print header

סדרת סרטוני "סיכום שבועי" של מיזם 929 - תנ"ך ביחד ל-5 חומשי התורה

בעידן המודרני לילדים קטנים רבים קשה להתרכז בשיעורי התורה והתנ"ך בבית הספר, כי הם הרי רגילים לקבל מידע בצורת סרטונים ובאופן הרבה יותר ישיר ומובן עבורם. אם גם אתם רואים זאת בבית שלכם, ומרגישים שהילדים הקטנים שלכם משתעממים מסיפורי התורה או מתקשים להבין ולזכור אותם, יש לנו פתרון עבורכם. "מיזם 929 - תנ"ך ביחד" של משרד החינוך והמרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) שבראשו עומדים הרב בני לאו והעיתונאית גל גבאי, יצר סדרה של סרטונים שמוקדשת ל-5 חומשי התורה אשר יכולים ללמד את הילדים שלכם, ואולי גם אתכם, לא מעט.
 
לצפייה ברשימת הסרטונים שכלולים בתוך כל רשימת השמעה
לחצו על הסמל בפינה הימנית-עליונה של חלוניות הנגן

בראשית

בריאת העולם, סיפור אדם וחווה, נח והמבול, מגדל בבל, עלילות שלושת האבות והגעת בני ישראל למצרים - אין ספק שהרבה מאוד דברים מתוארים בספר בראשית והוא אחד מהחשובים ביותר עבור הידע של הילדים שלכם. ברשימת ההשמעה הזו יש 10 סרטונים שמציגים את כל אלו ומסכמים את 50 פרקי בראשית ועוד 2 שיעורים קצרים של הרב לאו בנושאי עקידת יצחק והשידוך שאברהם חיפש עבור בנו.

שמות

ספר שמות נפתח בשעבודם של בני ישראל במצרים, יציאתם ממנה והתחלת נדודיהם במדבר. אלו אירועים מרכזיים בחיי עם ישראל בדרכו למימוש זהותו - והם כוללים את חטא עגל הזהב, קבלת התורה ועשרת הדיברות ואיסוף תרומות מהעם לצורך בניית משכן האל הראשון. כמו כן מוזכרות בספר זה שלל מצוות שמלוות אותנו עד היום כמו להילחם בעבודה זרה, לחגוג את שלושת הרגלים ולשמור את השבת.

ויקרא

רוב רובו של הספר השלישי בחמשת חומשי התורה עוסק במצוות ובחוקים שונים שמועברים למשה - "ויקרא אל משה וידבר ה' אליו". הספר מכיל רק שני קטעים קצרים בעלי גוון סיפורי (תיאור שבעת ימי המילואים וסיפורו של המקלל);  לאור זאת, "מיזם 929 - תנ"ך ביחד" עשה משהו שונה עם ספר ויקרא. במקום תיאור סיפורי ומסכם, ברשימת הסרטונים הבאה יש ניתוח והרחבה לכל אחד מפרקי הספר שמוצגים על ידי הרב בני לאו וליאת רגב. את החומר הזה הילדים הקטנים שלכם כנראה לא לומדים בבית הספר היסודי, אך הוא בהחלט עשוי לסייע להם בהמשך הדרך ואולי גם יעזור לכם ללמוד דבר או שניים.

במדבר

האירועים שתוארו עד לספר זה היו רק ההתחלה של מסעות בני ישראל במדבר, תקופה של כ-40 שנה המתוארת ב-36 פרקים שסוכמו עבור הילדים שלכם ועבורכם ב-7 סרטוני רשימת ההשמעה הזאת. הסרטונים מתארים בין השאר קשיים שונים שצצו במסע: המחסור במים שהוביל את משה להכות בסלע - מעשה שבגינו משה ואהרן לא נכנסו לארץ, חטא המרגלים ופרשת המכשף בלעם שניסה לקלל את בני ישראל. הספר מסתיים במלחמה אחרונה במדין, הגדרת גבולות הארץ וחלוקה לנחלות עבור שבטי העם.

דברים

בדומה לספר ויקרא, גם דברים הוא שונה מיתר חומשי התורה, משום שעיקרי דבריו הם נאומו של משה לעם ישראל, בו הוא סוקר את ההיסטוריה שלהם ואת החוקים שהוא קיבל והעביר להם. בנאום ובספר יש דגש על צדק חברתי, חזרה וחיזוק של עשרת הדיברות, סקירה היסטורית - אך לא כרונולוגית - לאירועים שהתרחשו במדבר ופירוט של הברכות שבני ישראל יקבלו אם יקיימו את המצוות והקללות שיוטלו עליהם אם לא. הספר מסתיים בפרידה של משה מהעם לפני הכניסה לארץ המובטחת, ואם ילדיכם ראו את כל הסרטונים עד לרגע הזה, הם מכירים את סיפורי התורה טוב מתמיד! שימו לב שרשימת ההשמעה הזו מתחילה מסרטון סיכום של ספר דברים, ותיאור החלק הראשון של הספר הוא הסרטון האחרון ברשימה (הנאום האחרון של משה - 1 / ספר דברים א-ז).

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.