print header

9 דברים שאתם עושים בלי לשים לב ושפוגעים בזוגיות שלכם

אנשים רבים שחווים פרידה יוצאים ממנה מבולבלים מפני שהם לא מצליחים לפענח מה בדיוק הוביל לפיצול שלהם מבני זוגם. התהיות הללו מטרידות את מרביתנו, בייחוד כאשר נראה שהיחסים עם בני זוגנו היו בסדר במרבית הזמן ולא היו סימנים ברורים לפרידה באופק. למרות שחשוב שיחסים יתנהלו על מי מנוחות, אין זה אומר שהם לא יכולים להיות בעייתיים ואף עלולים להיגמר בפרידה, מפני שלעתים אנו או בני זוגנו עושים דברים קטנים בלי משים שהופכים לעניין גדול. כדי שזה לא יקרה לכם, חשוב שתשימו לב ל-9 ההרגלים הבאים שפוגעים במערכות יחסים מבלי שאתם או בני זוגכם שמים לב אליהם בחיי השגרה שלכם יחדיו.
 
דברים שעושים בלי לשים לב שפוגעים בזוגיות: זוג שוכב על שטיח
 

1. שיטת ה"ניקוד"

באופן כמעט בלתי נמנע, בני זוג רבים מתחילים לנהל "מחברת חשבונות" מורכבת ומסועפת בראשם בנוגע למה שהם עושים, ויותר מזה – בנוגע למה שהצד השני עושה. ניהול מעקב שכזה אחר כמות הפעמים שאתם עושים פעולות מסוימות, כמו שטיפת כלים למשל, עלול להזיק ליחסים במידה ניכרת מפני שהוא יוצר תחושה של חוסר איזון אצל אחד הצדדים וכן תסכול רב כתוצאה מכך. הצד שנוטה לעשות רשימה שכזו הכי הרבה במערכת היחסים נתפס בעיני הצד השני בתור אדם קטנוני שחייב לקבל משוב על כל פעולה, ואף אחד לא רוצה להיתפס באופן הזה בעיני האדם שהוא אוהב.

2. אובדן של מיסתורין

מערכות יחסים זוגיות מבוססות על אינטימיות שבמסגרתה בני הזוג חושפים דברים אישיים בפני הצד השני, ולא חוששים להפגין את אופיים האמיתי. בעוד שזה שלב חשוב מאוד בדרך לפיתוח של אמון וגם תחושה של קרבה עם בני זוג, יש דברים שמומלץ לשמור לעצמנו לעתים, מפני שאף אדם לא צריך לדעת עלינו הכל. כדי לשמור על תחושת המיסתורין, חשוב להראות לבני זוגכם שאתם עדיין יודעים להפתיע אותם עם מחוות קטנות של אהבה ומידע מפתיע שיעזור לשמור על הגחלת, גם ככל שהשנים עוברות, על ידי גיוון ויצירת רגעים מפתיעים.
דברים שעושים בלי לשים לב שפוגעים בזוגיות: זוג יושב בטבע

3. מתן משוב מבלי שנתבקשתם לעשות זאת

כולנו נופלים במלכודת הזו לעתים ומביעים את הדעה שלנו גם כשאף אחד לא ביקש אותה. כשאתם מייעצים לבני זוגכם לעשות משהו או מעבירים עליו ביקורת בלי שהוא ביקש שתעשו זאת באופן מפורש, אתם כנראה עושים זאת ממקום של אהבה, אבל אף אדם לא רוצה להרגיש שהוא נמצא תחת זכוכית מגדלת כל הזמן. בעת ניהול שיחות עם בני זוגכם, הדבר החשוב ביותר הוא האזנה, מכיוון שפעמים רבות כל מה שהם רוצים לעשות זה לפרוק את מה שמעיק עליהם. אם הם ירצו עצה או ביקורת, הם לא יחששו לעשות לבקש אותם, אך שיחות ביקורתיות בכל עת יובילו בסופו של דבר למתחים ולערעור הביטחון של הצד השני במערכת הזוגית.
 

4. בילוי יותר מדי זמן יחדיו

בילויים משותפים עם בני הזוג הם חשובים מאין כמוהם, אך כאשר הם מכלים את כל זמנכם, זה עלול להוביל לתלות לא בריאה אחד בשנייה. בתחילת מערכת היחסים זה טבעי לרצות לבלות כל רגע פנוי יחדיו, אך מעבר לזוגיות, יש לכם חיים שלמים שכוללים עבודה, תחביבים וחברים, שגם הם דורשים תשומת לב ויתרה מזאת, חשובים עבור זוגיות בריאה. אם תמקדו את כל תשומת לבכם בבני זוגכם, הם יהפכו למרכז היקום שלכם, ויום אחד כשתרצו לבלות זמן בנפרד, תגלו שזה כמעט בלתי אפשרי. יחסי תלות מסוג זה מאפיינים מערכת יחסים לא בריאה, ולכן חשוב להיות ערניים למצב הזה ולא לשקוע לתוכו בלי משים, מפני שהוא רק יזיק בטווח הארוך.
דברים שעושים בלי לשים לב שפוגעים בזוגיות: גבר נושק לצווארה של בת זוגו המחויכת

5. התעלמות מבני הזוג ברגעים חסרי משמעות כביכול 

ניהול שיחות עמוקות עם בני הזוג שלנו מאפשר לנו להכיר אותם וגם להעמיק את הקרבה אליהם, אבל אין זה אומר שזה סוג השיחות היחיד שהוא בעל החשיבות. כאשר אתם יושבים על הספה יחד עם בני זוגכם והם מפטפטים, חשוב שתשתדלו לשים לב לדבריהם מפני שהם חשובים עבורם, גם אם אתם לא מרגישים באותו אופן. התעלמות מדבריו ורצונותיו של אדם, אפילו אם הם נראים פעוטים בעינינו, יוצרת פגיעה בתחושות שלו ופעמים רבות גם תהיות בנוגע להמשך היחסים, ויש להיות ערים גם לרגעים הקטנים שבהם בני זוגנו זקוקים לנו, ולא רק לרגעי משבר.

6. השוואת בני הזוג לאנשים אחרים

במהלך חיינו אנו מכירים אנשים רבים שמשפיעים עלינו בצורה כזו או אחרת ונחרטים בזיכרון שלנו. טבעי שנחשוב על האנשים הללו מדי פעם, אך להשוות את בני זוגנו אליהם זה לא הוגן ואפילו פוגעני, ואין זה משנה אם מדובר בחבר, מכר מהעבר או בן זוג שהיינו איתו לפני שנים. משפטי השוואה קטנים שאתם אומרים בלי משים לבני הזוג שלכם פוגעים גם בהם וגם במערכת היחסים שלכם, ובעצם מעבירים תחושה שבני הזוג שלכם לא טובים דיים ולא מספקים אתכם, ולכן חשוב לתפוס את עצמכם ברגעים הללו ולהימנע מהם כליל.
דברים שעושים בלי לשים לב שפוגעים בזוגיות: צילום פרופיל של זוג שעומד בגב זה לזה

7. שתיקה ברגעים בהם צריך לדבר

לעתים האנשים הקרובים אלינו ביותר הם אלו שהכי קשה לנו לדבר עמם, בייחוד אם יש לנו תחושות שליליות לגביהם. כאשר בני זוג שותקים במערכת יחסים ולא מעבירים לצד השני דברים שמפריעים להם, הם בעצם מכניסים את עצמם לכלא שבו הרגשות שלהם רק מתעצמים ומחמירים עם הזמן, ובכך הם מזיקים למערכת היחסים. למרות שזה מאתגר להגיד לבני הזוג שלכם שיש דברים שאתם לא מרוצים מהם, חשוב שתעבירו להם את התחושות שלכם בצורה נעימה אך החלטית שתגרום להם להבין שיש דברים שמפריעים לכם. שתיקה בנוגע לאותן נקודות שליליות תפריע לא רק לכם, אלא גם לצד השני כאשר הוא יגלה שחשבתם עליהן זמן רב מבלי לומר מילה, ולכן חשוב שלא תשמרו דברים משמעותיים בבטן, אלא תשתפו אותם.

8. ניסיונות חוזרים לשנות את הצד השני

אחד הדברים שבני זוג רבים לא שמים לב שהם עושים זה ניסיונות "קטנים" לשנות את הצד השני. זה יכול להיות באמצעות הערות חוזרות על התנהגות מסוימת, מבטים שמביעים חוסר שביעות רצון או זלזול בבני הזוג כשהם עושים משהו בצורה לא נכונה. כאשר הצד השני מרגיש שהאדם שאמור לאהוב אותו ללא תנאים לא מרוצה ממנו פעמים רבות, הדבר עלול לגרום לקרע ביחסים. ניהול שיחות על שיפור היחסים הן חשובות, אך מטרתן היא להגיע לעמק השווה ולפשרה ולא לנסות לשנות צד אחד באופן מוחלט – התנהגות שיש להימנע ממנה אם אתם רוצים שהזוגיות שלכם תמשיך בצורה טובה.
דברים שעושים בלי לשים לב שפוגעים בזוגיות: איור של זוג על פני הים

9. לקיחת הצד השני כמובן מאליו

ככל שעוברות השנים, נוצרים בכל מערכת יחסים הרגלים שונים יחד עם בני הזוג וגם בנפרד מהם, שמאפשרים לנו לדעת מה יביא איתו כל יום וכיצד אנו ננהג. השגרה הזו מבורכת פעמים רבות, אך כאשר מתחילים להתייחס לבני הזוג כחלק ממנה ותו לא, עלולות לצוץ בעיות. האדם שאתם בוחרים לבלות איתו את חייכם לא צריך להיבלע ברקע שלהם, אלא להיות הצבע המרכזי שמעלה חיוך על פניכם. אם תפסיקו להתייחס לבני זוגכם באופן הזה ולא תוקירו יחד רגעים קטנים וגדולים, עלול להיווצר ריחוק שיפגע ביחסים והיפוך אותם ללא מספקים, וזה מצב שאף זוג לא צריך להגיע אליו.
 
אין ספק שמערכות יחסים הן מורכבות ודורשות תמרון ופשרה רבה, אך זה בהחלט שווה את הטרחה. כדי לשמור על זוגיות טובה ולמנוע פגיעה בה, חשוב שתשימו לב לא רק לרגעים גדולים, אלא גם לדברים כביכול קטנים שאתם עושים בלי לשים לב ואשר פוגעים הן בצד השני והן ביחסים איתו. תשומת הלב הזו תאפשר לכם להשתפר כבני זוג, ואולי גם תראה לכם מחדש מה אתם אוהבים בבני זוגכם ושכחתם עם הזמן.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.