print header

7 דברים שגברים צריכים לדעת על נשים להעמקת וחיזוק הקשר ביניהם

זוגיות וחיי נישואים הם אתגר מתמשך – הן עבור הגברים והן עבור הנשים. כל אחד מתמודד עם אתגרים משלו, אולם רבים מהם נובעים בגלל חוסר ההבנה של צד אחד בנוגע למה שנדרש עבור הצד השני. אחרי לא מעט ריבים שחזרו על עצמם בעקבות אותם נושאים ובעיות, החלטתי לשבת עם אשתי ולנסות להבין אותה טוב יותר כדי להימנע מכך. שאלתי הרבה שאלות פתוחות, וקיבלתי תשובות ששינו דברים רבים שחשבתי שידעתי עליה בפרט ועל נשים בכלל. כעת אני מעוניין לשתף אתכם – הגברים – במה שלמדתי, ואני בטוח שזה לא יהיה תקף לכל הנשים באשר הן, אך ככל הנראה רבים מכם תוכלו ללמוד דבר או שניים חדשים שיעזרו לכם לשפר את הקשר שלכם עם הנשים שלכם.
 

1. נשים לא רוצות שגברים יפתרו להן בעיות, אלא יקשיבו

בכל פעם שאשתי סיפרה לי על צרות שהיו לה או על דבר מה שגרם לה להתעצבן בעבודה, תמיד ניסיתי לעזור לה לפתור את מה שהטריד אותה. הרגשתי שזו חובתי כבעל לסייע לה לצאת מהצרה וללמוד מה הפתרון האפשרי. עם זאת, לא הייתה שיחה אחת שבה הפתרון שלי התקבל בשלווה, וכעת אני מבין מדוע. אשתי לא רוצה שאפתור לה את הבעיות – כי היא כבר יודעת כיצד להתמודד עימן – היא פשוט רוצה שאקשיב לה.
 
מאז שהבנתי את זה, במקום להציע פתרון, הצלחתי לשפר את הרגשתה עם אימרה פשוטה כמו "נשמע שהיה לך יום רע" והצעה להכין לה כוס תה. נשים פשוט רוצות שיאשרו להן את הרגשות שלהן, שיתמכו בהן ושישמעו אותן, אלא אם כן הן מבקשות מפורשות עצה כיצד להתמודד עם מצב מסוים.
איך להבין נשים: אישה וגבר מדברים

2. נשים מעריכות דברים קטנים לא פחות מדברים גדולים

תאמינו או לא, אבל כשאתם מנסים להרשים את הנשים שלכם, אתם לא תמיד חייבים להשקיע בדברים גדולים או יקרים. מה שחשוב לאישה שלכם זה שתראו לה שאתם מקשיבים לה ומתחשבים בה. בשביל זה לא צריך אפילו לבזבז כסף, כי אפילו מילה טובה כל יום עשויה להשפיע המון, הרבה יותר מכל מתנה חד פעמית שתקנו לה ושתשמח אותה באופן רגעי.
 
עם זאת, כמובן שיש מקום למתנות מדי פעם, וההקשבה שלכם תעזור גם כאן. בשביל מתנות ליום הולדת, יום אהבה או יום נישואים, היו קשובים לנשים שלכם כשהן מביעות רצון מסוים. לדוגמה, אם הן מראות לכם תמונה של בגד יפה או מספרות לכם על מכשיר חשמלי שחסר להן, שמרו תזכורת לגביהם בטלפון, כך שכשיגיע הזמן לקנות להן מתנה, תדעו בדיוק מה הן רוצות או מה חסר להן ולא תביאו סתם מתנה יקרה שהן לא באמת ישתמשו בה. פרט לכך, אם אתם מביאים להן פרחים – כאלה שקטפתם בעצמכם יהיו פי 10 יותר מרגשים מכל זר עצום וצבעוני שקניתם.

3. דמעות של נשים לא מעידות על חולשה

גברים רבים, ובמיוחד כאלה שגדלו בעיקר עם אחים בנים או שחינכו אותם להאמין בכך, רואים בדמעות כסימן לעצב. עם זאת, דמעות יכולות להגיע בעקבות שלל סוגים של רגשות, ביניהם כעס, התרגשות, תסכול והנאה. לדברי אשתי, לפעמים דמעות מגיעות גם סתם כך, בלי שהיא יודעת לשים את האצבע למה, אך חשוב שתדעו שהן לעולם לא מעידות על חולשה מסוימת שיש להן, אלא על חוזק שחסר אצלנו, הגברים.
 
מדובר ביכולתן של נשים להיות אמיתיות, כנות ופגיעות, בעלות תשוקה וחמלה רבה, ומלאות באומץ להרגיש את כל מה שקורה להן בחיים. הרי לנו, הגברים, קל מאוד להפעיל טלוויזיה ולשכוח מכל הצרות שלנו, אך נשים אמיצות מספיק כדי להתמודד עם אותן צרות ולחוות את ההשפעה שלהן על חייהן. לכן היו שם כדי לתמוך בהן כשהן יצטרכו אתכם והקשיבו להן – זה מה שהן צריכות ברגעים שכאלה, ולעיתים הן יעדיפו להישאר לבד, וגם זה בסדר – אל תתעצבנו ואל תעלבו מכך.
איך להבין נשים: אישה בוכה

4. נשים מתעוררות לפעמים אחרת מאשר איך שהיו כשנכנסו למיטה

גברים רבים מזנקים מהמיטה בבוקר ומוכנים לקראת היום החדש, כשכל מה שהם צריכים זה רק לצחצח שיניים, לשתות כוס קפה, לאכול משהו זריז וזה הכל. נשים רבות לעומת זאת מתעוררות באיטיות וזקוקות לקצת זמן לפני שיהיו פנויות להתחיל את היום יחד איתכם. זה יכול לנבוע משלל סיבות – יש כאלה שמעבירות שעות במיטה במחשבות שמדירות שינה מעיניהן, בעוד שאחרות הן בעלות שגרת בוקר עמוסה הרבה יותר שדורשת מהן הרבה יותר מאמץ.
 
לא משנה מה הסיבה, אם הנשים שלכם נראות עצבניות על הבוקר, תנו להן את הזמן להתעורר כמו שצריך לפני שתנסו לחקור ולהבין למה זה כך. בנושא זה חשוב לציין דבר נוסף – אם רבתם בלילה הקודם, אל תצפו שהנשים שלכם יתעוררו עם אותן רגשות שהיו להן כשהלכו לישון, ואל תצפו מיד שהריב יימשך גם ביום שלמחרת. כאמור, רבים מהנשים מעבירות שעות במחשבות במיטה, ולפעמים הן סולחות לכם אפילו בלי שידעתם, ובבוקר שלמחרת, הגישה שלכם מהלילה הקודם עלולה רק להלהיט מחדש ריב שכבר נגמר. 

5. הדבר האחרון שצריך לעשות כדי להרגיע אישה זה להגיד לה להירגע

למעשה, אין מילה אחרת שיכולה להכעיס נשים יותר ברגעים שבהן הכעס משתלט עליהן. גברים רבים כמוני, עלו על טריק אחר – פשוט להגיד "את צודקת", וזה באמת עובד פעמים רבות, אך לא תמיד. כדי שהאישה שלכם תירגע, אתם צריכים לתת לה את הזמן שלה, כי כעס הוא לא דבר שהולך באותה המהירות שבה הוא הגיע. כמובן שזה לא נכון בכל המקרים, אך לעיתים קרובות, האישה שלכם כועסת מסיבה מוצדקת. 
 
לכן מומלץ שבמקום להרגיע, נסו לחשוב על מה שעשיתם לא בסדר – אפילו אם זה נראה לכם כדבר מה שלא אמור להצית כאלו רמות של כעס. כשאתם והאישה שלכם תהיו מוכנים, אמרו לה למה בדיוק היא צודקת, מה עשיתם לא נכון ומה תעשו להבא כדי למנוע זאת, וכשהכעס יישכך תוכלו להסביר למה לדעתכם זה לא היה צריך להצית כאלו רמות של עצבים, ואיך מומלץ שתעיר לכם בנועם בפעם הבאה שבה תעשו דבר שיפריע לה.
איך להבין נשים: אישה עם עשן מהאוזניים

6. יש זמן ומקום להומור עם האישה שלכם

נשים רבות, כמו אשתי, התאהבו בגברים שלהן בעיקר בגלל חוש ההומור המפותח שלהם. אני למשל מסוג האנשים שכמעט ולא מסוגלים להגיד דבר מה רציני אם יש להם משהו מצחיק להגיד בנושא. עם זאת, למדתי מזמן שמה שמצחיק אותי לאו דווקא תמיד משעשע את מי שסביבי, ובמיוחד לא את אשתי.
 
אם גם אתם בעלי חוש הומור מפותח, חשוב שתדעו להגביל אותו ברגעים מסוימים שבהם נדרשת מכם תשובה כנה, ולעיתים פשוט תמיכה. ייתכן שיש לכם עקיצה נהדרת שהייתה יכולה לשעשע גם את האישה שלכם בכל סיטואציה אחרת, אך דווקא ברגע הנוכחי היא תגרום לה להרגיש רע עם עצמה. עליכם ללמוד לזהות רגעים שכאלה, לשמור הערות עוקצניות או הומוריסטיות לעצמכם ולדעת מתי צריך להגיד לאישה שלכם דברים נעימים ותומכים.

7. נשים רוצות להיות בנות הזוג שלכם, לא האימהות שלכם

לנשים יש נטייה – לעיתים לא בריאה – לטפל בגברים שבחייהן ואז לנטור להם טינה על כך. אם תחשבו על זה, אישה נועדה מבחינה ביולוגית לטפל, כשהגוף שלה הוא מפעל שלם שביכולתו לייצר חיים ולהעניק אותם בעזרת תזונה לתינוק. אך אתם הגברים לא תינוקות, והאישה שלכם לא צריכה לטפל בכם ככאלה. ובכל זאת, ייתכן שהאישה שלכם תמשיך לעשות זאת, בין היתר כי אתם התרגלתם לכך והרגלתם אותה לכך, וקשה לשנות את השגרה הזו.
 
אז מה עליכם לעשות? הראו לנשים שלכם שגם אתם יכולים ומעוניינים לטפל בהן, והפכו את הגישה הדאגנית החד-צדדית הזו להדדית. אם לא עשיתם זאת עד היום, התחילו להכין יותר אוכל בבית, קחו קצת יותר אחריות על הכביסה, הניקיון והילדים ותנו לנשים שלכם להרגיש שהן חיות בשותפות ולא בבית שבו מלוא האחריות נופלת רק על כתפיהן. זה לא הוגן וזה בהחלט לא צריך להיות כך, ואם תעשו זאת אתם תראו שכמעט כל הריבים ביניכם ייפסקו והנשים שלכם יהיו הרבה יותר מאושרות בזוגיות שלכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.