכון שהם כלבי שמירה ועבודה מעולים וחזקים, אך זה לא הכל. כלבי דוברמן פינצ'ר הם גם אינטליגנטיים מאוד, נהנים לבלות זמן עם הבעלים שלהם ומצטיינים בלהרגיע אותם - מה שמשרת היטב את בני מזל הטלה, והיציבות של הגזע הזה עומדת בניגוד המושלם לילדותיות וחוסר הסבלנות של ה"טלאים".

מזל שור (20 לאפריל עד 21 למאי) - בוקסר

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: בוקסר
אחד הדברים היפים ביותר בבני מזל שור הוא החום שלהם והרצון שיש בהם להיות בחברת אחרים, אך הם לפעמים מעט רכושניים וקשה להם להתמודד עם הדחפים שלהם, אפילו כשהם יודעים שכדאי להם לעשות זאת... לכן הבוקסרים הם כלבים שדומים לבני המזל הזה וגם מאוד מתאימים כבני לוויה עבורם. הבוקסרים אוהבים לשחק ויש בהם רוח שטות - שבה לפעמים הם לא יודעים לשלוט - אך מצד שני הם גם מגנים רבי עוצמה שידועים בכך שהם מפגינים עדינות ויציבות כאשר זה נחוץ, למשל בסביבת ילדים קטנים. בעצם ניתן להגיד שהבוקסר תואם למזל השור וגם משלים אותו, מה שאומר שבין השניים האלו יש סיכוי גבוה מאוד למערכות יחסים מצוינת, אך יש גם אפשרויות אחרות.
 
גם כלבים אפגניים (Afghan Hound) מתאימים לבני מזל שור וחולקים איתם תכונות רבות. המראה המיוחד שלהם לרוב קורץ מאוד להעדפות האסתטיות של בני מזל שור, והם גם נאמנים, חכמים ומפתחים את שתי התכונות האלו באופן הדרגתי אך יציב. העובדה שמדובר באחד מגזעי הכלבים העתיקים ביותר בעולם יכולה לקסום גם היא לבני מזל שור, שאוהבים יציבות ואת הדברים הבסיסיים, הבטוחים והמוכרים בחיים.

מזל תאומים (22 למאי עד 21 ליוני) - לברדור רטריבר

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: לברדור רטריבר
בני מזל תאומים הם אנשים שלרוב מתאפיינים בקלילות וביכולת הנאה מפותחת מהחיים, והם פתוחים לחוויות חדשות שיעסיקו את המוח הפעיל שלהם. לפיכך, גזע הכלבים שהכי מתאים להם וגם יכול לשמש כבן לוויה נהדר עבורם הוא הלברדור רטריבר, אחד מסוגי הכלבים הנפוץ ביותר בארץ ובעולם. אלו הם כלבים רגועים ורגועים, שאוהבים לשחות ולשחק והם בעלי מזג נוח עם ילדים ומבוגרים. המשפחה חשובה מאוד ללברדורים - ממש כמו לבני מזל תאומים - ויש להם סקרנות רבה בקשר לבני אדם חדשים, כמו גם אישיות כובשת שקל מאוד להתאהב בה. אינטליגנציה גבוהה היא עוד מכנה משותף בין הלברדורים ואנשי התאומים, והיא לפעמים מכניסה אותם ללא מעט צרות - אך עם קצת עזרה ותמיכה הדדית הם מסוגלים לעשות כמעט הכל.
 
גזע נוסף שיכול לשמש בן לוויה נאמן לבני מזל תאומים הוא הג'ק ראסל טרייר (Jack Russell Terrier) - כלבים קטנים, ידידותיים, נמרצים וחכמים. בדומה לתאומים, גם הם לפעמים קצת נמהרים וקשה לאלף אותם - לכן חשוב לספק להם מסגרת נוקשה לצד אהבה ותשומת לב. עם החלק הראשון תאומים רבים עלולים להתקשות, אבל דווקא בשל כך כלבים שכאלו מומלצים עבורם, ושני הצדדים מרווחים המון אם הם מסוגלים להתמודד זה עם זה בהצלחה.

מזל סרטן (22 ליוני עד 22 ליולי) - רוטוויילר

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: רוטוויילר
לבני מזל סרטן יש לב חם והם אנשים רגישים שאוהבים את החיים שלהם רגועים ומלאים בבני משפחה וחברים, אך הם גם בעלי ביטחון עצמי וכוחות פנימיים שלפעמים מרתיעים את הסביבה וגורמים לה לחשוב שהם מסוכנים ולא מחפשים חברה. רבים מפחדים באופן דומה מכלבי רוטוויילר, שיש להם היסטוריה לא פשוטה, אך מטבעם הם אוהבים את חברת בני האדם ובמיוחד את הבעלים שלהם. אם בן מזל סרטן בוחר לגדל כלב רוטוויילר, יש פוטנציאל רב לזיווג משמיים - משום שכל צד נאמן מאוד לשני ומוכן לעשות הכל כדי להגן עליו. אם אתם רוצים להכיר
 
כלב נוסף שמתאים לבני מזל סרטן ואין לו תדמית מסובכת או מימדים שכאלה, פנו אל הדנדי דינמונט טרייר (Dandie Dinmont Terrier). אלו כלבים סקוטיים קטנים ממשפחת הטרייר שיש להם גוף ארוך, רגליים קצרות ופרוות ראש אופיינית מעל שפם ארוך, רחב ואופייני לא פחות. בדומה לבני מזל סרטן, גם הכלבים האלה קשוחים אך ידידותיים עמוק בפנים, יש להם רוח לחימה שקשה לשבור, אך כאשר אין בכך צורך הם פשוט נהנים להתפנק ויכולים להפגין סבלנות רבה כלפי ילדים קטנים ובכלל.

מזל אריה (23 ליולי עד 22 לאוגוסט) - צ'או צ'או

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: צ'או צ'או
האריה הוא "מלך החיות" ולבני מזל זה בדרך כלל יש לב גדול ונדיב, אך הם גם לרוב בטוחים מאוד (אולי מדי) בצדקת דרכם וקשה להם להשתנות. אריות חייבים לקבל מהסביבה הרבה תשומת לב, ולכן כלב צ'או צ'או עם רעמה מלכותית ומאפיינים מיוחדים - כמו למשל לשון סגולה - מתאימים להם כמו כפפה ליד. היופי הפנימי של בני מזל אריה זורח ומושך אליהם אנשים רבים בעלי סוגי אישיות שונים ומשונים, וכלבים מיוחדים כמו הצ'או צ'או עושים בדיוק את אותו הדבר. אלו כלבים רגועים ובעלי ביטחון עצמי שלא מפחדים מזרים מצד אחד, אך מעדיפים להיות בסביבת המשפחה והבעלים שלהם יותר מכל אחד אחר.
 
גזע אחר שמתאים לבני מזל אריה כחיית מחמד וגם מבחינת מאפיינים האישיות הוא הפאג הקטן והאהוב. גם כלבים מסוג זה הם בעלי אופי נוח והם אוהבים מאוד ליהנות מהחיים ולחיות כמו מלכים; למעשה, בעקבות זאת יש לגזע הזה נטייה לעודף משקל והשמנה. אפילו ה"אריה" הרגוע והמלכותי לא יכול לעמוד בפני הקסם שלהם, והוא אמנם לא חולק איתם את רוח הליצנות שלהם, אך הוא בהחלט יכול להעריך אותה - בדומה לחברים של בני המזל הזה, ששונים מהם מאוד אך תמיד מצליחים להעלות חיוך על פניהם.

מזל בתולה (23 לאוגוסט עד 22 לספטמבר) - כלב דם

גזעי כלבים לפי המזל האסטרולוגי: כלב דם
המוח החרד של בני מזל בתולה עלול לשכנע אותם שקשה לאנשים להתאהב בהם, אך כולם יכולים לראות את מה שהם עצמם מפספסים  – שהם חכמים במיוחד, צנועים ומרתקים. גם כלבי דם הם לא הדבר הראשון שקופץ לאנשים לראש כשהם מדמיינים גזעים ידידותיים ומתוקים להפליא, אך זה בדיוק מה שהם; כלבי הדם פותחו במקור למטרות ציד ועד היום הם העוקבים והגששים הטובים ביותר מבין כל הגזעים. זהו גזע כלבים בעל אופי עדין ונוח' ובאותה עת אף בעל כושר התמדה חסר לאות במעקב אחר ריח. בדומה לבני מזל בתולה שחולקים את הדבקות במטרה שישנה לכלבי הדם, יש לכלבי הגזע הזה אופי נוח ומעורר חיבה המתאים לגידול בבית.
 
גזע נוסף שנחשב לבן זוג תואם עבור מזל בתולה הוא בריארד (Briard) -  סוג של רועה צאן גדול מצרפת, שלמרות ממדיו וכישוריו בדרך כלל מתנהג בביישנות ליד בני אדם חדשים. בני לוויה שכאלה יכולים לעזור ל"בתולות" לפרוץ את המחסומים שעוצרים אותם בחיים ולהמריץ אותם במשימות שונות שדורשות עבודה קשה - ואלו כלבים שמעניקים אהבה רבה המשלימה ופותרת את חוסר היכולת של בני מזל בתולה לפרגן לעצמם.
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.