print header

5 סימנים שיכולים לעורר חשד לבגידה

  בכל מערכת יחסים יש משברים, חלקם באשמת גורמים שאינם בשליטתנו וחלקם נובעים מחוסר הבנה או הקשבה, אך הדבר שיכול להרוס זוגיות יותר מכל דבר אחר הוא ללא ספק בגידה. לא מעט אנשים חווים לעתים הרגשה שבן או בת הזוג שלהם בוגדים בהם ומנסים לגלות בדרכים שונות האם זה אכן המצב. לרוב, אי אפשר לשאול באופן ישיר "האם את/ה בוגד/ת בי?", שכן בן או בת זוג בוגדניים לעתים רחוקות יודו באשמה באופן מיידי ללא ראיות. אם כן, מה אמור לגרום לנו לחשוד וכיצד ניתן לגלות האם אנו נבגדים? לפניכם 5 סימנים שיכולים ואמורים לעורר את החשדות שלכם, וגם 3 סיפורים של אנשים ששמו לב לסימנים האלו ופעלו בהתאם כדי לאשש את החשד. כמובן שאין להתייחס למידע הזה כעובדה ושכל מקרה צריך להיבדק לגופו, אך בהחלט מומלץ לפקוח את העיניים יותר אם אתם שמים לב שבני הזוג שלכם מתנהגים באופן מחשיד.
 
גבר עם סימן נשיקה על צווארון החולצה שלו
 

1. יש להם הרגל חדש – להתכתב הרבה בהודעות ולהסתיר אותן

אם בן או בת הזוג לא נהגו להתכתב יותר מדי בהודעות באופן כללי ולפתע החלו להיצמד לסמארטפון ולוואטסאפ יותר מעבר, יתכן שקיימת בעיה. זה אף הופך לסימן אזהרה חמור יותר אם זה קורה במקומות או בשעות מוזרים, למשל התכתבויות רבות בחדר השירותים, בשעות המוקדמות של הבוקר (בן או בת הזוג מתעוררים בשעה שלא אופיינית להם) או בשעות הקטנות של הלילה. דוגמה מצוינת לכך תוכלו לראות בסיפור הבא:
 
אסי ודורית (שמות בדויים), היו נשואים במשך 8 שנים. הם קיימו יחסי מין 4-5 פעמים בשבוע, יצאו באופן קבוע לבילויים, התחבקו על הספה בסלון מדי ערב ולא חוו ריב גדול מעולם. הם גם ידעו את הסיסמאות לתיבות המייל ולסמארטפונים אחד של השנייה והיה ביניהם אמון מלא. לרוב, אסי היה הולך לישון לפני דורית והיא הייתה מצטרפת אליו במיטה בשעות הלילה המאוחרות. בוקר אחד, בזמן שדורית עדיין ישנה, אסי רצה לשלוח הודעה לגיסתו מהטלפון של אשתו וראה שהשיחה השנייה ברשימת ההודעות היא עם בחור בשם ליאור, עליו הוא לא שמע מעולם. הדבר האחרון שליאור שלח היה אימוג'י של לב. 
 
אסי נכנס להתכתבות של דורית וליאור וראה בה תמונות עירום והודעות שלא מתפרשות לשתי פנים. רובן נשלחו בשעות 1-4 לפנות בוקר, כשהוא ישן, ראייה לכך שאשתו ניסתה להסתיר זאת ממנו. אז אסי הבין שדורית בוגדת בו. הוא המשיך את היום כרגיל, העיר את אשתו אחרי שהיא קיבלה מספר הודעות, והיא נכנסה לשירותים להתארגנות יחד עם הסמארטפון, ובו בזמן אסי שמע מבחוץ שהיא קיבלה עוד ועוד הודעות ללא הרף. 
 
באותו הבוקר אסי עדיין לא התעמת עם דורית על הנושא. כשהיא הלכה למקלחת, הוא בדק שוב את ההודעות שלה וגילה שהיא שינתה סיסמה בסמארטפון, ככל הנראה משום שהוא היה קצת מרוחק והיא התחילה לפחד שהוא גילה או יגלה. לאחר שהצליח לנחש את הסיסמה שלה הוא גילה שאשתו וליאור דיברו על מפגש בסוף השבוע וכן על תנוחות שונות שינסו במיטה. לקראת אותו סוף השבוע דורית אמרה לאסי שהיא אמורה להיפגש עם אחותה, זה היה הרגע שבו אסי החליט לשכור חוקר פרטי על מנת שיעקוב אחרי אשתו.
 
בסוף השבוע החוקר הפרטי עקב אחרי דורית, שנפגשה עם ליאור במסעדה, ועדכן את אסי בכל צעד שלהם. לאחר מכן דורית וליאור נסעו לבית מלון והחוקר ניסה לאסוף ראיות כשהוא נשאר במרחק של לפחות 30 מטר מהם בכל עת. הוא הצליח כשצילם את דורית מנשקת את ליאור בלובי של בית המלון, והדבר המפתיע ביותר זה שגם אחותה הייתה שם עם גבר נוסף – היא הייתה חלק מהכל, וגם היא הייתה נשואה! ארבעתם נכנסו לאותו החדר ולא קשה לנחש מה התרחש שם...
ידיים של אישה משתמשות בסמארטפון
 

2. הם משנים את המראה החיצוני בצורה קיצונית מבלי שקרה משהו משמעותי בחייהם

אנשים רבים עוברים "מייקאובר" כשמקדמים אותם בעבודה, כשהם מגיעים לגיל שנחשב עבורם אבן דרך בחיים (40 או 50) או כשהם נכנסים למערכת יחסים חדשה. אם בן או בת הזוג שלכם עברו שינוי שכזה, אבל לא קרה שום דבר שיכול לעורר רצון לעשות זאת, יתכן שהם מסתירים מכם משהו, ויתכן שזו בגידה. יתרה מזאת, אם לשינוי חיצוני שכזה מתלווה גם שינוי קטן שאינו אופייני לבן או בת הזוג, כמו לבישת תחתונים חדשים, קניית בושם חדש או שהם פשוט מתחילים להיות יותר מודעים לגופם שלא מסיבות בריאותיות וללא הערות מצדכם, יתכן שיש לכם סיבה מוצדקת אף יותר לדאגה, כמו במקרה הבא:
 
דור ושגית (שמות בדויים) היו נשואים במשך 18 שנה. שניהם היו באמצע שנות ה-40 לחייהם, ושגית הרגישה שהיא רוצה לעשות משהו חדש עם השיער שלה. עד כאן הכל טוב ויפה, ודור אפילו היה בעד המהפך, אולם זה לא הפסיק שם. במהרה החליטה שגית שהיא צריכה מלתחה חדשה מכף רגל ועד ראש, ואף החלה להשתמש באיפור ססגוני שלא היה אופייני לה בעבר. 
 
דור עדיין לא חשד בדבר, עד ששגית החלה לצאת כשעה מוקדם יותר לעבודה. לטענתה זה היה משום שהחל להיווצר לחץ רב במשרד שדרש ממנה להישאר שעות נוספות, והיא העדיפה פשוט להגיע מוקדם יותר מאשר לצאת מאוחר יותר.
 
לדור גם היה תחביב, הוא היה חובב רחפנים, ובוקר אחד הוא החליט לשלוף את הרחפן שלו, שאליו מחוברת מצלמה, ולעקוב אחרי שגית בדרכה לעבודה. מהר מאוד הוא שם לב שהיא לא הולכת לכיוון תחנת האוטובוס שאליה הלכה בכל בוקר, והוא עקב אחריה עד שראה כי היא הגיעה לתחנת דלק שקרובה לביתם. שגית חיכתה שם כמה דקות, בהן דור צפה בה וראה שהיא מסרקת ומסדרת את שיערה. חשדותיו אוששו כאשר הגיע רכב מסחרי שאליו עלתה שגית. בערב דור הראה לשגית את הווידאו שצילם, והיא הודתה בכך שבגדה בו ושעשתה זאת מספר פעמים. 
אישה מורחת אודם על שפתיה

3. הם עובדים במשך שעות ארוכות ולא משתפים אתכם מידע בנוגע למצבם הכספי

בסיפור הקודם זכיתם לראות דוגמה לא רק לשינוי קיצוני במראה כסימן מחשיד לבגידה, אלא גם לשינוי בשעות העבודה. כמובן ששעות נוספות בעבודה שהופכות לעניין קבוע יכולות לגרום לנו לחשוד בבגידה, אך החשד עולה אף יותר כאשר בן או בת הזוג מתחילים לבצע יותר הוצאות כספיות או שהם מסתירים את המידע הפיננסי שלהם מכם. סימן נוסף שיכול להחשיד בבגידה הוא הסתרת מידע בנוגע לעבודה – אם בעבר בן או בת הזוג שלכם נהגו לחלוק אתכם סיפורים מיום העבודה, אך לאחרונה הפסיקו לעשות זאת, יתכן שמדובר בבגידה, על אחת כמה וכמה עם מתווספים לכך "שעות נוספות".

4. הם חווים שינויים קיצוניים במצב הרוח

כשאדם בוגד בבן או בת הזוג שלו, לרוב אוכלים אותו מבפנים רגשות אשמה וניתן לראות זאת בצורת מצבי רוח שמשתנים באופן קיצוני; רגע אחד בן או בת הזוג יכולים להיראות מאוד אוהבים וחמים וברגע אחר הם מאשימים אתכם על דבר מה שאין לכם מושג לגביו. זהו אמנם לא מקרה שמוגבל אך ורק לבני זוג שבוגדים, אך אנשים שמועלים באמון של בני זוגם לרוב מתחילים ריבים באופן לא מודע כחלק מההתמודדות עם רגשות האשמה שהם חווים. לעתים הם אפילו עושים זאת באופן מודע לחלוטין, שכן זוהי דרך מצוינת עבורם לצאת מהבית בטריקת דלת בעוד שבן או בת הזוג שלהם לא יוכלו לצפות לזמן מדויק שבו יחזרו – זוהי הזדמנות מצוינת עבורם ללכת לבקר אצל המאהב או המאהבת.
אישה מכה גבר עם כפפת איגרוף

5. עולה בכם תחושת בטן שבוגדים בכם

לאור כל הסימנים הקודמים, קשה מאוד לדעת בוודאות שאכן בן או בת הזוג שלנו בוגדים בנו, אך בהחלט ניתן לחשוד. בתוך כל אחד מאיתנו קיימים אינסטינקטים שרומזים לנו בצורה שקטה שמשהו לא בסדר, והם שם מסיבה מסוימת. כמובן שבמקרים מסוימים מומלץ לייחס פחות חשיבות למחשבות חשדניות, למשל אם אתם מודעים לכך שאתם סובלים מחרדת נטישה, אך לרוב כשבן או בת הזוג בוגדים ואנו שמים לב לסימנים קטנטנים שנאגרים אט אט, עולה בנו תחושה שמזהירה אותנו בנוגע לדבר מה שמתרחש אשר עלול להפר את האיזון בחיינו. אם אתם מרגישים שבן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם, אפילו אם לא איתרתם את הסימנים האחרים שתוארו בכתבה, יתכן שזה אכן המצב, כמו שתראו במקרה הבא:
 
רווית (שם בדוי) בת ה-35 חשדה כבר במשך זמן מה שבעלה בוגד בה. לאחר שילדה את בנם השני בעלה החל ללכת לחדר כושר מדי יום, וכעבור חצי שנה רווית עדיין לא ראתה על גופו שום שינוי חיצוני. החשדות שלה עדיין לא עלו במלואם עד כה, אולם כשהחליט בעלה להעביר את ערב חג שבועות מחוץ לבית במקום בארוחה משפחתית, דבר שלא היה אופייני לו, היא התחילה להבין שמשהו מוזר קורה. 
 
כעבור זמן מה הטלפון הסלולרי של בעלה של רווית נשבר והוא החל להשתמש במכשיר אייפון ישן שלה, שעדיין היה מחובר לשירות "מצא את הסמארטפון שלי". רווית השתמשה באפשרות איתור הסמארטפון כדי לעקוב אחרי בעלה במשך חודש, והיא גילתה שהוא מבקר בכתובת מסוימת באופן קבוע בכל פעם שהוא הולך לחדר הכושר, וזה לא היה חדר הכושר. היא שילמה לחוקר פרטי כדי שיעקוב אחריו ולאחר שהוא אישר את חשדותיה, היא התעמתה איתו וגילתה שאכן כל אותם ביקורים ב"חדר הכושר" היו בעצם ביקורים אצל המאהבת.

אז מה אפשר ללמוד מכל הסימנים והסיפורים האלו?

אם בעבר חשבתם שקשה מאוד לתפוס בני זוג בוגדניים, עכשיו אתם יודעים שכל עוד תחפשו את הסימנים הנכונים, יהיה לכם הרבה יותר קל לדעת האם יש לכם סיבה לחשוד או לא. אמנם בכל הסיפורים שתוארו ובעוד רבים אחרים היה צורך בחוקר פרטי כדי לאמת את החשד, אך למרבה הצער זהו צעד הכרחי כאשר עוסקים בנושאים חשובים שכאלה בהם לרוב אין מקום לצל של ספק. לעומת זאת, אם לא איתרתם את הסימנים המחשידים האלו במערכת היחסים שלכם ואין לכם בסיס לתחושת בטן חזקה, יכול להיות שאתם פשוט מכניסים מחשבות שליליות לחייכם ושעדיף לכם לחשוב כיצד ניתן להתמודד איתן. זכרו שבכל מקרה שרק יהיה, הביטחון והאמון שבין בני זוג הם אבן פינה חשובה ביותר בכל זוגיות וכאשר בה סדקים, צריך לטפל במצב בהקדם.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו