print header

8 עובדות חשובות במספרים שיכולות לשנות לכם את החיים

  החיפוש אחר האושר הוא מסע בלתי פוסק בחייו של אדם' ולכל אחד מאיתנו קיימת הגדרה שונה משלו למושג האושר. יש אנשים שעבורם רווחה כלכלית היא המתכון המוצלח, בעוד שלאחר סדר של פעולות קבועות שנעשות באופן יומיומי הוא הפתרון המושלם. לא נוכל לדעת את הדרך הנכונה, אבל נוכל לנסות ולהטיב עם עצמנו ועם זולתנו אם לפחות נפעל לפי ההצעות הבאות ונהפוך את חיינו למאושרים יותר. לפניכם 8 עובדות חשובות לחיים, שכולן מוצגות בעזרת מספרים שנבדקו והוכחו, ומומלץ שתפעלו על פיהן אם ברצונכם להפוך למאושרים יותר.
 
אושר במספרים: נוך הרים עם ענן שמכסה את השמש
 

6-7 – מספר השעות שמומלץ לבלות עם משפחה וחברים מדי יום

אם תנסו לחשוב מתי אתם הכי רגועים ומאושרים במהלך היומיום שלכם, אתם תיווכחו לדעת שזה בזמן הבילוי שלכם עם המשפחה או החברים. בסקר שנערך על ידי חברת גאלופ בארצות הברית, נמצא כי אנשים שמחים יותר בעיקר בסופי שבוע וזאת ככל הנראה בשל העובדה שהם משקיעים יותר זמן ביקיריהם בימים אלה. עוד מתברר כי אנשים המבלים כרבע משעות הערות היומיות שלהם עם משפחה וחברים, מאושרים פי 12 מאחרים וחווים פחות לחץ וחרדה.

10 – מספר החברים שמומלץ שתשמרו איתם על קשר קבוע

בסקר שנערך בקרב אלפי מבוגרים בריטיים נמצא קשר ישיר בין מספר החברים שיש לאדם לבין רמת האושר שלו. עוד נמצא כי אלה שהיו להם פחות מ-10 חברים שאיתם הם נמצאים בקשר קבוע, דיווחו על רמות נמוכות יותר של אושר. על מנת לשפר את מצב הרוח שלכם, אתם צריכים לפתח מערכת חברתית גדולה וענפה יותר ולהיות פעילים יותר, וניתן לעשות זאת גם בעזרת הרשתות החברתיות השונות.
אושר במספרים: משפחה צועדת לכיוון הים
 

5 – מספר האינטראקציות החיוביות שיש לבני זוג מאושרים על כל אינטראקציה שלילית אחת

אינטראקציות חיוביות אינן מתקיימות מעצמן, אלא אתם צריכים לגרום להן לקרות. נסו לחשוב למשל מתי החמאתם לבן/בת הזוג שלכם לאחרונה? האם צחקתם על משהו יחד בזמן האחרון או שאולי יש לכם איזה זיכרון טוב שמשותף לשניכם. חוקרים שבחנו את ההבדל בין זוגות שהתגרשו לבין זוגות שנשארו יחד מצאו כי בזוגיות מאושרת יחס החוויות המשותפות החיוביות לעומת השליליות היה 5:1 לטובת האירועים החיוביים, לכן מאוד חשוב לדעת לפרגן ולתת מילה טובה.  

$75,000 – זהו השכר השנתי שיעשה אתכם מאושרים

נהוג לחשוב שככל שיש לנו יותר כסף, כך רמת האושר שלנו תהיה גבוהה יותר, אך מסתבר שזו טעות כשמגיעים למספרים גדולים. במחקר שנערך באוניברסיטת פרינסטון, ניו ג'רזי, נמצא כי אם ההכנסה השנתית שלכם תעלה על $75,000 (כ-260,000 ₪) בשנה, זה לא ישפיע על רמת האושר בחיי היומיום, כך שאין צורך להשתעבד ולנסות להרוויח יותר ממה שצריך. עוד עולה מן המחקר שאנשים שמשתכרים פחות מהסכום הנזכר לעיל, איכות החיים שלהם נפגמת, הם חווים יותר קשיים ורמת האושר שלהם יורדת. זכרו שחשוב לשמור על איזון ובדקו איך תוכלו לייצר הכנסה שתוביל אתכם אל המסלול הנכון.
 
אושר במספרים: אישה מביטה על בן זוגה

2-3 – מספר הפעמים המומלץ לקיום יחסי מין בשבוע

אם אתם שואלים את עצמכם מה הקשר בין כמות יחסי המין לרמת האושר, כדאי שתכירו את תוצאותיו של המחקר שנערך באוניברסיטת קולורדו בולדר בארה"ב, בו מצאו החוקרים קשר ישיר בין השניים. על פי המחקר, תדירות קיום יחסי המין דומה מאוד לרמת ההכנסה החודשית, משמע ככל ש"הפקדת השכר" בחשבונכם גבוהה, רמת האושר עולה, וכאשר היא נמוכה אתם הרבה פחות מאושרים. עוד נלמד מן המחקר כי תדירות גבוהה יותר של יחסי מין יוצרת תחושת רווחה כללית במיוחד בגילאים מבוגרים יותר, מכיוון שאנשים נוטים לחשוב שהם מקיימים יחסים יותר משאר בני גילם והם מרגישים טוב עם עצמם.

33, 55 ו-70 – מה משותף לשלושת המספרים הללו?

בסקרים ומחקרים רבים טוענים כי שלושת המספרים: 33 ,55 ו-70 הם גילאים שנחשבים כנקודות הזמן המאושרות בחיים. לדעת פסיכולוגים רבים בגיל 30 אנשים נוטים לקבל 3 דברים בבת אחת: אנרגיה, כסף וחוכמה; בגיל 50 הם מרבים לחייך וגיל 70 הוא ה-30 החדש, כאשר זהו הזמן לתכנן בשמחה את החופשה שלכם. אך כמו בכל מחקר שקיים, ישנם חוקרים אחרים הטוענים שאין כזה דבר "גיל מאושר" ושאנו יכולים להיות מסופקים ושמחים בכל גיל ולנסות להפוך כל שנה למוצלחת ביותר.
אושר במספרים: לוח שנה עתיק

1.5 ק"מ – המרחק המקסימלי שצריך לשמור מהאנשים שאתם אוהבים

המשפט "טוב חבר קרוב... " הוא אחד מהגיגי החוכמה הנכונים ביותר כשמדובר באושר. כאשר אתם קרובים פיזית לחבר טוב שחי באושר המתגורר במרחק של עד 1.5 קילומטרים מכם, הסיכוי שלכם להיות מאושרים עולה בכ-25% מאשר אם הוא היה גר רחוק יותר. גידול דומה יורגש גם כאשר אתם מתגוררים עם בן/בת זוג מאושר/ת, או בסמוך לאחים או שכנים שטוב להם בחיים, לכן כדאי לשמור על חבריכם הטובים קרוב אליכם ואת המאושרים שבהם צמודים אליכם אף יותר.

40 – מספר האחוזים שתלויים בנו כדי להיות מאושרים 

לאחר מילוי חיינו בתוכן וקירוב האנשים האהובים והחשובים לנו, אנו צריכים להבין שיש חלק אחד בפאזל האנושי הזה שנקרא אני. ברגע שנדע שהאושר תלוי בראש ובראשונה בעצמנו, אנו מנטרלים לדעתם של חוקרים רבים כ-40% מהבעיה, שניתן לקרוא לה בשם "החיפוש אחר האושר". למרות שאין זה דבר פשוט, על כל אחד לזכור שבעזרת ניתוח מחשבתי של ההתנהגויות ונסיבות החיים של כל אחד ואחת מאיתנו, אפשר יהיה לתקן תחושות שליליות ולהגיע אל השלמות עם מרב האחוזים.
 
לסיכומו של עניין ניתן לומר שגם אם נרוויח קצת פחות מ-75,000 דולר בשנה ונעבור לגור קרוב לחבר טוב או נהפוך לחברותיים יותר, עלינו לזכור שהנקודה העיקרית היא לחפש אינטראקציות חיוביות ולשנות את הדרך בה אנו מרגישים ללא קשר לנסיבות החיים. הדרך לאושר תלויה בנו, ובעזרת המספרים האלה אתם יכולים לדעת מה בדיוק עליכם לעשות כדי להיות מאושרים יותר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו