print header

11 שימושים מפתיעים לצמר פלדה

 צמר פלדה הוא מוצר נפוץ שרבים מאיתנו מחזיקים בביתנו בעיקר לצרכי ניקיון במטבח; תנורים, כיריים, כלי אוכל ובישול כאלו ואחרים – כולם עוברים ניקוי יסודי באמצעות צמר פלדה כאשר הדבר מתבקש. אך האם ידעתם שלמוצר התעשייתי הזה – המורכב מפקעת צפופה של חוטי תיל דקים, גמישים וחדים במיוחד – יש עוד כמה וכמה שימושים יעילים במיוחד בסביבת ביתנו? חלק מן השימושים האלו קשורים גם הם לניקוי מהיר של חפצים שונים וחלקם האחר לדברים נוספים בעלי תועלת שניתן לעשות בעזרתו. אז כדי שתבינו באילו דרכים תוכלו לנצל את צמר הפלדה כדי לשדרג את חייכם, אספנו כאן בפניכם 11 טיפים לשימושים ביתיים שונים שאפשר לעשות איתו (ועוד טיפ בונוס אחד, שבו תוכלו להשתמש כאשר אתם בטיול בשטח).

1. מניעת סתימות בצנרת

כולנו יודעים עד כמה צנרת חסומה היא בעיה שיכולה להיות מטרידה במיוחד ולגרום לנו להרבה כאב ראש; אחת מהסיבות היותר נפוצות לסתימה בצנרת הבית היא הצטברות של שיערות בה, המובילות לחסימת מעבר המים התקין. כדי למנוע את התרחשותה של תקלה מסוג זה – שנפוצה במיוחד אם אתם בעלי כלבים הנוהגים לקלח את חיית המחמד במקלחת הביתית – כל מה שעליכם לעשות הוא להניח חתיכת צמר פלדה על גבי חור הניקוז במקלחת. צפיפות החומר בצמר הפלדה מאפשרת מצד אחד למים לעבור דרכו ולהתנקז פנימה, אך מצד שני חוסמת את דרכם של שיערות ושאר לכלוך מלהגיע אל תוך הצנרת.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: מים יורדים בחור ניקוז

2. חיזוק בורג משוחרר

יש לכם במקרה איזה רהיט או חפץ בבית שגיליתם בו בורג משוחרר, ואתם פשוט לא מצליחים להבריג אותו למקומו בחזרה – מכיוון שהחור שאליו הוא מוברג התרחב או בגלל שהאחיזה שלו התרופפה משום מה? אז יש לנו טיפ אמיתי של מקצוענים עבורכם: הוציאו את הבורג ממקומו, כירכו סביבו שכבה דקה של צמר פלדה והבריגו שוב. הצמר מאפשר מספיק חיכוך כדי שהבורג יוכל להחזיק במקומו, וזה דורש הרבה פחות עבודה מלסגור את החור לגמרי ולנסות לקדוח מחדש.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: בורג מוברג לחור

3. ניקוי שמשת הרכב

אחד מיעדיו המקוריים של צמר הפלדה הוא ניקוי זכוכית ושמשות, ואיזו שמשה יותר חשופה ללכלוך, לאבק ולכתמים מאשר זו שברכב שלנו? לכן, כדי להבריק אותה מכל הזוהמה שנדבקת אליה ולעזור לנו לראות יותר טוב כאשר אנחנו יושבים מאחורי ההגה, כל מה שצרך לעשות זה להרטיב מעט את השמשה שלכם, ואז לקחת חתיכה קטנה של צמר פלדה – מומלץ מהסוג האיכותי ביותר שאתם יכולים למצוא – ולשפשף באמצעותה בעדינות את הזכוכית. התחילו בפינה אחת והמשיכו בתנועות מעגליות לרוחב כל השמשה, עד שתבחינו כי היא נקייה ומבריקה.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: שמשת רכב

4. היפטרות מסימני שפשוף על הרצפה

קרה לכם פעם שהחלקתם בטעות על הרצפה בבית עם איזו נעל ספורט, וגיליתם שסימן שפשוף לא נעים נותר כמזכרת על המרצפת ומסרב להתנקות משם? אם כן, אז תדעו שיש פתרון קל שיעזור לכם להסיר אותו מהרצפה בלי הרבה בעיות. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להרטיב חתיכה קטנה של צמר פלדה במים ולאחר מכן לשפשף אותה בתנועה סיבובית על גבי סימן השפשוף עד שהוא נעלם לחלוטין והמרצפת חוזרת להבהיק.  

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: סימני שפשוף על רצפה

5. חידוש צמיגי הרכב

צמיגי הרכב שלנו, עד כמה שהם נראים חזקים ומתאימים לתנאי נסיעה שונים, יכולים בסופו של דבר לצבור על גביהם הרבה מאוד אבק, לכלוך ועפר מן הדרך, שיגרמו להם להתייבש, להישחק ולהיקרע במהירות. אז אם אתם שמים לב שהצמיגים שלכם אכן מלוכלכים ולא נראים במיטבם, אל תמהרו ישר לרכוש חדשים, אלא נסו קודם כל את השיטה הבאה: רססו תרסיס שמן WD-40 על גבי הצמיג ואז שפשפו אותו באמצעות צמר פלדה בתנועות מעגליות. כשתסיימו תוכלו לראות כיצד הצמיג נוצץ וזוהר שוב, ונראה ממש כמו חדש.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: צמיג מלוכלך של רכב

6. ניקוי והברקת נעליים

נעליים הן מוצר צריכה שפשוט נועד להתלכלך – בייחוד אלו שאנחנו הולכים איתן יום יום ודורכים איתן במקומות שונים, שלא לדבר על אלו שהילדים שלנו מתהלכים בהן. כדי להשיב לנעל ישנה שהתבלתה והתלכלכה את ניקיונה ולגרום לה להיראות שוב במיטבה, כל מה שעליכם לעשות הוא לקחת חתיכה קטנה של צמר פלדה, למרוח עליה מעט משחת שיניים ולהתחיל לשפשף את הכתמים שעל הנעל. יכולות הניקוי של משחת השיניים, יחד עם הכוח שמעניק צמר הפלדה לפעולת השפשוף, יעזרו לכם לגרום לחלקים המלוכלכים של הנעל להיעלם, והיא תראה לאחר מכן נקיה יותר מתמיד.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: נעל מלוכלכת

7. הענקת מראה עתיק לרהיטי עץ

הטיפ הזה מעט שונה מכל אלו שנתנו לכם עכשיו, אך בימינו, כשרהיטי וינטג' בעלי מראה עתיק ומרשים הם דבר מבוקש ובולט במיוחד, הוא יכול להיות שימושי עבורכם. אם אתם רוצים להעניק מראה ותיק ומיושן לרהיט עץ חדש שרכשתם או הבאתם לביתכם, פשוט הספיגו חתיכת צמר פלדה במעט חומץ ושפשפו בו את העץ. הנוזל בעל הגוון החום-אפרפר גורם לעץ החדש לקבל צבע מחוספס יותר, וצמר הפלדה מסייע להחדיר אותו אל תוך סיבי העץ.
 
שימושים מפתיעים לצמר פלדה: שולחן בעל מראה עתיק

8. שמירה על כלי עבודה מפני חלודה ונזק

כלי עבודה הם מהדברים הנחוצים ביותר בכל בית, אך באופן מצער, אם לא משתמשים בהם זמן מה הם גם חשופים להתפתחותה של חלודה עליהם ולהצטברות לכלוך שיפריע לכם לעבוד עימם ברגע שתהיו זקוקים להם. כדי לפתור את הבעיה הזו ולהסיר את החלודה שהצטברה על הכלים שלכם, כל שעליכם לעשות הוא לתפוס חתיכת צמר פלדה ולהתחיל לשפשף אותם בזהירות באמצעותה. תוך זמן קצר תראו כיצד החלודה נעלמת והכלים נראים ממש כמו חדשים.
 
שימושים מפתיעים לצמר פלדה: כלי עבודה חלודים

9. חידוד מספריים

אם המספריים הביתיים שלכם איבדו מהחדות שלהם ואתם מתקשים לבצע איתם פעולות גזירה בסיסיות בקלות כמו פעם, הפתרון המידי הטוב ביותר – במקום למהר ולרכוש זוג חדש במקומם – הוא לחתוך בעזרתם מעט צמר פלדה. זה יעזור להם להתחדד בשנית וכך תוכלו להשיבם לעבוד כמו שצריך.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: זוג מספריים ביד של בן אדם

10. ניקוי כתמי צבעי פנדה מהקירות

כל מי שיש לו ילדים בבית יודע שאחד הדברים החביבים עליהם ביותר – ועלינו קצת פחות – זה להשתולל ולהשתובב ברחבי הבית. לעיתים ההשתובבות הזו גם עולה במחיר של לכלוכים בולטים לעין שנראים פתאום בבית, כמו למשל אלו שנוצרים כאשר הם מקשקשים עם צבעי הפנדה שלהם על גבי הקירות הלבנים. במקום לרוץ ולסייד את הקיר מחדש, כל מה שעליכם לעשות על מנת להעלים את הכתמים הוא פשוט לעבור עליהם עם צמר פלדה ולשפשף אותם היטב, ותוך זמן קצר הם כבר לא יהיו שם.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: צבעי פנדה

11. איטום חורים בקירות

אם אתם מתמודדים עם בעיית חרקים או עכברים שחודרים לביתכם מתוך כל מיני חורים המצויים בקירות הבית – יש לכך פתרון קל שיכול לחסוך לכם הרבה כסף ומאמץ על שיפוץ ושימנע מכל אותם מטרדים גישה חוזרת אל דירתכם. מה שעליכם לעשות הוא לחסום את החורים באמצעות צמר פלדה; הסיבים הצפופים של הצמר עוזרים להחזיק את כל העניין במקומו ולאטום את החלל הפתוח. בנוסף, עכברים לא מכרסמים דרך החומר הזה, כך שהם לא ימצאו עוד את הדרך לתוך ביתכם.

שימושים מפתיעים לצמר פלדה: חור בקיר

טיפ בונוס: הדלקת אש

נכון, לא מדובר כאן בטיפ לשימוש ביתי, אך הוא כן יכול לעזור לכם אם יצאתם במקרה לטיול מחנאות עם לינה בשטח ונתקעתם במקרה בלי גפרורים או מצית. כל מה שאתם צריכים לעשות במקרה הזה כדי להדליק אש, הוא להצמיד חתיכה קטנה של צמר פלדה אל הצד השלילי של סוללת 9 וולט. הזרם החשמלי העובר בין שני החומרים יצית ניצוץ בצמר, וכך תוכלו להדליק מדורה – רק שימו לב לעשות זאת בזהירות ובצורה שקולה ואחראית.

 

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.