print header

8 שיטות ביתיות להעלים פיגמנטציה

  שמתם לב שעור הפנים שלכם מלא בכתמי עור, או בשמם הנוסף, פיגמנטציה? אם תהיתם מאין הכתמים האלו מגיעים, הם תוצאה של הצטברות פיגמנט כהה-חום בשם מלנין והם נוצרים בין השאר בעקבות נטייה גנטית, חשיפה לשמש, תהליכים דלקתיים בעור ושינוי הורמונלי. רבים מנסים להסיר את הפיגמנטציה שמקשטת את פניהם בחוסר חינניות, ופונים לטיפולים מיוחדים שעולים הון לא קטן, מבלי לדעת שיש לא מעט פתרונות אחרים שהם זולים ופשוטים יותר. היום נציג בפניכם 8 מרכיבים ושיטות שיסייעו לכם בהורדת כתמי העור שעל פניכם, שחלקם אמנם לא פתרונות טבעיים, אך בהחלט אפשר להשתמש בהם בבית.
 

1. בצל אדום

את המרכיב הזה חלקכם ודאי אוהבים להכניס לסלט, וכעת נייעץ לכם להיעזר בו כדי להיפטר מהפיגמנטציה שלכם. הסיבה לכך מוסברת במחקר שנערך באוניברסיטת קיושו שביפן, לפיו בצל אדום מכיל רכיבים מיוחדים שעשויים לחסום את פעולות התאים שמובילים ליצירת כתמי עור. מכאן אפשר להבין שהבצל האדום יכול להיות מעין תרופת ביתית להעלמת כתמים שחורים ולהבהרת הפנים. כדי להשתמש בו, עקבו אחרי השלבים הבאים:
 
1. חתכו את הבצל האדום לקוביות קטנות ככל האפשרות.
2. הכניסו אותן לתיון ריק.
3. הניחו את התיון על אזורי הפיגמנטציה למשך 10 דקות. 
4. שטפו את הפנים עם מים פושרים.

2. יוגורט או חלב

בדרך כלל אנחנו צורכים מוצרי חלב כדי להעשיר את גופנו בסידן, והיום תגלו שיש להם כוחות קסם באשר להעלמת כתמי עור. היכולת המדהימה הזו נובעת מהחומצות הלקטיות שיש בהם, שעושות פלאים בכל הקשור לבעיות עור כגון פיגמנטציה, כך לפי מחקר משנת 2015. כדי ליהנות מהיתרון הזה שלהם, הצטיידו ביוגורט אורגני או בחלב, ועקבו אחרי השלבים הבאים:
 
1. השרו כדור צמר גפן באחד מהמוצרים הללו, ומרחו אותם בעזרתו על האזורים הבעייתיים בפניכם.
2. השאירו את החומר על העור למשך כמה דקות.
3. שטפו את פניכם עם מים, ומרחו על האזור קרם לחות.
4. חזרו על התהליך פעמיים ביום – למשל בבוקר ובערב לפני השינה.
 
שיטות להעלמת פיגמנטציה: כוס חלב

3. חומץ תפוחים

לפי המחקר שהצגנו בסעיף הקודם, גם חומץ תפוחים עשוי לעזור לכם להעלים פיגמנטציה בשל החומצות האצטיות שיש בנוזל זה, שידועות ביכולת להבהיר את העור ומשמשות כנוגדי חמצון מדהימים שמגנים על התאים. כדי להיעזר בו, עקבו אחרי השלבים הבאים – כל עוד אתם לא סובלים מבעיות עור אחרות כמובן.
 
1. הכינו תמיסה המכילה כמות שווה של חומץ תפוחים ומים נקיים.
2. מרחו אותה על כתמי העור שלכם, והשאירו אותה על פניכם למשך 2-3 דקות.
3. שטפו את הפנים עם מים פושרים, וחזרו על התהליך פעמיים ביום.

4. תכשירי הגנה עם מקדם 30 או עם רמת SPF גבוהה יותר

בכל פעם שאני מגלה שתכשירי הגנה יעילים לעור הפנים ושכדאי להשתמש בהם לא רק כשהולכים לים, אני מופתעת מחדש. במקרה הזה, הם ללא ספק ישמרו על עור הפנים שלכם מנזקי השמש, שעלולים בעתיד להכתים את פניכם – והם גם יכולים להעלים את הפיגמנטציה שכבר יש לכם. תהליך הורדת כתמי העור לוקח בדרך 6-12 חודשים, כאשר תכשירים שכאלו מייעלים אותו, אם רק משתמשים בהם מדי יום. כדי לייעל את התהליך, עליכם למרוח תכשיר עם מקדם 30 לפחות, ושיהיה על בסיס תחמוצות אבץ או טיטניום. אם עורכם שמנוני, מומלץ לבדוק שרשום על גבי אריזת המוצר שאתם רוכשים שהוא לא סותם נקבוביות. בכתבה הבאה תגלו טיפים נהדרים נוספים לשימוש נכון בתכשירי הגנה.
שיטות להעלמת פיגמנטציה: תכשירי הגנה

5. מוצרים עשירים ברטינואידים

בין אם שמעתם בעבר על החומרים הללו ובין אם לאו, אתם ללא ספק רוצים להשתמש בהם כדי להעלים כתמי עור מפניכם. רטינואידים הם נגזרות של ויטמין A, ובין שאר היכולות המדהימות שלהם, הם מאטים את קצב התחלקות התאים בעור, מה שתורם ליעילותם בכל הקשור להפחתת סימני הזדקנות כמו פיגמנטציה וקמטוטים. אתם מוזמנים ללמוד עליהם ועל אופן השימוש בהם עוד קצת בעזרת הסרטון הבא, וכמובן וליישם את השלבים הבאים בשעות הערב:
 
1. נקו את הפנים והניחו להן להתייבש למשך 20 דקות.
2. מרחו כמות של כגרגר אפונה מהחומר על עור הפנים.
3. שטפו את עור הפנים.
4. חזרו על התהליך מדי יום, למשך 2-3 שבועות.

6. מוצרים עשירים בוויטמין C

כדי להצליח לטפל בפיגמנטציה כראוי, אתם לא רק צריכים למרוח על פניכם תכשירים שונים – אלא גם לשמור על תזונה נכונה ובריאה שעשירה בוויטמין C, שידוע ביכולותיו לעכב את ייצור הפיגמנט מלנין שכבר אוזכר. יתרה מכך, הוויטמין החשוב הזה נחוץ במיוחד לבריאות העור ולמראה הבוהק והזוהר שרבים חושקים בו, זאת מכיוון שהוא תורם ליצירת קולגן, החלבון השכיח ביותר בעור. בשל כך, דרך אגב, ניתן למצוא מוצרי טיפוח וקוסמטיקה רבים שמועשרים בוויטמין C. תוהים כיצד ניתן לצרוך אותו, חוץ מבפירות הדר? גלו את התשובה בכתבה המועילה הבאה.
שיטות להעלמת פיגמנטציה: פירות הדר

7. תה ירוק

תה ירוק ידוע כמשקה בריא במיוחד, וכיום תגלו שהוא עשוי לעזור לכם בכל הקשור להעלמת כתמי העור שעל הפנים שלכם. הוא עושה זאת בזכות מרכיבים פוליפנוליים נהדרים שיש בו ושעוזרים במניעת דלקות, חמצון וסרטן, כך לפי מחקר שפורסם בשנת 2013. אתם יכולים לזכות ביתרונות האלו על ידי צריכתו באופן פנימי – על ידי שתייה, וגם באופן חיצוני כפי שנפרט כעת. לשם כך, אתם מוזמנים לעקוב אחרי השלבים הבאים, שאמנם לא הוכחו מדעית אך נמצאו כיעילים על ידי רבים:
 
1. השרו תיון של תה ירוק במים רותחים למשך 3-5 דקות.
2. הוציאו אותו מהמים והניחו לו להתקרר עד לטמפרטורה שתאפשר מגע בטוח עם עור הפנים.
3. שפשפו את התיון על האזורים המוכתמים.
4. שטפו את הפנים במים וחזרו על הטיפול פעמיים ביום.

8. עגבנייה

עגבנייה היא מרכיב מפתיע בכל הקשור להעלמת כתמי עור, אך היא ללא ספק יעילה למטרה הזו הודות לפיגמנט בשם ליקופן שהיא מכילה. הוא משמש כנוגד חמצון מאוד חזק ואחת מיכולותיו היא להגן על העור מפני נזקי שמש לטווח הקצר וגם הארוך. בנוסף לכך, הפרי הזה שכולנו מחשיבים כירק, עשיר בנוגדי חמצון אחרים ובוויטמין C ובוויטמין A שמקושר לרטינואידים – חומרים שכבר ציינו מעלה. הוא גם מהווה מקור מעולה לוויטמינים מקבוצת B, שידועים ביכולתם לעכב סימני הזדקנות כמו כתמים וקמטוטים ולתרום להחלמתם של תאים, מכאן שהם עשויים לתרום גם בהורדת פיגמנטציה ונזקי שמש. כדי ליהנות מכל היתרונות האדירים האלו ולזכות בעור פנים בריא ונטול כתמים, הקפידו לאכול עגבניות, או השתמשו באחת מ-2 השיטות הבאות שאמנם לא הוכחו מדעית – או נמצאו כיעילות:

שימוש במיץ עגבניות:

1. טבלו כדור צמר גפן במיץ שעשוי מעגבניות בלבד, ללא תוספות של סוכר או מלח.
2. מרחו את כדור צמר הגפן הספוג על עורכם או על האזור המוכתם.
3. שטפו את הפנים כעבור כמה דקות.

שימוש במסכת עגבניות:

1. הכינו מחית המכילה ½ עגבנייה טרייה שחתוכה לקוביות ו-1 כף דבש.
2. מרחו את המחית על עורכם, והניחו לה להיספג למשך 15 דקות.
3. שטפו את הפנים עם מים קרים ויבשו אותם בעדינות.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.