print header

14 מקומות שקשה לנקות והאופן בו תוכלו לעשות זאת בקלות

  ניקוי הבית מאפשר לנו לרענן את מראהו ולהיפטר מאבק מעיק ומכתמים שנוצרים במהלך הזמן. בעת הניקיונות שאנו מבצעים, רובנו מתמקדים על פריטים גדולים ובולטים לעין ונוטים להזניח אזורים קטנים שנראים כאילו אין להם חשיבות. כאשר אנו מדלגים על כל החריצים הקטנים בביתנו, הלכלוך מצטבר בהם ככל שעובר הזמן והוא עלול לגרום לרגישויות שונות, להתקפי עיטושים או למשיכת חיידקים וקרדית אבק. על מנת שתוכלו להשלים את מלאכת הניקוי של ביתכם בצורה יסודית, מומלץ שתנסו את 14 הטיפים הפשוטים הבאים לניקיון של אזורים קטנים שקשה לנקות באמצעים רגילים, או כאלו שאתם פוסחים עליהם.
 

1. מקלדות

בין אם זה בעבודה ובין אם זה בבית, לכולנו יש נטייה לאכול ליד המחשב, מה שגורם לפירורים ליפול בין החריצים. בנוסף לכך, מצטבר לא מעט אבק בין המקשים השונים, אך ניתן לנקות את כל אלו בקלות עם קצת סיוע מציוד משרדי. תחילה, הפכו את המקלדת ונערו אותה היטב כדי להיפטר מפירורים. לאחר מכן, קחו פתקית דביקה, קפלו אותה כך שצידה הדביק יפנה כלפיי חוץ והעבירו צד זה בין החריצים והמקשים כך ששאריות הלכלוך יידבקו אליו.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי של מקלדת עם דף נייר

2. מסילות של דלתות/חלונות

דלתות וחלונות זכוכית מאפשרים לאור רב להיכנס לביתנו, אך במסילות שלהם מצטבר לא מעט לכלוך ואבק שפיותיהם של שואבי אבק לא תמיד מצליחות להגיע אליהם. כדי לפתור את הבעיה הזו, קחו גליל פנימי של נייר טואלט, הניחו אותו על הפיה של שואב האבק וקפלו את הקצה לגודל שמתאים לחריצים. לאחר מכן, הפעילו את שואב האבק כרגיל ותוכלו לנקות את המסילות בצורה יסודית.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מסילת דלת עם גליל נייר ושואב אבק

3. מבערים ומסגרת הכיריים

הכיריים שלנו, על שלל החלקים השונים שלהם, הם אזור שמלא בלכלוך שומני שנדבק אליהם עם הזמן, מה שמקשה מאוד על ניקיונם. אם אתם לא רוצים לשפשף את המבערים במשך שעות או להשתמש בכימיקלים, העבירו עליהם מטלית יבשה ונקו עודפי לכלוך. לאחר מכן פזרו אבקת סודה לשתייה על כל האזורים המלוכלכים ושפשפו אותם עם מברשת כלים לחה. המתינו 10 דקות ומזגו מי חמצן על האזורים המלוכלכים שיגיבו עם הסודה ויסירו את הלכלוך. המתינו כשעתיים עד לסיום הניקוי הזה, שטפו את המבערים תחת מים חמימים ונגבו עם מטלית לחה שתסיר את כל הלכלוך שירד.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מבערים עם סודה ומי חמצן
 

4. תריסים

התריסים, שנמצאים לרוב לצד חלונות ביתינו, נוטים להתלכלך יותר מפריטים אחרים בגלל הקרבה שלהם לפתחים, מה שמקשה על התחזוקה השוטפת שלהם. כדי להגיע לכל חלק בתריסים ולנקות אותו, עטפו מלקחיים פשוטות מהמטבח בבד מיקרופייבר וכרכו סביבו גומיות כדי שיישאר במקומו. את המלקחיים העטופות העבירו בין שלבי התריסים והם כבר יבצעו את עבודת הניקוי בצורה יסודית.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי תריסים עם מלקחיים עטופות בד

5. מסנן של מדיח כלים

באופן טבעי, מצטברים במסנן של מדיח הכלים חלקיקי מזון שלא מצליחים להישטף החוצה ולכן חשוב לנקותו באופן קבוע. כדי לנקות את החריצים הקטנים שיש במסנן, הוציאו אותו בזהירות ממקומו, הכינו לכם תערובת של מים וסבון כלים, טבלו בה מברשת שיניים ישנה פשוטה והתחילו להבריש את כל אזורי המסנן. לאחר מכן, שטפו את המסנן תחת מים חמימים, ייבשו קלות והחזירו למקום, נקי ומצוחצח.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מסנן של מדיח כלים עם מברשת שיניים

6. פתחי אוורור

קשה למצוא בית בישראל ללא מזגן, ואם מדובר במזגן מרכזי עם יציאות ופתחי אוורור לחדרים השונים – יש לא מעט לכלוך שמצטבר בו. כדי לנקות את החריצים הצפופים של פתחי האוורור, ראשית כל הברישו אותם קלות עם מברשת אבק. לאחר מכן כרכו מטלית מיקרופייבר סביב סכין קהה והתיזו עליה מעט תרסיס לניקוי חלונות. העבירו את הסכין בין החרכים של פתחי האוורור תוך התזה של תרסיס ניקוי מדי פעם, וכך תוכלו לחדש את מראהו של המזגן ולמנוע מעבר של אבק וחלקיקים אחרים בין אזורי הבית השונים.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי פתח אוורור עם סכין עטוף בבד

7. מזרנים

אנו מבלים כשליש מחיינו בשינה על מזרנים, כשתוך כדי אנו משילים קשקשי עור ותאים מתים שעוברים ישירות למזרן ומושכים חיידקים וקרדיות אבק. מומלץ לשאוב, אחת לחודש, את החריצים שיש על המזרנים בבית באמצעות פיית שואב אבק שמיועדת לבדים, וכמובן להקפיד על החלפת מצעים אחת לשבוע כדי למנוע הצטברות של חלקיקי לכלוך במקום שאנו מבלים בו זמן רב.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מזרן עם שואב אבק

8. מסילות מקלחונים

הלחות שנוצרת בחדר האמבטיה במהלך הזמן מביאה להיווצרות של עובש שעלול להזיק לבריאות, ולכן מומלץ לבצע ניקוי של המקלחת באופן קבוע כדי למנוע זאת. כדי להיפטר מלכלוך ועובש בין חריצי המסילות של המקלחון, הספיגו נייר טואלט בחומץ לבן ואז רפדו איתו את הרווחים. הניחו לנייר לשהות במקום למשך 30 דקות ואז הוציאו אותו ונקו את הלכלוך שנותר בקלות בעזרת מברשת קטנה.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מסילות מקלחת

9. ברזים

בכל הקשור לניקיון ברזים, ובייחוד ברזים בחדר השירותים, אסור לעשות הנחות ולהסתפק בניגוב עם מטלית רטובה. אנו הרי נוגעים בהם לרוב בידיים מלוכלכות וכך מוסיפים למאגר החיידקים שקיים בין החריצים שלהם. תוכלו לנקות את האזורים הקטנים הללו על ידי טבילתה של מברשת שיניים בתערובת של מים וסבון כלים ושפשוף נמרץ של כל חלקי הברז. לאחר מכן, הסירו את הסבון באמצעות מים חמימים וראו כיצד הלכלוך נשטף יחד איתו.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי ברז עם מברשת שיניים

10. אהילים

אם אתם רוצים לשמור על אהילים נקיים, ולאפשר לאור לחדור דרכם בצורה צלולה, השתמשו ברולר דביק לבגדים. הרולר, שעוזר לנקות מוך ואבק מבגדים, יעשה אותו דבר עבור אהילים מסוגים שונים ויעזור לכם לנקות אותם בצורה יעילה ובלי שימוש בכימיקלים שעלולים להותיר עליהם כתמים.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי אהיל עם רולר להסרת מוך

11. מאוורר תקרה

ניקוי להבים של מאווררי תקרה עלול להעיף אבק לכל עבר אם עושים שימוש במטלית רגילה לניקוי אבק, ולכן מומלץ להשתמש בחלופה הבאה: קחו ציפית כהה לכרית, כזו שאתם אינכם משתמשים בה יותר והיא מיועדת לזריקה, והשחילו אותה על הלהבים. בעזרת החלק העליון של הציפית נקו את האבק שעל הלהבים, שייפול לתוף הציפית עצמה, ואז תוכלו לזרוק אותה או לרוקנה עבור שימוש חוזר, במקום שהלכלוך יתפזר לכל עבר.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מאוורר תקרה עם ציפית של כרית

12. שולי תוף המייבש

שולי המייבש אמורים ללכוד מוך, והם אכן עושים זאת וצוברים ממנו לאורך זמן. כדי להוציא את המוך הזה, עטפו סרגל או מקל דק עם ציפית לכרית או עם מטלית מיקרופייבר. השחילו את המקל העטוף לתוך שולי התוף של המייבש והעבירו אותו לכל האורך כדי להוציא מוך ולכלוך אחר בצורה יעילה ומהירה.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי שולי תוף המייבש עם מקל עטוף בבד

13. מחזיקי כוסות ברכב

אחרי הבית ומקום העבודה שלנו, המכונית היא כנראה המקום שבו אנחנו מבלים הכי הרבה זמן ולכן חשוב לזכור שלא להזניח את הפינות הקטנות והנסתרות שבה, ולנקות גם אותן. סביר להניח שמחזיקי הכוסות העמוקים הנמצאים ברכבכם דורשים תשומת לב וניתן לנקות אותם בקלות גדולה יותר ממה שחשבתם. כדי לעשות זאת טבלו גרב ישנה בתרסיס לניקוי חלונות וכרכו אותה סביב כוס שמתאימה לגודלו של המחזיק. החדירו את הכוס לתוך המחזיק וסובבו ימינה ושמאלה. הוציאו את הכוס העטופה, נקו את הלכלוך מהגרב והכניסו אותה שוב במידת הצורך.
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי מחזיק כוסות ברכב עם כוס עטופה בגרב

14. פנלים

כמעט לכולנו יש פנלים בבית שבולטים החוצה מהקיר וצוברים לא מעט אבק במהלך הזמן. אם אתם רוצים לנקות את האבק הטורדני הזה וגם למנוע ממנו להצטבר בכל רגע, נקו את הפנלים בעזרת דפים למייבש שעושים זאת בצורה נפלאה. הדפים הללו ינקו את הפנלים באופן יסודי וגם ידחקו את האבק, כך שתקבלו שני יתרונות בבת אחד בצורה פשוטה במיוחד. 
שיטות לניקוי חריצים אזורים שקשה להגיע אליהם: ניקוי פנל עם דף למייבש

מקור התמונות: goodhousekeeping.com, chasingfoxes.com, thekrazycouponlady.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.