maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 שימושים מפתיעים ויעילים למגהץ

  יש כמה וכמה כלים ברחבי ביתינו שנעשה בהם שימוש רק אחת לכמה זמן, ובכל שאר הימים שבהם אין בהם שימוש, הם שוכבים בארון כלשהו ומחכים לרגע שבו יראו שוב את אור השמש. המגהץ שלכם הוא אחד מהכלים האלה, אך לא עוד! בעזרת 10 הטיפים הבאים תדעו כיצד לעשות בו שימוש הרבה יותר נרחב, שיהפוך אותו לאחד הכלים השימושיים שיש לכם בבית בתחום השיפוץ, הניקיון ואפילו היצירה. הכירו את 10 השימושים המפתיעים והיעילים שיש למגהץ שלכם.

 

1. העלמת שקעים וסדקים במשטחי עץ

שקעים וסדקים במשטחים מעץ יכולים להרוס את המראה שלהם ולאגור לכלוך בדרך שמקשה עלינו לנקות אותם בקלות. כדי לתקן את הבעיה אתם צריכים רק מטלית, מים, מגבת ומגהץ פשוט.
 
טבלו את המטלית בקערת מים ומלאו את השקע או הסדק בנוזלים על ידי לחיצת המטלית ישירות עליהם. הניחו מגבת על השקע או הסדק והעבירו עליה מגהץ שחומם לעוצמה הגבוהה ביותר בתנועה מעגלית במשך דקה. השקע או הסדק ייעלמו כלא היו.
 
שימושים למגהץ

2. הסרת כתמי מים ממשטחי עץ

אחרי שהעלמתם את השקעים והסדקים ממשטחי העץ שלכם, יתכן שתרצו לטפל בכתמי מים שלא הצלחתם מעולם להוריד מהם. לשם כך תזדקקו לחולצה ישנה פשוטה ומגהץ. 
 
הניחו את החולצה על הכתם ועברו עליו עם המגהץ על עוצמת חום נמוכה. חממו את האזור ובדקו אחרי מספר דקות אם הכתם מתחיל להיעלם. אם לא, הגבירו את עצמת החום לבינונית והמשיכו לחמם את האזור. התהליך לא אמור לארוך יותר מ-10 דקות.
 

שימושים למגהץ

3.הסרת שעוות נרות בקלות

אם נזלה שעוות נרות על השיש תוכלו לנסות לגרד אותה, אולם זה עלול לפגום במשטח. הדרך הקלה והמומלצת יותר היא להיעזר בחום של המגהץ כדי לשחרר את השעווה.
 
כוונו את המגהץ לחום נמוך, הניחו מגבת נייר על השעווה והניעו את המגהץ בתנועות מעגליות עליה. אחרי שמגבת הנייר ספגה מעט מהשעווה, החליפו אותה במגבת נייר אחרת וחזרו על התהליך עד שכל השעווה נספגת ונעלמת.
 

שימושים למגהץ

 

4. למינציה למסמכים

אם אתם צריכים לעשות למינציה למסמכים, אינכם חייבים ללכת לחנות עם מכשור מיוחד, כי תוכלו לעשות זאת בקלות ובחינם בעזרת המגהץ שלכם.
 
עטפו את המסמך בנייר למינציה (נייר שעווה) והניחו עליו מגבת. כוונו את עצמת המגהץ לגבוהה ביותר והפעילו לחץ חזק על כל אזורי המגבת. לאחר מכן העבירו עליה את המגהץ כאילו שאתם מגהצים אותה, תוך הפעלת לחץ חזק פעם נוספת, הפכו את המסמך ועשו זאת שוב.
חזרו על התהליך מספר פעמים עד שנייר הלמינציה נצמד למסמך כמו שצריך.
 

שימושים למגהץ

5. יצירה מפרחים

אם יש לכם פרחים שעומדים לנבול, במקום לזרוק אותם תוכלו ליצור בעזרתם יצירת אומנות יפהפייה שתשמר אותם. כמו בטיפ הקודם, קחו נייר למינציה, אלא שהפעם במקום להניח בתוכו מסמך, הניחו בתוכו את הפרחים שברצונכם לשמר בצורה יצירתית. 
 
הניחו ספר כבד על נייר הלמינציה כדי לשטח את הפרחים וחכו מספר דקות. בזמן שאתם מחכים רוקנו את המים מהמגהץ, משום שאתם לא רוצים שלחות תהיה מעורבת בתהליך. הסירו את הספר והניחו במקומו על נייר הלמינציה מגבת נייר. עברו על מגבת הנייר עם המגהץ והפעילו לחץ באמצעותו, ולאחר מספר שניות תקבלו יצירת אומנות מקסימה.
 
אם תחלקו את מיקום הפרחים בצורה שווה, תוכלו לייצר לעצמכם סימניות מקסימות לספרים בצורה הזו. רק גזרו את נייר הלמינציה בסיום התהליך, צרו חור מעל כל סימנייה, קשרו אליה חוט לקישוט היא מוכנה.
 

שימושים למגהץ

6. חיזוק מדבקות

אם קיימת מדבקה על חפץ מסוים שמתחילה להיפרד ממנו משום שהדבק שלה נחלש, תוכלו להצמיד את המדבקה בחזרה בעזרת חום המגהץ שלכם.
 
קחו חתיכת נייר אלומיניום והניחו אותה על החפץ שעליו נמצאת המדבקה. כוונו את המגהץ לעוצמה נמוכה והפעילו באמצעותו לחץ חזק על המדבקה במשך 15-20 שניות. לאחר מכן המדבקה שלכם תהיה דבוקה ממש כמו חדשה.
 

שימושים למגהץ

7. החזרת שטיח לצורתו המקורית

בדיוק כמו שהמגהץ יכול לעזור לכם להחזיר את רצפת הפרקט לצורתה המקורית, כך הוא גם יכול לעשות זאת עבור השטיח שלכם במקרה שנוצרו בו שקעים מהרהיטים שנחו עליו במשך זמן ארוך. 
 
כדי לעשות זאת, הניחו מגבת לחה על השקע וכוונו את המגהץ למצב אדים. גהצו את אזור השקע תוך כדי שחרור אדים, ובמהרה תגלו שהשטיח חזר למצבו הקודם. כדי להעניק לו מראה טבעי עוד יותר, העבירו על הסיבים שלו חפץ כהה וקשיח שיחליק אותם.
 
שימושים למגהץ

8. הסרת כתמים מהשטיח

אז תיקנתם את השקע שהיה בשטיח, אבל כעת גיליתם שיש עליו כתם מציק ששכחתם ממנו? אל דאגה. כל מה שאתם צריכים זה בקבוק עם חומץ ומים, מגבת ומגהץ. 
 
ערבבו רבע כוס חומץ עם שליש כוס מים וטבלו את המגבת בנוזל שיצרתם. כעת העבירו את הנוזל לבקבוק תרסיס ורססו אותו על גבי הכתם. הניחו את המגבת על הכתם ועברו עליה עם המגהץ מספר פעמים, עד שהכתם נעלם.
 

שימושים למגהץ

9. יצירת הדפסים על חולצות

במקום ללכת לחנות שבה יגבו מכם כסף עבור יצירת הדפסים על חולצות, למה שלא תשתמשו במגהץ שבביתכם כדי לעשות זאת בעצמכם? כל מה שאתם צריכים זה לרכוש נייר טרנספר בחנות לכלי יצירה, הדפס שתרצו להעביר לחולצה וחולצה חלקה.
 
ראשית בחרו את ההדפס שתרצו ליצור על החולצה. שימו לב שמומלץ שלא לבחור הדפס עם כיתוב, משום שהוא יצא הפוך על גבי החולצה. אם בכל זאת בחרתם בהדפס עם כיתוב, תוכלו להדפיס אותו דרך התוכנה "צייר" בצורה הפוכה בעזרת האפשרות שמסובבת את התמונה באופן אופקי, כפי שמתואר בתמונה.

שימושים למגהץ

הדפיסו את התמונה שבחרתם על גבי נייר הטרנספר וגזרו את שאריות הנייר שאין בהן צורך (שימו לב שגם החלק הלבן של הנייר יעבור לחולצה, לכן מומלץ לגזור את הציור בלבד, אלא אם כן אתם רוצים שתהיה לו מסגרת). הניחו את החולצה על משטח שטוח ושטחו אותה כמה שניתן – עדיף אפילו שתגהצו אותה לפני. קלפו את ההדפס מנייר הטרנספר, הניחו אותו על החולצה במיקום שבו תרצו והניחו עליו מגבת נייר מקופלת לחצי או נייר אפייה. כעת עברו על מגבת הנייר או נייר האפייה עם המגהץ בתנועות מעגליות למשך כדקה (אלא אם כן מצוין אחרת בהוראות נייר הטרנספר שרכשתם). תנו להדפס זמן להתקרר והסירו באיטיות את מגבת הנייר או נייר האפייה.  

 

שימושים למגהץ

10. טיפ לשימוש יעיל יותר במגהץ – השתמשו בטלק בזמן גיהוץ הבגדים

כדי למנוע כתמים או ריחות לא נעימים מהבגדים שלכם, פזרו עליהם מעט טלק במקומות שמועדים לכתמים וריחות לא נעימים, למשל אזור בית השחי. הטלק ייספג בבגד ויפחית את הופעת הכתמים והריחות הלא נעימים. השיטה הזו עובדת ממש טוב על בגדים מבד לבן, שהכתמים עליהם נראים לרוב בולטים יותר.

 

מקור התמונות: צילום מסך מיוטיובצילום מסך מיוטיוב, etsyWikiHowWikiHow

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: