maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

9 שיטות יעילות להסרת כתמים שומניים מבגדים

 כתמים שומניים הם האויב הגדול ביותר, שלא לומר הסיוט, של כל מי שמעוניין שהבגדים שלו יישארו נקיים, ועוד יותר מכך – לכל מי שאי פעם עשה כביסה לבגד שהתלכלך בכתם שכזה, וראה כיצד פעם אחר פעם הלכלוך ממאן לצאת החוצה ובגד טוב נזרק לפח. הפתרונות לא באים בדרך כלל מאבקות ומנוזלי כביסה כאלו ואחרים, המבטיחים הרים וגבעות אך לא מקיימים בסוף, אלא דווקא מטריקים חכמים, יעילים להפליא ודי מפתיעים להסרת הכתמים הללו, שלצורך השימוש בהם תצטרכו להצטייד בדברים שיש בכל בית. את 9 השיטות המקוריות והפשוטות הבאות להסרת כתמים שומניים כדאי לכם מאוד לנסות בפעם הבאה שאלו נצמדים לבגדיכם האהובים.
 
בגדים על חבל כביסה
 

1. קורנפלור וחומץ 

אתם אולי מכירים את הקורנפלור ואת החומץ מהמטבח הביתי, כמצרכים לבישול, אפייה, תיבול והכנת מאכלים שונים, אבל תתפלאו לשמוע שהשילוב ביניהם יוצר גם מסיר כתמים לא רע בכלל, שיכול להנחית "מכת מוות" קטלנית על כתמי השומן שנדבקו לבגדיכם.  
 
עשו זאת כך:
א. פזרו מעט קורנפלור על הכתמים והשאירו את הבגד במצב זה כ-30 דקות. לאחר מכן הסירו את האבקה מהבגד בעזרת מברשת.
ב. טבלו מטלית מיקרופייבר במעט חומץ, ושפשפו בעדינות את הכתמים השומניים עד שהם ייעלמו לחלוטין.
ג. השאירו את הבגד להתייבש באוויר הפתוח.
 
חומץ וקורנפלור

2.קולה

קצת מוזר לחשוב שמשקה הקולה, שפעמים רבות הוא מקור לכתמים בעצמו, יכול גם להוות פתרון לכתמים קשים, אך מתברר שאכן כך הדבר. הסיבות שהקולה יכולה להיות נוזל ניקוי כה יעיל הן החומצה הזרחנית והפחמן הדו חמצני הנמצאים במשקה, ובכוחם למוסס ולהעלים כמעט כל כתם, ובייחוד כתמי שומן.
 
עשו זאת כך:
א. מזגו מעט קולה על הכתם והשאירו את הבגד כך למשך כשעתיים.
ב. כבסו את הבגד במכונת הכביסה, ותלו אותו לייבוש. 
קוקה קולה

3. ג'ל אלוורה

אם תנסו להוריד כתמי שומן באמצעות ג'ל אלוורה, אותו תכשיר קסם שמרגיע אדמומיות בעור ושומר על בריאותו, תגלו שהג'ל יעיל עד מאוד גם עבור הבגדים המלוכלכים שלכם, שיחזרו להיות נקיים ממש כפי שהעור שלכם חוזר לאיתנו לאחר השימוש בג'ל הזה. 
 
עשו זאת כך:
א. טבלו את הבגדים המוכתמים במים קרים, ולאחר מכן מרחו על הכתמים ג'ל אלוורה 100%.
ב. שפשפו את הג'ל על הכתם במשך מספר דקות, ואז שטפו את הבגד עם מעט מים קרים. 
ג'ל אלוורה

4. גירים

יכול להיות שהילדים שלכם אוהבים להשתמש בגירים בתור משחק, כדי לקשקש או לצייר יצירות אומנות על לוחות מחיקים, אך אתם יכולים לנצל את כלי הכתיבה והציור הצבעוניים האלו בדרך קצת אחרת, שתעזור לכם להסיר כתמים קשים ומעצבנים ממיטב בגדיכם.   
 
עשו זאת כך:
א. פוררו גירים לבנים לכדי אבקה. פזרו את האבקה על הכתם, שפשפו מעט, ואז הותירו אותם כך למשך רבע שעה.
ב. שטפו את אבקת הגיר מהבגד לאחר רבע שעה. אם הכתמים עדיין נראים עליו, המשיכו ושטפו עם מים קרים. סיבוב קצר במייבש הכביסה ישלים את העבודה ואמור להסיר את כל הכתמים.
גירים

5. שמפו

מתברר שהמוצר הזה, שמוכר לנו מחדר האמבטיה ומשמש לניקוי וחיטוי שיערות ראשנו, הוא בעל סגולות שיעילות מאוד גם במלחמה כנגד כתמי שומן קשים הנתפסים בבגדים. 
 
עשו זאת כך:
א. כסו את הכתם השומני במעט שמפו, והשתמשו במטלית רכה כדי לשפשף את המקום ולהחדיר את השמפו אל תוך סיבי הבד.
ב. השאירו את הבגד כך למשך רבע שעה ואז הכניסו למכונת הכביסה וכבסו כרגיל.
ג. תלו את הבגד לייבוש.
שמפו
סבון כלים

6. אבקת סודה לשתייה ומים

גם אבקת הסודה לשתייה היא מוצר שאנחנו מכירים טוב מהמטבח הביתי, כשבדרך כלל היא משמשת אותנו לאפייה ולבישול, אבל מתברר שהיא אוצרת בתוכה גם סגולות ניקוי בלתי מבוטלות נגד הכתמים הקשים ביותר.
 
עשו זאת כך:
א. צרו משחה על ידי ערבוב בין מים לאבקת הסודה, מרחו אותה על הכתם והניחו לבגד עד שהמשחה מתייבשת לגמרי.
ב. השתמשו במברשת על מנת להסיר את המשחה מהבגד. בדקו אם הכתמים הוסרו לחלוטין, ואם לא - המשיכו לשלב ג'.
ג. תנו לבגד טיפול נוסף על ידי כך שתיצקו על הכתמים כמות קטנה של סבון כלים מסיר שומנים, ולאחר מכן השרו אותו במים חמים במשך 20 דקות. לאחר שהכתם נעלם, ייבשו את הבגד כרגיל.
סודה לשתייה

7. מלח ואלכוהול לחיטוי

אם אתם רוצים שילוב קטלני כנגד הכתמים המעיקים והמטרידים, כזה שניתן לייצור מחומרים זמינים שסביר שתמצאו במטבח ובארון התרופות שלכם, זוהי השיטה בשבילכם. השילוב המוצלח שבין אלכוהול לחיטוי לבין מלח שולחן פשוט יכול להציל את הבגדים המלוכלכים שכבר הייתם בטוחים שתיאלצו לזרוק. 
 
עשו זאת כך:
א. ערבבו מלח עם אלכוהול לחיטוי (ביחס של 3:1 לראשון), ולאחר מכן פזרו את התערובת על הכתמים השומניים, ותנו לה להיספג בבגד למשך כרבע שעה.
ב. כבסו את הבגדים כרגיל וחזרו על התהליך במידת הצורך.
מלח ואלכוהול לחיטוי

8. אבקת טלק ונוזל כביסה

אבקת הטלק שומרת על עורם של תינוקת רענן, בריא ונקי מאדמומיות, אך יש לה עוד שימושים רבים אחרים, ביניהם גם האפשרות לפעול כנגד כתמי השומן הקשים. פיזור של קצת טלק על כתם, ממש כפי שמתואר בהוראות מטה, ולאחר מכן שימוש בנוזל כביסה כדי להסירו כליל, יכול לעשות פלאים לכל בגד. 
 
עשו זאת כך:
א. השתמשו במגבת נייר כדי לנגב את הכתם ככל האפשר לפני המשך הטיפול.
ב. פזרו על מה שנותר מהכתם מעט אבקת טלק.
ג. השאירו את הבגד כך למשך מספר דקות ואז נגבו את הטלק מהבגד באמצעות מגבת נייר.
ד. מרחו מעט מים ונוזל כביסה על הכתם. כאשר נוזל הכביסה מתחיל להקציף, השתמשו במברשת שיניים ישנה ושפשו את הכתם בתנועות מעגליות. בצעו את השפשוף משני צדי הבגד, הפנימי והחיצוני.
ה. שטפו את כל הבגד בנוזל כביסה. ייבשו באוויר הפתוח, והימנעו מייבוש במייבש כביסה, מאחר שייבוש שכזה עלול למנוע את הסרת הכתם ולגרום להידבקותו לבדים.  
טלק

9. תרסיס שמן

"הילחמו באש עם אש" אומרת האמרה הידועה, וכך גם פה – תכשירי שימון, כדוגמת WD-40, יכולים באופן מפתיע דווקא לסייע בהסרת כתמים בני מינם, כתמים שומניים קשים. יחד עם זאת, לשם הבטיחות והשמירה על הבגד, טרם השימוש במוצרים שכאלה לשם ניקוי הכתם, רססו ממש מעט ממנו על הבגד ותראו שהוא לא פוגע במרקמו או גורם לבעיות אחרות. בנוסף, הימנעו משימוש בשיטה זאת על בגדים שעשויים ממשי.
 
עשו זאת כך:
א. רססו את הכתם בתכשיר דמוי WD-40 ותנו לו להיספג במשך כ-20 דקות.
ב. הסירו את נוזל השימון מהבגד באמצעות השרייתו במים חמים.
ג. שטפו את הבגד במים חמים יחד עם נוזל כביסה.
ד. ייבשו את הבגד ובדקו שהכתמים הוסרו.
נוזל לשימון

מקור תמונות: Matt Biddulph, Austin Kirk, Mike Mozart, Onderwijsgek

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: