print header

10 סימנים שעלולים להעיד על כך שבני זוגכם בוגדים בכם

 כולנו רוצים זוגיות מאושרת ואף אחד לא נהנה ממחשבות טורדניות על כך שבת או בן הזוג שלו מנהלים רומן סודי, אך למרבה הצער בשנים האחרונות התופעה הזאת הופכת לנפוצה יותר ויותר. אמנם ממש לא מדובר ברוב מקרי הנישואים והזוגיות, אבל בכל מקרה עדיין מדובר במגמה מדאיגה שמכניסה לראש של כל אחד ואחת מאיתנו מחשבות מפחידות מאוד. אסור לתת לפחדים האלו לפגוע במערכות היחסים שלנו, אבל בהחלט צריך לבדוק את הנושא אם יש חשד סביר שאכן בוגדים בכם. בשלב הזה עולה השאלה כיצד ניתן לבסס חשד סביר שכזה, והתשובה היא אמנם חמקמקה למדי, אבל בהחלט יש מספר דברים שצריכים לגרום לכם להתחיל לשאול שאלות קשות. רק שימו לב, אם אתם מזהים אחת או שתיים מההתנהגויות האלו במערכת היחסים שלכם כנראה שאין שום סיבה לדאגה. רק אם המספר גבוה יותר עליכם להתחיל לחשוד שיש סיבה נסתרת לשינוי שחל אצל בן או בת הזוג שלכם...
 
סימנים לבגידה: גבר שמשלב אצבעות מאחרי הגב

1. הם מגנים על המכשירים האלקטרוניים שלהם בסיסמאות

אם בעבר המחשב שלו או הטלפון הנייד שלה לא היו מוגנים בסיסמה, ולפתע המצב השתנה, יכול להיות שהסיבה לכך היא מידע שהם רוצים להסתיר מכם. המידע הזה לא בהכרח קשור לבגידה, יכול להיות שהם פשוט מתכננים לכם הפתעה או שהם נחשפו לסיפורים על חדירה לפרטיות שהובילו לשינוי הזה, אבל ברוב המקרים אי אפשר לשלול את ההסבר הזה לחלוטין. במקביל לכך שאתם וודאי תשאלו את בני זוגכם בקשר לשינוי הזה, שימו לב לחריגות אחרות בהתנהגות שלהם כמו אלו שיופיעו בהמשך, כי כאמור אי אפשר לקפוץ למסקנות רק בעקבות מעשה שבאופן כללי הוא חכם ומומלץ למדי.

2. הם נמנעים מלהגיע למקומות מסוימים

לא כל הסימנים לבגידה הם ברורים כמו ליפסטיק על החולצה או הגנה פתאומית על הפרטיות, יש גם רמזים הרבה יותר סמויים שצריך לדעת לחפש. אחד מהסימנים האלו הוא הימנעות מלהגיע למקומות מסוימים, כאלו שבעבר הייתם מבלים בהם הרבה או כאלו שאין שום סיבה שבן או בת הזוג לא ירצה להיות בהם באופן קבוע. דוגמאות למקומות שכאלו הן למשל מסעדה אהובה באזור בילוי פופולרי, מפגשי הורים במסגרות חינוכיות של ילדים וכדומה. הסיבה להתנהגות שכזאת היא כמובן הפחד של בני זוג בוגדניים שאנשים במקומות האלו יזהו אותם בשל המפגשים הסודיים שהם עורכים בהם, או לחילופין מפגש עם האדם שאיתו הם מנהלים רומן.
סימנים לבגידה: גדר תיל

3. הם מעלים חששות בקשר לנאמנות שלכם

זה לא מפתיע לשמוע שאנשים בוגדניים מפתחים פראנויה מסוימת לעיתים קרובות וחושדים שבני הזוג שלהם מתנהגים כמוהם. הסיבות האפשריות לכך הן רבות מאוד, אך אין טעם להרחיב עליהן, כי מה שבאמת חשוב הוא לדעת מתי מדובר בדבר נורמלי ומתי בסימן אזהרה. דבר ראשון שצריך לזכור במצבים כאלו הוא שאם לא עשיתם דבר רע, אין לכם שום סיבה להתגונן באופן חד צדדי. בהחלט ראוי לתת לבן או בת הזוג שלכם להביע את הפחדים שלהם, כי בהחלט ייתכן שהם חושדים בכך אך הנאמנות שלהם היא מושלמת. אך לאחר שעשו זאת, דאגו להסיט את נושא השיחה מכם ולשאול את הצד השני מדוע הוא חש פחד וחוסר ביטחון. הדבר השני שיש לשים לב אליו הוא העיתוי של הבעות החשש האלו; האם הן מגיעות משום מקום ללא כל סיבה או הסבר מתקבל על הדעת? האם במקביל אליהן יש דברים אחרים שגורמים לכם לחשוד שמדובר בסימן לבגידה? והאם לא משנה מה אתם אומרים או עושים, הם לא נרגעים?

4. הם משנים את המראה שלהם

שינוי פתאומי במראה החיצוני או תשומת לב חריגה לתחומים שקשורים אליו (כגון השקעה חריגה באיפור, גילוח תכוף יותר, שינוי משמעותי באופי הלבוש ועוד) עלול להיות סימן לכך שבן או בת הזוג שלכם רוצים להרשים מישהו. אותו מישהו יכול להיות גורם שאין בו סכנה (כמו למשל מנהל חדש בעבודה או קרובי משפחה שדחפו לשינוי), אבל גם אדם שאיתו בני הזוג שלכם מנהלים רומן. אם תשאלו את בני הזוג שלכם בקשר לשינויים האלו ולא תקבלו תשובות מספקות והגיוניות, ייתכן שמדובר בסיבה לחשוד.
סימנים לבגידה: אישה צעירה מורחת לפלסטיק על השפתיים

5. הם הרבה יותר עסוקים ופחות זמינים מבעבר

אם בני הזוג שלכם צריכים להשתתף בפגישה עסקית עד השעות הקטנות של הלילה או שהם לא זמינים למשך פרקי זמן ארוכים, ומדובר בחריגה משמעותית מהאופי של החיים המשותפים שלכם, אולי יש סיבה לדאגה. במקביל, אם הסיבה לחוסר הזמינות היא לרוב משהו שניתן להתמודד איתו בקלות (הסוללה נגמרה במכשיר הסלולרי, "לא יכולתי להתקשר") והיא חוזרת על עצמה למרות שהפתרון הוא ברור למדי (לא לשכוח מטען כשיוצאים מהבית, לשלוח הודעה במקום להתקשר) אז בהחלט אפשר לבקש מבן או בת הזוג לפעול כדי למנוע את חזרת חוסר הזמינות, ואף להתעקש על כך אם הבעיה ממשיכה.

6. הם לוקחים את הטלפון הסלולרי שלהם איתם כל הזמן

כמו הארנק והמפתחות, כיום כולם לוקחים את הטלפון הנייד שלהם איתם כשהם יוצאים מהבית, אבל לא בהכרח אם הם רק יוצאים לזרוק את הזבל, עוברים מחדר לחדר בבית או משתמשים בשירותים. אם אתם שמים לב שבני הזוג שלכם התחילו להתנהג כך באופן פתאומי, יכול להיות שהם עושים זאת כדי להגן על מידע מפליל בטלפון, או שלחילופין הם מחפשים מצבים שבהם יתאפשר להם להשתמש בו כדי לתקשר בחשאי עם מישהו. דרך התנהגות נוספת, דומה ומחשידה לא פחות היא שבן או בת הזוג מחביא את הטלפון הנייד. בשני המקרים האלו רצוי שלא לחשוף את העובדה ששמתם לב לשינוי התנהגותי שכזה, ולחפש אחר סימנים אחרים לבגידה כדי לייצר הערכת מצב יותר מבוססת.
סימנים לבגידה: גבר מבוגר משתמש בטלפון סלולרי

7. הם לא רוצים שתעשו דברים נחמדים עבורם והם מפנקים אתכם

כאשר בני הזוג שלכם מגיבים בחוסר נוחות או מסרבים באופן חד משמעי כאשר אתם רוצים לעשות משהו נחמד עבורם, ייתכן שמדובר בתוצר של רגשות אשמה שמציפות אותם, שלפעמים מקורן בבגידה. בנוסף לכך יכול להיות שהם יגידו שלא מגיע להם ליהנות ממה שאתם מציעים או שהם יגידו זאת בלי שום קשר להצעה כזו או אחרת מצדכם. הצד השני של המטבע הזה עלול להתבטא בכך שהם לעומת זאת, לפתע מרעיפים עליכם אהבה ומתנות ללא סיבה נראית לעין. גם במקרה הזה ייתכן שמדובר בהתנהגות שמטרתה לפצות על רגשות אשמה שהם חשים. 

8. הם מתקרבים לציון דרך משמעותי בחיים שלהם

במקרים רבים בגידה היא לא בהכרח תוצאה של חוסר שביעות רצון מהקשר, אלא דווקא מפחד שנובע מנקודות ציון כזו או אחרת בחיים. אצל נשים למשל, הסבירות לבגידה עולה באופן משמעותי אחרי גיל 30, וגברים לעומת זאת יכולים לחוות משברים דומים בעקבות תופעות כמו נשירת שיער, ירידה בתפקוד המיני וכדומה. כמובן שלא כל יום הולדת מתקרב הוא סיבה לפתח חששות שבני זוגכם בוגדים בכם, אבל מבחינה סטטיסטית חשוב לזכור שכאשר סימנים אחרים מהרשימה הזאת מופיעים סמוך למועד התרחשותם (או כל אבן דרך משמעותית אחרת בחיים) יש להעניק להם משמעות קצת יותר גבוהה.
סימנים לבגידה: עוגת יום הולדת

9. הם יוצרים קשרים חדשים ברשתות חברתיות

אם בני הזוג שלכם מתחילים לפתע לבלות הרבה יותר זמן ברשתות החברתיות השונות, במחשב או במכשיר הסלולרי, ואתם רואים שהם מנהלים שיחות או אוהבים תמונות ופוסטים של אנשים מסוימים, כדאי לכם לבדוק את הנושא. רק זכרו שמדובר בהתנהגות נורמטיבית והאלגוריתם של פייסבוק גם בדרך כלל יציג בפנינו עוד תוכן מאדם שאיתו הייתה לנו אינטראקציה חיובית בעבר, אבל כאשר יש חשש ולצד השני אין מה להסתיר, אין שום סיבה לא לשאול ואין שום סיבה לספק תשובות חלקיות.

10. הם מציינים אנשים או מקומות מסוימים באופן קבוע

רוב בני האדם משתמשים במגוון מצומצם למדי של מילות קישור, כינויים ותבניות דיבור, ולכן גם כאשר אנו משקרים או מנסים להסתיר משהו, "מאגר התירוצים" שלנו יהיה מוגבל. בשל העובדה הזאת אנשים שבוגדים יחזרו שוב ושוב על אותם שמות של אנשים או מקומות כשהם מסבירים מדוע הם לא היו זמינים בטלפון, למה הם צריכים לצאת מהבית, מה עיכב אותם בעבודה וכדומה. זכרו, בהחלט יכול להיות שבאמת יש לבני הזוג שלכם מנהל תובעני, חברים מאוד קרובים או מקומות שהם חוזרים אליהם באופן קבוע, לכן מוטב לא לפתח חשדות ולבנות תיאוריות רק על בסיס שכזה. בחנו את ההתנהגות שלהם לאור שאר הסעיפים שקראתם, ותיזמו שיחות רק כאשר אתם בטוחים בכך שיש לכם סיבות מספקות לעשות זאת, לצד רצון אמיתי לשמוע את מה שהצד השני אומר ולא להאשימו באופן תקיף.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.