print header

8 סימנים לכך שאתם ובני זוגכם התרחקתם

 מרגישים שאתם כבר לא מאושרים בזוגיות שלכם? לעיתים הסיבה לכך היא שאתם ובני זוגכם התרחקתם זה מזו, שלב נפוץ במערכות יחסים רבות. לפי מומחים הוא מתרחש לרוב 5-8 שנים אחרי תחילת הקשר, ונובע לעיתים מהשגרה ומחוסר המאמץ או הרצון של אחד מבני הזוג או שניהם להשקיע בקשר. עם זאת, רבים מאיתנו כל כך שקועים בחיי היומיום, שאנחנו לא שמים לב למרחק שנוצר בחלוף השנים עד שהוא כבר עצום בגודלו. בעזרת הכתבה הזו תגלו 8 סימנים לכך שאתם ואהוביכם התרחקתם ואתם מתחילים להפוך לזרים. כמובן שלא נותיר אתכם עם ידיים ריקות וסימני שאלה, ואחרי כל סימן נספק לכם פתרון שיסייע לכם להיפטר ממנו ולשפר את מערכת היחסים בהתאם.
 

1. אתם כבר לא רבים

מי מאיתנו לא היה רוצה מערכת יחסים נטולת ריבים, שבה יש תמיד הרמוניה ובאופן כללי מרגישים כמו בגן עדן? ובכן, אם תשאלו מומחי זוגיות – אף אחד מאיתנו לא צריך לחשוק בקשר שכזה, מכיוון שמריבות וויכוחים מועילים לקשר בכך שהם מציפים לפני השטח את מה שאנחנו מרגישים באמת. אם בן או בת הזוג שלכם עשו משהו שלא מוצא חן בעיניכם או פגע בכם – עליהם לדעת זאת על מנת שהם יוכלו לשפר את התנהגותם ולמנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד.  השתיקה שלכם לעומת זאת עלולה להזיק לקשר ולגרום לכם לחוש תשישות, תסכול וריחוק.
 
פתרון: שימו לב למה שאתם מרגישים בעקבות דברים שבני הזוג שלכם עשו, ואל תתעלמו מתחושותיכם. אם משהו עצבן אתכם או פגע בכם – הציפו את הדברים. בעזרת הכתבה הבאה תלמדו כיצד לשוחח ואפילו להתווכח על כך מבלי לפגוע במערכת היחסים שלכם.
 

2. אתם מופתעים לעיתים קרובות מפרטים על חייהם

אתם מופתעים מדברים רבים שהם אומרים או עושים לידכם משום שזאת הפעם הראשונה שאתם עדים לכך? למשל, שהם הפסיקו לשתות קפה אחרי שנים שבהן הם לא היו יכולים לפתוח את הבוקר בלעדיו? רבים מאיתנו אולי שמחים לגלות דברים חדשים על אהובינו, בטח אם מדובר בפרט מידע מרענן שמגיע אחרי שנים רבות של זוגיות. הרי העובדה שאנחנו אף פעם לא מפסיקים להשתנות בדרכים שונות, מוסיפה לזוגיות שלנו פלפל והופכת אותה לפחות משעממת. עם זאת, אם אתם מגלים לעיתים קרובות מדי דברים שנראים חדשים, אך דווקא היו שם הרבה זמן וכנראה שלא שמתם לב אליהם, כנראה שאתם כבר לא מתקשרים יותר עם בני זוגכם, או לא שמים לב למה שהם עושים.
 
פתרון: הקפידו לשאול את בני זוגכם בכנות ומתוך רצון לדעת, לפחות פעם בשבוע – מה שלומם, מה הפתיע אותם בימים האחרונים ומה הרשים אותם. בנוסף, נסו לראות יחדיו סרט בערב פנוי או בסוף השבוע ולדבר על המשמעות שלו ודעתכם עליו - יתכן שתגלו דעות שיפתיעו אתכם...
 
סימנים להתרחקות בזוגיות: בחורה: "רוצה קפה?", בחור: "לא תודה, אני כבר לא שותה קפה", בחורה: "מה? ממתי?"

3. אתם מתווכחים על כל דבר קטן

ייתכן שאתם חווים דווקא את המצב ההפוך לזה שהצגנו בסעיף הראשון, ושאתם מתווכחים על כל דבר קטן וחסר משמעות. למשל, אתם מעירים לבני הזוג על כך שהם משאירים את השיש מלוכלך, מטפטפים משקאות על הרצפה ולא מנגבים אחריהם, או פשוט שאמרו מילה מסוימת שלא במקום. יכול להיות שבעבר לא הייתם מייחסים לדברים הללו כל חשיבות, אך היום הם מסוגלים להצית ויכוח ברגע? גורם אפשרי למצב שכזה הוא תת המודע שלכם, שמנסה לספק לכם סיבה ראויה לפרידה עתידית, אם היא תגיע ביום מן הימים – הרי הרבה יותר קל לעזוב אדם שהיה מרושע אלינו, או שניתפס בעינינו ככזה.
 
פתרון: לפני כל מריבה או הערה שאתם רוצים להעיר, חשבו האם מדובר במשהו מהותי ששווה את העצבים שלכם, וכיצד אתם הייתם מגיבים אם המצב היה הפוך ובני הזוג היו מתנהגים כמוכם.

4. אתם לא מכירים את עמיתיהם של בני הזוג

סביר להניח שבימים כתיקונם, אתם מעבירים זמן רב בעבודה שלכם, לכן זה כמעט בלתי אפשרי שלא לפרוק עצבים או לדבר על מה שעשיתם כשאתם מגיעים הביתה. בני זוג מאושרים שחשים קרובים זה לזה, בדרך כלל משתפים את מה שעבר עליהם ביום העבודה ואיך המנהל או עמית כזה או אחר עצבן אותם. כעת שאלו את עצמכם, האם בני הזוג שלכם באמת משתפים אתכם אודות מה שקרה להם במהלך היום, וכמה סיפורים ושמות של עמיתים אתם באמת זוכרים. אם התשובה שלכם היא שתיקה רועמת ומעט מביכה, כנראה שיש ביניכם קצר בתקשורת או שאתם פשוט לא מקשיבים כמו שצריך.
 
פתרון: אל תשאלו רק איך היה יומם, אלא שימו לב למה שהם אומרים. אם צפויה להם ישיבה מסוימת, שאלו אודותיה, למשל, האם הם הולכים  להציג בה משהו. אם שמעתם שם של מישהו שלא נשמע לכם מוכר – התעניינו אודותיו, למשל, מה התפקיד שלו. כשאתם עושים זאת, הראו שאתם לא "חוקרים", אלא מתעניינים מתוך אכפתיות אמיתית. ברגע שבני הזוג יראו שאתם באמת סקרנים, הם לא יציינו רק פרטים כלליים, אלא ישקיעו בשיחות עומק וישתפו אתכם שוב ושוב, וכך תתקרבו זה לזו.
סימנים להתרחקות בזוגיות: בחור עצבני: "גם היום דוד היה כל כך מעצבן!", בחורה המומה: "מי זה דוד?"

5. אתם לא נלהבים לשתף אותם בחדשות

דמיינו ששמעתם חדשות מדהימות או מחמאה בעבודה – מי יהיו האנשים הראשונים שתרצו לשתף? לפעמים רבים מאיתנו, ואולי גם אתם, מעדיפים לספר קודם כל לחברים, לקרובי משפחה ואולי אפילו לעמיתים מהעבודה, ולהותיר את בני הזוג בחוץ. אנחנו כמובן לא מדברים על אותן פעמים שבהן פשוט שכחתם לעדכן את בני זוגכם, אלא כשנמנעתם מכך באופן מודע לעיתים קרובות. אתם יכולים לשים לב לכך לאחר שסיפרתם לחבריכם אודות חדשה נפלאה, ושתקתם במבוכה כשהם שאלו אתכם אודות תגובתם של בני הזוג.
 
פתרון: רדו עם עצמכם לשורש הבעיה – האם הפסקתם לשתף את בני הזוג בגלל התגובה שלהם, או בשל קצר בתקשורת? בכל מקרה, עליכם לשוחח על כך ולבדוק איך תוכלו לחדש או לשפר את התקשורת ביניכם.

6. יש הימנעות מקשר עין

מתי בפעם האחרונה הסתכלתם לבני זוגכם בעיניים? קשר עין מכריח אתכם לתקשר עם אחרים בדרך כזו או אחרת, ועוזר לכם לבנות עימם מערכת יחסים כלשהי, בעיקר כשמדובר בשותפיכם לחיים. למעשה, בזכות קשר עין אנחנו מקשיבים לאנשים באמת וקוראים את שפת גופם, מה שעוזר לנו להבין יותר טוב את המסרים שהם מנסים להעביר אלינו. כשאתם נמנעים מקשר עין, אתם מאבדים את כל אלו – ומתרחקים זה מזו. אם אתם רואים שהם לא מסתכלים עליכם מדי פעם, ייתכן שעוברים עליהם יום רע או תקופה קשה ושפשוט אין להם כוח לאף אחד, אך אם זה קורה בטופן קבוע – כנראה שיש כאן משהו שעליכם לבדוק.
 
פתרון: נסו ליצור קשר עין כמה שיותר, ובין אם הוא קורה במקרה ובין אם בלי כוונה – חייכו אליהם לאחר מכן וראו כיצד הם מגיבים.
סימנים להתרחקות בזוגיות: בחור ובחורה עומדים זה לזה נבוכים, מבלי להביט אחד על השנייה

7. השתיקות שלכם כבר לא נוחות

זוכרים את הימים היפים בהם יכולתם לשבת אחד ליד השנייה ולשתוק או להביט במסך הסמארטפונים שלכם, ולהרגיש בנוח למרות הדממה? אם הם נראים לכם רחוקים וכל מה שנותר כיום הם מבוכה ותחושת בדידות למרות הקרבה הפיזית, כנראה שיש כאן בעיה. בני זוג צריכים להרגיש בנוח אחד ליד השנייה גם כשהם עושים דברים נפרדים, ולא לרצות לברוח לתחביבים, כמו בהייה בסמארטפון, צפייה בסדרה או מטלות שונות.
 
פתרון: התחילו לעשות דברים ביחד לפחות פעם בשבוע, לדוגמה, לשחק במשחק לוח כלשהו, לבשל או לצפות בסדרה או בסרט. בנוסף, נסו למצוא פעילות פשוטה שתוכלו לערוך בצוותא כשהשתיקות הללו מתעוררות – רוצים לבהות בסמארטפון? צפו ביחד בתמונות שצילמתם או שחקו זה נגד זו באפליקציה מסוימת.

8. לא אכפת לכם יותר מהזוגיות

הסימן האחרון שבעצם מסכם את קודמיו, הוא שפשוט לא אכפת לכם יותר – ממריבות, משתיקות, ממה שהצד השני אומר. למעשה, אם קראתם את כל הסימנים שמופיעים בכתבה ולא באמת התעמקתם בפתרונות, כנראה שאין לכם עניין אמיתי בשיקום מערכת היחסים ובהתקרבות אל בני זוגכם. ובכל זאת, אם אתם כן רוצים לשקם את הקשר שלכם, כדאי שתחזרו אל הפתרונות שהצענו, ותיישמו גם את הפתרון הבא.
 
פתרון: בדומה למה שכתבנו בסעיף הראשון, נהלו עם בני זוגכם שיחה רגועה שבה תציפו את מה שאתם מרגישים – את העובדה שאתם חשים שאתם מתרחקים זה מזו. הקשיבו לצד השני ונסו להבין יחדיו כיצד אתם יכולים לצאת מהמצב הזה ולהתקרב בחזרה, ייתכן שהפתרון הרבה יותר פשוט משחשבתם...
 
מקור התמונות: brightside
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.