print header

9 דברים שאתם צריכים לשמוע על הגישה שלכם לחיים

  אומרים שהחיים הם 10% הדברים שקורים לנו ו-90% הדרך שבה אנו מגיבים אליהם, כלומר הגישה שלנו היא זו שמשפיעה על רמת הסיפוק והאושר שלנו בחיים. את זה ככל הנראה רבים מכם כבר הבינו, אך הבעיה מתחילה כשמנסים לשנות את הגישה – היא אמנם בשליטתנו, אך אילו שינויים עלינו בדיוק לעשות בה כדי להיות מאושרים ועל מנת להתקדם אל עבר השאיפות והרצונות שלנו? אספנו עבורכם 9 דברים שייתכן כי יהיה לכם קשה לשמוע, אך עליכם להיות מודעים אליהם – ברגע שתצליחו לשנות את הגישה שלכם בתחומים אלו, תקדמו את עצמכם כמה וכמה צעדים אל עבר האושר האמיתי והאישי שלכם בחיים.
 
דברים קשים שצריך לשמוע על הגישה לחיים: מטריה צהובה ומסביבה שלל מטריות אפורות באוויר
 

1. הגישה שלכם משקפת לעיתים רמה מסוימת של אנוכיות והתקרבנות

לכולנו יש נטייה לשים את עצמנו במרכז ולראות שיחות או מצבים מנקודת מבט שעל פיה הם קשורים אלינו, ויש לכך השפעה רחבה על חיינו, בין שזה גורם לנו להיפגע מהתנהגות גסה של אחרים, לרחם על עצמנו אם דברים לא הסתדרו לפי התוכניות שלנו או לפקפק בעצמנו כשנראה לנו שאיננו מושלמים. עם זאת, העולם פשוט לא עובד ככה – זה רק נראה שזה כך. אם אתם תופסים את עצמכם מרגישים כמו קורבנות, נסו לחשוב על דרך שבה תוכלו לעזור לאנשים שסביבכם. כשתעשו זאת תוכלו להפסיק לתפוס את עצמכם כמרכז העולם, ובמקרה שכזה, זה יהיה לטובת הנפש שלכם.

2. הגישה שלכם מושפעת רבות מסיפורים שכבר התיישנו

לכולנו יש רגשות כעס, עצב, תסכול, אכזבה וחרטה שתוקפים אותנו מדי פעם, אך ברגע שבו זה קורה לכם, מומלץ שתבחנו את הרגש שמציף אתכם ותחשבו על מקרה מהעבר הקרוב או הרחוק שלכם שגרם לו להתעצם. המוח שלכם עלול להתעקש שהכאב שאתם חשים נגרם על ידי מה שקורה עכשיו, אך מה שקרה בעבר אינו מתרחש בהווה – הוא נמצא מאחוריכם. הכאב עם זאת עדיין קיים, וזה משום שבאופן תת מודע אתם מספרים לעצמכם סיפור ישן על עצמכם או על העולם שלכם.
דברים קשים שצריך לשמוע על הגישה לחיים: צללית של אדם שעומד מול הים
 

3. הגישה שלכם לעיתים משקפת את יכולת ההתנגדות שלכם למציאות

רוב האנשים הופכים את עצמם לאומללים רק משום שהם מסרבים לקבל את מה שקורה בחייהם ברגע זה, אך כשאנחנו מקבלים את המציאות, כואבת עד כמה שהיא, אנו מאפשרים לעצמנו לצמוח ולהתרפא. בסופו של דבר אושר הוא לא היעדר מוחלט בעיות, אלא שהוא מתקיים כל עוד יש לנו יכולת להתמודד איתן. אתם לא צריכים להתרכז במה שהעולם לוקח מכם, אלא בדרך שבה תתמודדו מולו עם מה שעדיין יש לכם.

4. הגישה שלכם מושפעת על ידי פחדים וחשש משינויים

יש דברים שלא צריכים להישאר בחיינו עד סופם, ועם זאת יכול בהחלט להיות שאתם לא מעוניינים בכך ששינויים יתרחשו, אך החיים תמיד נמצאים בתנועה וזה טבעי ואף נחוץ. להגיד "שלום ולא להתראות" למישהו שנקשרנו אליו יכול להיות הדבר הקשה ביותר לעשייה, כמו גם חזרה לקשר עם אדם שלא דיברנו איתו במשך זמן רב, דבר שיכול להשאיר אותנו פגיעים ועם תחושה לא נוחה. כך או כך, שינוי הוא לא דבר קל, אך עם זאת בטווח הארוך הוא הדבר היחידי שיעזור לכם להתפתח ואף להיות מאושרים. אז תזכירו לעצמכם ששינויים מתרחשים בכל רגע, והם תמיד יכולים להיות לטובתכם בסופו של דבר.
דברים קשים שצריך לשמוע על הגישה לחיים: רגליים של איש שהולך באדמת עפר

5. הגישה שלכם מושפעת על ידי יצר הדחיינות שלכם

יותר מדי אנשים מבזבזים את זמנם בציפייה לרגע הנכון שיגיע, אך הוא לעולם לא מתקרב אפילו. הסיבה לכך היא שאנחנו שוכחים שמסלול החיים נטווה בפנינו על ידי הליכה בו, ולא על ידי כך שמחכים לו. אין צורך להמתין להתפתחות הביטחון העצמי לפני עשיית הצעד הראשון, שכן הוא יגיע רק אחריו ובזכותו. אל תתנו לאחרים להגיד לכם מה אתם רוצים או צריכים לעשות, ועצבו את המסע שלכם בזמן שתלכו בו בעצמכם.

6. הגישה שלכם משקפת את הסלידה שלכם מאי נוחות

אף אחד אינו מעוניין להרגיש שלא בנח, ולכן רובנו בורחים מהתחושה הזו באופן קבוע. הבעיה עם זה היא שבריחה מאי נוחות גורמת לנו לקחת חלק אך ורק בפעילויות שנמצאות בתוך אזור הנוחות שלנו, ומאחר שבאופן טבעי מדובר בתחום קטן ומצומצם יחסית, אנחנו מפספסים הרבה חוויות שצריכות להיות חלק מחיינו. קחו לדוגמה את הרצון לעשות דיאטה - קודם כל אנחנו משמינים, למשל מאכילת מזון שאינו בריא בשעות הלילה, ובו בזמן שמירה על כושר גופני מרגישה לנו כדבר שאינו "נוח" עבורנו לעשות, ולכן איננו עושים אותו. אנו ממשיכים לאכול יותר כדי לפצות על הרגשות השליליים שאנו חווים בעקבות העלייה במשקל, וממשיכים לנסות לתקן את הרגשות על ידי רכישת מוצרים שאיננו באמת צריכים או אפילו צפייה פאסיבית בטלוויזיה שתשכיח את המחשבות. אך כל אלו בסופו של דבר לא יעזרו, ולמעשה רק יחריפו את המצב כי מה שצריך באמת לעשות זה את הדבר שהרגיש לא נוח בתחילה, אך בהמשך יתברר כמה שיעזור לנו להישאר במצב שבו אכן טוב לנו באמת.
דברים קשים שצריך לשמוע על הגישה לחיים: רגליים של אישה שרצה

7. הגישה שלכם נעוצה באידיאלים לא מציאותיים

אתם לא מושלמים וזה בסדר. למרות מה שאומר הקול הקטן והמציק שבראשכם, אתם יכולים לאכזב אנשים ועדיין תקבלו חיבה ואהבה מאלו שבאמת אוהבים אתכם, ואתם יכולים להיכשל בדבר מה ועדיין להיות חכמים, מסוגלים ומוכשרים. אם תצפו מעצמכם להיות מושלמים, אתם תציבו לעצמכם רף גבוה ולא מציאותי שרק יגרום לכם לחוות בלבול ותסכול. זנחו את הסטנדרטים שלכם לשלמות וזכרו שאחרים עדיין יאהבו אתכם אפילו אם תאכזבו אותם או תיכשלו, וכך גם עליכם לאהוב את עצמכם.

8. הגישה שלכם משקפת לעיתים חוסר מודעות עצמית

אחד האתגרים הגדולים ביותר שמלווים אותנו במהלך כל חיינו הוא לחיות בתוך הגוף שלנו. אנחנו משתמשים בעבודה או במערכות יחסים שמזיקות לנו כדי לברוח מעצמנו ומהמציאות שבה אנו חיים, ולמעשה רבים מאיתנו אף נמנעים מלהישאר לבד אפילו למשך הזמן הקצר ביותר. הסיבה לכך היא ששהייה לבד עם עצמנו חושפת אותנו לרגשותינו האמיתיים, אך רק אם תיתנו לעצמכם להיחשף אליהם תוכלו להתחיל להבריא ממה שפוצע את הנפש שלכם.
דברים קשים שצריך לשמוע על הגישה לחיים: אישה עושה מדיטציה

9. הגישה שלכם מחכה לקבלת אישור מאחרים

אתם לא תמיד תהיו בראש סדר העדיפויות של אנשים אחרים, ולכן עליכם להיות העדיפות הראשונה עבור עצמכם. למדו כיצד לכבד את עצמכם ולטפל בעצמכם ולהפוך להיות הכתף התומכת שלכם. הצרכים שלכם חשובים, ולכן התחילו לספק אותם לעצמכם. אל תחכו שאחרים יבחרו לספק לכם אושר בדרך שמתאימה לכם, אלא עשו זאת במה ידיכם מבלי לצפות לאישור של אף אחד – רק אתם אחראיים על חייכם. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.