print header

6 קשיים עימם מתמודדים אנשים חזקים

 הרבה פעמים אנחנו מסתכלים על אנשים מלאי ביטחון שנהנים מהחיים, ובטוחים שהם הכי חזקים בעולם וכנראה מעולם לא התמודדו עם צרות. בשל כך, אנחנו לעיתים מרשים לעצמנו לסמוך עליהם בעיניים עצומות ולשתף אותם בבעיותינו, בידיעה שהם מסוגלים להתמודד איתן בגבורה. עם זאת, אנו לא תמיד יודעים אילו קשיים וכמה עצב מסתתרים מאחורי תדמיתם העוצמתית וחיוכיהם הענקיים. הכתבה הבאה תציג בפניכם 6 דברים שכדאי שתדעו על האתגרים עימם מתמודדים אנשים חזקים, ואם אתם כאלו – היא מוקדשת קודם כל לכם, בשאיפה שהיא תצליח להעצים אתכם ולהזכיר לכם כמה אתם מדהימים. 
אנשים חזקים שמתמודדים עם קשיים: בובות של סופרמן וונדרוומן

1. הם סומכים רק על עצמם

אנשים חזקים בטוחים בעצמם, ולכן הם מעדיפים להיות עצמאיים מאשר להסתמך על עזרתם של אחרים. למשל, סביר להניח שהם יעדיפו לבצע עבודה מסובכת לבדם גם אם נותר מעט זמן לסיימה, מאשר לבקש סיוע מעמיתים. התנהגות שכזו היא נהדרת, אך לא תמיד מועילה, מכיוון שבני האדם הם יצורים חברתיים ולכן כולנו זקוקים לעזרה מדי פעם. למרות שמדובר בטבע האדם לסמוך על אחרים, אנשים שכאלו חוששים לעשות זאת כי הם לא רוצים להוות נטל או להיתפס כחלשים. בשל כך, אם אתם מזדהים עימם, חשוב שתדעו שבקשת עזרה דווקא בריאה לכם, ויתרה מכך – ברגע שאחרים מסייעים לכם, אתם יכולים להחזיר להם טובה כשיזדקקו לכם, ובכך תזכו להראות את גדולתכם שמתבטאת בתרומה לחברה.

 2. הם נושאים את הבעיות של כולם על כתפיהם

אם אתם נתפסים כחזקים בעיני אחרים, הם ודאי סומכים עליכם בעיניים עצומות ומשתפים עמכם את בעיותיהם, גם את החמורות ביותר. הם נוהגים כך משום שאתם נחשבים לאנשי סוד חכמים ונפלאים שלא יפיצו את בעיותיהם לאחרים, ובעלי חוש צדק מפותח, ולכן כדאי להתייעץ איתכם בנושאים שונים בידיעה שתספקו פתרונות טובים. בנוסף, בזכות רגישותכם ודאגתכם, אתם לעיתים לא מסוגלים לעמוד מנגד ולראות את אהוביכם סובלים מבעיות שונות, כמו בזוגיות או עם המשפחה. בשל כך, אתם פועלים לעיתים כדי לעזור להם לפתור את צרותיהם, גם אם הן מאתגרות וקשורות לעניינים כספיים, למשל אם הן מצריכות הלוואה גדולה, או לנושאים בריאותיים ומצריכות תמיכה בקרוב משפחה שחולה.
אנשים חזקים שמתמודדים עם קשיים: אנשים מרימים תיקים כבדים מהרצפה

3. הם לא משתפים אחרים בבעיותיהם

בניגוד לסעיף הקודם, בו צוין כי רבים מעדיפים לשתף בצרותיהם אנשים חזקים, הם מצדם דווקא מעדיפים לשמור את בעיותיהם לעצמם ולשאת את משאן הכבד לבד. הסברים אפשריים להתנהגות שכזו היא אי-התאמה לתדמית החזקה שהם טיפחו, או חשש מתפיסתם כחלשים בעייני אחרים. אנשים שכאלו לא יודעים שהרגל שכזה עלול להרחיק אחרים מסביבתם, וכתוצאה מכך להוביל לבדידות שעלולה אפילו להסתיים בדיכאון, כשמנגד, שיתוף עשוי לעזור בהתמודדות עם קשיים ולהפוך את החיים למאושרים יותר. מכאן, אם גם אתם נוהגים לשמור את בעיותיכם לעצמכם, דעו שדווקא כדאי לשתף אותן עם חברים ומשפחה כדי להוריד מעט מהנטל ואולי גם לקבל עזרה, במידת הצורך. כמו כן, אם אתם חוששים מהאופן בו אחרים יתפסו אתכם, אל דאגה, כי מי שמכיר אתכם ודואג לכם באמת, ימשיך לחשוב שאתם האנשים החזקים בעולם.

4. הם דואגים לאחרים, אך שוכחים לדאוג לעצמם...

בזכות חוזקם, טוב לבם והאכפתיות שלהם, הם דואגים לכל מי שמסביבם, ואם גם אתם מתנהגים כך, דעו שאתם שוכחים לחשוב על אדם מאוד חשוב, שהוא אתם, והגיע הזמן שתתחילו לעשות זאת. בנוסף, בגלל התדמית החזקה ונטולת הצרות שלכם, שמשדרת לאחרים שאתם יכולים להתמודד עם כל דבר, הם שוכחים לחשוב עליכם ולדאוג לכם, מתוך תפיסה שאתם לא זקוקים לעזרה לצד אמונה אמיתית שתצליחו להסתדר לבד עם כל אתגר. מפני שהתנהגות שכזו יכולה לפגוע בכם, חשוב לנו להרגיע אתכם ולהזכיר שאכפת להם מכם – הם פשוט יודעים שאתם מסוגלים לעשות הכל  לבדכם. ובכל זאת, אם אתם עדיין מעוניינים בעזרה, לפעמים כל שעליכם לעשות הוא לבקש, בדיוק כפי שציינו קודם.
אנשים חזקים שמתמודדים עם קשיים: שתי בחורות תומכות אחת בשנייה בטיפוס על הר

5. החוזק שלהם יכול לנבוע מסיפור קשה שלא שיתפו עם אחרים

אנו מקווים שהעוצמות שלכם לא מגיעות בעקבות אירועי עבר קשים עימם נאלצתם להתמודד, אך ישנם רבים שחוו אותם והצליחו לצמוח ולפרוח מהם, כדוגמת מחלות או פטירה של אדם שהיה יקר לליבם. אפשר לומר שהאימרה המפורסמת: "מה שלא הורג – מחשל", לגמרי תקפה לגבי אנשים שכאלו, ולמרות שהם מטפחים תדמית חזקה, הם יכולים לעיתים להישבר בכל פעם בה הם נזכרים בעבר המאתגר. אם אתם מזדהים עם מצב שכזה, דעו שמותר לכם להיות עצובים לפעמים, והתנהגות שכזו לא מעידה על חולשה, אלא דווקא על עוצמות אדירות שמאפשרות לכם להתמודד עם הצלקות שנותרו בכם מפעם. יתרה מכך, זכרו שכמו כולם, גם אתם רק בני אדם, ולכן גם לכם מותר להישבר מדי פעם...

6. לעיתים הם חשים חסרי יכולת לבצע מטלות – למרות שהם יכולים לעשות הכל!

אנשים רבים מעמידים פנים שהם חזקים כשהם מחוץ לבית, אבל כשהם חוזרים אליו – הם נאלצים להתמודד עם תחושות קשות כמו בדידות וחוסר ביטחון, שמונעות מהם לבצע מטלות. בנוסף, הם עלולים להילחץ מציפיותיהם הגבוהות של אלו שמסביבם, שנוצרו בעקבות אותה תדמית עוצמתית. התמודדות עם מצבים שכאלו עלולה להוביל לתשישות ולקריסה, וכדי לא להגיע אליה, מומחים רבים ממליצים להם לשתף אחרים בבעיותיהם ודווקא להביע מדי פעם חולשה. יתרה מכך, הם מדגישים שאדם שבוכה מדי פעם הוא לא בהכרח עצוב או חלש, אלא אמיץ ובעל ביטחון עצמי שמאפשר לו להפגין מנעד של רגשות ותחושות בפני אחרים. מכאן, אם אתם חשים חסרי יכולת מדי פעם, הרשו לעצמכם לשבור אפילו במעט את התדמית החזקה והמדהימה שפיתחתם, ובעקבות זאת אחרים יכירו בעוצמתכם האמיתית, ותוכלו להיות מאושרים. 
אנשים חזקים שמתמודדים עם קשיים: בחורה עם בלון בצורת לב

לסיכום, אפילו אם אתם האנשים הכי חזקים בעולם – גם לכם מותר להישבר מדי פעם ולבקש עזרה מאחרים, והתנהגות שכזו לא תגרום לכם להיתפס כחלשים יותר, אלא דווקא תעצים אתכם. יחד עם זאת, ברגעים בהם אתם חשים חלשים ומעוניינים לקבל כוחות, אתם מוזמנים להיעזר בדרכים המועילות האלו.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.