maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 הבטחות חשובות שאתם חייבים להבטיח לעצמכם וגם לקיים

  החיים לא מספקים לנו מדריך על האופן בו אנו צריכים להתמודד עם מצבים שונים, ולעתים זה מרגיש כאילו כולנו מגששים באפילה ומנסים לצלוח אותם כמיטב יכולתנו. לעתים קורה גם שאנו מגלים שפעולות שעשינו במשך תקופה ארוכה כלל לא התאימו לנו, ובמבט לאחור אנו מתחילים להרגיש חרטה מתגנבת לנו לתודעה. מה עושים במצבים כאלו? כיצד מתקנים את טעויות העבר וממשיכים הלאה בצורה טובה יותר? 10 ההבטחות הבאות שעליכם להבטיח לעצמכם וגם לבצע יסייעו לכם לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, ולגלות דברים שאולי לא ידעתם על עצמכם. חשוב שתקדישו זמן ותתחייבו לאושר של עצמכם, ואם תשננו את ההבטחות הבאות תוכלו לעשות זאת בקלות רבה יותר.
 
 

1. להיות חזק/ה ולא לתת לאירועים או אנשים לערער את שלוות הנפש שלי

חוזק נפשי הוא אחד הדברים שמאפשרים לנו להתמודד עם קשיים בצורה הטובה ביותר, וכשאנחנו מחליטים לצאת לדרך חדשה בחיינו, או לבצע שינויים חשובים, עלינו לדעת לשמור על קור רוח. במהלך הדרך אתכם עלולים להיתקל באירועים לא צפויים או אנשים שעלולים להגיד או לעשות משהו שיערער את הביטחון העצמי שלכם, אך אסור שתיתנו להם כוח ותיסוגו אחורה בגללם. במקום זאת, הבינו שהקול הכי חשוב שאתם צריכים להקשיב לו הוא קולכם שלכם, וכל עוד תדעו לקחת הכל במידה ולדבוק במטרה שלכם, שום דבר לא יוכל לערער אתכם.

2. לנקוט בגישה חיובית כלפי האנשים בחיי

גם אם אתם לא מאמינים באנרגיות חיוביות או שליליות, דבר אחר בטוח: הגישה שלנו בחיים משפיעה על התודעה ומצב הרוח שלנו. אם למשל תיגשו לאנשים בגישה שלילית ועם פרצוף חמוץ, סביר להניח שהם ירגישו לא בנוח, ויפגינו אותה התנהגות כלפיהם. לעומת זאת, אם תיגשו לאנשים בחייכם, כאלו שאתם מכירים זמן רב וכאלו שאתם רק עומדים להכיר, בצורה חיובית – אתם תקבלו יחס זהה. יצירת אווירה חיובית סביבכם תעזור לשפר את מצב הרוח שלכם, וגם תיתן לכם מוטיבציה לקראת הבאות, בייחוד אם לא ידוע מה עומד לפניכם.
בחורות צעירות ומחויכות הולכות זו לצד זו

3. לגרום לחבריי הקרובים להרגיש מיוחדים

אחד הדברים החשובים ביותר שנותן לנו כוח וגם עוזר לשמור על שפיותנו הוא החברים הטובים שמלווים אותנו לאורך הדרך. לעתים אנו עלולים לקחת כמובן מאליו את אותם החברים, אך חשוב שתזכירו לעצמכם וגם להם כמה הם מיוחדים בעיניכם, ושיש להם משמעות גדולה שהם אולי לא מודעים לה. האנשים הללו הם אלו שימשיכו ללוות אתכם במהלך הדרך, והצורה הנעימה ביותר לעשות זאת היא עם תחושת הערכה מהסביבה, כלומר מכם.
 

4. לראות את הטוב בכל מצב ולגרום לטוב להתגשם

אחד האתגרים הגדולים ביותר בחיים של כולנו הוא להסתכל על מצבים קשים ומאתגרים בצורה חיובית ולהבין שיש אור בקצה המנהרה. פרט לאובדן או מחלה של אדם קרוב, למרבית המצבים הקשים יש פתרון שאנו יכולים ליישם ולתקן, גם אם רק באופן חלקי, דברים שבמבט ראשון אולי נראים בלתי פתירים. כשאתם נתקלים במצבים כאלו, הרשו לעצמכם להתרחק מהם למשך מספר ימים או שעות על מנת שתוכלו לנקות את ראשכם ולנקוט בשיטה שונה לפתרון הבעיה מזו שנהגתם לנקוט בה בעבר. לאחר שתנקו את ראשכם, תוכלו להתחיל לחשוב בצורה חיובית יותר על המצב ולמצוא לו פתרונות ישימים שיעזרו לכם לגבור על הקושי ולאמץ גישה אופטימית יותר בנוגע למצב בו אתם נמצאים וגם בנוגע למצבים עתידיים.
צללית של אדם עומד עם ידיים פרושות לצדדים מול שקיעה

5. לחשוב על הטוב ביותר, לעבוד עבור הטוב ביותר ולצפות לטוב ביותר

כמה פעמים בחייכם מצאתם את עצמכם מתפשרים על דברים שהיו חשובים לכם, ומתחרטים על כך מאוחר יותר? פשרות הן אמנם חלק מהחיים, אך בכל הנוגע להחלטות משמעותיות כמו המקום בו נעבוד, האדם עמו נבלה את חיינו והעתיד שלנו – אין מקום לפשרה. זכרו שאתם צריכים לבלות עם עצמכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ואם לא תהיו מרוצים מחייכם, זה ילווה אתכם לכל מקום. כשאתם עומדים בפניי דרך חדשה או שינוי משמעותי, היו מעט אנוכיים והשתדלו לפתח חשיבה לפיה יש דברים שלא צריך שתתפשרו עליהם, אלא שתדרשו את הטוב ביותר עבור עצמכם.

6. להיות נלהב לגביי הצלחה של אחרים כמו שאני נלהב לגביי ההצלחה שלי

הצלחה נמדדת בדברים רבים, בין אם מדובר בהצלחה כלכלית, רוחנית או במערכת יחסים זוגית. זה טבעי שנחוש מעט קנאה כשאנו רואים אחרים מצליחים ומגיעים אל המטרות שלהם, אך זו בעיה אם אנחנו הופכים את הקנאה להרגל ולא מסוגלים לפרגן לאחרים כשהם חווים הצלחה. זכרו שלכל אחד מאיתנו יש את המסלול והקצב שלו, וחשוב שנדע לשמוח בהצלחתם של אחרים כמו שאנחנו שמחים עם שלנו. הגישה הזו תסייע לכם לנקות את ראשכם וליבכם ממחשבות ותחושות שליליות ולא להתמקד בהצלחה של אחרים, אלא בזו שלכם שתוכלו להשיג בצורה טובה יותר בלי בזבוז זמן על קנאה מיותרת.
יד של גבר לבוש חליפה מושטת קדימה

7. לשכוח את טעויות העבר ולחתור להישגים טובים יותר בעתיד

כבני אדם, זה רק טבעי שנעשה טעויות לעתים, חלקן קטנות וחלקן גדולות יותר מכפי שהיינו רוצים. לאחר שאנו עוברים את התקופה בה הטעויות שעשינו ותוצאותיהן השפיעו עלינו, אין טעם לשקוע בהן שוב ושוב ולאפשר להן להרוס לנו את ההווה. במקום זאת, חשוב שתבטיחו לעצמכם שתניחו את העבר שלא ניתן לשנות למקום בו הוא שייך – מאחוריכם. במקום זאת חשבו כיצד אתם למדים מהשגיאות שעשיתם והופכים אותן להישגים עתידיים שתוכלו להשיג בזכות התבונה, הניסיון והראייה הנרחבת שהשגתם.
 

8. לחייך והרבה

מדהים לגלות כמה כוח יש לחיוך קטן על הגוף וגם על הנפש שלנו. פעמים רבות אתם לא תרגישו צורך או רצון לחייך, אך ברגע שתעשו את הפעולה הקטנה הזו, תתפלאו עד כמה היא תשפיע עליכם. פעולת החיוך משחררת הורמונים שגורמים לנו לאושר, כך שאם תיתקלו בדרככם בקשיים ואתגרים שמוחקים לכם את החיוך מהפנים, החזירו אותו במהרה ופשוט חייכו. תוך זמן קצר אתם תתחילו להיות רגועים יותר ותוכלו לחתור לכיוונים שאתם רוצים, איך לא? עם חיוך על פניכם.
אישה צעירה מחייכת למצלמה

9. לאכלס את המחשבות בדרכים לשיפור עצמי ולא בביקורת

אם אתם מעוניינים באמת ובתמים לשפר את עצמכם ואת חייכם, זאת צריכה להיות המטרה שלפניכם ואסור לכם למלא את ראשכם במחשבות שליליות וביקורתיות כלפיכם או כלפיי אחרים. אם תיתנו לעצמכם לחשוב רק על האופן שבו אתם עושים דברים בצורה לא נכונה, בסופו של דבר אלו יהיו המחשבות העיקריות שלכם, ואתם תתקשו יותר ויותר לעשות את מה שאתם רוצים באופן שאתם רוצים. במקום זאת, פתחו צורת מחשבה ממוקדת על המטרות שלכם, והבטיחו לעצמכם להיות פחות ביקורתיים כלפיי עצמכם וכלפיי הסביבה שלכם. אם אתם צריכים "לצאת" קצת מהראש של עצמכם, הכינו יומן בו תכתבו את המטרות שלכם ואת דרכי הפעולה שיעזרו לכם להגשים אותן. באותו היומן, רשמו גם את המחשבות השליליות שלכם וקראו אותן לעצמכם מדי פעם. הפעולה הזו תעזור לכם להבין, שחור על גביי לבן, שהביקורות והפחדים שלכם מופרכים לרוב, ועם הזמן הם יפוגו וייעלמו.

10. "להיות גדול מדי עבור דאגות, אצילי מדי עבור כעס, חזק מדי עבור פחדים ושמח מדי בשביל להרשות נוכחות של צרות"

ההבטחה האחרונה היא ציטוט של הסופר כריסטיאן די. לארסון והיא מסכמת בצורה יפיפייה את הדברים החשובים שאתם צריכים להבטיח וגם לקיים אם אתם מעוניינים בשיפור חייכם, או רוצים לפצוח בדרך חדשה בכל תחום שלא יהיה. במהלך הדרך אתם תיתקלו בשליליות של הסביבה, של המצב ואפילו של עצמכם, ובאתגרים ובמכשולים שלא תמיד ניתן לחזות מראש. הדבר החשוב ביותר הוא לדבוק במי שאתם ובמה שאתם רוצים, וליישם את המשפט שנכתב מעלה. זכרו שבסופו של יום אתם אלו ששולטים במחשבות ובפעולות שלכם, ואם תצליחו להתעלות מעל האתגר הגדול ביותר – אתם עצמכם, הפירות המתוקים של ההצלחה והאושר יחכו שתקטפו אותם מעבר לפינה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו