print header

14 שימושים מפתיעים ומועילים בנייר זכוכית

כמעט בכל בית נוכל למצוא נייר זכוכית, אך השימוש בו לרוב מסתכם בשיוף משטחים מחוספסים, אם בכלל. זו הסיבה שריכזנו עבורכם 14 שימושים יעילים לשימוש בנייר זכוכית, שמתגלה כפתרון נוח וזול להרבה מאוד בעיות שכיחות ומעצבנות בבית ובחצר. בהחלט טוב לדעת שניתן למנוע נפילות, לנקות כתמים קשים ולשמר פריטים יקרי ערך באמצעות מוצר אחד פשוט שככל הנראה מונח אצלכם במגירה.

שימושים בנייר זכוכית
 
1. ניקוי סירים ומגשי אפייה
 
סירים ומגשי אפייה משמשים אותנו פעמים רבות במטבח, ולכן טבעי שיצטבר בתוכם לכלוך משאריות האוכל. לכן כשצריך לנקות כתמים קשים להורדה, החומר שיצליח להחזיק מעמד ולבצע עבודה יעילה ומוצלחת ביותר, הוא נייר הזכוכית. כל שעליכם לעשות הוא לקחת רצועת נייר זכוכית, להוסיף סבון חזק בכדי להשיב את הצבע המקורי לסירים ולמגשים שרופים, לשפשף בעדינות ובכך ליהנות מתחושה של כלים חדשים לאורך זמן. רק שימו לב שלא מדובר בכלי בישול עם ציפוי מיוחד!
 
שימושים בנייר זכוכית
 
2. ניקוי זמש
 
זמש הוא חומר שנראה נהדר אך כשהוא מתבלה עם הזמן הוא הופך למוזנח ולא מחמיא. לכן חשוב מאוד לטפח את הזמש בכדי שיאריך ימים וישמש אותנו לאורך זמן. מתברר שהטיפול בחומר פשוט ביותר; עליכם לקחת חתיכה נדיבה של נייר זכוכית עדין מאוד ולשפשף בעדינות את החלקים הנגועים. מומלץ לאחר מכן לעבור בשנית עם מברשת שיניים שאין לכם צורך בה.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
3. מניעת ההחלקה במדרגות
 
לעיתים יש מעט חשש לנפילה כשמדובר בעלייה או ירידה במדרגות, ולא רק כשמדובר בילדים קטנים. בכדי למזער את הסיכוי לנפילות מומלץ להשתמש בנייר הזכוכית. יש לקחת חתיכות גדולות של נייר זכוכית ולהדביק אותן בקצוות של המדרגות. האחיזה נוצרת כתוצאה מהחיכך עם נייר הזכוכית תסייע בהקטנת הסיכוי להחליק. ביצוע הפעולה הפשוטה הזאת יעניק לכם הרבה שקט נפשי.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
4. שיוף המספריים
 
את הטיפ הבא שלפנו מזיכרונות בית הספר, מהמורה היקרה לאומנות. לעיתים קרובות אנו גוזרים עם המספריים שלנו דברים דביקים ומלוכלכים, מה שמשאיר שאריות על הלהבים. תהליך ניקיון המספריים הוא פשוט ביותר: עליכם לגזור עם המספריים נייר זכוכית עדין ופעולה זו תעלים לחלוטין את החלקים הדביקים כך שתקבלו מספריים כמעט חדשים!
 
שימושים בנייר זכוכית
 
5. הסרת חלודה מכלים חדים
 
במידה והמזמרה, סכיני המטבח או כלים דומים אחרים התחילו להראות כמו כלים עתיקים, נייר הזכוכית יחזיר להם בקלות את המראה הצעיר ואת החדות שלהם. עליכם לקחת נייר זכוכית ולשפשף באמצעותו את הכלים בעדינות, תוך כדי ניסיון שלא לשרוט אותם. 
 
שימושים בנייר זכוכית
 
6. פתיחת צנצנת עקשנית
 
אמנם מאוד מעודד לדעת שצנצנות מזון סגורות היטב, אך לעיתים פעולת הפתיחה כה קשה שאנו מרגישים כמו בעת אימון כוח בחדר כושר. לכל אחד יש את השיטה שלו להתמודד עם הקושי, כמו שימוש במגבת או דפיקה על תחתית הצנצנת, אך כדאי שתדעו שיש גם שיטה לפתוח צנצנות באמצעות נייר זכוכית. יש למקם את נייר הזכוכית מעל המכסה, כשהחלק המשייף כלפי מטה, לסובב ולפתוח. כמה פשוט, ככה יעיל. מומלץ לשים חתיכה קטנה שתישאר בארון ותפקידה המוגדר יהיה פתיחת צנצנות.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
 
7. הסוף להחלקות
 
במידה ורכשתם נעליים עם סוליות מעור, כנראה ששמתם לב שהן פחות הולכות יחד עם רצפות מודרניות זורחות ובוהקות. אז אם מאסתם מהחלקות, ומתחשק לכם להרגיש ביטחון בכל צעד, כל שעליכם לעשות זה לקחת נייר זכוכית עדין ולגרד איתו את הסוליה של הנעליים, מה שייצור חיכוך רב יותר ויספק לכם ואחיזה משופרת ברצפה.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
8.שמירה על הקפלים בזמן הגיהוץ
 
במידה ויש קפלים בבדים שאתם מגהצים וברצונכם לשמור עליהם בכדי להגן על עיצוב הבגד המקורי, יש לשים נייר זכוכית עדין מתחת לכל קפל. עליכם לגהץ בעדינות את החריצים ובכך תשמרו על המראה של הבגדים ללא פגע. 
 
שימושים בנייר זכוכית
 
9. שימור משטחי העץ במטבח
 
עם הזמן משטחי העץ במטבח שלנו יחשפו את החריצים והסדקים שספגו מסכינים ומכלים דומים, והם עלולים להכיל בתוכם לא מעט חיידקים. אתם יכולים לשמור על ניקיון המשטחים באמצעות ליטושם עם נייר זכוכית פעם או פעמיים בשנה. מומלץ להוסיף שמן זית או שמן צמחי אחר לאחר הליטוש בכדי להגן על העץ. את אותו הטיפ אתם יכולים ליישם גם על כפיות ומריות.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
10. הסרת כתמי גריז מאריחים
 
לפעמים זה כמעט בלתי אפשרי לנקות את כל הלכלוך שמצטבר בין האריחים שבחדר האמבטיה או במטבח, אבל עם נייר זכוכית עדין הפעולה הזאת בהחלט אפשרית לביצוע. יש לקחת חתיכה, לקפל אותה באמצע, ובעדינות לשפשף עד להסרת הגריז. השתדלו כמובן שלא לשרוט את האריחים. 
 
שימושים בנייר זכוכית
 
11. הרחקת שבלולים וחשופיות מצמחים
 
אם מאסתם משבלולים שנכנסים לכם לעציצים ולאדניות, נייר הזכוכית בהחלט יסייע. חיתכו רצועה של נייר זכוכית, וודאו שהיא תהייה עבה יותר מהבסיס של הכלי. את הכלי עם העציץ הניחו על נייר הזכוכית – וכך יצרתם לעצמכם דוחה שבלולים טבעי וביתי. ניתן גם לעטוף גבעולים של צמחים באמצעות נייר הזכוכית, בכדי להרחיק גם משם את המזיקים.    
 
שימושים בנייר זכוכית
 
12. שימור המגבים באוטו
 
במידה והמגבים שלכם מתחילים להישחק ומתחילים "לזייף" בביצוע המשימה שלהם, שפשפו אותם בעדינות עם נייר זכוכית עדין. לאחר מכן הסירו את האבק שנוצר ומירחו שכבה דקה של וזלין. עם סיום פעולות פשוטות אלו תוכלו ליהנות מהמגבים לאורך זמן.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
13. עידוד הצמחים שלכם לגדול מהר יותר
 
במידה ואתם מתכננים לשתול זרעים בגינה שלכם, בעזרת הטיפ המבריק הזה תוכלו ליהנות מפריחה מהירה יותר. עליכם לקחת נייר זכוכית עדין ולשייף קלות את הצד הרחב של הזרעים, הנייר יסיר שכבות מיותרות מהקליפה וכך המים יחדרו יותר מהר ויזרזו את הגדילה שלהם. לאחר מכן בצעו את פעולת השתילה כפי שתמיד הייתם עושים.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
14.הסרת סיבים מבגדים וריפוד
 
צמר ובדי כותנה עלולים להוציא סיבים ולהראות ישנים ובלויים הרבה לפני שעבר זמנם, ומאחר ואנו רוצים לנצל את המוצרים שאנו קונים כמה שיותר, כדאי לטפל בהם כראוי. עליכם להשתמש בנייר הזכוכית העדין ביותר שתמצאו, ובעדינות רבה יש לשפשף באותו הכיוון את המקומות הנגועים. אם בדי הכותנה שלכם קצת יותר עדינים תנסו את השיטה על חלק פחות נראה בבד, כדי לוודא שהנייר עדין מספיק. אפשר לנקות כך גם סוודרים שעשויים מצמר.
 
שימושים בנייר זכוכית
 
מקור התמונות: stanze Diego Sideburns josef.stuefer Judy van der Velden  Dana McMahan Dom Dada Kate Zohar Avron kate hiscock Richard Masoner Irene Mei  Karen Roe   PROState Farm  Thomas Heylen  diylife.com

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.