print header

7 סימנים לכך שאתם לא עושים את מה שאתם רוצים כדי להצליח

  לכולנו יש חלומות ושאיפות, אולם רק חלק קטן מאיתנו מנסה להגשים אותם באופן פעיל. לעיתים צצים אירועים שמצריכים את תשומת הלב שלנו, אולם גם כשהם עוברים, אנחנו לרוב חוזרים לשגרה שאינה מועילה לנו ולרצון שלנו להשיג את מטרותינו, ולרוב מוותרים עליהם ומקללים את עצמנו בשקט. אם ישנם דברים שאתם רוצים לעשות אך לא מצליחים, אלו הם 7 המכשולים המרכזיים שעומדים בדרככן, עליהם תוכלו להתגבר בעזרת קצת כוח רצון ושינויים קטנים בהרגלים שלכם.
 
סימנים שאתם לא עושים את מה שאתם רוצים: איש עומד ליד סלע ענק ומרים את ידיו לאוויר
 

1. אתם מקדישים זמן רב לדברים שאינם הכרחיים

גלישה באינטרנט למשך שעות או צפייה בתוכניות ריאליטי מדי ערב הן פעולות שלא דורשות מאיתנו מאמץ, אך בה בעת משתלטות על משבצת הזמן שבה היינו יכולים לעשות דבר מה מועיל יותר. אם זה מה שאתם נוהגים לעשות בזמנכם הפנוי, ככל הנראה לא תצליחו להגשים את השאיפות שלכם בזמן הקרוב – שאלו את עצמכם עד כמה הפעולות האלה באמת מועילות לכם בטווח הארוך והאם הן יעזרו לכם להשיג תחושת הצלחה בחיים?
 
עליכם לקחת את החיים ברצינות ולהעריך את המטרות והשאיפות שלכם ואת הדרך שתצטרכו לעבור כדי להשיג אותן. סללו לעצמכם דרך אליהן בשלבים קטנים וצרו לעצמכם שגרה חדשה שתאפשר לכם לממש את רצונותיכם. תוכלו עדיין להקדיש זמן לדברים אחרים, אולם השתמשו לפחות בחצי שעה מזמנכם הפנוי ביום לעשיית דברים שיקדמו אתכם אל עבר מטרתכם.

2. אתם דוחים כל דבר שאתם רוצים לעשות למועד אחר

אם יש דברים רבים שעליכם לעשות עד מועד מסוים שמתקרב, ובכל זאת אתם מתעסקים בדברים רבים אחרים שאינם מהותיים, אתם דוחים את המטלות החשובות לזמן אחר משום שככל הנראה אינכם יודעים איך או איפה להתחיל איתן. מנהג הדחיינות הזה הוא אחד מהגורמים העיקריים שמונעים מאיתנו מלכתחילה להשלים את מה שאנו רוצים לעשות.
 
כדי להתגבר על המכשול הזה עליכם להפסיק לבצע פעולות שאינן מקדמות אתכם למטרה שלכם, כמו בדיקת אימיילים חדשים שוב ושוב, צפייה בסרטונים ביוטיוב או ניהול שיחת חולין בהודעות בוואטסאפ על הספה או בתוך המיטה. אל תחשבו על רשימת המטלות שיצרתם לעצמכם כדבר גדול ומאיים, ובחרו מתוכה מטלה קטנה וקצרה שתוכלו לסיים במהירות, או שתפרקו אחת גדולה לכמה שלבים קטנים. כל עוד תשקיעו קצת מדי יום, בסופו של דבר תגיעו למטרה שלכם.
סימנים שאתם לא עושים את מה שאתם רוצים: שעון חול
 

3. אתם מתלוננים לעיתים קרובות מדי

יתכן שאינכם מרוצים במאה אחוז מהעבודה שלכם, מהמשכורת שלכם או מהאנשים שסביבכם, ועל כן אתם נוטים להתלונן באוזניי חבריכם לעיתים קרובות. עם זאת, עצם אמירת התלונה גורמת לכם לפתח גישה שלילית ותבוסתנית כלפי מה שגורם לה, וזה לא יקל עליכם להתמודד עם הבעיה שלכם בהמשך.
 
נסו לשנות את הדברים שלא מוצאים חן בעיניכם או לכל הפחות לפתח גישה חיובית כלפיהם. חשיבה חיובית היא אחד הדברים החשובים ביותר שבהם אתם יכולים להזין את עצמכם במוטיבציה שתעזור לכם להתקדם – זה אמנם נשמע פשוט וקלישאתי, אך זה אכן כך.

4. אתם לא הולכים לישון בזמן

כמה שעות אתם ישנים מדי לילה? אם התשובה שלכם נמוכה מ-7, אתם ככל הנראה צריכים לרענן קצת את שגרת השינה שלכם. כשאנחנו לא ישנים טוב, המוח שלנו לא מתפקד במיטבו במשך כל היום שלמחרת, וכתוצאה מכך אנחנו מרגישים תשושים במהירות וקשה לנו להתרכז בזמן העבודה וגם בשעות שאחריה. 
 
תחושת התשישות הזו מלווה אותנו גם בבית ו"שודדת" מאיתנו את המוטיבציה לקום ולעשות את הדברים שאנו רוצים. לכן מומלץ שתקדישו שעה נוספת מדי לילה לשינה, ואתם תראו כבר איזה הבדל היא יכולה לעשות ברמות האנרגיה ובמוטיבציה שלכם.
סימנים שאתם לא עושים את מה שאתם רוצים: אישה ישנה במיטה

5. אין לכם השראה

ראיתם סרט קומדיה מפורסם והבדיחות לא הצליחו אפילו לגרום לכם לחייך מעט? או שאולי זו הייתה עלילה על ילד שניצל מתאונה בזכות הכלב הזקן שלו וזה לא ריגש אתכם? אנחנו, בני האדם, צריכים לחקור ולגלות כל הזמן דברים חדשים על העולם ועל עצמנו, ואלו גורמים לנו לחוות רגשות מסוימים. אם אותן דוגמאות למשל תקפות לגביכם, כנראה שאתם צריכים לגלות מחדש את התשוקות והשאיפות שלכם בדרך אחרת, שכן מקורות ההשראה שלכם לרגשות ותחושות חיוביות כבר לא מספקים לכם אותם.
 
ברגע שיהיו לכם תשוקות ושאיפות בראשכם אתם תדעו לאן פניכם מועדות, ויהיה לכם קל יותר להתחבר לסיפורים אחרים באופן אישי ולקבל מהם השראה. אותה השראה תעורר אתכם לפעול ולרצות להצליח עם גישה חיובית. על כן, נסו למצוא את ההשראה שלכם באופן פעיל בסיפורים של אנשים שאתם מכירים, והשתמשו ברגש החיובי שיעלה בכם כדי לספק לכם מוטיבציה להמשיך בדרך שבחרתם.

6. אין לכם תוכניות שיובילו אתכם לקראת המטרה שלכם

אי אפשר לצאת לטיול בטבע פראי ולא מוכר מבלי להכין מסלול ידוע מראש על גבי מפה, וזה בדיוק מה שצריך לעשות גם עבור מטרות ושאיפות. הסיבה לכך היא שעליכם לדעת בדיוק לאן ברצונכם להגיע בסופו של התהליך ולהכיר את המסלול שלכם עד לאותה נקודה. זכרו ששאיפה שאין תוכנית להשגתה מיועדת לכישלון.
 
ברגע שתכינו לעצמכם דרך פעולה ברורה לקראת המטרה שלכם, אשר בנויה מצעדים קטנים, אתם כבר תסיימו חצי מהעבודה הקשה שיש לעשות למענה. אותה הדרך תשמש לכם כעוגן שיעזור לכם להתמיד במטרה ולא לוותר, משום שקל מאוד ללכת לאיבוד ולפרוש כשהדרך אינה ברורה מראש.
סימנים שאתם לא עושים את מה שאתם רוצים: אישה מחזיק מפה

7. אתם לא נהנים מהחיים

הדבר החשוב ביותר זה פשוט להיות מאושר, ועבור רובנו מדובר בתחושה שמגיעה רק לאחר הצלחה. אותה הצלחה לא נמדדת בכמות הכסף שהרווחנו לאורך השנים או התהילה שצברנו, אלא פשוט מהתחושה הפנימית שלנו – שצלחנו אתגרים ועמדנו במטרות שהצבנו לעצמנו.
 
אם אתם מרגישים כעת חוסר סיפוק רצון מעצמכם או מחייכם באופן כללי, אתם ככל הנראה לא נהנים מהחיים ולא מצליחים להתרכז בעשיית דברים שיעזרו לכם להצליח. זהו מן מעגל סגור שנמשך כל עוד לא תתחילו לפעול למען השאיפות שלכם, לכן עשו צעד קטן כבר היום והמשיכו כך מדי יום, ותראו איך שהגישה שלכם לגבי החיים תשתנה, כל עוד תתמידו בשגרה החדשה שתיצרו לעצמכם
 
אם אתם מרגישים שגם אתם מתמודדים עם המכשולים האלו, הדבר החשוב ביותר הוא ליצור שינוי קטן בשגרה היומית. כאמור, הקדישו מעט זמן למטרה שברצונכם להשיג מדי יום, ועזרו לעצמכם לשמור על מוטיבציה בעזרת דרך ברורה, מספיק שעות שינה וגישה חיובית – אלו יעזרו לכם לפתח הרגלים טובים יותר שיקלו עליכם בדרך להצלחה ולאושר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.