maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 פעולות שאתם חייבים לנסות היום ויעשו לכם טוב

  השגרה של מרביתנו מתנהלת מדי יום בצורה זהה: אנחנו מתעוררים, מפהקים לנו משאריות השינה בגופנו, שוטפים פנים ויוצאים לעבודה או עושים את הפעילויות שאנו רגילים אליהן. בשגרה מסוג זה יש שקט וגם ביטחון, אך מומלץ לנער אותה לעתים ולהשתמש בזמן שלכם עבור מטרות אחרות מלבד אלו שאתם רגילים אליהן. 10 האתגרים הקטנים שלפניכם יאפשרו לכם לנער מעט את האבק מעל הימים שלכם, לעשות דברים קטנים עם משמעות גדולה ולהכניס הרבה צבע לשקט שהתרגלתם אליו.
 
פעולות לעשות היום שישפיעו עליכם לטובה: דף רשימה עם טוש עליו
 

1. גרמו למישהו אחר לחייך

במשך רוב שעות היום, כולנו מתמקדים בדברים שאנו עושים ולא תמיד חושבים כיצד הסביבה שלנו מרגישה. כפי שכולנו יודעים, תחושות של אדם אחד יכולות להשפיע על אנשים רבים אחרים, אז למה שההשפעה לא תהיה חיובית? היום, מחר או בכל יום אחר, אתגרו את עצמכם לגרום למישהו אחר מלבדכם לחייך כדי לשנות את יומו לטובה ולשמח אותו וגם את האנשים בסביבתו. הפעולה הקטנה הזו תשפיע עליכם בדרך שלא תיארתם לעצמכם, והיא תהפוך את הימים שלכם לנעימים הרבה יותר מאלו שהתרגלתם אליהם בשגרה שלכם.

2. היו בלתי מושלמים

הכלים עומדים בכיור וממש צועקים את שמכם, המצגת לעבודה לא יצאה כמו שרציתם והכתם הקטן על הבגד שלכם פשוט מטריף אתכם. כל הדברים הללו ועוד רבים אחרים עוכרים את שלוותנו מפני שהם מעידים על כך שאנו לא מושלמים וגם לא מצליחים להיות כאלו למרות הרצון שלנו. חשוב שתדעו לצאת מהלך הרוח שאתם צריכים להיות מושלמים בכל דבר ודבר, מפני שזה פשוט בלתי אפשרי. אם תפרקו לגורמים את כל הדברים הלא מושלמים שעשיתם תגלו שהם פעוטים וחסרי משמעות. לכן, הניחו לכלים בכיור, היו בטוחים בעצמכם בלי קשר למצגת שהכנתם והניחו לכתם עד שהבגד יוכנס למכונת הכביסה. שלמות היא לא הערך העליון שאתם צריכים לשאוף אליו, אלא האושר שלכם, שיגיע רק כאשר תלמדו לשחרר מהדברים הפעוטים שלא משנים דבר בטווח הארוך.
פעולות לעשות היום שישפיעו עליכם לטובה: כלים רבים עומדים לצד כיור מלא בכלים

3. הביטו במראה ואמרו מה אתם אוהבים בעצמכם

הפעולה הזו תגרום לחלקכם להרים גבה ולהרגיש מעט מגוחכים כשתבצעו אותה, אך התחושה הזו תעבור ומה שיחליף אותה בהחלט שווה את אי הנוחות הזמנית. מה שאתם רואים בהשתקפות קשור לאופן בו אתם רואים את העולם; אותם דברים שמאכזבים אתכם בעצמכם מאכזבים אתכם באחרים והדברים שאתם אוהבים באחרים מהווים השתקפות של הטוב שאתם רואים בעצמכם. כדי שתוכלו להסתכל על העולם וגם על עצמכם בצורה חיובית, הביטו היטב בהשתקפות שלכם ומנו את הדברים החיוביים שנגלים לכם. הרשימה יכולה לכלול דברים פעוטים כמו יכולת להכין מנה טעימה וגם תכונות משמעותיות יותר כמו עזרה לזולת. מה שזה לא יהיה, גרשו את השלילה וחשבו על החיוב כשאתם מבצעים את הדיבור העצמי הזה, ומה שתראו ישקף גם את החיוב בסביבתכם ויהפוך את ימיכם לטובים הרבה יותר.
 

4. היו נלהבים ממה שקורה בחייכם

אף אחד מאיתנו לא מקבל חיים טובים או חיים רעים – כולנו מקבלים חיים שהם לוח חלק, ובגיל שבו אנו יוצאים לעצמאות, זוהי אחריותנו להחליט מה לעשות איתם. אתם אלו שיכולים לבחור מה יקרה בחייכם, ואסור לקחת את זה כמובן מאליו. לכן, הלהיבו את עצמכם לגביי היום ואל תחשבו על יום האתמול ומה שפספסתם בו. כל יום מספק לכם הזדמנות חדשה לפתוח דף חלק בכל תחום שתרצו, וכל שעליכם לעשות הוא להחליט לקחת אותה בידיכם, אז היו נלהבים לגביי ההזדמנות הזו וקחו את הלוח החלק שהוא היום כדי לנצל אותה כמיטב יכולתכם.
פעולות לעשות היום שישפיעו עליכם לטובה: אישה אוחזת בזר פרחים על חוף ים ומחייכת למצלמה

5. הפיקו את המיטב מהיום שלכם

יש ימים שמאתגרים אותנו יותר מאחרים, וקשה לקום אחריהם ליום חדש ופשוט להכיר תודה על מה שקרה לנו. למרות הקושי הזה, חשוב שתטמיעו בעצמכם את היכולת לראות את הטוב גם במצבים שליליים על ידי שינוי הדרך בה אתם מסתכלים על דברים. קחו לעצמכם היום רגע כדי לחשוב על משהו שלילי שקרה לכם וחשבו האם הוא מוביל לדבר טוב. במרבית הפעמים תגלו שזה אכן כך, וגם דברים שנראים לנו נוראיים מתגלים כברכה במסווה שהצילה אותנו ממשהו חמור אף יותר. אם אתם לא מצליחים לראות את החיוב שבשלילה, הסתכלו סביבכם וראו את שאר הדברים הטובים שיש לכם; בריאותכם, בני המשפחה, החברים שלכם ואפילו השוקולד המתוק שמחכה לכם בבית. השתדלו להמיר מצבים שליליים לחיוביים ודעו שתמיד מחכה לכם משהו טוב שייתן לכם תחושה נפלאה שהיא הרבה יותר חזקה מזו שנגרמת על ידי מפלה רגעית שכולנו חווים לעתים.

6. התמקדו ברגע שאתם נמצאים בו

לעתים אנו מרגישים וגם מתנהגים כמו רובוטים בחיי היום יום שלנו, ועושים פעולות בצורה אוטומטית בלי להקדיש להן יותר מדי מחשבה. חשוב לפרוץ את השגרה הזו לפעמים ולהרגיש את החיים בצורה מוחשית ומודעת כדי שתוכלו לנהל אותם בצורה נעימה. אתם לא צריכים לפנות שעות רבות מיומכם כדי לעשות זאת, אלא לקחת לעצמכם דקה או שתיים, לנשום עמוק ולהביט פנימה וגם החוצה מסביבכם. חשוב שתקדישו רגעי נוכחות כאלה לעצמכם ולחיים כדי שלא תרגישו שהם חולפים על פניכם בלי שאתם שמים לב לכך. ברגעים האלו גם תוכלו לגלות דברים ולחשוב עליהם בצורה עמוקה יותר, ואולי הם אף יביאו לשינויים בזכות המודעות הגוברת שתרכשו לעצמכם. 
פעולות לעשות היום שישפיעו עליכם לטובה: אישה יושבת על מזח מול שקיעה

7. סלחו ל"אני" מהעבר שלכם

הנטל שאנו לוקחים על עצמנו בכל פעם שאנחנו עושים טעות ומרגישים אשמה לאורך זמן מכביד עלינו בצורה בלתי רגילה ומפריע לנו ביום יום, בצורה מודעת וגם לא מודעת. האשמה הזו מעכירה על תחושת האושר שלנו מדי יום, ולכן עליכם להחליט שהיום זה סוף דבר – אתם סולחים לעצמכם על טעויות שעשיתם בעבר מפני שהן לא מגדירות אתכם. התחושות אולי לא יעברו כמו קסם, אך אם תגידו לעצמכם לאורך זמן שטעויות לא הופכות אתכם למי שאתם, המחשבה תיצור מציאות והנטל יתחיל להיות קליל ככל שיעבור הזמן, ואולי יום אחד אף ייעלם כליל.

8. התמקדו בתכונות החיובית של האנשים סביבכם

האופן בו אנו רואים את האנשים סביבנו משפיע לא רק על הצורה שבה אנו תופסים אותם, אלא גם על היחסים בינינו. אם תתמקדו בתכונות השליליות של האנשים סביבכם, כנראה שמערכת היחסים שלכם לא תהיה חיובית במיוחד, ולהיפך. אם כן, מדוע לא להפוך את העניין? מדוע לא להתמקד בתכונות הטובות של האנשים סביבכם כדי שהיחסים ביניכם יהיו תקינים? בין שמדובר בעמיתים לעבודה או כל אדם אחר, נסו לראות את החיוב על פני השלילה. אין זה אומר שאתם חייבים להיות חברים של כל אחד, אבל כדי שהיום שלכם יתחיל וייגמר בצורה נעימה, עשו מאמץ חיובי כדי שטיב היחסים שלכם עם אחרים יושפע בהתאם, ומומלץ שתתחילו עוד היום.
פעולות לעשות היום שישפיעו עליכם לטובה: שני גברים מחויכים יושבים זה לצד זה

9. למדו משהו חדש

המוח האנושי הוא איבר מדהים שמסוגל לזכור פרטים רבים וגם ללמוד מיומנויות שלא ידענו אפילו שאנחנו יכולים לפתח. כדי שתשמרו על מוח חד ובריא, השתדלו ללמוד, או להתחיל ללמוד כבר היום, משהו חדש בתור תחביב או סתם כדי שיהיה לכם עוד מידע בראש. מה שתלמדו יתרום לעולם הפנימי שלכם, יעזור לכם לשמור על המוח בריא לאורך זמן וימלא את יומכם בצורה נפלאה בלי להתאמץ יותר מדי. אז הניחו לרגע את הטלפון או עכבר המחשב, ועשו פעולה שטרם עשיתם, או תקראו משהו שלא ידעתם כדי לממש ולהכיר את עצמכם ואת המיומנויות שלא ידעתם שיש לכם בצורה טובה יותר.

10. אמרו "כן" להזדמנות ספונטנית

אחד הדברים המרתיעים, אך גם הנפלאים ביותר בחיים, הוא שלא תמיד ניתן לצפות מראש מה יביא עמו יום, ואילו דברים יפתיעו אותנו משום מקום. אם תצוץ בפניכם הזדמנות או הפתעה לא צפויה כיום, אל תסרבו לה, אלא קחו אותה בשתי ידיים. אמרו כן להפתעות הקטנות של החיים שנותנות להן טעם, והמתיקות שאחרי תישאר אצלכם זמן רב ותיתן לכם כוחות לימים הבאים. אז היו גמישים, היו ספונטניים ופשוט אמרו "כן" להצעות ולחיים.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו