print header

12 הרגלים שזוגות מאושרים מסגלים לעצמם

זוג מאושר הוא לאו דווקא "הזוג המושלם" וברוב המקרים מדובר בזוג רגיל לחלוטין שלמד ליהנות מההבדלים שבין בני הזוג, ועובד יחד בכל יום כדי ליצור משהו מושלם באמת. במילים אחרות, מערכת יחסים בריאה היא לא עניין של מזל, היא דורשת מאמץ והשקעה. בדרך כלל זוגות מאושרים אפילו לא יודעים להסביר באופן מלא מה הם עושים כדי לשמור על מערכת יחסים מושלמת, ולכן לא מספרים את "סודותיהם" לכל אחד... אך אם אתם תתוודעו ל-12 ההרגלים הבאים, גם אתם תדעו כיצד לשמור על מערכת יחסים בריאה, אוהבת, תומכת ובסופו של דבר מושלמת.

זוגות מאושרים
 

1. הם דואגים לטפל בעצמם ולהיות אינדיבידואלים

מערכות יחסים לא יוצרות אושר, אלא משקפות אותו. האושר מגיע מבפנים, ומערכות היחסים שלנו הם המראה המשקפת את האושר המשולב של שני בני הזוג. האכזבות שלכם מבני הזוג הם בדרך כלל אכזבותיכם מעצמכם, וכשאתם מקבלים את בני הזוג שלכם, אתם בעצם מקבלים את עצמכם. הצעד הראשון למערכת יחסים בריאה עם מישהו אחר, היא לפתח מערכת יחסים בריאה עם עצמכם.

2. הם עובדים יחדיו ומסרבים לקבל הוראות מגורמים חיצוניים

מערכות יחסים לא תמיד עובדות לפי חוקי ההיגיון, ובהחלט לא לפי חוקי ההיגיון של האנשים שמחוצה לה ושלא מוסמכים לייעץ להם, אז אל תתנו לאנשים אחרים להרוס את מערכת היחסים שלכם. אם יש לכם בעיה עם בני הזוג שלכם, פתרו אותה איתם ולא עם אף אחד אחר, שכן עליכם לחיות את חייכם בדרככם. אם החלטתם שמערכת היחסים עם בני זוגכם היא מה שאתם צריכים, וכך גם מרגישים בני זוגכם, כנראה שאתם צודקים, ושווה לעבוד עליה ביחד.

3. הם מקבלים אחד את השני מבלי לנסות לשנות זה את זה

אחד הדחפים העזים ביותר שלנו כבני אדם הוא שיקבלו אותנו כפי שאנחנו. לפעמים אנחנו מנסים לפסל את הדמות שאנו רוצים שבני הזוג שלנו ידמו לה, אך הפעולה הזו נוגדת את המציאות. היא מסתירה את האיכויות האמיתיות של האדם שמולנו כאשר הוא לא עומד בציפיות שלנו, ותמיד נגמרת באכזבה. אם לא ניתן לבני הזוג שלנו להיות מי שהם מבלי שיפחדו מתגובתנו, נתאהב אך ורק בפנטזיה ונפספס את היופי האמתי שבאדם שמולנו. קבלו אחד את השני ועזרו זה לזה לצמוח יחד.

4. הם מפנים זמן אחד לשני

אם תזניחו את מערכת היחסים שלכם, מערכת היחסים שלכם תזניח אתכם. לכולנו יש לוח זמנים עמוס, ולעיתים קרובות אנחנו שוכחים להירגע וליהנות מחברת בני הזוג שלנו. במערכות יחסים מרחק לא נקבע על פי קילומטרים אלא על פי חיבה. שני אנשים יכולים לשבת אחד ליד השני, אך להיות רחוקים מאוד בהיבט הרגשי. אל תתעלמו מבני הזוג האהובים שלכם משום שחוסר מתן תשומת לב עלול להכאיב אפילו יותר ממילים פוגעניות.

זוגות מאושרים
 

5. הם אומרים למה הם מתכוונים ומתכוונים למה שהם אומרים

בני הזוג שלכם הם לא קוראי מחשבות. חלקו איתם את מחשבותיכם ותנו להם את המידע שהם זקוקים לו במקום לצפות מהם שיבינו את הלא נודע. ככל שתשתקו ותסתירו את מחשבותיכם למשך זמן ארוך יותר, כך תסתכנו יותר בפיתוח בעיות במערכת היחסים. רוב הבעיות שבמערכות יחסים, גדולות כקטנות, מתחילות בתקשורת לקויה.

6. הם לא משחקים משחקי מוח ולב

בגידות ושקרים אינם מאבקים, אלא סיבות שבגללן זוגות נפרדים, ולמערכות יחסים קל מאוד להתפרק אם "קושרים" אותן בעזרת שקרים. האמת היא שמערכות יחסים לא אמורות להכאיב כלל; השקרים, הבגידות ועיוות המציאות אלה שגורמים לרגשות של האחר להיפגע. הבטחות אמורות להגיד המון, אך אחרי שמפרים אותן, סליחות לא מצליחות לכפר (לפחות בהתחלה) על הפגיעה שנעשתה. אל תפגעו ברגשות בני הזוג שלכם, רק משום שאינכם בטוחים ברגשות שאתם אוצרים בתוככם. אם יש לכם ספקות בנוגע למערכת היחסים, דברו על כך בפתיחות ובכנות. זכרו שכשמחליפים את האמת בשתיקה, השתיקה הופכת לשקר גם כן.

 

7. הם מודעים לכעס שלהם ויודעים כיצד להרגיע אותו

וויכוחים סוערים הם בזבוז של זמן ואנרגיה. בני הזוג שלכם לא צריכים לטעות בשביל שאתם תהיו צודקים. יש הרבה דרכים שהולכות בכיוון הנכון, ורוב הזמן אין זה משנה איזו דרך תבחרו. כשאתם מרגישים שהכעס עולה בכם ואתם רוצים לצעוק איזו הערה שלא הייתם אומרים במקרה אחר, עדיף שתסגרו את הפה ותתרחקו מהדיון הסוער שנפתח. אל תתנו לכעס לשלוט בכם. תנו לעצמכם זמן להירגע וחזרו לדיון אחרי שנרגעתם.

8. תמכו בחלומות אחד של השני ועודדו זה את זה להשיגם

עבור זוגות רבים, הם שניים כנגד העולם. כשאתם יודעים מה החלומות, המטרות והתשוקות אחד של השני לגבי העתיד ותומכים בהם בדרך שמעוררת השראה ומוטיבציה, אתם מתקרבים זה לזה מבחינה רגשית, מה שיאפשר לכם להפוך חלומות למציאות. היו שמחים עבור בני זוגכם כשהם מתקדמים בכיוון מטרותיהם ועודדו אותם להמשיך. אפילו אתגרו אותם להיות הטובים ביותר שהם יכולים להיות, משום שזה הכוח החזק ביותר של הזוגיות שלכם. אתם שני אנשים שנמצאים שם אחד בשביל השני על מנת לדחוף זה את זה קדימה ולדאוג שתוכלו לחיות את החיים במלואם.

זוגות מאושרים
 

9. הם מתרגלים סבלנות ומחילה בכל יום

התנצלות חייבת לקבל גיבוי מסבלנות ומחילה, משום שלא משנה כמה כנים ואדיבים תהיו, לעיתים אתם תדרכו על בהונות בני הזוג שלכם בטעות. סבלנות היא בסך הכל היכולת לראות את קרן האור שבוהקת מעל בני הזוג שלכם, אפילו כש"נשרף לכם הפיוז". מחילה היא לדעת עמוק בתוככם שבני הזוג שלכם לא התכוונו להרגיז אתכם מלכתחילה. היו סבלנים וסלחנים כלפי בני זוגכם.

10. הם מקריבים אחד עבור השני באופן יומיומי

קשרים אינטימיים קשורים באמצעות אהבת אמת, ואהבת אמת כוללת תשומת לב, מודעות, משמעת, מאמץ והקרבות קטנות ורבות בכל יום. אתם תשימו את ידיכם על בני זוגכם אפילו ברגעים שבהם ממש קשה להתעלם מהרגשות השליליים האחרים שקיימים בכם, וכמובן שהם יעשו עבורכם את אותו הדבר. מערכת יחסים בריאה היא כזו שבני הזוג מתעוררים בבוקר ואומרים לעצמם "זה שווה את זה, בן/בת הזוג שלי שווים את זה, ואני מאושר שהם בחיי". לפעמים עלינו לעשות דברים שלא ברצוננו רק כדי לגרום לבני הזוג שלנו לחייך.

11. הם לא מאשימים ולא מוציאים דברים מפרופורציות

מציאת אשמים לא פותרת דבר, אך לקיחת אחריות על מעשים היא חשובה, בזמנים הטובים וגם בזמנים הרעים. עבדו על התקשורת שלכם עם בני זוגכם וקחו אחריות שווה על הבעיות שבהן אתם נתקלים, או שהבעיות האלה ישתלטו על שניכם. אנשים עושים טעויות, אך אין סיבה לסיים את מערכת היחסים רק בגלל הטלת אשמה וכעס מוגזם. דרך יעילה לבדוק עד כמה אתם מגיבים בצורה פרופורציונלית היא לשאול את עצמכם "האם זה ישנה בשנה הבאה?", אם לא, תנו לנושא להפסיק להטריד אתכם, הוא לא שווה את זה.

12. הם מכבדים את האנושיות שבכל אחד מהם

אפילו הזוג המאושר ביותר עלי אדמות הם רק שני בני אדם, ולא קיים בן אדם אחד מושלם בעולם. לעיתים אפילו בעלי הביטחון העצמי הגבוה מאבדים אותו, הסבלנים שוכחים את סבלנותם, הנדיבים הופכים לאנוכיים והחכמים מפקפקים במה שהם יודעים. זה קורה לטובים ביותר. אנחנו לפעמים עושים טעויות, מאבדים שליטה על המזג שלנו, מועדים, מחליקים ויוצאים מכלל שליטה לעיתים, אך זה לא כל כך גרוע. לכולם יש רגעים כאלה. רוב הזמן אנחנו יוצאים מן הכלל, אז עמדו לצד בני זוגכם גם בזמנים בהם הם לא נראים כל כך מושלמים. אם אינכם מוכנים לכך, לא מגיע לכם להיות לצדם גם ברגעים הטובים שלהם.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.