print header

10 סיבות שבגללן גברים לא מקשיבים לנשים

לא יפתיע אתכם לשמוע שגברים ונשים שונים במהותם, ורוב ההבדלים הבולטים בין שני המינים הם בתחום התקשורת. לכן נשים רבות מתלוננות על כך שהגברים שלהן לא מקשיבים להן, ועם זאת הגברים בטוחים שהם מקדישים את מלוא תשומת הלב בכל רגע נתון, אך יש דברים מסוימים באופי הגברי שמקשים עליהם לעשות זאת כפי שנשים היו מצפות. כדי שהנשים יוכלו להבין טוב יותר את הגברים וכדי שהגברים יוכלו להכיר את הבעיות העיקריות שלהם ולהתמודד עימן באופן מודע, מומלץ שתתוודעו ל-10 הסיבות העיקריות לכך שגברים מתקשים להקשיב לנשים שלהם.
 
למה לגברים קשה להקשיב לנשים: אישה יושבת לצד גבר ושמה את ידה על כתפו
 

1. גברים לא מבינים תמיד את צרכי האישה

נשים נוטות לדבר בשפה רגשית שלחלק מהגברים קשה לפענח. גברים נוטים להיות ישירים ומעשיים יותר כשהם צריכים להעביר מסר מסוים, בעוד שנשים נוטות לבטא את הצרכים שלהן דרך הרגשות שהן חוות בזמן נתון, זאת מאחר שהן מודעות יותר לעולם הרגשי שלהן. ג'ון גריי, מחבר הספר "גברים ממאדים ונשים מנגה", אומר כך: "כשגבר יכול להקשיב לרגשותיה של אישה מבלי להתעצבן או לחוות תסכול, הוא נותן לה מתנה נפלאה. הוא עוזר לה להרגיש בטוחה לחשוף את עצמה. ככל שאישה יכולה לבטא את עצמה יותר, כך היא מרגישה שמקשיבים לה ומבינים אותה, וכך היא תוכל לסמוך על הגבר שלה יותר, לקבל אותו ולספק גם לו תמיכה כשיצטרך אותה".

2. לגברים קשה לפעמים להתמודד עם המטען הרגשי

דו-שיח פורה דורש לא רק הקשבה, אלא גם הבנה. מאחר שגברים מתוכנתים באופן גנטי שונה מנשים, הם עלולים להרגיש ששיחות שמערבות רגשות עצומים מבחינתם, "מפילות" על כתפיהם מטען שהם לא יודעים איך להתמודד איתו. אם הגבר לא יכול למצוא פתרון מידי לבעיה הנתונה, הוא עלול לחוות תסכול ולחץ, מה שיגרום לו להתנתק מהשיחה ולשקוע במחשבותיו במקום להקשיב לאישה שלו, או פשוט להתעצבן.

3. גברים נוטים לברוח מלחץ רגשי

רוב הנשים עוברות עשרות חוויות שונות במהלך היום, והן בו זמנית אימהות, בנות להוריהן, רעיות לבעליהן, נשות מקצוע ובעלות עסק משלהן – וזה רק קצה הקרחון. לפעמים כל מה שהן רוצות שמישהו יכיר בעובדה שהן עובדות ומתאמצות ללא הרף במהלך היום. לעומתן, גברים נוטים לרצות לשכוח את הצרות שלהם אחרי יום ארוך, ולכן העלאת שיחות "כבדות" בשעות הערב עלילה להוביל ללחץ שהם מנסים להימנע ממנו.
למה לגברים קשה להקשיב לנשים: צלליות של גבר ואישה מול השקיעה
 

4. גברים מנסים לעזור גם כשמצפים מהם רק להקשיב

גברים מנסים לתקן דברים באופן אינסטינקטיבי, ולכן כשנשים מציגות בפניהם בעיה שהן לא מחפשות לתקן, זה עלול לבלבל אותם. הם בסך הכל רוצים שהנשים שלהם יהיו מאושרות, ושיחות על נושאים שאי אפשר לתקן בדרך כלל גורמות להם להרגיש שאינם מועילים בדבר. אם לא ניתן לתקן מצב מסוים, הגברים מרגישים שאין סיבה להתעכב עליו.

5. גם הראש של הגברים מלא במחשבות לפעמים

באופן כללי, רוב הגברים אינם טובים בריבוי משימות, והם לרוב נוטים להתרכז בנושא אחד עד שיסיימו איתו. לכן כשנשים מדברות על נושא חדש בזמן שהגבר עדיין חושב על נושא אחר לגמרי, תגובתו עלולה שלא להיות זו שהן יצפו לה. אין סיבה להתעצבן מכך – פשוט צריך לתת לגבר קצת זמן כדי לאפשר לו לעכל את הבעיות שאיתן הוא מתמודד או לפתור אותן, ואז הוא יתפנה לגמרי.

6. חלק מהגברים חשים שלא בנוח עם רגשותיהם

ג'ון גריי אומר: "אהבה גורמת לנו לפתח רגשות שאינם ברורים תמיד במלואם – יום אחד אנחנו מרגישים נאהבים, וביום שלמחרת אנחנו לפתע מפחדים לבטוח באהבה. זיכרונות כואבים של דחייה מתחילים לצוץ על פני השטח כשאנחנו מתמודדים מול הקבלה וההכלה של בני הזוג שלנו". הפחד הזה מאהבה ומרגשות עוצמתיים אחרים קיים בדרך כלל אצל גברים יותר מאשר אצל נשים, ולכן זו סיבה נוספת לכך שעלולים להיווצר קשיים בתקשורת שבין המינים.
למה לגברים קשה להקשיב לנשים: גבר ואישה יושבים ושותים קפה יחדיו

7. גברים לא אוהבים שמפריעים להם לדבר

אם נודה באמת, נשים יכולות לדבר הרבה יותר זמן מגברים. כשאישה מבקשת את דעתו של גבר, ולאחר מכן לא מסכימה עם תשובתו, היא נוטה להשתלט על השיחה מבלי לאפשר לו להשלים את ההסבר שלו. אם הגבר והאישה יקשיבו אחד לשני מבלי להפריע אחד לדבריו של השני, חייהם יהיו הרבה יותר קלים ביחד.

8. גברים לא יכולים לדבר כמו שצריך מחדר לחדר

מאחר שנשים הרבה יותר טובות בריבוי משימות מאשר גברים, נראה להן הגיוני שאפשר לנהל שיחה עם אדם שנמצא בחדר אחר ברחבי הבית. גברים מצד שני נוטים להתקשות בניהול שיחות מרחוק. הם צריכים לראות בעיניהם את הדבר שבו הם מתעסקים, ולא הוא הולך לאיבוד במחשבתם בקלות. כדי לנהל שיחה משמעותית עם גבר, עדיף לעשות זאת מולו ולא מהצד השני של הבית.

9. רוב הגברים שונאים רכילות

לרוב הגברים לא אכפת ממה שקורה בעולם הבידור, וגם לא משנה להם יותר מדי מה קורה בחייהם האישיים של האנשים שאיתם הנשים עובדות. ריכולים לא מעניינים אותם, אך מה שכן מעניין אותם זה החלומות של הנשים, מה שהן מתכננות לעשות עם הזמן המשותף שלהן איתם ובאופן כללי כל מה שקשור לדברים שסביבם ופחות מה שקשור אליהם באופן עקיף.
למה לגברים קשה להקשיב לנשים: גבר ואישה יושבים על ספסל בפארק ומדברים

10. קשה לגברים לעקוב אחרי נושא השיחה

כשנשים מתמודדות עם לחץ רב, הן נוטות לקפוץ מנושא אחד לאחר במהלך שיחה. כתוצאה מכך גברים נשארים מבולבלים ומנסים להבין איך כל נושא מקושר לאחר, אפילו אם לא קיים קשר שכזה. עבור הנשים יכול להיות יעיל הרבה יותר לדבר על נושא אחד בכל רגע נתון, וזה יהפוך את השיחה להרבה יותר נוחה ונעימה עבור הגברים, ועקב כך גם עבור הנשים. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.