maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

7 תכונות אופי של אנשים בעלי אישיות חזקה שכדאי לכם לאמץ

 רבים חושבים ומאמינים שתכונות האופי שלהם נקבעו כבר בעת לידתם, ולראייה - הם טוענים - בעוד שאנשים מסוימים בורכו בחוש הומור נדיב ובכריזמה מלוא השפע, אחרים נאלצים להתמודד עם מחסור בתכונות הללו ומוצאים אותן בלתי אפשריות להשגה. לאמיתו של דבר, הגישה השלילית הזאת לוקחת את כל המעלות הרבות והדברים הטובים שיש בכל אחד מאיתנו כמובנים מאליהם, וגורמת לנו שלא לתהות אפילו האם ישנן דרכים כלשהן לפתח את האישיות שלנו ולשפרה. אך דעו לכם שזוהי טעות מיסודה, שכן תכונות אופי הן דבר שבהחלט ניתן לרכוש, אם זה בעבודה קשה במיוחד, ואם בקלילות שתפתיע אתכם, אך הדבר החשוב ביותר הוא להיות מודעים לכך ולנסות. לכן, אנחנו מביאים כאן בפניכם 7 תכונות אופי המאפיינות אנשים בעלי אישיות חזקה, וממליצים לכם בחום שגם אם לא ניחנתם בהן באופן טבעי – נסו לפתחן על ידי הטיפים והעצות שנביא.  

תכונות אופי של בעלי אישיות חזקה: אדם לבוש במשקפיים ובחליפה על רקע כביש מהיר
 

1. בטחון עצמי

לאנשים בעלי בטחון עצמי גבוה יש תמיד יתרון על פני אלו שבאופן קבוע מהססים ומטילים ספק בעצמם, וזאת מכיוון שאנשים המפגינים רצון חזק ואסרטיביות משמשים דוגמא והשראה עבור אחרים, וכך הם גם יכולים לקחת בקלות את השליטה במצבים שונים לידיהם. על פי כלל המחקרים והסקרים שנעשו בנושא, אנשים בעלי בטחון עצמי מרוויחים יותר מכאלו שאינם נושאים בחובם תכונה זאת, כמו גם מטפסים בסולם הקריירה מהר יותר.

דרך מצוינת עבורכם להרגיש בטוחים יותר בעצמכם היא להתאמן בכך! ראשית כל, נסו להשתמש ב-8 הטריקים הבאים, המיועדים להגברת תחושת הביטחון העצמי, יחד עם הגברת הריכוז והשליטה המוחלטת שלכם על גופכם - כל אלו יקדמו אצלכם יציבות רגשית וגופנית כאחד. אל תיכנעו לתפיסה שאומרת כי התגובות של אחרים הן שצריכות לקבוע את התנהגותכם, ואל תרגישו צורך לחפש את האישור והקבלה של אחרים לכל צעד שלכם - אנשים בעלי בטחון עצמי שולטים בחייהם בעצמם ולוקחים אחריות אישית על מעשיהם.

2. חוש הומור

"הצחוק טוב לבריאות" זה קלישאה ידועה וארוכת ימים, אבל יש בה לא מעט מן האמת, מאחר וצחוק טוב יכול לשחרר אותנו מלחצים ולסייע לנו לראות את הצד החיובי של הדברים ולתקשר עם אחרים. לכן, אנשים נוטים לחבב את אלו שניחנו בחוש הומור ורוצים להיות בקרבת אנשים שנונים ומשעשעים, שגם עושים כיף וגם יכולים לצחוק על עצמם ועל כישלונותיהם ללא רגשות אשם.

כדי לפתח את התכונה הזאת, מומלץ שתפסיקו לקחת דברים ברצינות רבה מדי. תסתכלו מסביבכם ושימו לב כיצד אנשים מגיבים להערות של אחרים כלפיהם עם איזו בדיחה או שנינות חיננית במקום לקחת ללב, ואיך שיחות שכאלו, המתובלות בהומור, הופכות בסופו של דבר לקולחות ונעימות. אל תפגעו מכל דבר קטן ולימדו כיצד אפשר לצחוק על המצב ועל עצמכם - זה גם יכול לחזק את החשיבה האסוציאטיבית שלכם, מאחר ובדיחות רבות מבוססות על משחקי מילים.

תכונות אופי של בעלי אישיות חזקה: אדם צוחק

3. היכולת להגיד "לא!"

חוסר היכולת לענות בשלילה לבקשות של אחרים מתויגת ככזאת המצביעה על בטחון עצמי נמוך. יתרה מזאת, אנשים שכל הזמן מוכנים לעזור לאחרים לא תמיד מוצאים את הכרת הטובה לה הם מצפים, מאחר שבאופן מצער המוכנות להיענות תמידית והגשת היד לעזרה אינן מוערכות מספיק, ולרוב נחשבות כהתנהגות נורמלית ותו לו. כל מצב שכזה, שבו אדם נותן יותר ממה שהוא יכול לקבל או מעניק לאחרים דבר מה שאפילו לו חסר, יכול ליצור תחושת מתח ואי נוחות גדולה.

לכן, עליכם לדעת שמותר לכם להגיד "לא" כמעט בכל מצב בחייכם. אל תחששו מכך שהסירוב שלכם יפגע באדם המבקש, מאחר שסביר להניח שאינכם היחידים בעולם שיכולים לעזור לו. היכולת המבורכת שלא להיענות לבקשות חוזרות ונשנות של אחרים תעזור לכם גם להיפטר מאנשים המנצלים את טוב לבכם, ועל כן היא חיובית ביותר. כדי להבין ולראות את הדברים הללו בצורה ברורה יותר, אנחנו ממליצים לכם לקרוא על חוויותיו של אדם שהתחיל להגיד "לא" ומאז חייו השתנו לחלוטין.

 

4. עבודה קשה

על אף האמונה הרווחת והשגויה, מרבית העובדים בעלי הביצועים הגבוהים לא פועלים למעשה יתר על המידה, אלא בדיוק בצורה הנכונה. כדי להשיג תוצאות טובות יותר בעבודתכם ולהפגין את כישוריכם הרבים, השתדלו להתנתק לחלוטין מתוכנות המסרים המידיים השונות, לשים את הטלפון שלכם על מצב "רטט" ולא לשמוע מוזיקה אם הדבר מסיח את דעתכם. השקיעו את עצמכם לחלוטין במשימה אותה אתם צריכים להשלים.

כמו האמרה הידועה "עם האוכל בא התיאבון" כך עם העבודה באה ההשראה. כשאתם תקועים בשגרה שבה אתם קופצים בין פעילויות שונות, מדלגים בין עבודה לבין הסחות דעת, זה מקשה על מוחכם להתמקד במשימה העיקרית שלפניכם – וכשאתם מניחים שכל דבר שקשה למוחכם לעבד הוא בהכרח בלתי נעים, אז נעלמת המוטיבציה ואתם נשאבים למקום שאינו חיובי או חיוני.

תכונות אופי של בעלי אישיות חזקה: ידיים של אדם עובדות על מקלדת מחשב נייד

5. היכולת לקרוא אנשים אחרים

רבים חושבים שהיכולת לקרוא את מחשבותיהם של אחרים זה מעין כוח-על שרק לאנשים יוצאי דופן יש אותו, אך זאת לא האמת לאמיתה – כל מה שאתם צריכים כדי להבין כיצד אחרים חושבים זה לדעת איך לקרוא אותם. על מנת לתפוס מה מניע אנשים אחרים ולהבין מה הן הסיבות שעומדות מאחורי ההתנהגות שלהם, יש לשים לב לא רק למה שהם אומרים, אלא גם למה שהם עושים בזמן שהם משוחחים אתכם: לאן הם מפנים את מבטם, מה גורם להם לחייך, מה הן הבעות הפנים שלהם ומה עושות הידיים שלהם תוך כדי השיחה.

כל אלו הם רמזים קטנים שעליכם לדעת לחבר יחדיו, וכך יוקל עליכם לגלות את האמת כלפי מה שהם חושבים עליכם. המדריך הזה יעזור לכם להבין את כל הסימנים הבלתי מילוליים הללו, ועל כן כדאי שתעזרו בו.  

6. היכולת למשוך אנשים אחרים

יש אנשים שניחנו בקסם אישי כובש באמת, עד כדי כך שנראה כי כולם אוהבים אותם ושכל אחד רוצה להיות בקרבתם. לאנשים הללו יש כריזמה, ובניגוד לתפיסה שמדובר במעלה השמורה ליחידי סגולה בלבד, בעצם זוהי תכונה שכל אחד יכול לפתח אצלו. יש מספר תכונות שאתם צריכים לאמץ כדי להיות אנשים שלא ניתן לעמוד בפניהם, אבל ראשית כל הקפידו על הדברים הבאים: כשאתם משוחחים עם מישהו, נסו ליצור עמו קשר עין – הסתכלו אל תוך עיניו של בן שיחכם ברוגע ובשלווה אמיתית ואל תשכחו לחייך! אנשים כריזמטיים מסוגלים להקשיב לאחרים ולהיות באותו "ראש" כמוהם – לכן כשאתם נמצאים בשיחה אל תמהרו לדבר על עצמכם, וזכרו שעדיף לשאול שאלות ולהתעניין ראשית כל באדם שמולכם.

אל תדחיקו את הרגשות שלכם – אם מישהו אמר משהו תוקפני כלפיכם, תראו לו בבירור שאתם לא מעריכים את זה. אתם יכולים לעשות זאת באמצעות הפסקת השיחה או קטיעתה בפתאומיות ושינוי הנושא, במקום לשאת הרצאה ארוכה על כמה נפגעתם. לחלופין, אם אדם נפתח אליכם ומביע את עצמו בפניכם, אל תחששו להיפתח אליו גם, מאחר שכנות ופתיחות צריכות להיענות בהתאם. לטיפים נוספים בנושא שיעזרו לכם למשוך אנשים לכיוונכם, לחצו כאן.

תכונות אופי של בעלי אישיות חזקה: אישה מצביעה קדימה ועושה פרצוף מתרשם

7. היכולת לשלוט בתגובות הגופניות

שליטה עצמית היא היכולת האישית לשלוט ברגשות ובהתנהגות, דבר שעוזר לרבים להשיג את מטרותיהם. השליטה הזאת היא דבר הכרחי לחלוטין על מנת לקיים יחסים בין אישיים מתגמלים וקריירה מצליחה. השליטה העצמית מסייעת לכם להישאר מאוזנים, מאופקים ולתחזק שלווה פנימית וחיצונית. על מנת לפתח את התכונה המועילה הזאת עליכם ללמוד כיצד להבין את רגשותיכם ואף לקבוע אותן.

דפיקות לב מוגברות, שרירים מתוחים ונוקשים ומחסור, או לחלופין עודף, באנרגיה או ברעב – כל אלו הם סימנים של חרדה. אתם יכולים להרגיע את עצמכם בעזרת תרגילי נשימה להפגת מתחים או באמצעות 6 הדרכים הבאות, אך גם באמצעות אימוץ של שגרת בוקר פשוטה ונעימה שתרחיק מכם את החרדה. בעזרת כל אלו תוכלו לפתח שליטה עצמית, שתעזור לכם לאסוף את עצמכם ולהפיק תגובות מדודות ומתונות כתגובה למצבים מכעיסים, כמו חוסר סבלנות או צעקות מצד אחרים.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו