maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

האבא, הבן והעפיפון - סיפור קצר ומרגש

 ביום שבת בהיר אחד יצאו אבא ובנו לפסטיבל עפיפונים ענק כדי לצפות במופעים שנערכו במסגרתו. כשהם הגיעו למקום הבן הקטן התמלא בפליאה ואושר למראה השמיים, שהיו מלאים בעפיפונים ענקיים בכל הצורות והצבעים שניתן להעלות על הדמיון. התלהבותו הייתה כל כך גדולה, עד שהוא הצליח לשכנע את אביו לקנות לו עפיפון קטן באחד מדוכני האירוע כדי שגם הוא יוכל להעיף אותו בשמיים.
 
משל העפיפון - פסטיבל עפיפונים
 

האבא והבן טיפסו על גבעה קטנה, קשרו את העפיפון לגליל חוט שקנו גם כן, ומהר מאוד הם הצליחו להעיף אותו גבוה בשמיים. ההתרגשות הרבה של הבן דעכה לאחר כמה רגעים כשהוא שם לב שהעפיפון הקטן שלו לא מגיע לגובה הרב של כל שאר העפיפונים הגדולים שהוא ראה לפני כן.

"אבא, אני חושב שהחוט הזה מושך את העפיפון שלי למטה. אולי אם נחתוך אותו הוא יוכל לעוף גבוה יותר בשמיים ממש כמו ציפור?" אמר הילד הקטן.

"זה לא רעיון טוב חמוד שלי", אמר האבא, "אם נעשה את זה הוא ייפול."

"אבל אבא!!!" התלונן הילד הקטן, "אני רוצה שהעיפון יעוף גובה ואתה מחזיק אותו עם החוט... תשחרר אותו!"

משל העפיפון - עפיפון בשמיים

האבא הסתובב אל בנו ופתח את פיו כדי לענות לו, אבל ברגע האחרון הוא התחרט, לקח את גליל החוט שהחזיק את העפיפון, וקרע אותו. באותו הרגע העפיפון זינק למעלה בפתאומיות ונסחף עם הרוח והילד הקטן צעק בהתרגשות ובאושר. אך כעבור כמה שניות הוא התחיל לאבד גובה בפתאומיות והתרסק על האדמה במרחק רב מהם. האבא התבונן על בנו הקטן וראה שהוא מאוד מבולבל, והוא אף פנה לאביו בעודם הולכים לעפיפון שהתרסק ושאל אותו:

"אבא, אני רציתי לחתוך את החוט כדי שהעפיפון יעוף גבוה באוויר ולא יהיה שום דבר שיחזיק אותו או ימשוך אותו למטה, למה הוא נפל ככה?"

משל העפיפון - אבא ובן הולכים ידי ביד על שביל

בעודם ממשיכים ללכת הסביר האבא לבנו את הסיבה: "אתה חשבת שהחוט מכביד על העפיפון ומונע ממנו לעוף גבוה, אבל האמת היא שהוא עזר לו להישאר בשמיים ולא ליפול. הרוח לא תמיד חזקה מספיק כדי לתמוך בו, ולפעמים היא חזקה מדי ואי אפשר להתמודד איתה בלי עזרה. כשחתכנו את החוט העפיפון איבד את התמיכה וההכוונה שהוא היה צריך כדי להתמודד עם הרוח. לפעמים כשאנחנו נמצאים גבוה בשמיים, אנחנו רק מחפשים את מה שקושר אותנו לאדמה ומגביל אותנו, את מה שמונע מאיתנו לעוף אפילו יותר גבוה. יכול להיות שהחוט שלנו היה קצר מדי, או שהעפיפון היה קטן מדי, אבל אי אפשר לנתק את האחד מהשני בלי שיהיו לכך השלכות."

השניים מצאו לבסוף את העפיפון שלהם, לקחו אותו לביתם ותיקנו אותו ביחד. הם החליפו את החוט הקצר בחוט חדש וארוך יותר, אבל כשהם יצאו להעיף אותו בשמיים פעם נוספת, הילד הקטן כבר לא רצה שאביו ייתן לעפיפון לעוף רחוק וגבוה מדי. הילד הקטן הבין את מוסר ההשכל החשוב שאביו רצה ללמד אותו:

לפעמים יש לנו הרגשה שאנחנו מתקדמים מהר מאוד בחיים ומגיעים לגבהים מדהימים ומסעירים. במצב הזה אנחנו תמיד נתפתה להתנתק מהדברים שמונעים מאיתנו לעוף אפילו יותר גבוה, מהדברים שקושרים אותנו לעבר ולמקומות בטוחים יותר. בהרבה מאוד מקרים הדברים האלה הם המשפחה והחברים שלנו. הבעיה היא שאנחנו שוכחים שהאנשים שאוהבים אותנו למעשה עוזרים לנו להגיע גבוה לשמיים בזכות התמיכה וההכוונה שלהם. הם לא רוצים לעכב אותנו או למשוך אותנו למטה, אלא רק שנהייה בטוחים, שלא נתרסק ושלא נלך לאיבוד ונאבד את הקשר איתם. אם נבחר להתנתק מהם לחלוטין, כמו העפיפון של הילד הקטן, הגורל שלנו עלול להיות זהה לשלו...

מקור התמונות: Katrina Br*?#*!@nd
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו