print header

12 טיפים וטריקים שיהפכו אתכם לפוטוגניים במיוחד

בין שאתם מצלמים תמונת סלפי ובין שאתם נמצאים באירוע בו יש צלם מקצועי - כולנו רוצים להיראות במיטבנו בצילומים ולייצר תיעודים מחמיאים של עצמנו שיישארו עמנו לזמן רב. יש אנשים שאומרים עליהם שהם פשוט פוטוגניים, ובכל זווית ובכל מראה נראה שהמצלמה אוהבת אותם והם מצטלמים תמיד נפלא. אך לא מדובר בתכונה מולדת או גזרת גורל, והדרך להשיג את אותה תוצאה עבור עצמכם עוברת בגילוי כמה טריקים וטיפים פשוטים וקלים ליישום, שיהפכו אתכם למצולמים מושכים במיוחד. אז הכינו את הצמצמים, חייכו ואנחנו מתחילים!
 
אישה מצלמת את עצמה באמצע יער
 

1. עמדו לפני קיר לבן

במצלמות מקצועיות ובמצלמות המשוכללות שקיימות בטלפונים החכמים שלנו יש הגדרות צילום שמשתנות באופן אוטומטי אם סימנו אותן כך. הגדרות של "איזון לבן" נועדו לאזן את הצבעים שיופיעו בצילום לפי מקור הצבע הלבן שהמצלמה מזהה. אם תעמדו לפני קיר לבן, המצלמה תתאם את הצבעים לפיו, ותגרום לגוון עורכם להיראות נפלא במקום צהבהב או ורדרד מדי.

2. הימנעו ממראה הסנטר הכפול

אימת הסנטר הכפול רודפת כל מצטלם בפוטנציה, בין שהוא דק גו ובין שהוא מלא. אנשים רבים מנסים לצלם מזוויות צילום מוגבהות כדי להעלים את הסנטר הכפול שלהם מעיני המצלמה, אך אם אדם אחר מצלם אתכם ואין לכם שליטה על זווית הצילום, הטיפ הבא להעלמת סנטר כפול יעבוד כמו קסם. כל שעליכם לעשות הוא להאריך את הצוואר שלכם כלפי מעלה ולהבליט מעט את הפנים שלכם קדימה, כלפי המצלמה - הסנטר הכפול יעלם כלא היה. 
 
זוג מצטלם על רקע מזרקה

3. עגלו את הריסים ומלאו את הגבות באמצעות איפור

עיניים הן מרכיב חשוב ביותר ביופי של פנינו, וכל השקעה בטיפוח ובאיפור שלהן יניב תוצאות נפלאות בצילום. עיניים גדולות ובולטות יותר מצטלמות הרבה יותר טוב וגורמות לנו להיראות צעירים ומושכים. לפני צילומים השקיעו זמן קצר בסלסול הריסים שלכן עם מעגל ריסים מקצועי ובמריחת מסקרה טובה עליהן. נשים נוטות שלא להקדיש מחשבה שניה לגבות שלהן ומתעלמות מכמה שגבות מלאות ובעלות נוכחות משנות את מראה פניהן מן הקצה אל הקצה. לכן, השתמשו בצללית או עפרון איפור בגוון המותאם לצבע הגבות שלכן כדי למלא ולמסגר אותן – ולא תאמינו עד כמה הן יבלטו בצילום. 
 

4. הביטו לאור רגע לפני צילום

אחרי שהשקעתם בהופעה נהדרת, בחרתם זווית צילום מחמיאה, נעמדתם ליד החברים והעליתם על פניכם חיוך רחב – יש סיכוי שכשתראו את התוצאה תגלו שההשקעה נהרסה מפני שיצאתם בצילום עם עיניים אדומות. התופעה הזאת נוצרת מהחזר של הפלאש מהחלק האחורי של רשתית העין שמלא בכלי דם, וכדי למנוע אותה, נסו להביט על אור בוהק רגע לפני שאתם מצטלמים כדי שהאישונים שלכם יתכווצו ויצמצמו את החזרי האור מהרשתית. 
 
ילדה עם כובע מחייכת למצלמה

5. הוסיפו ברק לשיער ולשפתיים שלכם

כשמדובר בתמונות, ישנם אזורים שעדיף שתשמרו ללא בוהק, וישנם אזורים שכדאי שתבליטו במעט נצנוץ שובה עין. את הפנים שלכם העדיפו לפדר היטב כדי שלא יחזירו אור. את השפתיים והשיער לעומת זאת, כדאי שתבליטו בברק זוהר כדי להפוך לפוטוגניים יותר. לשפתיים שלכן בחרו באודם בצבע בוהק שיבליט את תווי פניכן, ועל השיער מרחו קרם או ג'ל שיגרמו לו לזהור ולהיראות חי ובריא במיוחד. 

6. התאימו את המייק אפ לטון של העור שלכם

הפלאש של המצלמה "זורק" אור על הצילום שלנו, והוא הכרחי לכל המצבים בהם איננו מצטלמים באור יום או במקומות מוארים, אך למרות יתרונותיו בהארת תווי הפנים שלנו, הפלאש יכול גם לגרוע ולחשוף פגמים וטעויות איפור. נשים שמשתמשות בגוון מייק אפ שאיננו תואם את העור שלהן – בין שהוא בהיר ובין שהוא כהה מדי – יגלו כי הפלאש הפך את חוסר ההתאמה לגלוי ולא מחמיא. לכן, כאשר אתן מתאימות לעצמכן את המייק אפ, חשוב שתבחרו את הגוון המותאם ביותר לעורכן. 
 
איפור

7. הימנעו מתנועת מצמוץ של העיניים

אם אתם ידועים לשמצה כאנשים שממצמצים בצילומים ונראים כמי שנתפסים תמיד כאילו בזמן שינה, הטיפ הבא יהיה שימושי במיוחד עבורכם ויתאים למצבים בהם מישהו אחר מצלם אתכם. בקשו מהצלם התראה בספירה עד 3 לפני הצילום, ועצמו את העיניים כאשר הוא מגיע לספרה 2, לרגע קל. פקחו את עיניכם באיטיות ברגע שהצלם מכריז על הספרה 3 וכך תימנעו ממצב של מצמוץ מתועד לנצח נצחים.  
 

8. שלטו בחיוך שלכם

אנשים נוטים לחשוב שככל שהחיוך שלהם יהיה רחב יותר, התמונה שלהם תצא יותר יפה והם יוכלו תמיד להיזכר כמה מאושרים הם היו באירוע שבו השתתפו. הבעיה היא שחיוך גדול מדי עלול להיראות מטופש ושטותי. כדי לשלוט ברוחב החיוך שלכם הניחו את הלשון שלכם מאחורי השיניים התחתונות ותקבלו את החיוך המושלם לתמונות. ברגע שהמצלמה מסיימת לתעד אתכם, אתם כמובן חופשיים לחייך כמה ואיך שבא לכם. 
 
אישה מחייכת למצלמה

9. אל תעמדו ישירות מתחת לאור 

אם יצא לכם לראות במציאות איש מפורסם שאתם רגילים לצפות בו דרך המרקע, בוודאי נוכחתם לגלות שאותו ידוען נראה נהדר בטלוויזיה ו"אנושי" יותר במציאות. הסיבה לכך היא שהסוד הגדול של להיראות נפלא בצילומים הוא תאורה נכונה, ולכן מומלץ שתקפידו על כמה כללי בסיס בעניין זה כאשר אתם מצטלמים כדי לקבל תוצאה מחמיאה במיוחד. על מנת להימנע מהצללה לא מחמיאה של פניכם, אל תעמדו ישירות מתחת לתאורה ותמיד תצטלמו מול מקור האור, עם העדפה של אור רחב ולא נקודתי.

10. הצטלמו בגובה העיניים או בזווית מוגבהת

כל מי שצילם תמונת סלפי בחייו יודע שאחד מהכללים לסלפי מחמיא הוא לצלם אותו מזווית מוגבהת או בגובה העיניים, אך לעולם לא מלמטה. בין שאתם מושיטים את היד עם הטלפון החכם הרחק מהגוף ובין שאתם משתמשים במקל סלפי – הקפידו לצלם את עצמכם מהזווית שהכי תחמיא לכם מבין השתיים. צילום מזווית גבוהה יגרום לכם להיראות רזים יותר ויסתיר סנטר כפול, וצילום מגובה העיניים יראה אותנטי ונגיש יותר. אם אתם מצולמים על ידי צלם אחר, ובמיוחד אם הוא נמוך מכם, הקפידו תמיד שלא יצלם אתכם מזווית נמוכה מגובה העיניים שלכם.
 
אישה מצלמת את עצמה באמצע הרחוב

11. הימנעו מחיוך מזויף

לא ברור מי החליט שהדרך הכי טובה להוציא חיוך מאנשים היא לבקש מהם להגיד "צ'יז". לא רק שצ'יז (גבינה) איננה מאכל מצחיק במיוחד, הגיית המילה לא מייצרת חיוך יפה וטבעי, אלא חיוך מאולץ וקצת מזויף. כדי לשפר את המבט המחויך שלכם בתמונות, מוטב שתנסו להיזכר במשהו מצחיק שקרה לכם וחלקו אותו גם עם אחרים, כדי להדביק את שאר השותפים שלכם לתמונה בחיוך אותנטי. 

12. גלו את הצד היפה שלכם

האם ידעתם שלרוב האנשים יש צד אחד שמצטלם טוב יותר מהצד השני של פניהם? הסיבה לכך היא שאיננו יצורים סימטריים, וצדדים שונים בפנים שלנו מושפעים בין היתר מתנוחת השינה שלנו ומהמימיקה של פנינו, ולכן נוצרים לנו שני צדי פנים שנראים קצת אחרת. כדי לגלות מהו הצד היפה שלכם, אחזו בדף נייר A4 במאונך, כסו עמו חצי מפניכם, ובחנו את עצמכם מול מראה. לאחר מספר שניות, כסו עם הדף את הצד השני של הפנים והביטו במראה. החלק הטוב יותר שלכם הוא זה שצדי העיניים והשפתיים בו הם פחות נפולים. אם ניסיתם את השיטה ואתם עדיין מתלבטים – בחרו את צד שמאל, שהתגלה במחקרים כצד היותר נעים מבחינה אסתטית. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.