print header

בחרו את מטפורת החיים שלכם וגלו מה היא אומרת עליכם

  כל אחד חי את חייו בדרך אחרת ורואה את החיים שלו מנקודת מבט שונה מזו של אחרים. את נקודת המבט הזו אפשר לבטא בדרכים רבות, אך כמו שהסופרים הגדולים בהיסטוריה יודעים והוכיחו לנו, אין דרך טובה יותר מאשר מטפורה. אנחנו מזמינים אתכם להרגיש מעט יצירתיים, להתבונן במטפורות הבאות ולבחור את זו שלדעתכם מתארת בצורה המדויקת ביותר את גישתכם לחיים. לחצו על הבחירה שלכם ואתם תגלו כמה דברים מפתיעים ומרתקים על האופי שלכם, ואם לא תהיו מרוצים מהתוצאה, דעו לכם שתמיד תוכלו להחליף את המטפורה שאתם מייחסים לחיים ולראות אותם בצורה אחרת – זה יכול לשנות את כל ההוויה שלכם...

החיים הם טיפוס על הר

המסע במעלה ההר בדרך כלל נעשה בקצב קבוע, אך הוא תמיד קשה, וכך בדיוק אתה רואה את חייך. המטפורה הזו מאוד מועילה לך – אתה יודע שצריך להשקיע הרבה אנרגיה ועבודה קשה כדי להגיע למטרות, בדיוק כמו שנדרשת הרבה אנרגיה לטיפוס על הר, אך התוצאות שוות את זה והנוף שרואים מלמעלה לא יכול להשתוות לשום דבר אחר. יתכן שמדי פעם יופיעו מכשולים, אך אף אחד מהם לא יצליח לעצור אותך – הפסגה היא שלך ואתה יודע את זה, ובסופו של דבר תגיע אליה כך או כך.

החיים הם מסע

זוהי אחת המטפורות הידועות ביותר לחיים, והיא גורמת לך להיות מודע לדברים הרבים שביכולתך לגלות מדי יום במהלך המסע שלך; כל פניה יכולה לשלוח אותך למסלולים בלתי צפויים, כשחלקם פשוטים וקלים מאוד להליכה ואחרים קשים ומלאים במכשולים שיכולים להאט אותך. עם זאת, אתה לא מכוון את עצמך רק למטרה, אלא יודע שהמסע הוא מה שחשוב, ולא משנה באיזה מסלול תבחר ללכת, כל דרך יכולה ללמד אותך דבר או שניים ושווה את זמנך. לכן אתה יכול לחיות בהווה ולהעריך כל יום שמגיע, כולל הקשיים או רגעי השמחה שיתלוו אליו.

החיים הם טיפול בגינה

המטפורה הזו מראה על כך שאתה רואה בחיים כדבר שהוא לא סטטי, אלא שהם משתנים כל הזמן, והכל תלוי בהשקעה שלך. בחרת בגינה משום שמרב המאמצים שלך נעשים בשמירה על מערכות יחסים וטיפוחן, כמו גם בהשגת מטרות שחשובות לנפש שלך, כך שתקיף את עצמך בפרחים יפהפיים שיפרחו ויזכירו לך עד כמה השקעת את הזמן שלך בצורה נכונה. אתה גם יודע שעליך לדאוג לעצמך ולבריאותך, ואתה לא שוכח להשקות ולדשן את עצמך כמו שצריך כדי שתוכל לשגשג. במקרה שלך, הדשא של השכן אף פעם לא ירוק יותר.

החיים הם בניית בית

כל בית צריך להיבנות על יסודות יציבים, אחרת הוא יקרוס וייהרס, וכך אתה מתייחס גם לחייך. בין שמדובר בבריאותך או במשפחתך, אתה יודע שהדבר החשוב ביותר הוא קודם כל לדאוג לכך שהכול ייעשה בצורה נכונה כבר ברמת הבסיס, כי אם לא, יהיה עליך תמיד לדאוג לשיפוצים זמניים שלא באמת יתקנו בעיות שקיימות ביסוד. בית אמור לספק תחושת הגנה, ולכן חשוב לך להרגיש מוגן בחיים מכל מפגע אפשרי, ועם גישה כמו שלך, תוכל לעמוד בפני כל סערה שתגיע בזכות הבית האיתן שבנית.

החיים הם מרוץ

החיים עבורך הם מאבק אינסופי בין עצמך ובין אחרים. אתה יודע שלכל אדם יש מסלול משלו, אך בו זמנית מבין שחלק מהמסלולים חופפים זה לזה, ואינך מתכוון לתת לאחרים לעקוף אותך במסלול שבחרת. כישלון זה דבר שלא מתקבל על הדעת מבחינתך, משום שכל כישלון עלול לגרום לך להשתרך מאחור, אך חשוב שתדע שזה לא נכון - אלא להיפך! כל עוד תלמד מהכישלונות שלך תוכל בהמשך להתקדם מעבר לאלו שלא למדו את השיעורים שאתה עברת, ובהחלט תהיה מסוגל להגיע למקום הראשון אם רק תשמור על גישה שכזו. המרוץ, כמו החיים, הוא ארוך, אז אל תמהר לתת את הכל כבר עכשיו, זאת על מנת שלא תתעייף בהמשך.

החיים הם מלחמה

אם אתה רואה בחיים כמלחמה, ככל הנראה אתה מאמין שאתה מפסיד בה. אתה מאמין שתמיד יש מאבק מסוים שצריך להתמודד מולו בחיים, אך זכור שעם הגישה הנכונה תוכל לעמוד איתן מול כל דבר שיגיע. אם כך אתה רואה את חייך, זה סימן שאתה צריך לשתף פעולה עם אחרים, בדיוק כמו מנהיג צבאי שאוסף לעצמו בעלי ברית. בעזרתם תוכל תמיד לקום מחדש על הרגליים ולהמשיך להילחם, ובסופו של דבר גם לנצח ולזכות בפירות של העבודה הקשה שלך. עליך רק להיזהר שלא להילחם באנשים שיקרים לך, משום שאלו הם הקרבות שבהם אפילו אם תנצח, אתה עדיין תפסיד בסופו של דבר.

החיים הם כלא

אם אתה חושב שהחיים הם סוג של כלא, זה סימן לכך שאתה מרגיש שאין לך שום שליטה על מסלול החיים שלך. זה יכול להיות כתוצאה מכך שאתה מנסה לרצות את כל מי שסביבך ומפחד מעימותים, או שזה יכול להעיד על כך שבעברך מסתתרת חוויה קשה כזו או אחרת, שלא קל לך להתמודד איתה כיום. כדי להימנע מהתחושה הרעה שמציפה אותך אתה צריך להרגיש שיש לך שליטה על החיים, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ליצור לעצמך מטרה ולהתמיד בה עד שתשיג אותה. המטרה הזו צריכה לספק אך ורק אותך ולא אף אדם אחר, וברגע שתשיג אותה אתה תוכיח לעצמך שהחיים יכולים להיות גם חופשיים וטובים יותר.

החיים הם ים

אתה מרגיש כמו רב חובל שמשיט ספינה בים, כשהמים מסביבך יכולים לפעול בצורה לא צפויה כלל; לא משנה מה תעשה ואיך תבחר לחיות את חייך, המים יוכלו להיות לעיתים רגועים ולעיתים סוערים. עם זאת, גם כשהסופה מגיעה אתה מקבל אותה בברכה, משום שאתה יודע שים חלק ושקט אף פעם לא הפך מלח למיומן. אין לך יעד מוגדר, וכשתגיע לחוף מבטחים אתה אמנם תהיה שמח, אך תמיד תרצה לצאת שוב לים ופשוט לחוות את החיים כפי שהם – בלי יעד מוגדר מראש, מה שבא - בא, ואתה מקבל הכל בברכה.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.