print header

10 טעויות נפוצות שמזיקות לרהיטים שלכם

 רוצים להבריק את ספת העור שלכם? מחפשים דרך לגרום לשולחן העץ להיראות כמו חדש? לעיתים כשאנחנו מנקים את הבית כדי לשוות לו מראה רענן ונקי, אנו עושים טעויות רבות שנובעות מתמימות ומרצון טוב. בדיוק מהסיבה הזו, החלטנו לעזור לכם ולהציג בפניכם את 10 השגיאות הנפוצות שרבים עושים בשעת הניקיון שלהם, וכיצד לתקן אותן. אז קדימה, התעמקו במדריך הבא, הכירו את הטעויות הנפוצות ולמדו כיצד לתקן אותן כדי שהרהיטים שלכם יראו תמיד נפלא!
טעויות בניקוי רהיטים: כלי ובתוכו מטליות וחומרי ניקוי

1. השארת רהיטים וכריות במקומם

סידרתם את ביתכם בצורה מסוימת, מיקמתם בו רהיטים וכריות כאוות נפשכם, וכעת סביר להניח שתישארו עם ארגון שכזה לעוד הרבה זמן – כי מי מאיתנו רוצה להזיז חפצים כבדים? למרות הנוחות הרבה שבמצב שכזה, אתם חושפים לאור השמש את אותם אזורים מסוימים של הרצפה, הרהיטים והכריות שעל הספות שלכם, וכתוצאה מכך מביאים לדהייתם. בכל הקשור לכריות בפרט, אם לא תזיזו אותן מדי פעם, הן גם עלולות להפוך למרופטות במיוחד. אמנם פריט כמו וילון עשוי לספק מעט הגנה, אך הוא לא הפתרון המושלם.
 
כיצד לתקן: כדי להימנע ממצב שכזה שבו חלקים מסוימים מהרהיטים שלכם בהירים יותר, כל שעליכם לעשות הוא לאזור כוחות ולסובב אותם מדי פעם, בעיקר את הכריות שנחשבות לקלות יותר ועשויות מבד שעשוי לדהות יותר מהר. 

2. מיקום עציצים למעלה או קרוב מדי לרהיטים

קבלתם עציץ חדש מהחברים הכי טובים שלכם, וכעת עליכם לבחור היכן למקום אותו? כדאי שתלמדו מטעויות של אחרים, שבדרך כלל בוחרים לתלות אותו או להניחו בקרבת רהיט מסוים. כשמחפשים את המיקום המושלם לעציצים, צריך לזכור שמי ההשקיה שלהם עלולים לדלוף החוצה וכתוצאה מכך להותיר אחריהם כתמים ושלוליות. בשל כך, עלולים להיגרם נזקים כמו הרס הרצפה, החלדת פריטים מתכתיים והיווצרות של טחב בקרב חפצים העשויים מעץ. 
 
כיצד לתקן: ראשית, ודאו שלעציץ יש תחתית כפולה שמונעת דליפת נוזלים, זאת מכיוון שגם האדניות הרגילות עלולות להיות מוצפות במים וכתוצאה מכך להזיק לרהיטים שלכם. שנית, השקו אותו בכיור, ולאחר מכן השאירו אותו בתוכו כדי לאפשר לכל הנוזלים העודפים לצאת; רגע לפני שאתם מחזירים את העציץ למקום, אל תשכחו לנגב את תחתיתו. אם אתם בכל זאת בוחרים לשים עציץ בקרבת רהיטים, כדאי לכם להזיז אותו מדי כמה חודשים כדי למנוע היווצרות כתמים עליהם, או את דהייתם. לטיפים נוספים לטיפול בצמחים ובעציצים, היכנסו לקישור הבא.
טעויות בניקוי רהיטים: עציץ על הרצפה

3. ניקוי כל המשטחים עם מאבק נוצות

מאבק נוצות הוא פתרון נפלא לניקוי אזורים שקשה להגיע אליהם, כמו תקרה, פינות של חדרים ורווחים שבין הקיר לרהיטים שלכם. עם זאת, האביזר הנהדר הזה לא מתאים לניקוי כללי, מכיוון שהוא לא יכול להסיר אבק באותה יעילות של סמרטוטים או מטליות, ולעיתים כל פעולתו היא להעיף לאוויר חלקיקים שישובו אחרי רגע למשטח שאותו התאמצתם לנקות.
 
כיצד לתקן: השתמשו במטלית מיקרופייבר לחה והשאירו את מאבק הנוצות למקומות שאליהם מעט יותר קשה לכם להגיע.

4. שימוש בתכשירי ניקוי בכל שעת ניקיון

כולנו רוצים לשמור על בית מבריק, ולשם כך אנו משתמשים בכל הזדמנות בתכשירים שמיועדים לכל רהיט. מדובר בטעות נפוצה במיוחד שקל לתקן, אך תחילה חשוב להבין את ההיגיון שעומד מאחוריה עבור כל סוג של רהיט. שימוש תכוף בתכשירים לספות עור או לעץ עלול לגרום למשטחים שכאלו להיות דביקים, ולהסיר מהם שכבת מגן מיוחדת ומבריקה שהם מפתחים באופן טבעי. באשר לבדים, פעולות חיוניות כמו שטיפה וכביסה עלולות להוביל לשפשוף, כיווץ, הכתמה ודהייה, בעיקר אם מדובר בסוג רך ועדין במיוחד. בנוסף, שימוש מוגזם בתכשירים המיועדים לניקוי מראות וזכוכיות עלול ליצור מעליהן מעין שכבה לבנה. גם חשוב לדעת ששימוש בתכשירים שמיועדים לכלל המשטחים עלול ליצור כתמים בעיקר על בד ועור, ולכן כדאי להימנע משימוש בחומרים אלו.
 
כיצד לתקן: נקו אבק בעזרת מטלית או סמרטוט רגילים ולחים, והשתמשו בתכשירי הניקוי הייעודיים רק פעם בשבועיים. 
טעויות בניקוי רהיטים: 5 תרסיסים בצבעים שונים

5. אי שמירה על רהיטים שנמצאים בחוץ

יש לכם רהיטים על המרפסת או בחצר? למשל, ספה שאתם אוהבים להתרווח עליה ולצפות ממנה בשקיעה? במקרה שכזה כדאי לדעת כיצד להגן עליהם מפני נזקים כמו רטיבות ונזקי שמש, בעיקר כשמדובר בספות שעלולות להצמיח טחב או לאבד צורה, גם אם הן עשויות מבדים מיוחדים וחסינים ממים.
 
כיצד לתקן: הפתרון הברור וההגיוני הוא כמובן להכניס רהיטים אל תוך הבית, או להגן עליהם בעזרת מחסה מסוים כמו גג שרבים משתמשים בו בימי החורף. הרעיון הטוב ביותר להתמודד עם נזקים כמו אלו שציינו, הוא להשתמש בכיסויים מיוחדים שמיועדים לרהיטים שנמצאים מחוץ לבית, ובעיקר לכאלו שלא משתמשים בהם באופן תדיר.

6. אחסון חפצים במרתף, במקלט או בעליית הגג

רבים מאיתנו מאחסנים בחדרים כמו המקלט רהיטים שלא בשימוש, לטובת ימים שבהם נצטרך אותם שוב. כמובן שעדיף להשאיר אותם שם מאשר ככה סתם בחוץ, אך משום שהאקלים בחדרים שכאלו לא תמיד ידוע, ומדובר בחללים שרבים מאיתנו לא מנקים בתכיפות, הרהיטים שנמצאים שם עלולים להיהרס ולצבור אבק יותר מהר.
 
כיצד לתקן: אנו מודים שאין לנו פתרון קסם שיעזור לכם לתקן את הטעות הזו, אך נייעץ לכם לשקול למכור או לתרום רהיטים שכאלו לכל דורש. לכו תדעו, יכול להיות שהכיסא שאתם כבר לא צריכים – ישמש מישהו אחר...
טעויות בניקוי רהיטים: עליית גג עם רהיטים

7. ישיבה במקום מועדף על הספות

מי לא אוהב את המקום הקבוע שלו על ספה? אזור שממנו מסך הטלוויזיה נמצא בזווית מושלמת, והמרחק למטבח הוא לא פחות ממדויק. למרות היתרונות הללו, שאנו לא מפקפקים בהם לרגע כי גם אנחנו חוטאים בהרגל שכזה, הוא עלול להזיק לסיבי הקצף של הספה ולעוות את הקפיצים שבתוכה. מהסיבה הזו, דרך אגב, נוצרים כל מיני שקעים לא חינניים בספה שגורמים לכם להתנצל בפני כל מי שרוצה לשבת עליה.
 
כיצד לתקן: כדי לשמור על הספה נוחה לאורך זמן ממושך, פשוט היפטרו מהרגל שכזה ושבו במקום אחר בכל פעם. כך תשמרו על איזון בספה ותגרמו לשקעים שנוצרים בעקבות הישיבה הממושכת – להיראות מעט פחות בולטים...

8. שוכחים לשאוב אבק מהספות

אנו בטוחים שרבים מכם שואבים אבק מהשטיחים, אז כשאתם עושים זאת – השתמשו במכשיר גם כדי לנקות את הספות שלכם. אמנם אנו בדרך כלל לא רואים כמה אבק מצטבר עליהן, אך אם תחפרו מעט בחריציהן ותביטו עליהן ממש מקרוב, תראו שהוא מתחבא שם. במצב שבו אתם לא מסירים אותו, הספה שלכם עלולה לדהות וגם לקבל מעין ריח לא נעים. 
 
כיצד לתקן: כאמור, הפתרון די פשוט – השתמשו בשואב אבק; התחילו מהורדת כריות הספה, לרבות אלו שנועדו לנוי, ונקו את קצותיה, היכן שמצטבר כל הלכלוך הקשה. כדי לעשות זאת, ניתן להשתמש בצינור צר שמלווה אל רוב השואבים. לאחר מכן, השתמשו במטאטא של שואב האבק כדי לנקות את הכריות, המשענת וכל משטח אחר של הספה.
טעויות בניקוי רהיטים: שואב אבק

9. שימוש בתרסיס לניקוי והברקת עץ על משטחים אחרים

יש לכם תרסיס נפלא שמבריק שולחנות וכיסאות עץ? מעולה! השתמשו בו – אבל למטרה שלשמה הוא נועד. חומר זה מכיל כמויות גבוהות של שעווה וסיליקון שיוצרות שכבת מגן על כל משטח שעליו הוא מרוסס, ולכן הוא פשוט לא מתאים לכל רהיט. לצורך העניין, הוא עלול להזיק לרהיטי למינציה ופורניר, אשר הפכו למאוד פופולריים בשנים האחרונות וכוללים בעצמם מעין שכבת מגן. 
 
כיצד לתקן: בדקו איזה תכשיר נועד למשטחים שאתם צריכים לנקות, ואל תשתמשו בתרסיס לניקוי ולהברקת עץ אם הוא לא מתאים להם. בנוגע לרהיטי למינציה ופורניר, עדיף להשתמש במטלית לחה.

10. היזהרו מתכשירים טבעיים או מאלו שיצרתם בעצמכם

רוב תכשירי הניקיון בימינו מלאים בחומרים כימיים שעלולים להזיק לנו, ובשל כך רבים מעדיפים לפנות אל פתרונות טבעיים יותר, ודאי כאלו שאפשר להכין באופן עצמאי, כמו אלו שבכתבה הבאה. למעשה, אפשר להשתמש בשלל חומרים מוכרים שיש לרבים מאיתנו בבית, כמו אבקת סודה לשתייה, חומץ ומיץ לימון. למרות שיש בהם יתרונות מסוימים, כדאי להיזהר כי אנו לא תמיד יודעים מהי עוצמת פעולתם ואילו השפעות נוספות יש להם. חומץ, למשל, כשמו כן הוא – עלול להיות חומצי מדי, וכתוצאה מכך להסיר מרהיטים שכבות מגן או לגרום לבד או לעור לדהות. עם זאת, כשהוא מדולל – הוא עשוי לעזור להסרת לכלוך מעץ.
 
כיצד לתקן: בדקו תחילה תכשירים שכאלו על אזור קטן וצדדי של המשטח שאותו אתם רוצים לנקות, ואם התוצאות משביעות את רצונכם, השתמשו בהם במשורה על מנת לא לגרום לנזק בלתי צפוי.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.