print header

9 אמיתות קשות שאתם חייבים לשמוע ולזכור כדי לשפר את חייכם

 כמה מאיתנו אוהבים לשמוע את האמת המרה והכואבת? לעיתים אנו מעדיפים לחיות בעולם מושלם, שבו כולם פורשים בפנינו שטיח אדום. במציאות שכזו אנו תמיד בסדר ומצביעים אצבע מאשימה כלפי האחרים, שלא משרתים אותנו או עוזרים לנו להתקדם לאן שאנו רוצים. עם זאת, החיים הם לא באמת "תכנית כבקשתך", ומי שרוצה להצליח צריך לעבוד קשה ולקחת בשתי ידיים את האחריות על גורלו. לשם כך, צריך לנקות היטב את האוזניים ולהקשיב בלב פתוח לאמת שלפעמים מעט קשה לשמוע, גם אם היא אומרת שאתם לא מתנהגים כמו שצריך. לפי ג'וליאן סמית', סופר אמריקאי וקאוצ'ר עסקי, האמת הזו בדרך כלל מוסתרת על ידי גורמים שונים בחיינו, שרוצים שנישאר תמימים כדי שיהיה להם קל לשלוט בנו, ולכן גורמים לנו לשקוע באשליות. אך אם אתם באמת רוצים להיות מאושרים ולצמוח, הגיע הזמן לפקוח את העיניים ולהיחשף ל-9 אמיתות קשות לקבלה שחשוב שכל אחד יכיר, יפנים ויזכור לכל החיים.
 
אמיתות שחייבים לזכור: אישה עם עיניים פקוחות, מסמנת V עם אצבעות שתיה ידיה, לצד הפנים

1. רוב הזיכרונות שלכם לא מדויקים

לעיתים אתם זוכרים אירוע חברתי בדרך מסוימת, אך מכרים שלכם שהיו בו מתארים אותו בדרך אחרת לגמרי. הפער המוזר הזה מוסבר בכך שמוחנו מסוגל להתל בנו על ידי שינוי ושיבוש הזיכרונות שלנו; המוח שלנו פועל בדרך כזו שלא מאפשרת לנו לאחזר זיכרונות בשלמותם, אלא קודם כל רק את התמונה האחרונה שנחקקה מהם, ולאחר מכן תמונות נוספות שיש בראשנו ממנו ושמתאגדות לכדי פאזל שלם, שלא בטוח שמשקף את המציאות שקרתה. למשל, אתם יכולים לזכור שהוגשה לכם מנה מסוימת בפגישה הראשונה עם אהובי לבכם, כשבפועל היא מעולם לא הייתה על הפרק. בשל כך, הזיכרון שלנו לא ממש מדויק, ולפיכך כדאי לכם להסתמך על הוכחות מוצקות כמו תמונות.

2. לא כולנו מגיעים מרקע דומה

כל אחד מאיתנו מגיע מרקע וממעמד חברתי שונה – יש כאלו שחיים בארמונות ונראה כי כל העולם נפרש בפניהם, לעומת אחרים שגרים באזורי עוני ונאלצים להילחם על פת לחם. ההיגיון הבריא אומר שככל שאדם מגיע מסביבה אמידה ויציבה יותר, כך יהיה לו קל יותר להסתדר בעולם וחייו יהיו טובים יותר. עם זאת, זוהי לא סיבה מספיק טובה בשביל לוותר מראש ולקבוע שאדם שלא נולד עם כפית של זהב בפה – לא יוכל לשנות את גורלו ולהצליח בעולם. אם גם אתם מרחמים על עצמכם ובטוחים שנקודת הפתיחה החלשה שלכם תוביל אתכם לאבדון, הגיע הזמן שתשנו תפיסה, תפסיקו להסתכל על אחרים ותתחילו לעבוד קשה בשביל לפרוח ולהגיע ליעדכם.

3. אף אחד לא רוצה לאהוב מישהו שלא מחזיר אהבה

אם גם אתם גדלתם על אגדות וסרטים אמריקאים, כנראה שחונכתם כבר מגיל צעיר שעליכם לשבת ולחכות לבואו של נסיך על סוס לבן שיגאל אתכם מבדידותכם, או לבואה של נסיכה שרק מחכה לאביר שלה. מה ששכחו לספר לכם הוא שהחיים מעט שונים, ואם באמת תפעלו כך, לא תזכו לחיות עם אהובי לבכם ב"אושר ועושר עד עצם היום הזה". אם אתם רוצים להיות מאושרים באמת, אל תמתינו בחוסר מעש עד שמישהו יציל אתכם ויהיה אחראי על שמחת החיים שלכם, או מנגד ייפול לידיכם מהשמיים, וגם אל תתפשרו על אחד שלא מעניק לכם את האהבה שאתם ראויים לה. במקום זאת, צאו החוצה וחפשו בעצמכם את האחד או האחת שלכם, בידיעה שהזוגיות ביניכם לא תהיה מושלמת, אלא כמו רכבת הרים – רצופה בעליות ומורדות.
אמיתות שחייבים לזכור: בני זוג כעוסים יושבים על ספסל

4. העולם לא חייב לכם כלום

אנשים רבים שהם יפים, חכמים או נמצאים בתפקידי מפתח במקום עבודתם, חושבים שכל העולם ואשתו חייבים להם משהו. בשל כך, הם מאמצים לעצמם אחת משתי תפיסות חיים – מלחמת הישרדות על מקומם בעולם הזה, או רחמים עצמיים על כך שהם לא זוכים לכל ההטבות שהם בטוחים שמגיעות להם. אם אתם מזדהים עם הדילמה הזו ובחרתם ללכת במסלול הראשון, עליכם להיות מודעים לכך שהדרך שלכם אל הפסגה לא תמיד תהיה קלה וסלולה, ושתצטרכו לפעמים לאתגר את עצמכם. עם זאת, אם גם אתם חשים לעתים שמגיע לכם להצליח בחיים בגלל הסיבות שמנינו, ועסוקים ברחמים עצמיים, הגיע הזמן שתקומו ותילחמו על מקומכם, מתוך ידיעה שאף אחד לא חייב לכם כלום.

5. החיים שלכם אף פעם לא יהיו מושלמים

כולנו מחכים לרגע הנכון לעשות דברים מסוימים – להתחתן, להביא ילדים, להחליף עבודה, לעבור דירה וכדומה, אך האם ההמתנה הזו מוצדקת? לא בהכרח, ולפי מומחים, היא נובעת מחשש משינויים ומעזיבת אזור הנוחות שלנו. בשל כך, כמו בסעיפים קודמים, הם קוראים לכם לקום ולעשות, כי "הרגע הנכון" הזה שאתם כל כך מצפים לו – כנראה לא יגיע בקרוב, אם בכלל. למשל, אל תדחו זוגיות לטובת קריירה, יתכן שתמצאו את עצמכם מאוד עשירים בעתיד הרחוק, אך גם בודדים ועצובים. במקום זאת אתגרו את עצמכם, העזו ונפצו את הפחדים והחששות שלכם. אם לא תעשו זאת – אתם כנראה תחיו בתחושת החמצה אדירה.

6. יש לכם יותר זמן ממה שאתם חושבים

אתם ממעטים להיפגש עם החברים או ללכת לחדר כושר כי "אין זמן"? שבוע שלם מונה 168 שעות, וסביר להניח שאם הייתם רוצים לעשות זאת – הייתם מוצאים לכך רגע. ההסבר להתנהגותכם, שהגיע הזמן שתודו בו, הוא שמצבכם החברתי והבריאותי ממוקמים נמוך בסדרי העדיפויות שלכם, ולכן אתם בוחרים לעשות דברים אחרים, כמו למשל לשבת ולאכול חטיפים מול הטלוויזיה. ברגע שבאמת יהיה לכם חשוב לצאת לבלות עם חבריכם, לשמור על הבריאות ואפילו לעזור לבני הזוג במטלות הבית – אתם תמצאו לכך את הזמן, כי מדובר בעניין של רצון. בדומה לכך, אל תאמינו לאחרים כשהם אומרים לכם שאין להם רגע להתקשר אליכם או להיפגש איתכם, כי יכול להיות שהם פשוט לא מעוניינים בכך ושלא באמת אכפת להם מכם. ברגע שתבינו זאת ותפסיקו לחשוב עליהם, חייכם ישתפרו פלאים.
אמיתות שחייבים לזכור: שעון חול ומסביביו שעונים וצנצנות

7. אתם לא יכולים להיות מושלמים עבור כולם

אתם יכולים להיות אדיבים ולתרום ולעזור לזולת מכל הלב ויותר מאנשים אחרים. יתכן שיש לכם את הגוף המושלם, שיער גולש ומעורר קנאה ועיניים מהפנטות. אולי יש לכם שני תארים שהשגתם בקלות ובהצלחה יתרה. למרות כל הסיבות האלו, שללא ספק צריכות לגרום לכם להרגיש טוב עם עצמכם, תמיד יהיו אנשים שישפטו אתכם לרעה ויפסלו אתכם ככה סתם, ללא כל סיבה נראית לעין; הם יחשבו שאתם לא רזים מספיק למרות שאתם חטובים למדי, לא חכמים דיו למרות שיש לכם קבלות בשטח, ולא תורמים לקהילה מרצון אמיתי. השאירו את דעותיהם להם, כי הדבר היחידי שאמור לעניין אתכם הוא מה שאתם חושבים על עצמכם, ושאתם מרוצים מהאדם שאתם.

8. החיים לא תמיד צודקים

לא פעם אנו נתקלים בחיים במצבים לא צודקים, למשל, כשלא מעריכים אותנו בעבודה ומעדיפים לקדם עמית פחות ראוי מאיתנו בחברה, או כשבן הזוג בוחר לנטוש דווקא בתקופת משבר שבה אנחנו הכי זקוקים לו. אנו מניחים שלא פעם תהיתם מדוע עליכם להשקיע אם "רשע וטוב לו", ואם אתם לא זוכים לתמורה שמגיעה לכם. לשם כך, מומחים יבקשו מכם להיזכר בכל אותם רגעים שבהם ילדיכם אמרו לכם שדבר מה הוא "לא פייר!", ואתם עניתם להם שאין מה לעשות, החיים לא תמיד צודקים. אמצו את התשובה הזו לחייכם, והבינו שלפעמים עליכם להנמיך ציפיות ולעשות דברים מבלי לצפות לתמורה. פשוט הפנימו שהחיים לא צודקים, ואז תרגישו נהדר כשהם יפתיעו אתכם, בתקווה שהם יעשו זאת כמה שיותר.

9. האדם בעל הסיכוי הגבוה ביותר להרוג אתכם – הוא אתם בעצמכם

מרבים לצרוך אוכל לא בריא, מעשנים כמה קופסאות ביום וממעטים לעשות ספורט? כל אלו עלולים להציב אתכם בפני סיכון אדיר. במקום לפחד מאחרים ומדברים שעלולים לקרות ולהזיק לכם מחוץ לבית, הגיע הזמן שקודם כל תתחילו לדאוג לעצמכם. למשל, היעזרו במדריך הבא כדי לאכול בריא, ערכו פעילות ספורטיבית כפי שמתוארת בשלל הכתבות שלנו, חצו בזהירות מעברי חצייה ונהגו כמו שצריך על הכביש. כשאתם עושים זאת, זכרו שאתם אחראיים על הגורל שלכם לטוב ולרע, ולכן כפי שאתם עלולים לפגוע בעצמכם – אתם גם עשויים לשמור על חייכם ולהאריך אותם. בחרו תמיד באפשרות השנייה, וזכרו תמיד שאתם אדונים לעצמכם, ולא אף אדם אחר.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.