maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

11 טיפים גאוניים שאתם חייבים להכיר

  כל אחד צריך קצת טיפים בחיים, בין שמדובר בטריקים שיעזרו לנו לשמור על הבריאות ובין שמדובר בעצות שיסייעו לנו לגדל ילדים מוצלחים ומאושרים. עם זאת, העצות היעילות ביותר הן אלו שנראות הכי קטנות, אך מתבררות כמועילות ביותר ברגעים הנכונים. מומלץ מאוד שאת 11 הטיפים הבאים תחקקו בראשכם או לכל הפחות שמרו בתיקיית המועדפים שלכם, כי הם יוכלו להציל אתכם ממצבים בעייתיים רבים, כשחלקם ממש יקלו על חייכם ואף יחסכו לכם כסף – הם כל כך יצירתיים וגאוניים שאפילו אנחנו נדהמנו מהם!
 
 

1. הסרת טוש לא מחיק ממשטחים שונים

טיפים גאוניים: הסרת טוש לא מחיק ממשטחים שונים

הילדים שלכם אוהבים לקשקש בכל הבית עם טושים שונים? את חלק מן הכתמים שהם משאירים ניתן למחוק ללא בעיה, אך אחרים נוטים להישאר ולהקשות עלינו - אך לא עוד! כעת אתם תלמדו כיצד להיפטר מקשקוש של טוש לא מחיק על כל סוג של משטח:

  • לוח מחיק: השתמשתם בטעות בטוש בלתי מחיק על גבי לוח מחיק? פשוט עברו על הכיתוב עם טוש מחיק ותוכלו למחוק את כל הכתמים בקלות!
  • קרמיקה: קירות חדר המקלחת והשירותים יכולים לחזור לקדמותם בעזרת מעט משחת שיניים – מרחו אותה ושפשפו עם מברשת שיניים להסרת כתם הטוש במהירות.
  • עץ: הספיגו צמר גפן באלכוהול רפואי ושפשפו את הקשקוש שמתעקש להישאר.
  • שיש: כדי להיפטר מכיתוב עם טוש בלתי מחיק על גבי השיש, הספיגו צמר גפן באציטון ושפשפו את הכתם.
טיפים גאוניים: הסרת טוש לא מחיק ממשטחים שונים
  • בד: הילדים קשקשו על הבגדים שלהם? אל דאגה... הספיגו את האזור המקושקש באלכוהול לחיטוי ידיים וספגו כמה שיותר ממנו בעזרת צמר גפן. לאחר מכן שפכו עליו אבקת סודה לשתייה ועליה מיץ לימון, ושפשפו את הכתם עם מברשת שיניים. הכניסו למכונת הכביסה והקשקוש יעלם!
  • שטיח: שפכו על הכתם אלכוהול רפואי וספגו כמה שיותר ממנו בעזרת צמר גפן. לאחר מכן רססו את אזור הכתם בתרסיס לשיער, והוא יעלם כלא היה.

2. הקטנת חשבון המים החודשי

טיפים גאוניים: הצבת בקבוק מים בתוך הניאגרה
דרך נהדרת לחסוך בכסף בקלות היא הקטנת החשבונות החודשיים בדרכים פשוטות, ותוכלו לעשות זאת עבור חשבון המים שלכם אם תקטינו את כמות המים שיורדים באסלה בכל שטיפה. כדי לעשות זאת, פשוט הורידו את המים ולאחר מכן הניחו בקבוק מים גדול ומלא בתוך הניאגרה, והיא תתמלא בכמות קטנה יותר של מים בכל פעם, מה שיוביל להורדת מים פחותה וחשבון מים נמוך יותר.

3. יצירת קופסה קטנה לכל מטרה

טיפים גאוניים: יצירת קופסה מקבוקון פלסטיק
הטיפ הזה אולי נראה לכם סתם קטנטן ולא משמעותי, אך קופסה קטנה שכזו מספקת את אחת הדרכים הנוחות ביותר לאחסן חפצים שלא הייתם רוצים שיתפזרו בתיק, כמו מוצרי היגיינה שונים, תרופות או אוזניות, ובנוסף אף אחד לא יוכל לשער שמדובר בקופסה, כך שהיא תוכל להיות גם סודית רק עבורכם. פשוט חתכו בקבוקון פלסטיק קטן לאורכו, מאזור הפקק עד לתחתיתו, והשאירו את חלקו התחתון מחובר. זה הכל! כעת תוכלו לסגור את הקופסה שלכם בעזרת הפקק של הבקבוקון.
 

4. שמירה על טריות האבוקדו

טיפים גאוניים: הצבת אבוקדו בתוך קופסה עם שומר
ישנם טריקים רבים שעוזרים להבשיל אבוקדו מהר, אך אחרי שהשתמשתם בהם תרצו לוודא שהוא לא ימשיך את הבשלתו עד שייהרס. לשם כך תוכלו פשוט להניח אותו בתוך כלי פלסטיק אטום ביחד עם שומר, שישמור עליו במצבו למשך זמן רב, עד שתחליטו לאכול אותו.

5. הכנת תרסיס לניקוי משטחי קרמיקה

טיפים גאוניים: תרסיס לניקוי משטחי קרמיקה
משטחי קרמיקה לבנים סובלים מכתמים שבולטים במיוחד ושקשה מאוד להסיר לעתים, אך בעזרת הטיפ הבא הם לא ירתיעו אתכם עוד. כל שעליכם לעשות זה לשפוך קולה לתוך בקבוק תרסיס, להוסיף מעט משחת שיניים ולערבב היטב. לאחר מכן רססו את משטח הקרמיקה ונקו אותו בעזרת מטלית לחה – הכתם ייעלם תוך רגע!

6. הכנת תכשיר לניקוי ייעודי של עדשות

טיפים גאוניים: הכנת תכשיר ייעודי לניקוי עדשות
עדשות של מצלמות, כולל העדשה שבסמארטפון שלכם, הן עדינות מאוד ורגישות לכל דבר שעלול לשרוט אותן. בנוסף הן גם יקרות להחלפה, ולכן מומלץ לשמור עליהן כמו שצריך, ותוכלו לעשות זאת בעזרת הטריק הבא: קחו ביצה עם הקליפה וחממו אותה מעל לנר עד שהיא תשחיר בחלקה. העבירו צמר גפן על החלק המושחר ולאחר מכן מרחו עליו משחת שיניים. הספיגו היטב את משחת השיניים בצמר הגפן בעזרת צמר גפן נוסף, ונקו בעזרתו את עדשות המצלמות שלכם.

7. חסימת חורים בקירות ללא שפכטל

טיפים גאוניים: חסימת חורים בקירות בעזרת משחת שיניים
הטריק הזה כל כך פשוט וגאוני שאתם חייבים לנסות אותו בפעם הבאה שאתם משנים את העיצוב של ביתכם! אם יש חור בקיר שנוצר בעקבות מסמר שתקעתם בו וברצונכם להעלים אותו, פשוט מלאו אותו בעזרת כמות מועטה של משחת שיניים – העבירו על משחת השיניים כרטיס מגנטי כמו בשפכטל, והחור יעלם מבלי שאיש ידע מה הטריק הפשוט שבו השתמשתם.

8. יצירת מתקן פשוט ויעיל לשמירה על כלי עבודה

טיפים גאוניים: הצבת כלי עבודה בתוך מיכל פלסטיק עם אורז
הדרך שבה תשמרו על כלי העבודה שלכם תקבע כיצד הם ישרתו אתכם בעתיד, ואם אתם רוצים לוודא שלא יחלידו מומלץ מאוד שתשמרו עליהם בכלי פלסטיק מלא באורז. האורז יספח את הלחות ולא יאפשר לכלי העבודה שלכם להחליד, מה שיעזור לכם לשמור עליהם במצב מצוין לאורך זמן.

9. הסרת חלודה מכלי עבודה

טיפים גאוניים: הסרת חלודה בעזרת קולה
אם כלי העבודה שלכם כבר החלידו וברצונכם להחזיר אותם למצבם הקודם, פשוט מלאו כוס בגודל שמתאים לכלי העבודה בקולה, והניחו בתוכה את כלי העבודה למשך 24 שעות. כעבור יממה תוכלו לשלוף את כלי העבודה מהכוס ולראות כיצד הוא התנקה לגמרי מחלודה ללא מאמץ.

10. הכנת מתקן נוח לספוג המטבח

טיפים גאוניים: הכנת מתקן להנחת ספוג המטבח על הכיור
אחרי שאנו שוטפים את הכלים הדבר היחידי שיכול להפר את שלוותנו הוא טיפות או שלוליות המים שנותרו סביב הכיור, ואם אתם מניחים את הספוג שלכם לצדו אתם לא תפתרו את הבעיה הזו. כדי לפתור אותה הכינו לעצמכם מתקן עבור ספוג המטבח בעזרת בקבוק סבון נוזלי, שמפו או מרכך מפלסטיק: חתכו את חלקו התחתון והסירו אותו, ולאחר מכן חתכו את הבקבוק לאורכו בשני צדדים של אחת מדפנותיו והסירו את דפנותיו, למעט רצועה אחת שתשאירו לאורכו. צרו חור בתחתית הרצועה, וכעת תוכלו להלביש אותה בעזרתו על כיור המטבח ולהניח בתוך הכלי שיצרתם את הספוג הרטוב, שיתנקז ישירות לתוך הכיור.

11. הפעלת שלט רחוק עם סוללה אחת בלבד

טיפים גאוניים: הכנסת אטב מתכת לאזור הסוללה בשלט
בטריק הגאוני הזה תוכלו להשתמש עבור כל סוג של שלט רחוק, בין שמדובר בשלט של הטלוויזיה ובין שמדובר בשלט של המזגן – כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר בתוך השלט סוללה אחת שעובדת, ואת השנייה תוכלו להחליף באטב מתכת. פיתרון זמני שכזה יכול להקל עליכם מאוד עד שתרכשו סוללות חדשות.

מקור: 5Minute Crafts / Youtube

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו