print header

מחקר מרתק שעוסק בשמירה על זוגיות ארוכה ואושר בחיים

 מערכות יחסים הן אתגר לא פשוט עבור אנשים רבים, ואם גם אתם חשים שחיי הנישואין שלכם הם כמו רכבת הרים - דעו שאתם לא לבד. אנשים רבים בטוחים שיצליחו לשמור על זוגיות מאושרת ומושלמת גם לאחר החתונה, אך לעיתים הם נאלצים להתמודד עם קשיים מתסכלים שלא חשבו שיצוצו בהמשך ושפוגמים באושר שלהם. אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בנישואין הוא שמירה על זוגיות בריאה, בעיקר לאחר שנים רבות, ואנשים שנתקלים בו מחפשים לרוב את פתרון הקסם שיסייע להם בכך. אם גם אתם מתמודדים עם מצב שכזה, אנו שמחים להציג בפניכם מחקר מרתק משנת 2014, שהוביל לממצאים מדהימים שקשורים לזוגיות מאושרת ויתחבבו בעיקר על נשים. אספנו עבורכם את עיקרי המחקר, שכוללים את סוד הקסם שעזר לרבים לשמור על זוגיות ארוכה ובריאה, וכתוצאה מכך גם להיות מאושרים בחיים.
מחקר על זוגיות מאושרת: זוג מבוגר מחזיק כוסות יין במטבח ומחייך

נושא ושיטת המחקר

במסגרת מחקר מרתק זה, שבוצע על ידי חוקרים מאוניברסיטת מישיגן וממוסדות אקדמאיים נוספים מארצות הברית, נבחנו רגשותיהם של בני הזוג שהשתתפו בו, בשאיפה לברר כיצד ניתן לזכות בזוגיות מאושרת וארוכה, ואיך מערכת יחסים שכזו בקרב מבוגרים משפיעה על סיפוקם מהחיים. החוקרים ניתחו נתונים של למעלה מ-300 זוגות בנושאי הכנסה, בריאות וכדומה, שנשואים בממוצע 39 שנים ושלפחות אחד מבני הזוג עבר את גיל 60.
 
כדי למדוד את איכות הנישואין, נקטו החוקרים בשתי שיטות שונות שנועדו לספק מבט יותר מעמיק על הנושא. במסגרת הראשונה נשאלו הנבדקים אודות הזוגיות שלהם, למשל, האם הם חשים מוערכים ומובנים על ידי אהובם והאם הם מרבים להתווכח זה עם זו. במהלך השנייה, הם נתבקשו לתעד ביומן כמה שמחים הם היו ביממה שחלפה, במהלך ביצוע פעולות מסוימות כמו קניות או צפייה בטלוויזיה.
מחקר על זוגיות מאושרת: שקיות של קניות

ממצאי המחקר

משתתפי המחקר נתבקשו לתת ניקוד לסיפוקם הכללי מחייהם בתחומים שונים לרבות חיי נישואין, כאשר הציון הגבוה ביותר היה 6. הניקוד הממוצע שהתקבל בסעיף הנוגע לזוגיות היה 5, כאשר גברים נתנו ניקוד גבוה יותר מנשותיהם. דבורה קר, אחת החוקרות, אמרה שלאחר בדיקות שונות שנעשו במסגרת המחקר וכללו נתון זה, נמצא קשר בין נישואין בריאים לתחושות סיפוק ואושר בחיים בקרב שני בני הזוג.
 
ממצא מעניין נוסף שנמצא במחקר קשור לטיפול באהוב חולה או שאינו מרגיש טוב, ומראה הבדלים בין בני הזוג; נשים שבעליהן חלה חשו פחות שמחות, בעוד שבמצב הפוך – גברים לא הושפעו ממצבן הבריאותי של בנות זוגם. אחד ההסברים האפשריים לכך, שנשים רבות ודאי מכירות, הוא שהן נוהגות לטפל באהוביהן ובעקבות כך הופכות ללחוצות יותר, בעוד שכשהן לא חשות בטוב, הן בדרך כלל לא פונות אל אהוביהם אלא מבקשות עזרה מבנותיהן. בגלל שגברים לא מעורבים בטיפול בבנות זוגם, הם לא מושפעים ממצבן הבריאותי. 
מחקר על זוגיות מאושרת: אישה מבוגרת אוחזת יד של בן זוגה

כמה מילות סיכום

אנשים רבים מחפשים את הקסם שיהפכו את מערכת היחסים שלהם למאושרת וארוכה, והמחקר החשוב הזה מספק להם את הפתרון המושלם: לגרום לאישה להיות מאושרת. אין זה אומר שעל הגברים לוותר ולסבול כל הזמן כדי שנשותיהם יהיו מרוצות, אך הם כן צריכים לעשות מאמצים כדי לוודא שטוב לה בזוגיות, בידיעה שהאושר שלה יתגלה כמתגמל ויהפוך אותם לאנשים שמחים ומסופקים יותר בחיים. כיצד תעשו זאת? ישנן דרכים רבות, כשהבסיסיות שבהן הן להחמיא מדי פעם, להביא פרחים ושוקולדים עם חיוך ולתת את החיבוק החם והאוהב ביותר שאפשר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.