print header

15 עצות קצרות ופשוטות לחיים שאסור לשכוח אף פעם

 כשהייתי ילד קטן, הורי תמיד אמרו לי דברים מסוימים שוב ושוב, למרות שהייתי בטוח שהבנתי אותם ושלא היה לי כבר צורך לשמוע את העצות האלו. אך השנים עברו ובשלב מסוים הבנתי שכלל לא הפנמתי את הדברים החשובים שהם ניסו ללמד אותי, וכתוצאה מכך אני בטוח שהחיים שלי הובילו לדרך שלא תמיד הייתה נעימה או מוצלחת. זאת הסיבה שהיום אני לא מתבייש להגיד לחבריי שוב ושוב את אותן העצות, ואני גם מזכיר לעצמי יום אחרי יום את כמה מהדברים שהוריי רצו ללמד אותי. גם אתם מוזמנים להכיר אותם, ואני ממליץ לכם לזכור את העצות והעובדות האלו טוב מאוד אם אתם רוצים לשפר את חייכם...
 
עצות חכמות לחיים: צללית של משפחה

1. להיות עסוק ולהיות יעיל זה לא אותו דבר

חלק גדול מאיתנו חושב על עצמו בתור "אנשים עסוקים" – יש לנו הרבה מה לעשות, המון דברים להספיק ואין לנו זמן לכל הדברים שאנחנו רוצים. אז אנחנו רצים ממקום למקום, עושים כמה שיותר דברים וכל הזמן נמצאים בתנועה. אז למה לפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו תקועים במקום? זה פשוט מכיוון שתנועה היא לא בהכרח התקדמות. אנחנו צריכים להבדיל בין דברים שמעסיקים אותנו לדברים שמקדמים אותנו, ולהתמקד בסוג השני כמה שרק אפשר.

2. אם לא מנסים, לא מצליחים

זהו חוק מאוד פשוט של החיים שרבים שוכחים או בוחרים להתעלם ממנו בתת מודע: כמעט כל הדברים שזכיתם בהם בחיים נבעו מפעולות שעשיתם. אתם יכולים לדבר כמה שרק תרצו על היום שבו תחליפו עבודה, הרגע שתיפתחו את הלב בפני אדם שאתם אוהבים וכל הדברים הטובים שמחכים לכם ממש מעבר לפינה, אך שום דבר לא ישתנה אם לא תזיזו את עצמכם ותעשו אותם באופן פעיל.

3. הדבר הנכון והדבר הקל שונים מאוד ברוב המקרים

הרבה פעמים בחיים ניצבת מולכם התלבטות, לעשות את מה שנוח או את מה שנכון. האם תשקיעו מאמץ בלכסח את הדשא בגינה או תיקחו הלוואה כדי לשכור גנן? תישארו שעות נוספות במשרד כדי לסיים מצגת או תפילו את העבודה על מישהו אחר שפחות בקיא בחומר מכם? לרוב, הדבר שצריך לעשות במצבים כאלה הוא לבחור בדרך שמחזקת אתכם, אפילו אם היא לא קלה. זאת לא בחירה בסבל או במאמץ, זו בחירה בצמיחה אישית, בלמידה ובפיתוח מחויבות לדברים חשובים.

4. ניסים מתרחשים בכל יום

כאשר מצפים לדברים מופלאים ומאמינים בכך שהם יכולים לקרות, זה לרוב מה שקורה בסופו של דבר. יש אנשים שקוראים לאירועים האלו ניסים, אחרים צירופי מקרים ויש גם מי שחושב שמדובר בכוח לא ברור שמושך חיוביות ומזל לחייו של אדם מאמין. כך או כך, הידיעה שדברים כאלו קורים על בסיס קבוע, בכל יום, היא משהו שצריך לזכור. לא רק שכך אנחנו מעלים את הסבירות לניסים בחיינו, העובדה הזאת גם נותנת המון כוח ברגעים קשים.
עצות חכמות לחיים: גבר מביט על הזריחה

5. אל תפחדו מציפיות גבוהות

השאיפות שלכם בחיים צריכות להיות גדולות, מסעירות ומפחידות, אחרת הן לא באמת ידחפו אתכם קדימה ויעזרו לכם לעשות מהפכה בחייכם. אל תפחדו מדברים שנראים לכם בלתי אפשריים, כי לאורך כל החיים הרבה דברים נראים לנו כאלה, אבל עם הזמן מתברר שיותר ויותר קל להשיג אותם – רק צריך לרצות.

6. את מה שחשוב צריך לעשות בהתלהבות ונחישות

אתם לא תקבלו קידום בעבודה אם כל היום תסתובבו עם פרצוף חמוד, ושום אימון לא יהיה מהנה אם תיגשו אליו ללא חשק ורצון. בכל בוקר פשוט תשאלו את עצמכם מה באמת חשוב לכם היום, ואל תיתנו למחשבה הזאת לעזוב אתכם לרגע.

7. מאמץ ממוקד תמיד משתלם

גישה בסגנון "אני אעשה את מה שאפשר" כמעט ואף פעם לא מובילה לתוצאות שתקבלו אם תגידו לעצמכם "אני אעשה את מה שצריך". עליכם להתאמץ ולהבין שזאת הדרך הכי טובה לפעול, לעבוד קשה - הרי אף אחד לא אמר שהחיים קלים. כדי לחזק את עצמכם, זכרו שמאמץ ממוקד אף פעם לא מתבזבז, כי גם אם לא תצליחו ב-100%, עדיין תלמדו לקחים יקרי ערך ותתקרבו באופן משמעותי למטרה שלכם.
עצות חכמות לחיים: הרמת משקולות

8. מה שאפשר לעשות תמיד תלוי במידת הרצון

לפי פתגם אנגלי ידוע "במקום שיש רצון - ישנה גם דרך", וחשוב לזכור זאת כדי להבין שלטובה ולרעה, החיים שלנו תלויים במה שבאמת חשוב לנו. אם כבר עבר חודש מאז שאמרתם לעצמכם שהגיע הזמן לקרוא את הספר שליד המיטה ולא עשיתם זאת, כנראה שזה פשוט לא חשוב לכם ואתם סתם מייסרים את עצמכם. מהצד השני, עליכם לזכור שאם אתם באמת רוצים להשתפר בתחום מסוים, למשל ציור או בישול, ואתם לא מתייאשים, תמיד תהיה דרך לעשות זאת ולהצליח.

9. תמיד אפשר לעשות צעד קטן לכיוון הנכון

החלומות שלנו תמיד נמצאים במקום רחוק וקשה להשגה, אחרת הם לא היו נקראים חלומות, אבל זה לא אומר שאי אפשר להתקרב אליהם באופן הדרגתי ומדוד בעזרת צעדים קטנים שבסופו של דבר מובילים לתוצאות משמעותיות. זכרו, כמעט לכל בעיה יש פתרון ולכן גם אם נראה לכם שיש מכשול שמונע מכם לעשות משהו שתמיד חלמתם עליו, התייעצו עם חברים, חשבו מחוץ לקופסה, אל תתייאשו ובסוף תמצאו את הדרך לפעול בדרך הנכונה.

10. תחגגו את ההצלחות וההתקדמות שלכם פעם בחודש

קבעו לעצמכם יום במהלך כל חודש שבו תרשו לעצמכם לחגוג את הדברים שהצלחתם לעשות ואת המאמצים שהשקעתם במה שחשוב לכם. אפילו אם ההצלחות לא גדולות והמאמצים לא בהכרח הובילו לתוצאות שרציתם, עדיין מגיע לכם לחגוג את המאמץ והניסיון. רק זכרו לעשות זאת בדרך בריאה ונכונה שלא תפגע במטרות שלכם - כלומר לא לאכול פרוסת עוגה ענקית כדי לחגוג חודש של ירידה במשקל.
 
עצות חכמות לחיים: גבר מאושר במשרד

11. אל תיתנו לדעות של אחרים להפוך למציאות שלכם

מה שאנשים אחרים חושבים עליכם צריך להיות דבר שאתם מודעים אליו ומתחשבים בו, לא משהו שכובל אתכם והופך למציאות החיים שלכם. הסוד להפיכת העצה הזאת לעובדה ממשית בשטח טמון בכך שאתם צריכים להרשות לעצמכם להיות הגרסה הכי טובה של עצמכם ולא להתחשב בגרסה ששאר העולם חושב שמתאימה לכם. זה דורש אומץ, אבל הפרס שלכם הוא תחושת הגשמה עצמית וביטחון עצמי שבהחלט שווים את המאמץ.

12. אל תפחדו לשבור חוקים כשצריך

כמובן שהכוונה היא לא לשבירת חוקים כמו מהירות מותרת על הכביש או גניבת רכוש, אלא לחוקים חברתיים ומוסכמות שלפעמים רק מגבילים אותנו וגורמים לנזק. הרי אם כל החיים רק נלך לפי המסלול שאחרים מכתיבים לנו לא נגלה מה באמת מתאים לנו, ונכון שמדובר בסיכון, אבל זהו חלק בלתי נפרד מהחיים.

13. קבלו את חוסר השלמות כחלק בלתי נפרד מכם

זה לא תהליך קצר או פשוט, אבל ברגע שתלמדו כיצד לקבל את העובדה ששומן הבטן, הצחוק המוזר או הנטייה שלכם לשכוח שמות של אנשים הם פשוט חלק מכם, תגלו שהחיים הרבה יותר יפים. בנוסף לכך, אחרי שתעברו את התהליך הזה תגלו שאף אחד כבר לא יוכל לפגוע בכם על ידי התייחסות שלילית אל התכונות האלו. אם קשה לכם לעשות זאת, פשוט ניסו להיזכר או לדמיין כיצד ההורים שלכם היו מתייחסים למאפיין שמטריד אתכם.
עצות חכמות לחיים: אישה בשדה

14. כל מי שתפגשו בחיים יכול ללמד אתכם משהו

את העצה הזאת יכול להיות ששמעתם בעבר, אולי אפילו מההורים שלכם, אך זה עדיין חשוב להיזכר בה מפעם לפעם כי רוב האנשים פשוט נוטים לשכוח אותה. זה לא בגלל שהם אנשים רעים או לא חברותיים, אלא פשוט מכיוון שלא תמיד קל להם, ולנו, להיות פתוחים למה שיש לכל מי שלידנו להגיד. מניסיון אישי, בהחלט שווה להשקיע את המאמץ הזה...

15. לא משנה כמה תדעו, אתם לא יודעים הכל

כמעט בכל מצב בחיים, הנכונות להודות בכך שאתם לא יודעים הכל יכולה לעזור לכם ללמוד משהו חדש ולהתמודד עם אתגרים בצורה טובה יותר מאדם שבטוח בכך שהוא לא צריך ללמוד דבר. אם תפנימו את העובדה הזאת באמת, יכול להיות שגם תגלו כמה זה מדהים לצאת לחקור את העולם, לראות מקומות ואנשים חדשים, לחוות הרפתקאות ולא להפסיק ללמוד אף פעם.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.