print header

21 טריקים פסיכולוגיים שיעזרו לכם לקרוא אנשים אחרים

בטח תהיתם לפחות פעם אחת בעבר מה מתרחש בראשם של האנשים שסובבים אתכם ואמרתם לעצמכם כמה קלים החיים היו יכולים להיות בעזרת הידע הזה... ובכן יש אנשים שהאינטואיציה שלהם עוזרת להם לקלוט מה מתרחש במחשבותיהם של אחרים, אך אם לכם אין את היכולת הזו, יש לכם כלי אחר שאליו ניתן לפנות: ללמוד כיצד לקרוא שפת גוף! יותר מ-55% מהמידע שאנו מעבירים בזמן שיחה מתבטא בשפת הגוף שלנו, ואלן פיז, מומחית אוסטרלית לשפת גוף, כתבה ספר שלם על הנושא הזה. על פי אלן ישנן שלל מחוות גופניות שיכולות לחשוף את מה שאנשים מנסים להסתיר במודע או שלא במודע, והיום אתם תגלו 21 סימנים שכאלה, שאת רובם אפילו אתם עושים מבלי לדעת.

1. עצימת עיניים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה מדברת עם עיניים עצומות
אם אדם מדבר אתכם בזמן שהעיניים שלו עצומות, זה אומר שהוא מנסה להסתיר מידע מסוים, ולא שהוא מפחד או חושש מכם כמו שרבים נוהגים לחשוב. אותו אדם מנסה כביכול "להיפטר" מכם או להסיר אתכם מטווח מבטו, והוא ככל הנראה היה רוצה גם שתיעלמו מסביבתו באמת.

2. כיסוי הפה עם היד

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של איש שמכסה את פיו עם ידו
זהו מנהג שטבוע בנו עוד מגיל ילדות, בו היינו מכסים את הפה שלנו כשלא רצינו לספר דבר מה למבוגרים. זה נשאר איתנו גם בגיל מבוגר, והנחת היד על הפה או אפילו אצבע אחת על השפתיים עוזרת לנו להימנע מפליטת מילים שאיננו רוצים להגיד. עם זאת, לעיתים מדובר פשוט במחווה שמטרתה להסתיר צחוק.

3. נשיכת חפץ מסוים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר נושך את מוט המשקפיים שלו
אם אתם רואים אדם שנושך את המשקפיים שלו או עט למשל, נסו לעודד אותו. הוא ככל הנראה מוטרד בנוגע לדבר מה, ויתכן כי הוא אפילו אינו יודע זאת. אותו אדם מנסה לספק לעצמו הרגשה בטוחה, כמו בגיל ינקות שבו תינוק מחפש את הפטמה של האם. 

4. הצגת הפנים במלואן

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה משעינה את ראשה על כפות ידיה
באופן כללי, נשים וגברים כאחד נוהגים לחשוף את הפנים שלהם במלואן לבני המין השני שבהם הם מעוניינים, בייחוד כשמניחים את הסנטר על הידיים – תנוחה שכזו מסמלת: "אני מקדיש את כל תשומת הלב שלי אליך". אם אתם שמים לב לכך אצל האדם שיושב מולכם, תנו לו מחמאה שתגביר את הביטחון העצמי שלו ואת תחושת הקרבה שלו אליכם.

5. שפשוף הסנטר

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר משפשף את הסנטר עם האצבע
אנשים נוטים לשפשף את הסנטר שלהם כשהם מנסים להגיע להחלטה. הם עשויים להסתכל בו זמנית למעלה, למטה או לצדדים, אך לכל מבט שכזה אין מטרה מסוימת – הם פשוט שקועים במחשבותיהם ולא שמים לב למקום שאליו הם מסתכלים.

6. שילוב ידיים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה עם ידיים שלובות
זוהי אחת מהמחוות הנפוצות ביותר בעת שיחה עם אחרים, ומפתיע לחשוב על כמה שהיא גורמת לנו להרגיש יותר בנוח – היא עוזרת לנו להגן על עצמנו מפני אחרים. לרוב אנחנו משתמשים בתנוחה הזו כשדבר מה מטריד אותנו בעת השיחה, ואם האדם שמולכם משלב ידיים ככל הנראה אתם מדברים איתו על נושא שגורם לו להרגיש לא בנוח.

7. שינוי תנוחה לעברכם

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה עם מחשוף, מחזיקה את ידיה יחדיו בחלק התחתון של גופה
האם אתם מסכימים שהאישה שבתמונה מזמינה את האדם שמולה להתמקד בה? כשאישה מדברת עם גבר שהיא נמשכת אליו, היא תנסה לשנות את תנוחתה כך שהוא יוכל לראות אותה בדרך הטובה ביותר. היא תיישר את הגב ותבליט את החזה, ויתכן שגם תשלב רגליים. כשהיא תחזיק יד אחת בשנייה בחלק התחתון של גופה, זה סימן מובהק לכך שהיא מעוניינת למשוך את תשומת הלב של האדם שמולה.

8. הישענות קדימה

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה נשענת קדימה
כשאדם נהנה לדבר עם האיש שמולו ורוצה ליצור קשר טוב איתו, הוא לרוב ייטה לכיוונו. בתנוחה שכזו הרגליים עשויות להישאר באותו מקום, בעוד שפלג הגוף העליון שלו ייטה קדימה אל עבר האדם שהוא מדבר אליו.

9. הישענות לאחור

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה נשענת לאחור על כיסא
אם אדם נוטה לאחור על כיסא בזמן שאתם מדברים איתו, זה לרוב מראה על כך שהוא עייף מנושא השיחה או מהשיחה כולה. עם זאת, לפעמים מדובר בתנוחה שמבצעים כשמרגישים לא בנוח בסביבת אדם מסוים.

10. התנדנדות על העקבים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אדם מתנדנד על עקביו
לרוב ילדים נוהגים להתנדנד על העקבים שלהם כשהם לחוצים בנוגע לדבר מה, וכך גם ישנם מבוגרים שנוהגים לבצע זאת באותם המצבים. אם האדם שמולכם מתנדנד על עקביו, ככל הנראה שהוא חש חוסר נוחות אותו הרגע, בין שבגלל משהו שאמרתם ובין שבגלל דבר מה שהטריד אותו עוד קודם לכן.

11. שפשוף ידיים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר שמשפשף את ידיו אחת בשנייה
יש הטוענים שהידיים משדרות את מה שהראש חושב, ושפשוף הידיים יחדיו בדרך כלל מסמל על כך שלאדם שמולכם יש תחושה חיובית בנוגע לנושא המדובר – זה מסמל על תקווה. אנחנו עושים זאת לרוב כשאנחנו חושבים על רווח או דבר טוב מסוים שהעתיד עשוי להביא עמו.

12. לחיצת יד מחבקת בצדדים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של לחיצת יד עוטפת בצדדים
אם אדם לוחץ את ידכם עם שתי ידיו ומקיף אותה מהצדדים, זה מראה על כך שניתן לסמוך עליו – זוהי מחווה שנעשית על ידי אנשים אמינים וכנים.

13. לחיצת יד מחבקת מלמעלה ולמטה

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של לחיצת יד עוטפת מלמעלה ולמטה
הנחת כף יד על גבי כף ידו של אדם אחר מסמלת על סימפתיה, אך זה נכון רק אם זה נעשה באופן מיידי. לעומת זאת, אם לחצתם את ידו של אדם אחר למשך זמן מה ורק לאחר מכן הוא הניח את ידו על כף ידכם, זה עלול להיות סימן לכך שהוא מנסה להגיד לכם תרתי משמע שידו היא על העליונה ביחסים שלכם.

14. לחיצת יד שמחזיקה את האצבעות

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של לחיצת יד עם לפיתת אצבעות
אם מישהו אחר אוחז את קצות כפות ידיכם כשהן פונות כלפי מטה, זה סימן כנה לכך שהוא מוכן לעזור לכם ולא משנה מה תבקשו ממנו.

15. לחיצת יד עם מגע בזרוע

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של שני גברים לוחצים ידיים, והאחד נוגע בזרועו של השני
אם לחצתם יד לאדם אחר והוא נגע במרפק או בגב הזרוע שלכם, זוהי הזמנה לשיחה פרטית ואינטימית, ולעיתים זה מעיד על כך שקיים ביניכם מחסום בתקשורת שאותו אדם רוצה לתקן. ככל שידו תתקרב לאזור החזה שלכם, כך תוכלו לדעת שאותו אדם מזמין אתכם לשיחה אישית ורצינית יותר איתו.

16. הידוק עניבה

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר מהדק את העניבה שלו
סימן שכזה מסמל על דברים שונים בהתאם למצב שבו נעשה. אם גבר עושה זאת ליד אישה נאה, זה סימן לכך שהוא מעוניין בה, אך לעיתים מחווה זו נעשית גם כשאדם בחליפה נמצא ליד אנשים שגורמים לו להרגיש שלא בנוח, כמו למשל במקרה ששיקר להם והוא מפחד שהשקר שלו יתגלה.

17. איסוף לכלוך מהבגדים

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה שאוספת לכלוך מחולצתה
אנשים מתחילים לנקות את הבגדים שלהם מלכלוך, אפילו אם הוא לא קיים, לרוב כשאינם מסכימים עם מה שנאמר להם. בדרך כלל הם לא יגידו שאינם מסכימים במילים ולא יבטאו את דעתם בצורה ברורה, אך אם אתם מבחינים בתנועות שכאלה אתם יכולים להיות בטוחים שקיימת בהם רמה מסוימת של אי הסכמה.

18. הנחת רגליים על השולחן

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר עם רגליים על השולחן
תנוחה שכזו יכולה להעיד על הרבה דברים, ביניהם חוסר כבוד, חוסר נימוס או ניסיון להראות מי הבוס. עם זאת, במקרים מסוימים מדובר פשוט על אנשים שמרגישים בנוח במקום שבו הם נמצאים, אך פסיכולוגים ממליצים שלא לשבת בתנוחה הזו בשום מקום פרט לבית, שכן לרוב היא נתפסת באופן שלילי.

19. ישיבה על כיסא בצורה הפוכה

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר יושב על כיסא הפוך
אנשים רבים מרגישים שמי שיושב מולם בצורה שכזו הינו אדם תוקפני, ואכן זוהי תנוחה שנוהגים להשתמש בה אנשים שתלטניים. אם אתם לא רוצים להיראות חלשים במהלך שיחה מסוימת, נסו לשבת כך בעצמכם ומיד תיתפסו כאנשים חזקים יותר.

20. נדנוד נעל על כף הרגל

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של אישה עם רגליים שלובות שמנדנדת נעל על כף רגלה
רגליים שלובות זו אחת מהתנוחות שנוהגות למשוך תשומת לב של גברים, אך אם אישה משחקת עם הנעל שלה ומנדנדת אותה בזמן ישיבה שכזו, ברוב המקרים היא מנסה למשוך את תשומת הלב של מי שמולה לרגליה. התנוחה הזו מעידה על כך שהאישה נינוחה ורגועה, והיא מסמלת על כך שהיא מעוניינת ביחס של הגבר שמולה.

21. קשר עין רציף

טריקים פסיכולוגיים לקריאת שפת גוף: איור של גבר ואישה ששומרים על קשר עין
העיניים הן החלון לנשמה, ומבט עמוק לתוך העיניים הוא ניסיון לשמור על קשר מיוחד בין שני אנשים. תוכלו לדעת שאדם אחר נמשך אליכם אם תראו שהאישונים שלו מתרחבים כשהוא מסתכל אל תוך עיניכם, ומנגד, אם האישונים נהיים קטנים, תוכלו לדעת שאותו אדם כועס עליכם.
מקור: Brightside

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.