print header

9 משחקים לזוגות שיעזרו לקרב ביניכם

יש הטוענים שזוגיות היא משחק מתמיד, שבו יש כמובן שני שחקנים ושניהם מתמודדים יחדיו מול מכשולים משותפים. לעיתים כל אחד מבני הזוג שם מכשול גם לאחר או פשוט מוותר באמצע, לא תמיד באופן מודע, וכך המשחק למעשה מפסיק להיות מהנה ומתחיל להיות מאבק של כל אחד בנפרד או זה בזה. אפשר לשחק אחרת בזוגיות, וכדי ללמוד איך לעשות זאת הכנו לכם כאן 9 משחקים מהנים לחיזוק הזוגיות שיעמיקו את הקשר ביניכם, ואת חלקם אף כדאי שתהפכו לחלק מהשגרה שלכם. כל אחד מהם יעזור לכם להפוך להיות זוג אוהב ומבין יותר, בין אם אתם בתחילתו של קשר ובין אם אתם נשואים כבר שנים רבות.
 

1. 36 השאלות הגדולות שמובילות לאהבה

בכל זוגיות תקשורת מהווה חלק חשוב מאוד, וככל שתשתפו יותר אחד עם השני, כך התקשורת ביניכם תהיה טובה ופתוחה יותר. המשחק הזה יעזור לכם לעשות זאת בדרך מהנה, לבנות אמון ואינטימיות שיסייעו לכם לגדול יחדיו כזוג. שאלו אחד את השני בתורות את השאלות הבאות, שנמצאו על ידי חוקרים כ״מזרזי התאהבות״, ובמהרה תראו את הצד השני שמולכם באור חדש ואפילו את עצמכם. שימו לב שהשאלות מחולקות ל-3 סטים, כשכל סט שאלות הוא אינטימי ואישי יותר מהקודם. אתם לא חייבים להשלים את כל הסטים בבת אחת, והשאלות מנוסחות בלשון זכר, אך מיועדות לכולם.
משחקים לזוגות: זוג מדבר על ספה

סט מס׳ 1:

1. אם היית יכול להזמין כל אחד בעולם לארוחת ערב, במי היית בוחר?

2. האם היית רוצה להיות מפורסם? אם כן, באיזו דרך?

3. לפני שאתה עורך שיחת טלפון, האם אתה עושה חזרות עם עצמך על מה שתגיד? למה?

4. מה היית מחשיב כ״יום מושלם״?

5. מתי שרת לעצמך בפעם האחרונה? ומתי בפני מישהו אחר?

6. אם היית יכול לחיות עד גיל 90 עם מוח או גוף של אדם בן 30, במה היית בוחר?

7. האם יש לך תחושת בטן שאומרת לך איך תמות?

8. אילו שלושה דברים יש לנו במשותף לדעתך?

9. על מה אתה הכי אסיר תודה בחייך?

10. אם היית יכול לשנות משהו בדרך שבה גידלו אותך, מה היית משנה?

11. ספר לי את סיפור חייך ב-4 דקות.

12. אם היית יכול להתעורר מחר עם יכולת או תכונת אופי חדשים, במה היית בוחר?

סט מס׳ 2:

13. אם כדור בדולח היה מספר לך את האמת על עצמך, על חייך, על עתידך או על כל דבר אחר, מה היית רוצה לדעת?

14. האם יש משהו שחלמת לעשות מזה זמן רב? למה לא עשית את זה עד עכשיו?

15. מה ההישג הכי גדול שלך בחיים?

16. מה אתה מעריך יותר מכל בחבר?

17. מה הזיכרון שאתה הכי אוהב?

18. מה הזיכרון הכי נורא שלך?

19. אם היית יודע שתוך שנה מהיום תמות, מה היית משנה בדרך שבה אתה חי את חייך ולמה?

20. מה המשמעות של חברות בעיניך?

21. איזה תפקיד תופסת אהבה בחייך?

22. ספר לי על 5 דברים חיוביים באופי שלי.

23. עד כמה קרובה וחמה המשפחה שלך? האם אתה מרגיש שהילדות שלך הייתה שמחה יותר מזו של הרוב?

24. מה אתה מרגיש בנוגע ליחסים שלך עם אימא שלך?

סט מס׳ 3:

25. תגיד 3 משפטים אמיתיים שמתחילים ב״אנחנו״.

26. השלם את המשפט: הלוואי שהיה לי מישהו שהייתי יכול לשתף איתו...״

27. מה לדעתך חשוב שבן או בת הזוג שלך ידעו עליך?

28. אילו דברים אתה אוהב בי – דברים שלא היית אומר למישהו שרק פגשת.

29. מה הרגע המביך ביותר שהיה לך בחיים?

30. מתי בכית בפעם האחרונה בפני מישהו אחר או לבד?

31. מה עוד דבר אחד שאתה אוהב בי ושלא אמרת עד עכשיו?

32. מה, אם בכלל, הוא דבר שאסור לצחוק עליו?

33. אם היית מת הערב בלי לקבל הזדמנות ליצור קשר עם אף אחד לפני כן, מה היית מתחרט שלא אמרת לאף אחד? למה לא אמרת להם את זה עד עכשיו?

34. הבית שלך, עם כל רכושך, עולה בלהבות. אחרי שהצלת את האנשים שיקרים לליבך ואת חיית המחמד שלך, הגיע הזמן להיכנס פעם אחרונה כדי להציל חפץ אחד בלבד – מה זה יהיה ולמה?

35. מכל האנשים שבמשפחה שלך, המוות של מי יהיה לך הכי קשה ולמה?

36. ספרו על בעיה שיש לכם בחיים או בכלל ושאלו את בן או בת הזוג כיצד ניתן לפתור אותה. בנוסף, בקשו מהם להגיד מה דעתם על הבעיה שבחרתם להציג.

משחקים לזוגות: זוג יושב ומדבר

2. נחש את הרגש

במערכת יחסים ישנה גם תקשורת שאינה מילולית, והמשחק הזה יכול לחזק אותה. עליכם לכתוב רגשות על פתקים ולהכניס אותם לקופסה. כל אחד בתורו שולף פתק, ועליו לבטא את הרגש הכתוב מבלי להשתמש במילים, כשהשני צריך לנחש מה הרגש המתואר. אם תרצו, תוכלו להפוך את המשחק לתחרות עם ניקוד, אך לא חייב.

3. אמת ושקר

רוצים להכיר את בן או בת הזוג שלכם יותר לעומק? המשחק הזה יצריך מכל אחד מכם להמציא שני סיפורים אמיתיים וסיפור אחד שקרי, כשהשני צריך לנחש מה הסיפור שאינו אמיתי. בשביל זה תצטרכו לחשוף פרטים שבני הזוג שלכם לא יודעים עליכם, וכמובן שתוכלו לנסות לבלבל אותם ולגרום להם לחשוב שעשיתם דברים שלא קרו והתרחשו מעולם.

4. רואים עין בעין

המשחק המשעשע הזה יגרום לכם לצחוק, ועל הדרך יסייע גם לתקן קצרים בתקשורת, מכיוון שתצטרכו להקשיב בו היטב אחד לשני. קחו דף ועיפרון, שבו אחד עם הגב לשני, ואחד מכם יתחיל לתאר חפץ מסוים, בעוד שהשני צריך לצייר אותו. הטריק הוא שאסור להגיד את שם החפץ, אלא מותר רק לתאר אותו, למשל מה הצבע שלו, מה המרקם, מה הצורה. בן הזוג המצייר מקשיב, משחזר את התיאור הכי טוב שהוא יכול על גבי הדף, ולבסוף שניכם בוחנים את הציור וצוחקים.

5. אני מרגיש _____

לפעמים קשה לנו לחשוף את הרגשות שלנו, ולעיתים אנחנו אפילו לא יודעים כיצד לעשות זאת במילים, אך כשהיד תופסת עיפרון וצבעים קורה קסם שאי אפשר להסביר. לפתע הרגשות תופסות צורה, גם אם היא מופשטת ולא כל כך ברורה, ואת זה בדיוק אתם תחשפו בפני בני הזוג שלכם במשחק הבא. 
 
כל אחד בתורו מצייר את רגשותיו – מה שיוצא יוצא. אחרי שסיימתם מחליפים את הציורים, וכל אחד צריך להגיד מה בדיוק הוא רואה. זכרו שאם ציירתם משהו שבן הזוג פירש לא נכון, עליכם קודם כל להקשיב ורק לאחר מכן להגיד מה באמת רציתם לבטא.
משחקים לזוגות: זוג מצייר

6. רגעי השפל וההצלחה של היום

זה לא בדיוק משחק, אלא מנהג שכדאי שתכניסו ליומיום שלכם ותעשו מדי ערב, אחרי שהילדים כבר הלכו לישון. שבו אחד עם השני ל-10 דקות עד חצי שעה ודברו על הרגע הטוב ביותר שהיה לכם ביום והרגע הגרוע ביותר שהיה לכם ביום. אם אכן תעשו זאת באופן קבוע, זה יתקן כשלים רבים שיש בתקשורת ביניכם ויעזור לכם להבין אחד את השני טוב יותר.

7. הקשבה ללא הפרעה

אנחנו בטוחים שלפחות אחד מכם ייהנה מהמשחק הזה, בו כל מה שצריך לעשות זה לשים טיימר ל-5 דקות, ואחד מבני הזוג מדבר על כל נושא שבא לו, ללא שום הפרעה מבן הזוג השני שרק מקשיב. זה יכול להיות סיפור על משהו שקרה באותו היום, תלונות שלא נאמרו מזה זמן רב או אפילו רק לספר כמה שאוהבים אחד את השני – מה שתרצו, העיקר שהשני יקשיב ולא יפריע.

8. שלוש תודות

גם המשחק הזה צריך להפוך לשגרה יומית שלכם, ותוכלו לשלב אותו עם המשחק הקודם ואחריו – במיוחד אם נאמרו דברים בעלי מטען שלילי. כעת כל אחד מכם צריך להגיד לשני 3 דברים שעליהם הוא מכיר תודה. אלו יכולים להיות דברים גדולים או גם קטנים ופשוטים, למשל ״היום שמת לב שנכנסתי למטבח וסגרת את הארון כדי שלא אפגע בו עם הראש – תודה״ או, ״שמתי לב שמילאת את הדלק באוטו לקראת הנסיעה שלי מחר – תודה״. העיקר שכל אחד ביחסים ידע שהשני רואה את מה שהוא עושה בשבילו ומודה על כך.
 
שימו לב שאתם לא חייבים לערוך את המשחק הזה כשיחה, אפשר גם להשאיר פתקים אחד לשני מדי יום עם שלושת התודות, למשל להכין בלילה לפני כך שניתן יהיה להתעורר עם מסר תודה שמשרה אווירה נעימה על הבוקר.

9. תמיד / אף פעם

זוגות רבים נוטים להשתמש ב״שפה נצחית״ כשהם מתווכחים ורבים. ״אתה אף פעם לא עושה...״ או ״את תמיד עושה...״ וכדומה. עדיף שלא להכליל ולהשתמש במילים עוצמתיות שכאלה, אך לפעמים הן בכל זאת נפלטות, וכשזה קורה זה עלול לפגוע מאוד. כדי להפחית את השימוש בהן אפשר להעניש את המשתמש בהן במטלת בית – לזרוק את הזבל, למלא את המדיח, וכדומה. זה עוזר להפוך את הדיונים והריבים למתורבתים ורגועים יותר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.