print header

11 הרגלים יומיומיים פשוטים שכדאי לכם לאמץ כדי לזכות באושר

 איך נוכל לזכות באושר? השאלה הזו מעסיקה אנשים רבים ברחבי העולם, בעיקר בעידן הקורונה שבו רבים מאיתנו יושבים מתוסכלים בבתים. בימים כתיקונם, יש כאלו שטסים עד ליעדים מרוחקים כמו הודו או לחלופין מוציאים הון על מתנות חומריות כדי לענות על השאלה הזו בדיוק ולחוש מסופקים מחייהם, גם אם לרגע קט. אך למעשה יש דרכים פשוטות רבות שעשויות להסב לכם אושר, כמו לשמוע מוזיקה, להיפגש עם האהובים עליכם ולפתח תחביבים שיגרמו לכם להרגיש נפלא. בנוסף אליהן, יש גם שיטות נהדרות והרגלים פשוטים שתוכלו לאמץ כבר היום, שעשויים להסב לכם הרבה אושר. הנה 11 הרגלים שכאלו, שחלקם עזרו לי להתגבר על רגעי משבר והחזירו את האושר לחיי ואת החיוך על פניי.

1. חפשו את השמש שמאחורי העננים

מכירים את הרגעים היפים האלו בסערה, כשהשמש סוף-סוף מגיחה מאחורי העננים ושולחת את קרניה המלטפות? אלו בדיוק הדברים שאתם צריכים לחפש בחייכם, גם בזמנים הקשים ביותר. אני מודעת לכך שזו יכולה להיות משימה לא פשוטה, אבל מהניסיון שלי – היא אפשרית. לפני כמה שנים איבדתי את אמי לאחר שנאבקה במחלה קשה, ואחד האתגרים הגדולים שהתמודדתי עימם היה להצליח לראות את הדברים היפים שנותרו בחיי. אחרי כחודשיים של עצב עמוק, כעס ותסכול על העולם, החלטתי לחזור להיות הבחורה האופטימית שהייתי לפני כן. ברגע שחיפשתי ומצאתי את נקודות האור שיש לי בחיים בצל האובדן, והבנתי איך אני יכולה לצמוח מהמצב הקשה שבו הייתי נתונה – יכולתי לחזור לשמוח בחלקי.

2. סלקו את הטלפון הנייד שלכם מחדר השינה

אנשים רבים שוקעים לתוך הטלפון שלהם לפני שהם נרדמים, וסביר להניח שגם מציצים בו רגע אחרי שהם מתעוררים. אם גם אתם מתנהגים כך, דעו שהרגל שכזה מאפשר להתראות מאנשי קשר, אפליקציות ודואר אלקטרוני לשאוב אתכם אל תוך המסך ולהכתיב את מצב הרוח וסדר היום שלכם. בגלל זה כדאי לכם פשוט להשאיר את הטלפון בחדר אחר, למשל בסלון, כשאתם הולכים לישון. תוהים איך תוכלו להתעורר בבוקר ללא השעון המעורר שבטלפון הנייד שלכם? התשובה היא פשוטה  השתמשו בשעון אחר, בדיוק כמו פעם. בנוסף, אמצו הרגלי הירדמות והתעוררות שיגרמו לכם להרגיש טוב עם עצמכם ולא כוללים את המכשיר הזה, כמו מדיטציית הבוקר שמוצגת בכתבה הבאה.
 
הרגלים להעלאת רמת האושר: בחורה מסתכלת בטלפון הנייד ולידה כוס קפה

3. קבעו תזכורות לתחושה טובה בטלפון הנייד

כפי שכתבתי מעלה, הטלפון הנייד עלול להזיק לכם אם "תישאבו" לתוכו, אך אפשר להיעזר בו גם למטרות טובות שיועילו לכם מאוד, אם רק תשתמשו בו נכון. אחת הדרכים לנצל אותו לטובתכם היא לקבוע בו שתי תזכורות, שמטרתן לגרום לכם להרגיש נפלא ולהזכיר לעצמכם כמה אתם אנשים מדהימים שראויים להיות מאושרים. קבעו אחת לשעה 9:00 ואת השנייה לשעה 13:00, ורשמו באחת מהן "אני יכול להתמודד עם הכל!", כדי להזכיר לעצמכם שאתם מסוגלים לצלוח כל משימה, גם מטלה קשה במיוחד בעבודה. באחרת כתבו "אני ראוי לטוב ביותר ואני תמיד אקבל אותו", ואני בטוחה שמשפט שכזה יגרום לכם לחייך ברגע ויתמרץ אתכם להמשיך לעבוד קשה, בידיעה המאמץ ישתלם.

4. הביעו ביטחון ושמחה עם גופכם

הגוף שלנו משקף את תחושותינו, ולכן אם אתם עצובים או עצבניים – אחרים ידעו על כך במהרה. הוא גם משדר להם את חוסר הביטחון שאתם אולי חשים ומעבירים דרך מבט מעט מושפל, דיבור חלש או יציבה מעט מרושלת. מעטים יודעים שמה שהגוף שלנו מקרין כלפי חוץ – יכול לחזור אלינו כמו בומרנג, ולכן אם אתם משדרים תחושה מסוימת, היא משפיעה על האופי ומצב הרוח שלכם. לכן אם תקפידו לעמוד ישר, להסתכל לאנשים בעיניים ולדבר חזק – תעלו את ביטחונכם העצמי, תזכו להערכה ותרגישו מאושרים יותר.
הרגלים להעלאת רמת האושר: בחור מסתכל הצידה ומחייך

5. טלו 100% מהאחריות על מה שבשליטתכם

כשקורים לנו דברים לא טובים, למשל כשאנחנו מפשלים בעבודה או כשיש משהו שמעיב על חיינו, הכי קל לנו פשוט לזרוק את האחריות על מישהו אחר. למרות שזהו הפתרון הנוח ביותר, הוא לא יוביל אותנו לאושר שאנחנו כל כך זקוקים לו. במקום זאת, עלינו לקחת את מלוא האחריות על עצמנו, להודות בטעות שעשינו ולהבין שרק אנחנו אמונים על החיים שלנו. לאחר מכן, עלינו להחליט לקחת אחריות נוספת, הפעם על תיקון הטעות שעשינו ועל השינוי שעלינו לערוך. נכון שלעיתים יש אנשים נוספים שאשמים במצב שאליו נקלענו, אך הדרך היחידה לשפר את המצב היא לקחת אחריות על מה שבשליטתנו.

6. הרשו לעצמכם לקחת הפסקות במהלך היום

מאוד קל להישאב לתוך לוח הזמנים העמוס של השגרה השוחקת שאנחנו חיים בה, שכוללת שעות ארוכות בעבודה, מטלות בבית ועוד חובות שאנחנו חייבים לסיים עד סוף היום. אנחנו חושבים שככל שנספיק לעשות יותר – כך נהיה יותר יעילים, אך אם נמשיך לחיות כך, לא רק שנלחיץ את עצמנו, אלא גם נפגע ביצירתיות, באינטואיציה וביכולת שלנו לחשוב. אם המצב הזה נשמע לכם מוכר, עליכם ללמוד כיצד לתכנן את היום באופן חכם ולהרשות לעצמכם לקחת הפסקות מדי פעם, כמו גם להקציב לעצמכם זמן ממושך יותר לביצוע מטלות מסוימות. למשל, במקום להכין בשעה מצגת לישיבה שמצפה לכם מחר, הקציבו לעצמכם טווח של שעה וחצי – שיאפשר לכם לסיים אותה בפחות לחץ, ובכך לערוך אותה יותר טוב.
הרגלים להעלאת רמת האושר: בחורה יושבת במשרד ומתמתחת לאחור

7. התמחו בשינוי תפיסה

לכל מטבע יש שני צדדים – וזהו פתגם שעליכם לזכור בכל פעם שעצוב וקשה לכם. המטלה שקבלתם בעבודה נראית בלתי אפשרית לביצוע? חברים שלכם פגעו בכם? או שאתם פשוט לא מצליחים להירדם בלילה מסוים? במקום להתבוסס בעצב, בתסכול ובכעס, חשבו על הצד החיובי של המצב. אמרו לעצמכם, למשל, שאתם מסוגלים להתמודד עם האתגר שהפיל עליכם המנהל, שאולי החברים שלכם לא העליבו אתכם בכוונה או שמא עובר עליהם משהו, ושאתם יכולים לעבור את היום שמצפה לכם גם עם פחות שעות שינה. במילים אחרות, חפשו תמיד דרך חיובית יותר להסתכל על כל מכשול שעומד בפניכם, והשתמשו בה כדי לגלות איך אתם יכולים להתייעל ולהשתפר להבא.

8. אפשרו לאחרים לעזור לכם

מתי ביקשתם לאחרונה עזרה ממישהו אחר? רבים מכם אולי נוטים לחשוב שעליכם להעמיד פנים כל הזמן שאתם חזקים ועצמאיים, אבל האמת היא שמותר לכם להישבר מדי פעם, ושמעצם היותכם יצורים חברתיים, אתם תלויים באחרים. יתרה מכך, זוכרים כמה נפלא הרגשתם אחרי הפעם האחרונה שבה עזרתם למישהו? אנשים רוצים לסייע לאחרים, אז מדוע שלא תתנו לאלו שמקיפים אתכם את האפשרות לעשות מצווה ולתת לכם יד? בקשו עצה, דעה או כל עזרה אחרת מהאנשים שמסביבכם ושאכפת להם מכם – זוהי מתנה ענקית שאתם יכולים להעניק להם.
הרגלים להעלאת רמת האושר: כמה בחורים עוזרים לבחורה לטפס על קיר

9. הכירו גם ברגעים העצובים

כפי שכנראה הבנתם עד כה, מומלץ לכם לאמץ גישה חיובית, אך החיים שלנו מלאים ברגעים לא פשוטים שגם אותם עלינו לקבל. בין אם קיבלתם חדשות רעות, עשיתם טעות או שאתם פשוט מרגישים שעובר עליכם יום מבאס, אל תעמידו פנים כל הזמן שאתם שמחים. חבקו את הרגעים הללו ואת הרגשות שהם מעוררים בכם, ותנו להם להשתלט עליכם לרגע קט. כעבור כמה דקות, שנו את התפיסה שלכם כפי שפירטנו בסעיף מספר 7, וחפשו דרכים לשיפור הרגשתכם. זכרו שאותם רגעים עצובים הם חלק מהחיים של כולנו, ולכן אין לנו ברירה אלא להכיל אותם בדרך כזו או אחרת.

10. חסכו כסף כדי להשקיע ביצירת זיכרונות

אתם יכולים לקנות לעצמכם בגדים יקרים, רכב מרשים ועוד חפצים שיגרמו לכם להרגיש נפלא לכמה דקות, אך הם לא יסבו לכם אושר לטווח הארוך. כדי להישאר מסופקים באמת, עליכם להשקיע במשהו שיישאר איתכם הרבה זמן, גם בעוד עשורים – כמו זיכרונות. וכיצד תוכלו לצבור אותם? ובכן, בלו עם אנשים שאתם אוהבים, סעו לטייל בארץ וטוסו ליעד שתמיד חלמתם לחקור. ימי הקורונה, שבהם אי אפשר לתור מדינות אחרות וחנויות רבות סגורות, הם תקופה נהדרת לחסוך כסף. ברגע שהגבולות יפתחו במלואם ותוכלו לטוס לאן שאתם רוצים, יהיה לכם מספיק הון בשביל לערוך את טיול חלומותיכם או את המסע ביעד שתמיד רציתם לחקור – גם במקום יקר במיוחד שבימים כתיקונם לא יכולתם לבקר בו.
הרגלים להעלאת רמת האושר: בחורה יושבת בסירה בנהר

11. סלחו לעיתים קרובות

מישהו עיצבן אתכם, התנהג אליכם לא יפה או פגע בכם? החבר הכי טוב שלכם איכזב אתכם? הפתרון הקל ביותר הוא לנטור טינה, לכעוס ולהתמרמר, אבל כמו שכתבנו בסעיפים קודמים, זוהי לא הגישה שתוביל אתכם אל האושר. במקום זאת, עליכם ללמוד לסלוח ולהבין שזוהי דרך נהדרת לשחרר את עצמכם מעול, עצב ותחושות ומחשבות שליליות שכנראה ממלאות את ראשכם וליבכם. מחלו אפילו על הדברים הקטנים ביותר – לאדם שעקף אתכם וצפצף לכם בכביש, לחבר שאיחר לכם בפעם המיליון למרות שביקשתם ממנו שיפסיק לעשות זאת, וגם לעצמכם. אם תעשו זאת, תעלו את הסיכויים שלכם לזכות באושר המיוחל.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.