print header

מה המזל שלך מספר על התנהלותך הכלכלית?

  כל אחד מאיתנו מתנהל בצורה אחרת מבחינה כלכלית; חלקנו חוסכים כל שקל שאפשר בסוף החודש, ואילו אחרים מבזבזים את השקל הזה באותה מהירות שבה הגיע מבלי לחוש רגשות אשמה. היחס שלכם לכסף וההתנהלות הכלכלית שלכם קשורים רבות לילדותכם ולמשפחה שממנה באתם, אך תופתעו לשמוע כי גם למזל האסטרולוגי שלכם. לא מאמינים? בחרו את המזל שלכם וגלו מה הוא מספר על ההתנהלות הכלכלית שלכם. אתם תגלו שזה לא רחוק כלל מהמציאות, ותקבלו גם טיפ קטן שיעזור לכם להשקיע את כספכם במקומות הנכונים או לחסוך יותר אם אתם מתקשים בכך.

מזל מאזניים

לבני מזל מאזניים חשוב לרצות את האנשים שסביבם, לכן קשה להם להגיד "לא" לחברים או לרכישות ובזבוזים שקשורים אליהם. הצורך של בני מזל מאזניים לרצות אנשים קיים גם בכל הנוגע לעצמם, כלומר הם מרגישים שעליהם לרצות את עצמם ונוטים לעיתים קרובות לקנות פריטים שהם לא באמת זקוקים להם. אם קיים בכם דחף שכזה להוציא כסף ללא מחשבה של 2 רגעים, נסו להימנע משימוש בכרטיס האשראי כשאתם מסתובבים למשל בקניון, ובצעו קניות אך ורק עם הכסף שברשותכם ושבידכם.
 
יש לציין נקודה חיובית לזכותם של בני מזל מאזניים, והיא שהם אנשים יצירתיים מאוד שיכולים לנצל את הכישרונות שלהם כדי למצוא שימוש חדש לחפצים שכבר נמצאים ברשותם במקום לקנות חפצים חדשים. רכזו את המאמצים שלכם בכך ותראו שלא חסר לכם הרבה בחיים כדי להיות מסופקים כבר עכשיו.

מזל עקרב

בני מזל עקרב ידועים בתשוקה הרבה שלהם וכן ביכולתם להישאר בריכוז מוחלט גם אם סביבם יחרב העולם. לכן כשזה נוגע להתנהלות הכלכלית שלהם, ניתן לצפות מהם לאותו הדבר בדיוק – הם יודעים כיצד לחסוך כסף, כלומר הם נמצאים צעד אחד קדימה לפני הרבה מבני המזלות האחרים במקרה שיצטרכו להתמודד עם מצב חירום כלכלי. זה נכון לא רק בהכרח בכל מה שקשור למצב חשבון הבנק, אלא גם לאופי, לקור הרוח ולצורת החשיבה במצב שכזה. 
 
העצה הכללית אליכם היא לעבור על החסכונות והתקציב שלכם ולראות האם יש מקום לשיפור. אם עבר זמן רב מאז שעשיתם זאת בפעם האחרונה, סביר להניח שתמצאו דרכים לחסוך יותר ולשפר את ההתנהלות הכלכלית שלכם, שככל הנראה כבר די טובה.

מזל קשת

בני מזל קשת הם בעלי ביטחון עצמי רב ואומץ מעורר הערצה, ורבים מהם מרגישים שהם יכולים לצאת ולכבוש את העולם בכל רגע נתון. הם אופטימיים מאוד, וכשזה נוגע לכסף הם מעדיפים לבזבז אותו על חוויות יותר מאשר על דברים חומריים. 
 
העצה לבני מזל קשת היא לברר האם ישנן דרכים שבהן הם יכולים להפוך את ההוצאות השגרתיות שלהם, כמו למשל הוצאות על דלק או טיפולים לרכב, להוצאות מוכרות. זה יכול להיות אפשרי אם המקצוע שבחרתם לעצמכם אכן מתאים לאופי שלכם, שדורש מכם להיות תמיד בתנועה ולחקור ולגלות מקומות חדשים.

מזל גדי

בני מזל גדי מציבים רף גבוה לכולם בכל הנוגע להתנהלות כלכלית חכמה. הם אנשים נבונים וסבלניים, וכמעט תמיד הסבלנות שלהם משתלמת. בני מזל גדי נוטים להעריך איכות על פני כמות כשהם רוכשים פריטים חומריים, ולכן סביר להניח שאלו ישמשו אותם למשך שנים רבות יותר ועל ידי כך יחסכו להם עוד כסף בטווח הארוך.
 
אז איפה יש מקום לשיפור? בכל הנוגע לרכישות קטנות, או יותר נכון לחוסר הביצוע שלהן. מאחר שבני מזל גדי נוטים להסתכל על התמונה הגדולה בהתנהלותם הכלכלית, הם שוכחים לבצע רכישות קטנות שנדרשות מהם מפעם לפעם ולהוסיף אותן לרשימת המטלות וההוצאות שלהם, כמו למשל החלפת שמן ברכב או קניית פריטים שחסר בבית ושברצונכם לרכוש אך אינם הכרחיים למחייה בו, למשל שעון קיר.

מזל דלי

עבור בני מזל דלי אין הרגשה טובה יותר מאשר להיות עצמאיים מבחינה כלכלית. המטרות הפיננסיות שלהם תמיד נמצאות בראשם, אך בה בעת אין להם בעיה להשקיע את הכסף שלהם בפעילויות חברתיות, והם אף מעדיפים לעשות זאת במקרים מסוימים. 
 
חשוב שלא תיתנו לאחרים לנצל את המאפיין הזה שלכם, למשל כשמגיע הזמן להתחלק בחשבון אחרי ארוחה במסעדה. תוכלו לוודא זאת גם בדרכים אחרות, למשל על ידי שימוש באפליקציות שמיועדות להתחלקות בתשלומים על דברים שנעשים בקבוצה, כמו Bit, PAY, Paybox וכדומה. זה יעזור לכם לעקוב אחרי הכל ולהשוות את ההשקעה שלכם לזו של אחרים.

מזל דגים

בני מזל דגים מונעים בעיקר מהרגשות שלהם, וזה הופך אותם ל"טרף קל" עבור אנשי מכירות, מאחר שהם נוטים לבצע רכישות אימפולסיביות. הם לאו דווקא מבזבזים את כל כספם על שטויות, אך כשהם רואים הזדמנות של פעם בחיים, או מה שהם תופסים כאחת כזאת, קשה להם לתת לה לחמוק מבין אצבעותיהם. לכן עליהם להיזהר ממבצעים ולבחון היטב האם הם באמת צריכים את מה שהם מעוניינים לרכוש.
 
ההמלצה לבני מזל דגים היא להתחיל להשקיע את כספם ולבנות הון לטווח ארוך, או לשלם ראשית את החובות שלהם לפני שיבצעו רכישות נוספות שרק יוסיפו להן עוד. הנטייה שלהם לאימפולסיביות תקשה עליהם, אך זה מאמץ שבסוף בהחלט משתלם.

מזל טלה

לבני מזל טלה יש מנטליות של אנשי ציד ולקט, וזה מתבטא בהתנהלות הכלכלית שלהם בכך שהם מחפשים בלי הרף עסקאות שוות או מבצעים משתלמים, והם תמיד יהיו אלו שמוצאים פריטים יקרים במחירי מציאה. עם זאת, ברגע שהם מתחייבים לעסקה מסוימת הם עלולים למצוא את עצמם מבזבזים יותר ממה שקיוו, בין אם זה לצורך המשך ניהול העסקה ובין אם עבור הוצאות חדשות ונוספות שקשורות לפריט שרכשו.
 
על בני מזל טלה להיות ערים לאפשרויות האלה ולשקול את התשובות לשאלות על הנקודות האלו כשהם עומדים לבצע רכישה או להשקיע את כספם בדבר מה. אם אפשר, עדיף שיתנו לעצמם תקופת צינון של 24 שעות לפני כל רכישה גדולה – זה ימנע הרבה הוצאות מיותרות.

מזל שור

בני מזל שור יכולים להיתפס כאנשים נהנתנים, ועל אף שהם נמשכים ליוקרה, הם מעדיפים פשוט להשקיע את כספם בדברים איכותיים שיישמרו על הערך שלהם לאורך זמן. הם לא צריכים לדאוג מכך מכיוון שהם יודעים כיצד לשמור על סדר עדיפויות חכם ונכון, גם כשהם מפנקים את עצמם.
 
הבעיה העיקרית של בני מזל שור היא עקשנותם, אשר מקשה עליהם לערוך שינויים בחיים, וזה כולל שינויים כלכליים. יתכן שיש דברים שהם התרגלו לעשות בדרך מסוימת כבר במשך שנים רבות, אך כיום יש כלים אחרים ומשתלמים יותר שיכולים לסייע להם להשיג את אותן המטרות. מומלץ שיישקלו שימוש בהם ולא יפסלו אותם על הסף רק מכיוון שהתרגלו לדרך מסוימת אחת.

מזל תאומים

בני מזל תאומים חווים התרגשות עצומה לקראת בזבוז כספים על חוויות חדשות או אפילו על דברים שהם לא יודעים לאן יובילו אותם, ובה בעת הם נמנעים מרכישת סתם דברים חומריים. הצד האינטלקטואלי שלהם מגיע לשיאו כשהם עושים רכישה, משום שהם נוטים לעשות מחקר מעמיק בנוגע למחירים ולמוצרים לפני שהם קונים אותם.
 
עם זאת, עליהם להיזהר מפני הנטייה שלהם לבזבז כסף כשמשעמם להם. במקום, הם צריכים לחסוך את כספם בדרכים שונות – בין אם בקופת חיסכון ובין אם בתיק השקעות – וזאת כדי שיבטיחו לעצמם שיהיה להם כסף לקראת ההרפתקה הגדולה הבאה בחייהם.

מזל סרטן

לבני מזל סרטן חשוב מאוד להרגיש בנוח בביתם, והם יעדיפו להשקיע את כספם בכל מה שישדרג את האזורים האהובים עליהם בו. אלו לא חייבים להיות דברים יוצאי דופן, וההשקעה יכולה להתבטא פשוט בכריות ומצעים איכותיים, כשאלו יהיו עדיפים על פני בזבוז כסף במסעדה למשל. הם למעשה קונים רק את מה שבאמת נדרש להם וידועים בכך שהם טובים בלחסוך כסף, כך שסביר להניח שמצבם הכלכלי יציב.
 
אז מה הטיפ בשבילכם, בני מזל סרטן? אם אתם לא עושים זאת, עליכם להתחיל להציב גבולות לחברים ולבני משפחה בכל הנוגע להלוואות כספים. אם אתם חוצים את גבולות החשבון שלכם או אם האדם שמבקש מכם הלוואה עוד לא החזיר לכם אחת קודמת, שקלו היטב האם אתם מוכנים להמשיך ולהשקיע באחרים את הכסף שאתם אמורים להשקיע בעצמכם.

מזל אריה

לבני מזל אריה יש לב גדול והם אדיבים מאוד כלפי חבריהם. יחד עם זאת, הם אוהבים להרשים אחרים, ולכן נוטים לבזבז כסף בקלות ובמיוחד כשהם בסביבת אנשים. לבני מזל אריה קל מאוד להיכנס לחוב רציני שקשה לצאת ממנו, וכמובן שמומלץ להימנע מכך בכל מחיר.
 
על בני מזל אריה לשקול היטב כל הוצאה משמעותית שלהם לפני שהם עושים אותה, ולתת לעצמם תקופת מחשבה שנייה של 24 שעות לפני שיתחייבו להשקעה. יכולות האנליטיקה שלהם יסייעו להם להסתכל על התמונה המלאה ולעשות החלטה מושכלת, אך זאת רק אם יתנו לעצמם את הזמן – זה לא יקרה מיד על המקום.

מזל בתולה

לבני מזל בתולה יש ביטחון רב בנוגע להתנהלות הכלכלית שלהם, והם נוטים להיות מעשיים ומחושבים מאוד בכל הנוגע לבזבוזים. למעשה, לרוב הם נמנעים באופן מוחלט מבזבוז כסף על חפצים שאינם נדרשים להם באמת או שאין להם ערך אמיתי, אך זה גם אומר שהם מחזיקים את המושכות חזק מאוד ומהססים לקראת כל רכישה שהם אמורים לעשות עבור עצמם.
 
היופי זה שאם באמת ישנה רכישה נדרשת עבורם, היא תיעשה כך או כך כי לא ניתן יהיה לברוח ממנה. אז מה לעשות במקרה האחר שבו ההססנות גורמת להם להרגיש רע על כך שהם לא משקיעים בעצמם מספיק? במקום לרכוש פריט שאינם בטוחים לגביו, מומלץ שישקיעו את הכסף שהיו משלמים עליו וישימו אותו בצד לקראת רכישה עתידית שתבטיח להם יותר ביטחון או תועלת.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.