print header

10 דברים שיקרו לחייכם ברגע שתלמדו לשחרר את הדברים שמזיקים לכם

  כבני אדם יש לנו נטייה לדבוק בפנטזיות שיצרנו לעצמנו בנוגע לדרך שבה החיים צריכים להיראות, אולם בו זמנית אנחנו חוששים משינויים גדולים שיכולים להביא אותנו למקומות לא ידועים. היאחזות בדברים ובמחשבות שמכאיבים לנו גורמת לנו רק לסבל, לחץ, בריאות לקויה, מחסור באושר ובעיות במערכות היחסים שלנו, וכדי להיפטר מכל אלה עלינו ללמוד לשחרר. הדבר דומה לאדם שנכנס למרכזה של בריכה עם כיסוי עיניים ומחפש נואשות אחר המעקה שיתמוך בו – אותו אדם יחווה לחץ, יעייף את עצמו ולא יגיע לתוצאה הרצויה, שכן הוא ינסה לאחוז בדבר מה שלא נמצא שם. הדבר הנכון לעשות במצב הזה הוא להירגע ולתת למים לעזור לנו לצוף ברוגע, ולא נטבע בתוכם. חשבו על המטאפורה הזו בזמן שאתם קוראים את 10 הסעיפים הבאים, אשר יזכירו לכם מה יקרה כשתלמדו לשחרר את הדברים שלא מועילים לחייכם.
 
איש עומד בשדה ירוק רחב ידיים ומחזיק גיטרה על כתפו
 

1. אתם תרשו לעצמכם להפיק את המיטב ממה שיש לכם

חלק גדול מהיכולת להיות מאושרים ומוצלחים בטווח הארוך, תלוי בנכונות שלכם לשחרר את הדרך שבה אתם חושבים שהחיים צריכים להיות ברגע זה. זהו הבסיס לחיים טובים, שכן אם לא תעשו זאת לעולם לא תרגישו סיפוק מהמקום שאליו הגעתם. העריכו בכנות את כל מה שיש לכם ונסו להשתמש בדברים האלה כדי להפיק את המיטב וליצור לעצמכם עתיד טוב יותר.

2. אתם תזכו להשתמש במשאבים שלכם בצורה יעילה יותר

השחרור אמנם מאפשר לדברים הבלתי נשלטים והמפחידים לקרות, אך מצד שני הוא גם פותח עבורם את הדרך לפתור את עצמם בצורה טבעית, וזה יאפשר לכם לספק את הצרכים שלכם בדרך טובה יותר. לכל הפחות תשתחררו מהלחץ שכובל אתכם, וכך תוכלו לפנות יותר זמן, אנרגיה וריכוז לדברים שבאמת חשובים – הדברים שכן נמצאים בשליטתכם.

3. אתם תשכיחו מראשכם דאגות שאינן נחוצות

כשאנחנו אבודים מרוב דאגות, קל מאוד לבלבל בין אותן חששות לבין המציאות, במקום להבין שמדובר אך ורק במחשבות שבראשנו. עשו כמה שאתם יכולים על מנת לשמור על קור רוח ותנו לנוכחות שלכם בעולם להתרחב בזמן שהדאגות שלכם מתכווצות. קבלו את מה שיש כרגע, שחררו את מה שהיה בעבר, והאמינו גם באפשרויות הטובות שמצפות לכם בהמשך.
שתי נשים רוקדות תחת זיקוקים
 

4. אתם תלמדו להבין איך החיים באמת עובדים

כשאנו נאחזים במחשבות על הדרך שבה דברים "אמורים" לקרות ומנסים לשלוט בפרטים שאינם תחת שליטתנו, אנחנו באופן אוטומטי מונעים מעצמנו את היכולת לראות את האמת – אנחנו מתנגדים לדרך שבה דברים מתקיימים כעת במקום ללמוד מהם. המפתח לחיים טובים הוא להכיר במצב ובנסיבות ולפתח גישה מחשבתית חכמה שתעזור לנו להתגבר עליהם, ולא רק לקוות שיהיה טוב יותר בדרך שהיינו רוצים.

5. אתם תעריכו אנשים אחרים על פי מי שהם באמת

עלינו ללמוד להעריך דעות, סגנונות חיים ונקודות מבט שונות משלנו, אפילו אם זה אומר להתגבר על האגו ולפתוח את הראש לדברים שעלולים לגרום לנו להרגיש לא בנוח. עליכם לתת לאנשים שיקרים ללבכם להיות עצמם מבלי שיצטרכו להתנצל על כך או לעצב את עצמם מחדש על פי מה שאתם חושבים שאדם צריך להיות או לחשוב.

6. אתם תתרכזו פחות בניסיון לרצות אחרים ויותר בלעשות את המיטב שאתם יכולים

כמה פעמים החיים שלכם נשלטו על ידי אי הבנות או תגובות שיפוטיות מצד אחרים? כמה פעמים אותן אי ההבנות והתגובות השיפוטיות הפעילו לחץ על חייכם, רק משום שחשבתם שתוכלו לשלוט בדרך שבה אנשים רואים אתכם? האמת היא שרוב האנשים רואים מה שהם רוצים לראות, בין שזה ידאיג אתכם ובין שלא. הגיע הזמן להפסיק לנסות לשלוט בדרך שבה אנשים רואים אתכם, ופשוט לעשות כמה שיותר כדי להיות הגרסה הטובה ביותר שלכם.
איש פותח את ידיו לצדדים מול נוף עירוני

7. אתם תרשו לעצמכם להתפתח ולהבריא מהדברים שמכאיבים לכם

כששוברים לנו את הלב, לא קל להתמודד עם הרגשות שצצות בו, אך ניתן להבריא מאותו כאב כל עוד קיימת נכונות לקבל את המצב כפי שהוא ולהסתגל אליו בצעדים קטנים. לדוגמה, אתם עשויים לחשוב לעצמכם "למה אי פעם אהבתי את הבן אדם הזה? לא הייתי צריך לתת לו את הלב שלי!" אך זוהי אינה מחשבה מועילה. אם לא אהבתם את אותו אדם כל זה לא היה קורה, אבל כן אהבתם אותו וזה כן קרה. זוהי המציאות שעליכם לקבל. כל מה שיגיע אחריה תלוי בכם, וזה יהיה הזמן שלכם ללמוד מהטעות שעשיתם ולדעת כיצד למנוע אותה להבא.

8. יהיה לכם קל יותר לסלוח לעצמכם ולאהוב את מי שאתם שוב

שאלו את עצמכם: האם יתכן שכל דבר "רע" או "מטופש" שעשיתם נשכח ונסלח על ידי כל אדם חוץ מכם? התשובה היא ככל הנראה "כן". לפעמים אנחנו פשוט צריכים להסתכל על עצמנו במראה ולהגיד, "עשיתי טעות נוראית, אך למדתי ממנה. גם עכשיו, כמו לפני, אני עדיין ראוי לאהבה וסליחה". סלחו לעצמכם כמו שהייתם רוצים שאחרים יסלחו לכם.

9. אתם תזכו ליהנות מההפתעות הטובות של החיים

החיים מלאים בהפתעות טובות ובלתי צפויות, ולפעמים הן מציפות אותנו עד כדי כך שקשה לנו להכיל אותן. ודאי חוויתם כמה רגעים בחיים שהיו כל כך יפים וטובים עד שהשכיחו מכם כל צרה, כמו דבר מה אקראי ומעודד שמישהו אמר לכם ביום רע או מנגינה שנכנסה ללבכם וגרמה לכם להיות על סף דמעות. האם אתם באמת רוצים לפספס את כל התחושות האלה בכל מהלך חייכם? במקום לצמצם את נקודת המבט שלכם לדברים הרעים שעלולים לקרות, פתחו את עצמכם לאפשרות להכיל גם את הדברים הטובים.
 
שתי נשים משתטות בים

10. אתם באמת תיהנו מהחיים

הודו על כל רגע שגרם לכם לצחוק או לבכות, או שעזר לכם ללמוד ולצמוח. קבלו את מה שיש לכם, מה שהיה לכם והאפשרויות שמצפות לכם מעבר לאופק. מצאו את החוזק שבתוככם אשר יעזור לכם לקבל את הדברים שאינכם יכולים לשלוט עליהם בחיים, בטחו בתחושות הבטן שלכם והבינו שלכל חוויה יש ערך – טובה כרעה. המשיכו להתקדם בצעדים קטנים לעבר מקום טוב יותר, שתמצאו בו חכמת חיים, קבלה ושלווה – כך מתבגרים ולבסוף מזדקנים בכבוד ועם הערכה לחיים.

כמה מילים לסיום

שחרור מדברים שמטרידים את ראשנו זה לא משהו שרק נזירים יכולים לעשות אחרי מדיטציה ארוכה, וזו גם לא הסתתרות מפני דברים שאיננו רוצים לראות. זה פשוט אומר לשמור על ראש פתוח, לזהות את המקור לכאב שאותו אנו חווים, לקבל אותו וללמוד ממנו הלאה. כשאנחנו מפתחים את היכולת לשחרר ומשתמשים בה מדי יום, באופן אוטומטי אנחנו הופכים כל אתגר להזדמנות. חשבו על כך – אם מתרחש שינוי לא צפוי ומפתיע בחייכם, הוא "רע" רק אם יש דברים שמחזיקים אתכם במקום או שאומרים לכם "החיים צריכים להיות כאלה". כשתשחררו את הציפיות האלה ותחוו את השינוי, תגלו שהוא לא רע כמו שחשבתם שהוא עלול להיות, אלא פשוט מספק חיים טיפה שונים ממה שציפיתם, וזה יכול להיות טוב בטווח הארוך כל עוד תאמצו את החיים האלה ואת ההזדמנויות שמתלוות אליהם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.