print header

10 משפטים חכמים לחיזוק יומיומי

לכולנו יש ימים קשים בהם אנו לא יודעים בדיוק כיצד להוציא את עצמנו ממצבים מסוימים או  כיצד להרגיש טוב יותר כדי להמשיך הלאה. בימים כאלו אנו צריכים יותר מכל כתף תומכת ואת הכוח שיאפשר לנו לפתור את הבעיות כדי שנוכל להרגיש שוב טוב עם עצמנו ולחזור לשגרה. גם בתקופות כאלו, חשוב לזכור שהכתף התומכת הטובה ביותר היא זו שלכם, ו-10 המשפטים הבאים יעזרו לכם לזכור את זה ולהחזיר לעצמכם את הכוח שאתם צריכים כדי לקום, לנער את עצמכם ולהתמודד עם מה שהחיים מביאים עמם בכל יום בהצלחה.
 
אישה יושבת מול שקיעה
 

1. זה בסדר גמור להיות "מתחילים"

החיים נותנים לנו הזדמנויות רבות לנסות דברים שמעולם לא ניסינו אשר חלקם מאתגרים יותר מאחרים. לעתים, נמצא שאנו נופלים בניסיונות  שלנו להצליח במשימה החדשה שלפנינו, מה שגורם לתסכולים רבים ואפילו לוויתור על המטרה שלנו. למרות הקושי, חשוב לזכור שכמעט אין אדם שמתחיל משהו חדש ומיד חווה הצלחה מסחררת, הניסיון והטעויות הם אלו שמשפרים אותנו ומביאים אותנו למקומות האלו. הרשו לעצמכם להיות "מתחילים" שצריכים ליפול לעתים כדי לקום מחדש ולהתחיל שוב בצורה טובה יותר ועם יותר ידע מזה שהיה לכם לפני כן.

2. הפסיקו לברוח כאשר אתם חוששים 

התגובה של אנשים רבים כאשר הם נמצאים במצב שלא נוח להם או שהם אינם יודעים כיצד לפתור, היא לברוח ולא להתמודד עם הבעיה ישירות. כאשר אתם מרגישים שכל מה שאתם רוצים לעשות הוא לברוח ממה שעומד מולכם, זכרו שאתם נמצאים בדיוק במקום בו אתם אמורים להיות והמצב סביבכם אמור ללמד אתכם משהו חשוב שיעזור לכם להתמודד עם אתגרים אחרים. אל תוותרו על עצמכם ועל מה שאתם יכולים ללמוד ונסו להתמודד עם בעיות בצורה ישירה ולא לברוח מהן.
איש עם תיק גב עומד מול נחל
 

3. אכזבה ותסכול הם כלים מצוינים לדרבון עצמי

אנשים רבים נוטים לשקוע ברגשות השליליים שלהם ולהתמקד בהם במקום במטרה שלפניהם. אכזבה ותסכול שאנו חווים בחיים הם בהחלט לא נעימים, אך ניתן להפוך את הקערה על פיה אם רק משתמשים בהם בצורה אחרת מלבד אמצעי לדיכוי עצמי. כאשר יש לכם רגעים בהם אתם מרגישים מתוסכלים או מאוכזבים מעצמכם או מאנשים סביבכם, השתמשו בכך ככלי להשתפר ולהרגיש טוב יותר במקום להתעצבן ולדרוך במקום. זכרו שאתם אלו ששולטים בתגובות שלכם למצבים מסוימים וההחלטה להתקדם הלאה ולצמוח מתוך אירועים שליליים נמצאת בידיים שלכם בלבד.

4. אתם לא קורבן של נסיבות החיים

כמה פעמים קרה לכם ששקעתם ברחמים עצמיים בגלל דברים ש"קרו לכם" והרגשתם כקורבן של נסיבות סביבכם? זה אמנם נוח יותר לחשוב ככה, אך האמת היא שפעמים רבות, בייחוד בחיים הבוגרים, המצב שלנו הוא לא צירוף מקרים תלוי נסיבות, אלא תוצר של ההחלטות שלנו. ככל שאנו מתבגרים השליטה על חיינו גדלה וכאשר אנו עושים החלטה מסוימת ויש לה תוצאה שלילית, אנו לא יכולים להאשים אף אחד אחד מסביב בתוצאות. ברגע שתבינו שאתם אלו שאחראיים למה שקורה לכם, תוכלו להבין גם שהשליטה על תיקון המצב היא בידכם ויש לכם את הכוח לעשות זאת כאשר תחליטו שאתם רוצים.
אישה אוחזת את פניה בידיה

5. אל תשוו את ההתקדמות שלכם לזו של אחרים

כאשר אתם צועדים בשביל החיים וכל העת רק מסתכלים על רגליהם של אחרים, לעולם לא תוכלו לראות את הדרך שעברתם ואת זו שנפרשת לפניכם. זה קורה כאשר אתם משווים את עצמכם לאחרים ומתמקדים בהישגים שלהם במקום באלו שלכם. חשוב שתפסיקו לעשות זאת ותבינו שלכל אחד יש שביל משלו ואנחנו לא צריכים להתחרות באחרים או להידמות להם בשום צורה או דרך.

6. בתרבות שמקדשת תוצאות מידיות, היו אלה שנוצרים את המאמץ והרגע

בעולם המהיר של היום, אנחנו רגילים לראות תוצרים מידיים כמעט בכל תחום בחיים: אם זו תרופה לשיכוך כאבים, מזון מהיר או זכייה בסכום כסף שאנשים לא עבדו בשבילו. בעולם שכזה, חשוב שתיקחו צעד אחורה ותעריכו לא רק את התוצאות של דברים מסוימים, אלא את המאמץ והעבודה הקשה שהושקעו בהם. התוצרים אמנם לא תמיד יהיו מידיים, אך כאשר הם יגיעו תוכלו להעריך אותם הרבה יותר משום שתחשבו על כמות המאמץ שהושקעה בהם.
אישה עם זרועות פרושות מעלה עומדת בטבע

7. סבלנות מפתחת כוח פנימי

פעמים רבות אנו ממהרים לכעוס ולהתעצבן בגלל דברים פעוטים או להיות חסרי סבלנות כלפיי האנשים סביבנו ולעתים גם כלפיי עצמנו. זה אמנם דורש לא מעט עבודה, אבל אם תתרגלו סבלנות בכל התחומים בחיים וזה יעזור לכם לגלות כמה כוח טמון בכם. זה הרבה יותר קשה לנצור את הלשון ולא להגיב מיד על דברים מאשר להתפרץ מכל סיבה שלא תהיה, וכאשר תרסנו את התגובות השליליות שלכם, תוכלו להרגיש חזקים מאי פעם.

8. עדיף להיות מותשים ממאמץ מאשר עייפים מחוסר מעש

כאשר אנו עוברים את העמקים והגבעות של החיים ומרגישים מותשים לאחר כל מכשול, זה מפתה לחשוב שכלל לא היינו רוצים לעבור את הדרך הזו, אך חשבו על זה לרגע... האם הייתם מעדיפים לא לעשות דבר ולנהל חיים מנומנמים או לעבור הרפתקאות, קלות וקשות גם יחד, ולצאת מהן מחושלים? התשובה לכך היא שתמיד עדיף להרגיש שהתאמצנו והגענו להישג כלשהו, גדול או קטן ככל שיהיה ולא בחרנו בחוסר מעש שלעתים מעייף הרבה יותר ממאמץ.
אדם עם ציוד טיפוס שוכב על פסגת הר

9. דחייה נועדה כדי לכוון אתכם לדברים שמתאימים לכם באמת

תחושה של דחייה היא בהחלט צורמת וקורה שאנו מתמודדים איתה לא מעט פעמים במהלך החיים. זה יכול להיות ראיון עבודה שלא צלח, פגישה עם האדם שחיבבתם זמן רב ודחה אתכם וכל מקרה אחר בו הרגשתם דחייה ופספוס מעיקים. זה אמנם לא נעים, אך צריך להבין שדחיות הן אלו שגורמות לנו לפנות לאפיקים אחרים ובעצם מנתבות את חיינו למקום מסוים. אולי לא קיבלתם את המשרה במקום העבודה שחשבתם שאתם מתאימים לו, אך בעקבות הראיון שבו תצליחו תיכנסו למקום שיתאים לכם אף יותר, גם אם לא חשבתם כך בהתחלה. הדחיות הן כמו טיפות מים שחוצבות בסלע ויוצרות ממנו משהו מגובש וטוב, אז חשוב לזכור שיש להן תפקיד חשוב ומעצב בחייכם.

10. ספר החיים שלכם הרבה יותר ארוך מהפרק הנוכחי

כמו בספרים ככה במציאות, פרק אחד פשוט לא מספיק כדי להבין את כל העלילה או לשפוט אותה. כך גם בחיים – שום טעות, מכשול, דחייה או מעשה לא מגדירים באופן מוחלט את מי שאתם. סיפור החיים שלכם הוא ארוך ומלא פיתולים ופניות שלא תמיד ניתן לצפות מראש וזה מה שהופך אותם למעניינים כל כך. זכרו שאתם כוללים מכלול של תכונות אופי, פגמים ומעלות ואין דבר אחד בלבד שמגדיר אתכם, אז המשיכו לכתוב את ספר החיים שלכם וליהנות מהסיפורים החדשים שמחכים ממש מעבר לפינה.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.