print header

18 משחקים וצעצועים שאפשר להכין מקרטון

בכל פעם שאני מגיעה לחנות הצעצועים אני מופתעת מחדש כמה שהמחירים לא הגיוניים. למה שנצטרך לשלם מחיר של ארוחה במסעדת שף יוקרתית בשביל צעצוע בגודל כף היד שלי, שישבר כנראה תוך פחות מחודש? למזלנו האינטרנט מלא ברעיונות נפלאים לצעצועים ומשחקים שתוכלו להכין לילדים שלכם אפילו מקרטונים, והנה 18 מהטובים והפשוטים שביניהם.

1. חיות צבועות מגלילי נייר טואלט ריקים

רק להכין את הדברים החמודים האלה זה מספיק כדי ליהנות ביחד עם הילדים. שימו לב שבתמונה יש בהתחלה כמה דוגמאות לבסיס הלבן של החיות, מהן תוכלו להכין כמה יצורים שרק תרצו עם צבעים אחרים - אין גבול לדמיון! אל תשכחו לסגור את הפתח העליון של גלילי נייר הטואלט הריקים כדי ליצור את האוזניים החמודות.

חיות צבועות מגלילי נייר טואלט ריקים
 

2. חיות מגלילי נייר טואלט ריקים

דבק ומספריים, זה כל מה שאתם צריכים כדי ליצור את החיות האלה. משום שמדובר בעבודה עם מספריים, יתכן שבהתאם לגילו של ילדכם, תעדיפו לעשות זאת בעצמם, וזה יכול להפוך למשחק משעשע עבורכם בו הילד מבקש חיה ואתם צריכים להבין כיצד להכין אותה. אם משקיעים מספיק מחשבה, אפשר לעשות הכל! כמובן שגם את אלה אפשר לצבוע - אל תרגישו שמישהו מגביל אתכם ביצירתיות.

חיות מגלילי נייר טואלט ריקים
 

3. רגלי דינוזאור מקופסאות של ממחטות נייר

אם יש לכם חבילת ממחטות נייר ריקה תוכלו לצבוע אותה יחד עם ילדיכם ולהדביק עליה ספוגים שחתכתם לצורת משולש כדי ליצור ציפורניים לרגלי הדינוזאור החמודות האלה. הן הולכות מושלם עם קסדת הדינוזאור שבסעיף הבא.

רגלי דינוזאור מקופסאות של ממחטות נייר

4. קסדת דינוזאור מקופסת קרטון

בשביל ליצור את הקסדה הזו, שהולמת את רגלי הדינוזאור שבסעיף הקודם, קחו קרטון מרובע בגודל ראשו של ילדכם (קרטון שישיית בקבוקי שתיה עשוי להיות בחירה טובה), צבעו יחד איתו את הקסדה (עדיף בצבע הרגליים אם הכנתם גם אותם) ולאחר מכן גזרו משולשים בעלי "רגליים" שתוכלו להכניס בחריץ שתיצרו בקסדה. פשקו את הרגליים בתוך החריץ והדביקו אותן לתקרת הקסדה כדי לתפוס את המשולשים כמו שצריך.

ילדה חובשת קסדת דינוזאור מקופסת קרטון

5. כלי נגינה מקרטון

קופסת נעליים יכולה להפוך לגיטרה אם רק תקשרו עליה חוטים ותדביקו לה צוואר שתגזרו מקרטון אחר, או שתוכלו להכין תופים מגלילי נייר טואלט עם בד מתוח עליהם בעזרת גומייה. כמובן שהם לא יעשו צלילים אמיתיים, אבל למזלם של הילדים יש להם דמיון מספיק מפותח כדי ליהנות מהם איך שהם, ובכלל התהליך היצירתי הוא החלק המהנה פה באמת.

כלי נגינה מקרטון

6. כלי רכב מקופסאות קרטון

הילדים שלכם רוצים שיהיה להם כלי רכב משלהם בדיוק כמוכם? הכינו להם אחד מכמה קופסאות קרטון וחפצים חד פעמיים אחרים. כדי שהילד יוכל לשבת על כיסא הרכב, מומלץ לתמוך בו עם כמה קרטונים עומדים מתחת למושב או להכניס לשם כרית.

כלי רכב מקופסאות קרטון

7. צעצוע התאמת צורות לתינוק מקופסת קרטון

תוכלו להרכיב בעצמכם את אחד מצעצועי החובה לכל תינוק. אם יש לכם חפצים בצורות מוגדרות כמו כדורים עגולים או קוביות, הניחו אותם על קופסת קרטון גדולה וצרו חורים לפי צורתם וגודלם. כדי למנוע שריטות, מומלץ שתדביקו סרט דבק (עדיף צבעוני בשביל היופי) ממש על דופן החורים, וקפלו אותו כלפי חוץ כך שידבק לפנים וחוץ הקרטון.

ילדה משחקת בצעצוע התאמת צורות לתינוק מקופסת קרטון

8. מקרר מקופסת קרטון

הילדים שלכם יוכלו לאכסן את כל הצעצועים שלהם שקשורים במזון ב"מקרר" החדש שלהם. גזרו עבורם את הדלתות וצרו חורים עבור הידיות. את הידיות תוכלו להכין מכל דבר שתרצו, מרצועות קרטון, מנקי מקטרות או אפילו סרטי בד, רק זכרו להדביק או לקשור אותם בחלק הפנימי של הקרטון כדי שלא יצאו מהחורים.

מקרר מקופסת קרטון

9. תאטרון בובות מקופסת קרטון

תוכלו להכין במת תאטרון בובות עבור ילדכם עם קופסת קרטון ופיסת בד תלויה על שיפוד בין 2 קירות הקרטון. עבור בובות פשוטות וזולות תוכלו פשוט לצייר פרצופים על מקלות ארטיק. אל תשכחו לקשט את התאטרון עם סרט דבק צבעוני או בצביעה.

תאטרון בובות מקופסת קרטון

10. כנפיים לבובות מקרטון

קחו קרטון, גזרו אותו בצורת כנפיים מחוברות ותנו לילדיכם לצייר עליהן עם צבעים ונצנצים. לאחר מכן הלבישו 2 גומיות על הכנפיים והשאירו אותן במרכזן. כעת עזרו לילדיכם להלביש אותן על הבובה האהובה עליהם. פשוט הלבישו את הגומיות על הידיים של הבובה.

בובה עם כנפיים לבובות מקרטון

11. סירת מפרש מקופסת קרטון

תנו לילדים שלכם להפוך למלחים עם היצירה הזו. התחילו בלצבוע את הקרטון שבו תשתמשו בצבעים שמזכירים את הים (כחול ולבן) מבפנים ומבחוץ. את ההגה תוכלו לגזור גם כן מקרטון; ההגה שבתמונה נגזר מקרטון פיצה פשוט. בשביל המפרש השתמשו בפיסת בד, ואת שניהם תדביקו בעזרת מוט שתכינו מרצועת קרטון שקיפלתם ל-2. 

סירת מפרש מקופסת קרטון

12. קופה או תיבת מכתבים מקופסת קרטון

אם פשוט תצבעו קופסת קרטון ותיצרו בה חריץ, תוכלו להכין לילדכם קופה למטבעות או תיבת מכתבים. רעיון נחמד שעליתי עליו זה להניח את הקופסה הזו בסלון, ובכל פעם שאחד הילדים רוצה להגיד לי משהו אבל אני בטלפון או עסוקה, שיצייר או יכתוב לי את זה וישאיר בקופסה, ואני אסתכל על זה אחר כך - מומלץ ביותר!

קופה/תיבת מכתבים מקופסת קרטון

13. מסוק מתבניות ביצים

קחו קופסת ביצים וגזרו ממנה את אחד השקעים. צבעו אותו ותקעו מעליו נעץ עם רגליים נפתחות, רק אל תשכחו להכניס גם את המדחף, שתוכלו גם להכין מקרטון. אוסף של כמה כאלה בצבעים שונים נראה נהדר, ואתם וילדיכם תשכחו במהרה שזה היה פעם בכלל קרטון לביצים.

מסוק מתבניות ביצים

14. מסלולי כביש מקרטון

אם תגזרו כמה חתיכות קרטון לצורות שונות של כביש, ילדיכם יוכלו לשחק איתו ולהרכיב אותו כמה שרק ירצו. בתמונה אתם רואים רק את הצורות הבסיסיות, אבל תוכלו להכין איזו צורה שתרצו, העיקר שהסוף שלה יהיה ישר ויתאים לכל חלק אחר של הכביש.

מסלולי כביש מקרטון

15. קופסת קרטון ש"אוכלת" את הצעצועים 

אם לילדים שלכם יש בעיה להחזיר את הצעצועים למקום, הפכו את מקום האחסון לצעצוע בעצמו ואת החזרת הצעצועים למשחק. בכל ערב, לפני שהולכים לישון, הדמות שציירתם על הקופסה (תנו לה שם) צריכה לאכול את ארוחת הערב שלה – הצעצועים של ילדיכם. עוד לא ניסיתי את הטריק הזה בעצמי, אבל יש לי הרגשה שהוא יעבוד בהצלחה.

קופסת קרטון שאוכלת את הצעצועים

16. פלטה לצבעים מקרטון ביצים

אין ילד שלא אוהב לצייר בצבעי גואש, ואין ילד שלא יאהב את הטריק המדליק הזה, שהופך את קרטון הביצים המשעמם מהסופר לפלטה של צבעים רק עבורו. למרות שהפלטה הזו היא חד פעמית, בכל פעם שתקנו ביצים בעצם תקנו גם פלטה חדשה לילדיכם.

פלטה לצבעים מקרטון ביצים

17. משטח מרוצים מקרטון פיצה

הזמנתם פיצה? אז אחרי שאכלתם ונהניתם, קחו כמה צבעים ועזרו לילדכם ליצור מסלול מרוצים. הדבר הכי טוב במסלול הזה הוא שבסוף המשחק הילד יוכל פשוט להשאיר את מכוניות הצעצוע בפנים ולסגור את הקופסה, במקום שייזרקו ברחבי הבית ויחכו שתדרכו עליהם בטעות.

יצירות לילדים מקרטון

18. אקווריום מקופסת קרטון

גזרו כמה דגים ויצורי ים ותלו אותם על כפתורים שתניחו על חריצים בחלק העליון של הקרטון. כך ילדיכם יוכלו להזיז את היצורים הימיים ש"ישחו" באוויר. למרות איך שזה נראה בתמונה, מומלץ להסיר רק את אחד מקירות הקרטון, ולצבוע את האחרים בכחול כדי לדמות את הים.

אקווריום מקופסת קרטון

 

מקור: צביה חיה
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.