print header

אוסף של 10 כתבות על התמודדות עם מצבי חיים שונים

 מהרגע שכל אחד מאיתנו נולד אל העולם הזה – "נגזר דיננו" להתמודד עם שלל המצבים שהחיים האלו מעמידים אותנו מולם. התחושות, הרגשות והרחשים הפנימיים שכל אחד מאיתנו מרגיש הם זהים למדי במרבית המקרים – ויש גם הרבה מאוד דרכי התמודדות וכל אחד מאיתנו מפתח לעצמו שיטה כזו או אחרת. אז כדי להראות לכם זאת ולתת בידיכם את הכלים הטובים ביותר לעמידה אל מול שלל אתגרי החיים שכולנו ניצבים בפניהם בשלב כזה או אחר – איגדנו עבורכם 10 כתבות המדברות על מצבים שונים שכאלו ויסייעו לכם לשים את האצבע במדויק על אותם דברים שיעשו את ההתמודדות שלכם מול אותם מקרים למיטבית ומשופרת הרבה יותר.

טיפים מפי מומחים להתמודדות עם חרדות

נדמה שחרדה היא לא רגש זר לאף אחד – על כולנו היא יכולה לקפוץ פה ושם, מי יותר ומי פחות, אך ברגע שהיא משתלטת על החיים, אפילו לזמן מה, כאן מתחילה הבעיה. לכן, חשוב שתכירו את הטיפים המעולים הבאים להתמודדות עם חרדות, שמגיעים מפי מומחים בעלי שם בטיפול בהם, אשר כולים לעזור לכם מאוד להתגבר באופן יעיל, נכון ומוצלח על אותם דברים שמכניסים מימד של חרדה לחייכם.

טיפים להתמודדות עם החיים עבור אנשים רגישים

רגישות היא לא מילה גסה – נהפוך הוא, לא מעט פעמים מדובר בברכה גדולה שהופכת את אלו שניחנו בה לבעלי מודעות חברתית ואישית טובה ומוצלחת יותר. אך לעיתים רגישות גם יכולה להתבטא בלקיחת דברים ללב ביתר מידה, מה שגורם להתערערות אישית מסוימת שקשה לכאלו שרגישותם גבוהה לצאת ממנה והיא הופכת עבורם למעמסה. אם גם אתם חשים שכך לעיתים קורה בחייכם, ושגם אצלכם הרגשות עובדים שעות נוספות ולא בהכרח לחיוב – היכנסו לכתבה הבאה שמספקת 9 טיפים מעולים להתמודדות עם החיים לאלו מביננו שרגישותם היא לעיתים ברכה ולעיתים קללה.

כיצד להתמודד עם אנשים מניפולטיביים?

לא פעם בחיים אנחנו נתקלים באנשים מינפולטיביים. האנשים האלו מתנהגים בצורה פוגעת וסחטנית, מבחינה רגשית, כדי להוציא מכם את מבוקשם – ומכיוון שלרוב הם יודעים לעשות זאת בצורה מתוחכמת ובעזרת גישה פאסיבית-אגרסיבית מתעתעת, הם מצליחים לא פעם להפיל אותנו בפח. כדי להבין טוב יותר איך להתמודד עם אנשים שכאלו ולצאת מן המלכודות שהם טומנים לנו, קראו את הכתבה הבאה – שבה מתוארים 9 התנהגויות אופייניות בקשר עם אנשים שכאלו, והדרכים שבהן תוכלו להגיב להם נכון כך שתשתחררו מסחטנותם.

עצות להתמודדות עם ילדים עקשניים

הורות היא לא משימה פשוטה, לכולנו זה ברור וידוע – לפחות לאלו שכבר הורים מביננו – אך היא הופכת עוד יותר מאתגרת כאשר בנוסף להתמודדות הרגילה והשגרתית שלנו עם ילדינו החמודים, הם גם הופכים פתאום לעקשנים ומסרבים לשתף פעולה. מה עושים במצבים שכאלו? איך יוצאים מן הפלונטר שבו אין לכם מילה מול ילדכם בגלל עיקשותו הרבה? ואיך עושים את זה לא בתוקפנות אלא בדרך של הקשבה, שיתוף פעולה ורצון טוב? גלו בעזרת 6 דרכי ההתמודדות השקולות והטובות ביותר שקיבצנו לכם בכתבה הבאה.

משפטים שיעזרו לכם להתמודד עם מצבים שאין לכם שליטה עליהם

"החיים הם לא גן של שושנים" אמר מישהו פה וצדק בגדול; ואם גן של שושנים יפות אנחנו יכולים לטפח בעצמנו ולדאוג לכל פרט בו – בחיים זה לא כך. יש לנו אמנם יכולת לשלוט על לא מעט דברים בנוגע לחיינו, אך מן הצד השני יש גם הרבה מאוד מצבים שבהם העניינים לא בהכרח בידיים שלנו ואין הרבה מה לעשות עם זה. אז איך בכל זאת מגיעים לרגיעה ושלווה בתוך אותם רגעי חיים שאינם בשליטתנו? אפשרות מעולה היא לקרוא את הציטוטים שאספנו עבורכם בכתבה הבאה, שילמדו אתכם כיצד אפשר להתמודד נכונה מול המקרים האלו, ואיך כשרק משחררים מעט ניתן להגיע למקומות הכי טובים.

תוכנית 15 השלבים להתמודדות עם פחד

פחד – רק מלשמוע את המילה הדי שגרתית הזו אנחנו יכולים להעלות צמרמורת, אם במקרה יש משהו שמפחיד אותנו בזה הרגע. אך פחד לא חייב להיות דבר שמשתלט על החיים שלנו בניגוד לרצוננו ו"לוקח אותנו בשבי" רק כי אנחנו חשים אותו במלוא עוצמתו. מתברר שהדרך להתגברות עליו היא פשוטה משחשבנו, והיא בעצם כמו שתמיד אמרו לנו – לעמוד פנים אל פנים מולו. אבל איך עושים את זה מבלי ליפול לתהומות של חששות? אנחנו ממליצים לכם להכיר את תוכנית 15 השלבים שפותחה באוניברסיטת קיימברידג', ובהחלט עשויה להוות מזור לכל הפוביות שאגרתם בתוככם.

 

דרכי התמודדות עם טעויות בעבודה, בזוגיות ובחיים

"ט.ל.ח" (טעות לעולם חוזרת) נוהגים לציין לנו במחירונים, דפי חשבון ומסמכים עסקיים כאלו ואחרים כדי להבהיר לנו שטעויות יכולות ליפול בהם גם בתום לב – ואת זאת אנחנו מקבלים, אך כאשר אנחנו אלו השוגים או הכושלים בדבר מה, אנו נוהגים להפיל את כל האשמה על עצמנו ולהתייסר בטעויותינו לא מעט. אז איך מתמודדים נכון יותר עם התחושות האלו, בכל היבט של החיים – בין אם הטעות בעבודה, בזוגיות או בדבר אחר? בכתבה הבאה תמצאו לא רק ציטוטים חכמים בנוגע להתגברות על טעויות, אלא גם שיעורים ומסקנות שחשוב שכל אחד מאיתנו ילמד.

שיטות להתמודדות עם אנשים קשים

בחיים אנחנו נתקלים בהרבה מאוד סוגים של אנשים – עם חלקם אנחנו מסתדרים נפלא, עם חלקם פחות, יש כאלו שנרקום עימם קשרי חברות ויש כאלו שסוג הקשר שלנו איתם יהיה שונה, אך ה"זן" שכנראה הכי מורכב לנו להתמודד איתו הם האנשים הקשים. אלו הטיפוסים שלא יעשו לנו חיים קלים בשום מצב, יכבידו עלינו בנוכחותם מסיבה כזו או אחרת, יטרידו את מחשבותינו ואפילו יגרמו לנו לחשש מה להיתקל בהם. כדי שתוכלו להתמודד עם הטיפוסים האלו יותר טוב בחייכם, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את הטיפים שבכתבה הבאה – שיקלו עליכם את המפגש עם אנשים קשים.

כך תתמודדו עם ילדיכם המתבגרים

אז הורים, אחרי שהבנתם איך להתמודד עם השלב שבו ילדיכם מתחילים להיות עקשנים במיוחד בזכות כתבת הטיפים שהבאנו לכם מעלה – כעת השלב הבא הוא להבין איך לעמוד מולם כשהם מגיעים לאחד הפרקים המאתגרים בחייהם, כמו גם בחייכם: גיל ההתבגרות. כאן, באזור הזה, כל הכללים משתנים, והילד המתוק והחמוד שהכרתם הופך לנער/ה מתבגר/ת שללא ליווי נכון יכול "לעשות לכם את המוות" כמו שאומרים. אז רגע לפני שזה קורה אנחנו ממליצים שתיכנסו לכתבה הבאה – תכירו את הטיפים הטובים ביותר להתמודדות עם ילדיכם המתבגרים ותשכילו ליישמם בביתכם.

אמרות חכמות להתמודדות עם לחץ ואתגרים בחיים

"לחץ - תנו לו לצאת, לחץ - עמוק ורוטט, לחץ – עכשיו זה בועט, לחץ – אני מתמוטט", זימר פעם ברי סחרוף, בשיר שחידשה מאוחר יותר להקת "היי-פייב". אכן לחץ, כשהוא בא בכמויות גדולות ומכבידות, הוא לא פעם תחושה שיכולה לבעוט בנו, לטלטל אותנו לכל הכיוונים ולהקשות מאוד על חיינו. על מנת להתמודד עם מצבי לחץ בתבונה ולהצליח לשמר בהם שלוות נפש שתמנע מאיתנו נפילה לתהומות, אנחנו ממליצים לכם לתת מבט במצגת הציטוטים הבאה – שבה שפע של אמרות שפר חכמות, שזכירתן ושינונן יכול לעזור לכם לעמוד בגבורה מול כל אתגר חיים.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.