print header

10 טיפים לשמירה על אהבה בזוגיות ארוכה

כולנו יודעים שקל מאוד להתאהב ולהתחיל מערכת יחסים עם אדם חדש, אך הרבה יותר קשה ומאתגר לגרום לאהבה הזו להימשך לאורך זמן. בשעה שבתחילת הדרך אנחנו רוצים לבלות כמה שיותר עם בני הזוג שלנו, בהמשך אנו מתחילים להתעסק בנושאים כלכליים, מביאים ילדים לעולם, זוכים לקידום בעבודה וקונים בית, אך גם נוטים להתרחק זה מזה ולהקדיש פחות זמן אחד לשני. אם גם אתם חשים כך, דעו שאתם לא לבד. זוגות רבים עוברים את התהליך הזה, אך ההבדל הוא שחלקם בוחרים לפעול כדי לשמור על מקומה של האהבה ביחסים ביניהם ולא לוותר עליה. את 10 הדרכים הבאות תוכלו ליישם גם אתם עם בן או בת הזוג שלכם, כדי להמשיך ולנהל זוגיות נהדרת לאורך שנים.
 
סודות של זוגות מאושרים: אישה נשענת על גבר, בישיבה על ספסל בפארק
 

1. נשקו את בני הזוג שלכם במשך 6 שניות

בעולם התזזיתי שאנו חיים בו, קל להיפרד בבוקר בקריאת "נתראה בערב" מסוף המסדרון או להעניק לבני הזוג שלנו נשיקה חפוזה ומהירה. עם זאת, כדי ליהנות מההשפעות הפיזיולוגיות של הקרבה האחד לשני ולהעניק לנשיקה משמעות אמיתית, יש לאפשר לה להימשך 6 שניות לפחות. אין צורך שכל הנשיקות שלכם יהפכו לארוכות אם אין לכם את הפרטיות או הזמן לכך, אך מומלץ שלא לוותר על נשיקה ארוכה אחת ליום. גם האנשים העסוקים ביותר יכולים לפנות 6 שניות עבור בני הזוג שלהם, והיתרון של תשומת הלב הזו יהפוך לניכר ומידי.

2. הכירו דבר חשוב אחד הקשור לשגרת היום של בני הזוג

גם בימים הרגילים והמשעממים ביותר קיים לפחות דבר אחד שמעסיק את ראשנו. זו יכולה להיות ישיבה במקום העבודה, הרצון להספיק להגיע אל חדר הכושר או המצרכים שעלינו לרכוש בחנות, וכך זה גם אצל בני הזוג שלנו. עשו לעצמכם הרגל לשוחח עמם מדי בוקר לפני שהם יוצאים מהבית אפילו לדקה, כדי לשמוע על משימה אחת שניצבת בפניהם או דבר אחד שהם מצפים לו. אל תחששו לשאול אם הם לא מספרים על כך בעצמם, שכן זה מראה על עניין אמיתי מצדכם אשר מסייע במציאת נושאי שיחה חדשים ומשמר את החיבור המיוחד ביניכם. 
 
סודות של זוגות מאושרים: ידיים של גבר ואישה כרוכות אחת בשנייה

3. הניחו את מכשירי האלקטרוניקה בצד כשבני הזוג שלכם חוזרים הביתה

הגעתם הביתה ראשונים ויש לכם זמן לקרוא מיילים או לצפות בטלוויזיה? זה דבר נהדר, אך כאשר בני זוגכם פותחים את הדלת, התנתקו ממה שאתם עושים והקדישו להם את תשומת לבכם המלאה. נהלו עמם שיחה של 15-20 דקות, שאלו על היום שהיה להם, שתפו איתם דברים שקרו לכם, וכל זאת מבלי לשפוט או להאשים לגבי דברים שאחד מכם עשה או שכח לעשות. ה"טקס" הזה יעזור לבן או בת הזוג שלכם להרגיש שההגעה שלהם הביתה חשובה לכם ומשמחת אתכם, יסייע להם לפתוח את הלב ויגרום לכך שגם אתם תזכו לקבלת פנים חמה.

4. עדכנו את "מפת האהבה" שלכם

"מפת האהבה", לפי יועץ הנישואין ג'ון גוטמן, הוא הכינוי הניתן לחלק במוח שבו מאוחסן המידע אודות חייהם של בני הזוג שלנו; הדברים שמדאיגים אותם, התקוות שלהם, ההיסטוריה שלהם והמטרות שלהם בחיים. בספרו "שבעת העקרונות שמסייעים לנישואים לתפקד", הוא מציין כי זוגות הנשואים באושר משתמשים במפת האהבה לא רק כדי לבטא את ההבנה שלהם האחד כלפי השני, אלא גם את החיבה וההערכה. תוכלו "לעדכן" את המפה הזו על ידי כך שתשוחחו עם בני זוגכם לא רק על דברים שגרתיים ויומיומיים, אלא גם על הזיכרונות שלכם ממה שסיפרו לכם על עצמם בעבר, במטרה להביע עניין ולהכיר את השינויים שהתרחשו בהם לאורך השנים: האם הם עדיין מאמינים בתפיסת עולם מסוימת, מה מדאיג אותם כיום, האם הם מצליחים להשיג את המטרות שהציבו לעצמם ועוד. במקום להסתפק בלהכיר את האדם שהתחתנתם איתו, הכירו את האדם שאתם חיים איתו כיום. 
 
סודות של זוגות מאושרים: זוג יושב על ספסל ברחוב
 

5. אל תוותרו על מגע

היזכרו בימים בהם לא יכולתם להפסיק להחזיק ידיים, להישען זה על זה או להתחבק. הצורך להרגיש את נוכחותם של בני הזוג פוחת מעט עם השנים כאשר הם נמצאים במחיצתנו כל הזמן, אך עדיין חשוב לא לוותר לחלוטין על המגע האוהב הזה. חבקו את בני הזוג שלכם לעתים קרובות יותר, אחזו בידם כאשר אתם צופים בסרט, ותוכלו גם לעשות עיסוי זה לזה וליהנות ממעט זמן איכות מרגיע יחד.

6. רעננו את חיי המין שלכם

אם אינכם מקיימים יחסי מין לעתים קרובות או שאתם מרגישים שהתנוחה הקבועה משעממת אתכם, הגיע הזמן לבצע שינויים שיאפשרו לכם ליהנות זה מזה ולהפתיע האחד את השנייה. אל תחששו ליזום שינויים שכאלה, שכן ייתכן מאוד שגם בני הזוג שלכם שותפים לתחושות הללו אולם מפחדים לפגוע בכם. תוכלו ללחוץ כאן כדי להכיר 15 תנוחות שישדרגו את חיי המין שלכם, כולל כמה שניתנות לביצוע גם בגילאים מתקדמים.
 
סודות של זוגות מאושרים: אישה וגבר מתנשקים ברחוב

7. הפסיקו לכעוס על השינויים הטבעיים

אנשים משתנים כל הזמן, וזה לא דבר מציאותי לצפות שהשותף שלנו לחיים יהיה זהה לאדם שאיתו התחתנו. זוגות רבים חשים כעס הדדי זה על זה לאור שינויים שונים באורח החיים, תחומי העניין או המראה החיצוני, אך במקום להסתכל על זה כך מוטב שתחשבו על כל השינויים החיוביים שבני זוגכם עברו. מאחר שלאורך השנים רובנו צוברים חוויות ומחכימים, אין ספק שהאדם שאנו נמצאים איתו כיום הוא במובנים רבים חכם ומנוסה יותר מזה שהתאהבנו בו. התקדמו הלאה במקום להיות תקועים בעבר, ולמדו כיצד להתנהל ביחסים כיום במקום להסתמך על מה שעשיתם פעם.

8. התלוננו מבלי להאשים

במערכת יחסים ארוכה דברים נוטים להשתבש לאורך הזמן, ובמצב כזה קל להאשים את בני הזוג ולהניח שאם משהו "עלה על שרטון" הם אלה שצריכים לתקן אותו. כיוון שחשוב לדבר על נושאים שמפריעים לנו כדי לנסות ולשנות את המצב, אין סיבה שתתעלמו מבעיות ותאפשרו להן לגדול ולצמוח, אלא להיפך. עם זאת, במקום לומר משפטים כמו "אתה עשית את זה" או "את לא מבינה", אמרו "אני הייתי רוצה ש..." או "אני מרגישה ש..." הצהירו מה אתם מרגישים ומה הייתם רוצים שישתנה, ואפשרו לבני זוגכם להתאים את עצמם לציפיות שלכם מבלי לחוש מתוסכלים או אשמים.
 
סודות של זוגות מאושרים: זוג יושב בריחוק האחד מן השנייה

9. צפו בקומדיות יחד

העלאת זיכרון משותף לגבי רגעים משעשעים מהעבר יכולה לקטוע כל ריב ולגרום לנו להרגיש טוב יותר, ואכן זוגות שצוחקים יחד הם בעלי סיכוי גבוה יותר להישאר זה עם זו. שתפו את בני הזוג בדברים מצחיקים שקרו לכם לאורך היום, וכאשר אתם יוצאים לבילוי בקולנוע העדיפו מפעם לפעם לצפות בקומדיה ששניכם תאהבו, על פני דרמה או סרט רומנטי.
 

10. הישארו בקשר לאורך היום

לאחר תקופה מסוימת מתחילת מערכת היחסים אנחנו חוזרים להתעסק בבעיות היומיומיות שלנו, ועלולים לתת לצד השני להרגיש שהוא נזנח ונלקח כמובן מאליו. אל תחשבו שהמפגשים בבית פנים מול פנים הם צורת התקשורת היחידה שעליכם לנהל, ושלחו לבני הזוג שלכם הודעות טקסט או אי-מיילים לאורך היום. אפילו שאלה קצרה כמו "איך עובר היום שלך?" מאפשרת לצד השני לחוש מוערך ואהוב, וגורמת לו לדעת שאתם חושבים עליו גם אם אתם לא נמצאים יחד. 
 
סודות של זוגות מאושרים: זוג אוחז ידיים בהליכה על דק מול הים

כמה מילים לסיכום...

מערכות יחסים חזקות ויציבות מבוססות על תחושות של אכפתיות והערכה, וכאשר בני הזוג שלכם ירגישו שאתם מייחסים להם מקום משמעותי בחייכם גם לאחר תקופה ארוכה יחד, הם ינהגו באותה הצורה כלפיכם. 10 הטיפים שהוזכרו יהפכו את ההתנהלות ביניכם לטבעית יותר, יעזרו לכם לבנות מערכת יחסים של ידידות שניתן לשמר ויעניקו לכם את המפתחות לאינטימיות ולקרבה שילוו אתכם עוד זמן רב.
 
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.